W środowy wieczór czekają nas kolejne lekkoatletyczne emocje. Od godziny dwudziestej będziemy świadkami kilku finałów, takich jak, chociażby w skoku o tyczce kobiet, trójskoku mężczyzn, rzutu młotem kobiet, biegu na 110 metrów przez płotki, a także na 400 metrów kobiet i mężczyzn. I to właśnie w związku z tą ostatnią konkurencją jest związany mój dzisiejszy kupon, który ponownie stawiam w STS-ie. Tyle, że przyjrzę się wyłącznie rywalizacji dwóch par kobiet. Wczoraj zabrakło 0,01 s. do tego, by weszły dwa trafienia. Jak będzie dziś? Czego możemy się spodziewać? O tym więcej w poniższym tekście.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Bieg na 400 metrów kobiet, czyli czas na polsko – holenderskie starcie o medale

Na starcie zobaczymy aż trzy reprezentantki Polski, a do tego dwie Holenderki i po jednej przedstawicielce Wielkiej Brytanii, Irlandii i Belgii. Zdecydowanymi faworytkami do medali są reprezentantki Polski i Holandii, a pozostałe zawodniczki pobiegną, by w zasadzie uzupełnić stawkę. Na dziś w zdecydowanie lepszej formie są nasze rodaczki jak i dwie Holenderki, dlatego też sądzę, że to one „rozdadzą” między sobą medale. Wskazują na to osiągane wyniki przez każdą z biegaczek na tym dystansie. Jednak nim o tym, to przypomnę, że jak idzie np. mi w lekkoatletycznym typowaniu, możesz sprawdzić w każdej chwili, odsłaniając stronę o nazwie TYPY DNIA.

Nim przedstawię statystyczne porównanie ich osiągnięć, przypomnę, że stawiając lekkoatletyczne typy warto to robić z STS-em, u którego masz świetny kod promocyjny jak i rewelacyjny BONUS. Z takich oczywistych oczywistości napomnę jeszcze, że ich rywalizacja rozpocznie się dzisiejszego wieczora o godzinie 21:57. Patrząc na rezultaty z tego sezonu, to pewne jest również to, że trzeba pobiec poniżej 50 sekund, by myśleć o… sięgnięciu po medal! Wyniki są wyśrubowane, lecz kto zostanie nową mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów? Bol i Kaczmarek – te dwa nazwiska brzmią najgłośniej, kiedy mówią o faworytach lekkoatletyczni eksperci. Jednak o tym za chwilę. Na razie czas na przedstawienie ryzykowniejszego typu związany z tą konkurencją.

Interesujące kursy związane z biegiem finałowym kobiet na 400 metrów

Za pierwszy z takich, a zarazem za taki na podbicie kuponu uchodzi ten, który mówi, że zwycięży Femke Bol. Na jej triumf kurs został ustabilizowany na poziomie 1.30. Dla porównania na drugą z głównych faworytek, czyli Natalię Kaczmarek mamy już wycenę aż na… 3.50! Szalenie interesująco zapowiada się polski pojedynek, który w STS został wyceniony na poziomie 1.35 do 2.89. Mowa w nim o tym, że Natalia Kaczmarek zwycięży w rywalizacji z Anną Kiełbasińską. Patrząc na to, w jakiej dyspozycji są zawodniczki, spodziewam się, że obie stać na medal, choć większe szanse na niego ma Natalia. Biega regularnie szybciej, zwłaszcza od mistrzostw świata w Oregonie, które odbyły się około miesiąc temu.

Dodam jeszcze, że ciekawie wygląda kurs na to, że w swojej parze wygra Anna Kiełbasińska, ale w konfrontacji z Lieke Klaver. Obie są w identycznej dyspozycji, co pokazały biegi półfinałowe, więc nie dziwi, że kurs na zwycięstwo Ani w parze wynosi 1.80 do 1.88 na Holenderkę. Wskazywałbym, że wygra Polka, ale w tym przypadku wolę postawić na bezpieczniejsze wskazanie. Patrząc na dyspozycję zawodniczek, które zameldowały się w finale, a których jeszcze nie obstawiam, to polecam Ci rozważyć rywalizację w parze Bolingo vs Baumgart-Witan. Iga wcale nie jest bez szans, a kurs na nią wynosi 2.68 względem aż 1.40 na przeciwniczkę akurat z tej pary. A teraz czas na spojrzenie i wytłumaczenie, dlaczego wybrałem dwie pary z tej konkurencji i dlaczego dokonałem takich wskazań.

Natalia Kaczmarek vs Lieke Klaver: typ, kurs bukmacherski i zapowiedź rywalizacji (17.08.2022 r.)

Statystyki, które warto znać przed rywalizacją Natalii Kaczmarek z Lieke Klaver:

 • Polka na światowych listach znajduje się na piątej pozycji, a Holenderka plasuje się na siódmej lokacie.
 • Natalia biega wyłącznie na dystansie 400 metrów, a Lieke zarówno na 200, jak i 400 metrów, choć dla obu to dystans 400 metrów jest koronną konkurencją.
 • W tym sezonie na tzw. otwartym stadionie Polka osiągnęła najlepszy czas w Chorzowie na Stadionie Śląskim 6 sierpnia biegnąc na rezultat 49.86 s., a Holenderka w Oregonie 20 lipca uzyskując czas 50.18.
 • Porównując ich czasy z biegu półfinałowego, to Natalia uzyskała rezultat na poziomie 50.40 s, a Lieke na 50.59 s.
 • Porównując ich osiągnięcia należy nadmienić, że 20 lipca szybsza była Holenderka, która osiągnęła czas na poziomie 50.18, a Polka 51.34 i wówczas to tylko Lieke, dzięki temu czasowi trafiła do finału.
 • O trzy starty w sezonie, bo aż 13 indywidualnych występów ma na koncie Natalia Kaczmarek i „im dalej w las”, tym coraz lepsze wyniki osiąga Polka, a Holenderka coraz częściej ma trudności (odliczając występy w Oregonie na MŚ), by łamać czas poniżej 51 s.
 • O zaledwie rok starszą jest Polka, która ma 24 lata, choć jest o wiele bardziej utytułowaną biegaczką. Jest mistrzynią i wicemistrzynią olimpijską, mistrzynią Europy i srebrną medalistką mistrzostw świata w hali, a Lieke srebrną medalistką MŚ i w hali, i na stadionie, a po dwa razy była w najlepszej ósemce MŚ i igrzysk.

Moje typowanie związane z rywalizacją w parze Natalia Kaczmarek vs Lieke Klaver:

Od siebie, tak jak prezentowałem wyżej w statystykach, przyjrzę się parze Natalii Kaczmarek z Lieke Klaver. Obie są szybkie, aczkolwiek akurat ta reprezentantka Polski jest regularnie wyżej na różnych mitingach lekkoatletycznych, a przy tym szybciej biega w Monachium. Dodam jeszcze, że obie są w podobnym wieku i tak naprawdę na początku swojej profesjonalnej kariery, choć lepsze wyniki jak dotychczas osiągała już Polka. Dlatego też nie może dziwić, że kurs na jej triumf w tej parze wynosi raptem 1.22 do 3.74 na Holenderkę. Jako, że jest to wskazanie, którym podbijam kupon, to od razu zaznaczam, że drugie wiąże się z dużo większym ryzykiem.

STS
1.22
Natalia Kaczmarek zwycięży w parze: TAK

Rhasidat Adeleke vs Cynthia Bolingo: typ, kurs bukmacherski i zapowiedź rywalizacji (17.08.2022 r.)

Statystyki, które warto znać przed rywalizacją Rhasidat Adeleke z Cynthią Bolingo:

 • Adeleke, czyli reprezentantka Irlandii ma raptem 19 lat, a jej rywalka jest aż o 10 lat starszą, przez co i dużo bardziej utytułowaną zawodniczką.
 • Reprezentantka Irlandii występuje również w biegach na 200 i 100 metrów, a Belgijka obok dystansu 400 metrów realizuje się jeszcze na dystansie 200 metrów.
 • Rhasidat Adeleke jest wyżej notowaną na światowych listach na dystansie 200 metrów, a Cynthia Bolingo znacznie lepiej radzi sobie na dystansie 400 metrów. Dla porównania Irlandka na 400 metrów jest klasyfikowana na 46. pozycji, a Belgijka na 17. lokacie.
 • Najlepszy wynik na 400 metrów Adeleke osiągnęła 15 maja tego roku w Lubbocku, kiedy to pobiegła na czas 50.70, a jej rywalka w Tomblaine we Francji 5 lipca osiągnęła rezultat na poziomie 50.29.
 • Adeleke na tym dystansie biegała już 7 razy i odliczając dwa pierwsze starty, ciągle balansuje na granicy 50.70 s do 51.70 s., a Bolingo w tym sezonie na dystansie 400 metrów na tzw. otwartym stadionie biegała tylko 3 razy i po razie uzyskała czas na poziomie 52,08, 51,19 i 50.83.
 • Obie rywalizowały w półfinałach na mistrzostwach Europy w Monachium i Rhasidat Adeleke osiągnęła czas 51.08 s., a Cynthia Bolingo 50.83.
 • Obie pobiegły maksymalnie na swoje możliwości, o czym świadczą osiągnięte czasy względem poprzednich startów jak i ich wypowiedzi po biegach półfinałowych.
 • Obie przygotowywały się głównie do mistrzostw Europy, choć dla obu zawodniczek znalezienie się w pierwszej szóstce będzie spełnieniem lekkoatletycznych marzeń.

Moje typowanie związane z rywalizacją w parze Rhasidaty Adeleke z Cynthią Bolingo:

Analizując powyższe składowe sądzę, że ostatecznie na mecie na wyższej pozycji będzie klasyfikowana Belgijka. Jest w swoim prime-time, a także jest o wiele bardziej doświadczoną i utytułowaną przeciwniczką. To ona sięgała po srebrny medal mistrzostw Europy w hali, czy po bycie w ósemce na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy na otwartym stadionie. Dlatego też zaznaczam, że to ona zwycięży, na co mamy kurs ustabilizowany na poziomie 2.13. Wycena triumfu jej rywalki wynosi 1.62, lecz sądzę, że Irlandka aż tak szybko nie pobiegnie przez to, że dopiero rozpoczyna swoją karierę i biega odrobinę wolniej od Belgijki w tym sezonie.

STS
2.13
Cynthia Bolingo zwycięży w parze: TAK

Propozycja kuponu:

STS, 17 sierpnia, lekkoatletyka, ME

fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze