Betsafe nie działa? Prawdę mówiąc wcale się temu nie dziwimy, bo bukmacher ten już dawno temu został uznany za nielegalnego. To firma zagraniczna, która nie otrzymała licencji od Ministerstwa Finansów, co sprawia, że Betsafe nie ma prawa organizować gier hazardowych w naszym kraju. Pod tym pojęciem kryją się zakłady sportowe, poker i kasyno. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Betsafe mimo wszelkich zakazów i tak próbuje naginać polskie prawo, by pozyskiwać nowych klientów wśród naszych rodaków. To nielegalna i naganna praktyka! Nie zostawiamy Was jednak bez alternatywy – o tym w tekście.

Strona Betsafe nie działa w Polsce

W Betsafe zakłady bukmacherskie nie mogą być obstawiane za pośrednictwem strony online i aplikacji mobilnej. To internetowy operator, który niegdyś w Polsce miewał się całkiem nieźle. Pamiętamy czasy, kiedy twarzą Betsafe był Artur Boruc i popularny kulturysta, Robert “Hardkorowy Koksu” Burneika. Wówczas panowało inne prawo bukmacherskie, które umożliwiało działalność niezarejestrowanych podmiotów w Polsce.

Po 2017 roku sytuacja ta uległa zmianie. Ustawodawca narzucił bukmacherom rygorystyczne reguły gry, które muszą być od tamtego czasu respektowane, jeśli chcą czerpać z naszego rynku. Betsafe to przykład firmy bukmacherskiej, która nie zdecydowała się realizować nowych zasad.

Dla Betsafe Polska była istotnym rynkiem, bo to bukmacher wchodzący w skład firmy, która działa również pod szyldem Betsson. Obaj operatorzy posiadali bliźniaczą ofertę i przed 2017 rokiem byli dość popularni. Na rynkach międzynarodowych Betsafe wyróżnia się licznymi kasynami online oraz internetowym pokerem. To operator, który sponsoruje wiele eventów pokerowych na całym świecie.

Zakłady Betsafe legalne w Polsce nie będą do momentu otrzymania od Ministerstwa Finansów pozytywnej decyzji (licencji). Tak naprawdę nie wiemy tego, czy Betsafe kiedykolwiek ubiegał się o stosowny dokument. Wydaje się, że nie zdecydował się na taki krok, bowiem od 2017 roku notorycznie łamie przepisy ustawy hazardowej. Takie działanie stawia go w niekorzystnym świetle przed organami państwowymi.

Sytuacja prawna bukmachera i perspektywy

Prawna rzeczywistość takich bukmacherów jak Betsafe jest dość klarowna. Nowelizacja ustawy hazardowej posiada ratyfikację ze strony Unii Europejskiej. To oznacza, że polskie prawo jest w pełni zgodne z jurysdykcją UE. Ten argument jest decydujący – w ten sposób zagraniczni bukmacherzy nie mogą powoływać się na prawo europejskie, łamiąc polską ustawę hazardową. Innymi słowy – w każdym sporze są skazani na porażkę. Jeśli nie uzyskają polskiej licencji, to po prostu nie mogą działać na terytorium naszego państwa. Koniec i kropka.

Betsafe mógłby poczynić ruchy, które prowadziłyby go do zmiany statusu z nielegalnego na legalnego operatora. Jeśli bukmacher ten chce pozostać w Polsce, to powinien dążyć do uzyskania koncesji na zakłady sportowe. Tak postąpił Betclic, który w 2017 roku wycofał się z Polski, by kilka lat później wrócić z licencją od Ministerstwa Finansów. Tym sposobem został legalnym bukmacherem. Podobną drogą mógłby podążyć Betsafe, ale to firma, która bardziej koncentruje się na omijaniu prawa niż działaniu w zgodzie z nim.

Dopóki Betsafe nie otrzyma zgody na działalność od Ministerstwa Finansów, dopóty będzie uznawany za nielegalnego bukmachera. Pamiętaj, że z terenu Polski z takiej firmy nie możesz korzystać – w przeciwnym razie ściągniesz na siebie poważne konsekwencje prawne i finansowe. Co więcej, w Betsafe wypłata wygranych może być problematyczna, bo żaden poważny operator płatności nie współpracuje z nielegalnymi podmiotami.

Czym są tzw. lustra i czy można z nich korzystać?

Działalność Betsafe w ostatnich latach koncentruje się na tym, jak wykiwać polskie państwo. Do tego bukmacher stosuje klony serwisów internetowych za pośrednictwem których oferuje gry hazardowe. To tzw. lustra, a więc strony, które różnią się pomiędzy sobą adresem www.

Wszystko dlatego, że Rejestr Domen Zakazanych jest regularnie aktualizowany. Chcąc to obejść, Betsafe tworzy kolejną stronę o podobnym adresie i oddaje do użytku graczom. Ta w ciągu 48 godzin jest blokowana przez dostawcę internetowego, co sprawia, że użytkownik łamiący prawo nie może dalej korzystać z usług takiego operatora. Adres trafia na czarną listę Ministerstwa. Co robi wtedy Betsafe? Automatycznie uruchamia nową stronę, pod nowym adresem. Świeża domena nie jest rozpoznana jeszcze przez Ministerstwo Finansów, dlatego przez moment bukmacher znów może oferować swoje usługi.

‼️ To że lustrzana strona internetowa Betsafe nie znajduje się w Rejestrze Domen Zakazanych, nie oznacza, że można z niej korzystać! Uczulamy – każda strona umożliwiająca obstawianie u bukmachera Betsafe jest nielegalna, nawet jeśli chwilowo działa. Trafiłeś na taką? Opuść ją jak najszybciej.

Bliźniacze strony nielegalnego bukmachera Betsafe w Rejestrze Domen Zakazanych.

Legalni bukmacherzy – jedyny właściwy wybór

Dawniej opinie o Betsafe sugerowały, że to bukmacher o europejskich standardach. Nie negujemy tego, ale nie mamy wątpliwości, że firma dbająca o dobrą reputację nie łamałaby nagminnie prawa państwa, w którym chce prowadzić swoją działalność.

Postępowanie Betsafe rodzi wiele negatywnych skojarzeń. To bukmacher, którego możemy sklasyfikować w tym samym szeregu, co 1xbet i Unibet. Ci operatorzy również nie mogą przyjąć do wiadomości, że drzwi do Polski dla nich są aktualnie zamknięte.

Oglądanie się na Betsafe lub bukmacherów mu podobnych na dłuższą metę nie ma kompletnie żadnego sensu. Przecież nie chcesz mieć kłopotów z organami państwowymi, prawda? Za nielegalne obstawianie zakładów bukmacherskich grożą dwie kary:

  • grzywny – do 120 stawek dziennych,
  • skarbowa – zwrot wygranych.

💡 Tego rodzaju reperkusje nie będą miały racji bytu, jeśli wybierzesz legalnego bukmachera. W tym przypadku wachlarz opcji jest naprawdę szeroki. Z dumą możemy powiedzieć, że w ciągu kilku lat sporo zmieniło się na polskim rynku zakładów sportowych – na plus.

Blokada nielegalnych podmiotów pozytywnie wpłynęła na rodzimy rynek. Raz – w siłę urośli obecni bukmacherzy, a dwa – na horyzoncie pojawiły się nowe firmy. Rynek stał się różnorodny, gdyż każdy bukmacher ma swoją wizję i bardzo dobrze. Najważniejsze jest jednak to, że obstawianie u licencjonowanych podmiotów jest w 100% legalne i bezpieczne!

Infografika przedstawiająca kary grożące osobom obstawiającym u operatorów bez zezwolenia MF.

Licencja – jedna, ale nie jedyna z mocnych stron

Bukmacherzy w Polsce są podzieleni na legalnych i nielegalnych. Ta pierwsza grupa chwali się licencją Ministerstwa Finansów. To ważny atut, bo mówi nam o tym, że firma respektuje prawo. Co ważniejsze, proces licencyjny jest wyjątkowo wymagający dla bukmacherów. To oznacza, że firma jest dokładnie prześwietlana przez władze państwowe. Wybierając legalnego bukmachera masz pewność, że jest to wiarygodny podmiot i że zawsze otrzymasz należną wygraną. W przypadku zagranicznych bukmacherów bez licencji takiej gwarancji nigdy nie masz.

Najlepsi bukmacherzy w Polsce nie wyróżniają się tylko tym, że posiadają licencję od Ministerstwa. Rynek już teraz jest na tyle konkurencyjny, że firmy muszą pomiędzy sobą rywalizować o względy graczy. Dlatego bukmacherzy dają coraz wyższe bonusy, lepsze kursy i ciekawsze narzędzia do obstawiania. W zasadzie co chwilę pojawiają się nowinki, dzięki którym obstawianie jest jeszcze ciekawsze.

Gdzie aktualnie najlepiej obstawiać?

Na przestrzeni ostatnich lat w siłę urośli starzy wyjadacze, a więc STS i Fortuna. To bukmacherzy, którzy dużo zyskali na zmianie prawa. W 2017 roku można było zaobserwować wielki ruch ze stron zagranicznych operatorów do STS i Fortuny. Wówczas był to naturalny wybór, bo gdy bet365 zamykał się na Polskę, to obie te firmy gromadziły najlepsze opinie wśród licencjonowanych podmiotów.

Do dziś STS i Fortuna wiodą prym w klasyfikacjach bukmacherów. To operatorzy z wielkim doświadczeniem, którzy dodatkowo mogą pochwalić się największą rozpoznawalnością. Jeśli jesteś kibicem sportu, to na pewno zauważyłeś, że logo STS pojawia się na koszulkach wielu klubów Ekstraklasy, z kolei Fortunę spotkasz w 1. lidze, Pucharze Polski czy przy okazji skoków narciarskich.

Od strony technologicznej Fortuna i STS to bukmacherzy stojący na wysokim poziomie. Szacuje się, że łącznie obie te firmy posiadają około 70% udziałów w rynku. Trzeba oddać, że STS i Fortuna zagarnęli do siebie spory kawałek tortu. Takie statystyki tylko potwierdzają, że to słuszny wybór.

Porównanie bonusów na start w STS i Fortunie:

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1640 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Zdaniem ekspertów: ranking bukmacherów

Redaktorzy Zagranie z niejednego pieca chleb jedli. To eksperci od rynku bukmacherskiego, którzy na bieżąco śledzą przetasowania ofert, zakładów i bonusów. W oparciu o tę wiedzę powstał nasz ranking bukmacherów, który ma stanowić pomoc dla niezdecydowanych typerów. Nie wiesz, którego bukmachera wybrać? W takim razie powinieneś tam zajrzeć. Poznasz plusy i minusy każdego bukmachera. Dodatkowo odkryjesz kod promocyjny na bonusy powitalne. W rankingu prezentowane są opinie redakcji Zagranie, ale też typerów, którzy mają doświadczenia z danym bukmacherem.

Na kogo stawiają eksperci? Miejsca na podium zajmują: STS, BETFAN i Fortuna. O ile o plusach bukmacherów z pozycji 1 i 3 mogłeś się przekonać w powyższych akapitach, o tyle o BETFAN jeszcze nic nie wspominaliśmy. Co to za bukmacher?

To firma, w której odbierzesz naprawdę konkurencyjny pakiet na start. W BETFAN obstawisz na stronie i w aplikacji mobile na iOS/Android. Tego stosunkowo młodego bukmachera wyróżnia bogata oferta sportowa (zwłaszcza pre-match), liczne zakłady na rozrywkę i duży dynamizm, którego efektem są oryginalne akcje promocyjne dla lojalnych klientów.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Na kolejnych miejscach w rankingu ekspertów nie bez powodu plasują się Superbet i TOTALbet. Dowiedz się o nich więcej:

Zdaniem graczy: laureaci plebiscytu Polskie Nagrody Bukmacherskie

W 2021 roku na Zagranie przeprowadziliśmy plebiscyt Polskich Nagród Bukmacherskich. Za cel postawiliśmy sobie wyłonienie najlepszych operatorów w takich kategoriach jak:

  • Najlepsze kursy piłkarskie,
  • Najlepsza oferta rynków,
  • Najlepsze oferty powitalne,
  • Najlepszy bukmacher,
  • Najlepszy bukmacherów – wybór graczy.

Wyniki tego plebiscytu mogą służyć za rzetelne kompendium wiedzy na temat legalnych bukmacherów.

Dzięki niemu poznasz też bukmachera, który posiada najlepsze płatności, dowiesz się również, gdzie szukać najwyższej jakości ofert lojalnościowych.

FAQ

Czy Betsafe posiada polską licencję?

Nie, to bukmacher bez zgody Ministerstwa Finansów na działalność w Polsce.

Czy można obstawiać w Betsafe na terenie Polski?

Obstawianie zakładów w Betsafe z terytorium Polski jest zabronione.

Jakich bukmacherów wybrać zamiast Betsafe?

W Polsce powinieneś wybierać spośród legalnych bukmacherów. Najlepsze opinie zbierają: STS, BETFAN, Fortuna, Superbet oraz TOTALbet.

Co grozi za obstawianie w Betsafe?

Typowanie zakładów u nielegalnego bukmachera jest złamaniem polskiego prawa. Gracze próbujący korzystać z usług Betsafe muszą się liczyć z wysoką karą grzywny i koniecznością zwrotu wygranych.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze