BLAST Premiere: NiKo poprowadzi FaZe do zwycięstwa z Vitality? Gramy o 364 PLN!

grafika CS:GO gracz

W ramach czwartkowych meczów przyjrzymy się nieco bliżej starciu Vitality z FaZe, które zapowiada się bardzo emocjonująco. Po jednej stronie serwera stanie europejska mieszanka gwiazd i młodych zawodników, a po drugiej Francuzi. Trójkolorowi mają w składzie fenomenalnego Mathieu’a “ZywOo” Hernauit, najlepszego gracza ubiegłego roku. Kto okaże się lepszy i awansuje do wielkiego finału BLAST Premier Spring 2020?

Team Vitality – FaZe Clan

Czwartek, 18.06.20 – 20:00

Zanim przejdziemy bezpośrednio do porównywania obydwóch drużyn, ich statystyk i formy w ostatnim czasie, to trzeba ponownie przypomnieć o jednej ważnej rzeczy, jaka się ostatnio dzieje na scenie Counter Strike’a. Profesjonalni gracze, z tych najlepszych formacji, coraz częściej i dobitniej mówią o problemie jaki trapi całą scenę. Chodzi o turnieje CS:GO, których jest niesamowity przesyt i jest ich zdecydowanie za dużo. Prawie od początku roku zawodnicy grają coś niemal codziennie. Od IEM Katowice w przeciągu zaledwie trzech miesięcy mieliśmy jeszcze ESL Pro League, ESL One: Road to Rio, BLAST Premiere Spring i DreamHacka. Pięć dużych rozgrywek, ciągnących się tygodniami. Tak duża ich ilość i presja jaka się z nimi wiąże powoduje ogromne wahania formy u zespołów, a także zmusza czołowych graczy do wzięcia przerwy. 

Jedną z ofiar tego stał się Olof “olofmeister” Kajbjer. Szwed zapowiedział, że musi wziąć przerwę od profesjonalnego grania, gdyż męczy go to. W jego miejsce wszedł młody Aurimas “Bymas” Pipiras. Młody Bymas nie radzi sobie najgorzej, ale można było oczekiwać nieco więcej od niego, szczególnie, że był wychwalany przez tych najlepszych graczy. W tym starciu jest to o tyle ważne, że aby móc się przeciwstawić sile ognia Francuzów, europejska formacja będzie musiała zagrać na 100 procent swoich możliwości. Trzecia drużyna na świecie niewątpliwie jest faworytem, ale Vitality również ma duże szanse na pokonanie rywali. W pięciu ostatnich meczach trójkolorowi mają niewątpliwie lepszy bilans. Wygrali cztery z pięciu starć, pokonując G2, Heroic, Ninjas in Pyjamas oraz fnatic. Przegrali jedynie w rewanżowej rywalizacji z NiP, ulegając Szwedom 1:2. 

Dla porównania FaZe wygrało tylko w trzech z pięciu starć. Przegrali dwukrotnie na BIG, za każdym razem 0:2. Warto jednak wspomnieć, że niemiecka ekipa miała po prostu turniej życia, gdzie była zdecydowanie najlepsza. Zespołowi Bymasa udało się ograć ENCE, Natus Vincere i Ninjas in Pyjamas, czyli czołowe zespoły. W historii gier pomiędzy tymi ekipami prowadzi FaZe Clan. Te wygrało dwa starcia i przegrało jedno. Warto jednak wspomnieć, że Francuzi zwyciężyli w ubiegłym roku, podczas Intel Extreme Masters Beijing 2019, a zostali ograni przez europejską ekipę w trakcie dziesiątego sezonu ESL Pro League oraz na Intel Extreme Masters Katowice. 

 

Indywidualnie lepiej wygląda Vitality.  W końcu ZywOo ma rating aż 1.29 i trudno będzie komukolwiek go pobić. Jednak w FaZe bardzo wysoki wynik w trzech ostatnich miesiącach zdobył również Nikola “NiKo” Kovacs. Ten wykręcił go na poziomie 1.20, co jest dobrym osiągnięciem biorąc pod uwagę zespoły na jakie grał. Warto w tym miejscu wspomnieć o Bymasie. Od młodego strzelca można wymagać nieco więcej niż prezentuje. 17-letni Litwin wykręcił rating 0.97. Jednak pomimo zmiany w składzie, FaZe Clan dalej sobie dobrze radzi. Map pool wydaje się być wyrównany. FaZe lepiej sobie radzi na Dust 2, Mirage’u i Trainie, a Vitality na Inferno, Nuke’u oraz Vertigo. Co ciekawe, na Overpassie obydwie ekipy mają po 50 procent zwycięstw, jednak ekipa Bymasa zagrała na tej arenie osiem starć, a Francuzi sześć. 

Problemem Vitality jest to, że u nich najwięcej strzela ZywOo i w momencie, gdy przeciwnicy wyłączą go z gry, to trójkolorowi mają problem z wygrywaniem rund. Główną siłą FaZe jest NiKo oraz drużynowa gra, co jest dużym atutem w starciu z Francuzami. Większe szanse ma FaZe Clan i to właśnie na nich stawiam w tym meczu. Kurs na to wynosi 1.80. W przypadku VIT jest to 2.00. Warto wspomnieć, że możecie zagrać bez ryzyka i za 230 złotych otrzymacie ponad 364 złote.  

Moja propozycja: zwycięstwo FaZe Clan

Kurs: 1.80

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

 

Zaloguj się aby dodawać komentarze