Rozgrywki kobiece o światowe punkty do rankingu WTA ruszyły na dobre. Dziś mamy finał turnieju WTA w Palermo, natomiast od wczoraj trwają eliminacje do turnieju WTA w Pradze. Dziś spotkania drugiej rundy w trzystopniowych kwalifikacjach. Pod lupę bierzemy dwa spotkania, w tym jedno z udziałem naszej rodaczki – Magdaleny Fręch. Co o nich sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

 

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

 

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Marta Kostjuk – Tereza Martincova, 9.08.2020, godz. 11:00 (godzina może ulec zmianie)

Na pierwszy ogień spotkanie Ukrainki – Marty Kostjuk z reprezentantką gospodarzy – Terezą Martincovą. Obie zawodniczki to tenisistki drugiej setki zestawienia WTA Tour, prezentują, więc podobny poziom na papierze. Ja jednak wyraźnie skłaniam się ku zwycięstwu Ukrainki, a już piszę dlaczego. Czeszka Tereza Martincova to tak jak wspomniałem zawodniczka drugiej setki rankingu, obecnie zajmuje lokatę numer 133. 25-letnia reprezentantka naszych południowych sąsiadów na koniec żadnego z do tej pory rozegranych sezonów nie zajmowała wyższej pozycji. Nie ma na swoim koncie żadnego tytułu singlowego. Wydaje się być zawodniczką, której nie stać na wiele lepszy tenis niż prezentuje to jej pozycja rankingowa. Od sezonu 2015 okupuje miejsce w drugiej setce rankingu. Wydaje się lepiej czuć na nawierzchni twardej, gra momentami bardzo płasko, a to sprzyja w grze właśnie na popularnym hardzie. Na korcie ceglanym czuje się sporo gorzej, jej uderzenia nie robią takiego wrażenia na rywalkach na tej nawierzchni kortu. Podczas okresu zamrożenia rozgrywek występowała w spotkaniach pokazowych w swoim kraju. Trzeba przyznać, że z całkiem niezłym skutkiem, potrafiła ogrywać zawodniczki, które w rankingu plasują się sporo wyżej, m.in. Karolinę Muchovą, Kristinę Pliskovą czy Jaketerinę Aleksandrową. Te zwycięstwa muszą robić wrażenie. Jednak podczas ostatniego turnieju WTA w Palermo odpadła już w drugiej rundzie eliminacji po kreczu z Aleksandrą Sasnowicz przy stanie 3:6. W pierwszym spotkaniu w bólach ograła Leonie Kung 4:6 6:2 6:1. Wczoraj w swoim pierwszym spotkaniu ograła Czeszkę – Nikolę Bartunkovą 6:2 6:2, która nie zdobyła do tej pory punktów WTA. Przejdźmy teraz do Ukrainki, Marta Kostjuk, bo o niej mowa to nadzieja tenisa na Ukrainie. Zaledwie 18-letnia zawodniczka jest już w drugiej setce rankingu, obecnie na pozycji numer 141. Jako szesnastolatka była już na koniec sezonu 2018 numerem 119. Widać, że drzemie w niej ogromny potencjał. Marta Kostjuk ma na swoim koncie wielkoszlemowy tytuł Australian Open w turnieju juniorskim zdobyty w 2017 roku, jak również dwa tytuły singlowe na swoim koncie w karierze seniorskiej zdobyte w Burnie i Kairze. Widać, że Ukrainka ma papiery na duże granie. Podczas okresu zamrożenia rozgrywek rozegrała pięć spotkań ze swoimi rodaczkami, wszystkie wygrała pewnie, bez straty choćby jednego seta. Wystąpiła w turnieju WTA w Palermo, gdzie odpadła, podobnie jak jej dzisiejsza rywalka, w drugiej rundzie eliminacji po spotkaniu z rewelacją tamtych zawodów – Ludmiła Samsonową 6:4 4:6 3:6, w pierwszej rundzie okazała się lepsza od Danieli Seguel z Chile 6:1 6:2. Tutaj podczas pierwszego spotkania nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem groźnej Niemki – Anny Leny Friesdam wygrywając 6:4 6:2. Wydaje się być w całkiem niezłej dyspozycji.

Mecze bezpośrednie

Z racji młodego wieku Ukrainki obie panie nie miały jeszcze okazji do rywalizacji przeciwko sobie. Będzie to dla nich pierwsze spotkanie.

Co typuję?

Idę tutaj w stronę młodej Ukrainki. Marta Kostjuk wydaje mi się być w lepszej dyspozycji obecnie od swojej dzisiejszej rywalki. Jej tenis również lepiej pasuje do nawierzchni, na której przyjdzie im się zmierzyć. Myślę, że to ona będzie cieszyć się dzisiaj z awansu do finałowej rundy eliminacji.

Typ: Marta Kostjuk wygra

Kurs: 1,76

Grupa Zagranie

Magdalena Fręch – Kaja Juvan, 9.08.2020, godz. 14:00 (godzina może ulec zmianie)

Druga runda eliminacji turnieju WTA w Pradze to pojedynek naszej rodaczki – Magdaleny Fręch z młodą Słowenką Kają Juvan – rewelacją turnieju w Palermo. Los skojarzył je ponownie, gdyż podczas turnieju we Włoszech również spotkały się na korcie w turnieju eliminacyjnym. Wtedy górą była Kaja Juvan, jak będzie w dniu dzisiejszym? Magdalena Fręch to obecnie 169 rakieta świata. 22-letnia zawodniczka pochodząca z Łodzi jakoś nie może przebić się wyżej niż druga setka zestawienia, znajduje tam swoje miejsce od czterech sezonów. Sądze jednak, że ma potencjał aby znaleźć się wyżej, na razie go jednak nie wykorzystuje. Zdobyła jak do tej pory jeden tytuł singlowy, a było to w tym roku w Australii – w miejscowości Canbera w turnieju z pulą 25 tysięcy dolarów, a więc prawie najniższego szczebla. Podczas okresu zamrożenia rozgrywek o punkty WTA Tour zdobyła Mistrzostwo Polski w Bytomiu, gdzie turniej był mocno obsadzonym jak na polskie warunki turnieju, gdzie ograła m.in. Katarzynę Kawę, Paulę Kanię czy Anastasiye Shoshynę. Tak jak wspomniałem szybko pożegnała się w ubiegłotygodniowym turnieju w Palermo, gdzie odpadła po pierwszym spotkaniu z Kają Juvan 6:2 2:6 4:6. Tutaj po nieprawdopodobnych męczarniach ograła w pierwszej rundzie Rumunkę Irinę Marię Barę 2:6 6:3 6:1, choć przegrywała już 2:6 0:2. Zacznijmy od młodszej Słowenki, Kaja Juvan, bo o niej mowa w czasach juniorskich największe sukcesy święciła w deblu wraz z naszą rodaczką – Igą Świątek, wygrały nawet turniej wielkoszlemowy. Kaja Juvan to obecnie 121 rakieta światowego zestawienia WTA Tour. 19-latka systematycznie pnie się w górę rankingu, wyżej jeszcze nie była. Na swoim koncie nie ma jeszcze tytułu singlowego, ale jeśli będzie tak dalej się rozwijać jest to pewnie kwestia czasu. Choć nie występowała w żadnym spotkaniu podczas okresu zamrożenia rozgrywek to w turnieju w Palermo spisała się bardzo dobrze. Przebrnęła przez eliminacje, w których wygrała w trzech spotkaniach, z Magdaleną Fręch 2:6 6:2 6:4, Eleną Gabrielą Ruse 2:6 6:1 6:2, Martiną Trevisan 6:2 7:6(8) oraz w turnieju głównym sprawiając sporą niespodziankę – Marketę Vondrousovą 1:6 7:5 6:4, w drugiej rundzie nie sprostała Camili Giorgi – 6:3 2:6 4:6. Wydaje się być w naprawdę dobrej dyspozycji. Dziś dość pewnie ograła Rosjankę Anastasiyę Komardinę 7:5 6:2.

Mecze bezpośrednie

Tak jak wspomniałem, obie panie miały okazję do rywalizacji zaledwie kilka dni temu podczas turnieju WTA w Palermo, była to ich jedyna rywalizacja jak do tej pory.

1.08.2020, WTA Palermo 1 runda eliminacji (korty ziemne), Magdalena Fręch – Kaja Juvan 6:2 2:6 4:6.

Co typuję? Idę tutaj w stronę młodości, Kaja Juvan wydaje się być w bardzo dobrej dyspozycji. Ograła naszą rodaczkę zaledwie kilka dni temu, dlaczego nie miałaby zrobić tego ponownie? Słowenka to zawodniczka, która posiada w moim odczuciu o wiele większy potencjał, w przyszłości może zajść bardzo wysoko.

Typ: Kaja Juvan wygra

Kurs: 1,60

Zaloguj się aby dodawać komentarze