Przed nami spotkania rewanżowe w ramach 11. kolejki PGE Ekstraligi, gdzie w niedzielne popołudnie zawitamy na stadion lidera w tabeli polskiej lidze, a więc Motoru Lublin, a także w meczu dnia spotkamy się u beniaminka rozgrywek, który będzie walczył o pierwsze ligowe punkty z byłymi Mistrzami Polski. Oba starcia zapowiadają się bardzo pasjonująco i chyba żadnego fana żużla nie trzeba namawiać do oglądania tych spotkań. Sytuacja w tabeli jest dla Motoru bardzo klarowna, ale dla ich dzisiejszych rywali, cenny jest każdy punkt. Leszno także musi walczyć o zaliczkę punktową, gdyż w play-offach robi się powoli ciasno, a wygrana z beniaminkiem wydaje się być ich obowiązkiem. Serdecznie zapraszam do poniższego artykułu na dzisiejsze mecze żużlowe w PGE Ekstralidze! 

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Motor Lublin vs Apator Toruń: typy i kursy bukmacherskie (03.07.2022 r. – 16:30)

Pierwszym pojedynkiem w dzisiejszym harmonogramie jazdy na żużlu jest starcie lidera klasyfikacji generalnej, który w tym roku nie zaznał jeszcze smaku porażki, tym bardziej jeżeli chodzi o spotkania na własnym terenie, gdzie ostatni raz przegrali w roku 2020 w starciu z Włókniarzem Częstochowa. W tym nie mogą liczyć na wsparcie ze strony Grigorija Łaguty, ale powiem szczerze, że chyba wychodzi im to na dobre. Bardzo dobra postawa zawodników z drugiej linii, którzy co mecz dowożą masę punktów, które w ostateczności mogą dawać ostateczne zwycięstwo. W tej drużynie nie brakuje możliwości rotacji i zastępstw. Jeżeli jeden nie jedzie, od razu w jego miejsce ma możliwość wskoczyć drugi, który lepiej czuje się na danym owalu. Tak jak mówiłem, tor w Lublinie nie został podbity od sierpnia 2020, ale czy jest możliwość, aby dzisiaj się to zmieniło? Apator wydaje się być coraz groźniejszy na własnym obiekcie, jak i w indywidualnym zestawieniu. Jednak tor w Lublinie jest bardzo trudny do adaptacji i ciężko jest się do niego przystosować. Liderami zespołu są bez wątpienia Patryk dudek, który w końcu znalazł odpowiednie przełożenia na polską ligę i ostatnio zaliczył swój duży komplet, a na dokładkę pięknie ostatnio jeździ Robert Lambert. Tak jak jazda seniorska może w końcu powodować uśmiech na twarzy, tak nie można tego mówić o zawodnikach z sekcji juniorskiej, w której zdecydowanie brakuje punktów. Przy takich zawodnikach jak Lampart i Cierniak, to Apator może mieć spore kłopoty, jeżeli nie spasują się z ustawieniami do dzisiejszej rywalizacji.

Statystyki:

Mecze bezpośrednie od 2019 roku: 

2019: 48:42 Motor Lublin; 37:53 Motor Lublin

2021: 51:39 Motor Lublin; 44:46 Motor Lublin

2022: 42:48 Motor Lublin

Mecze u siebie Motor: 

Motor vs Włókniarz – 47:43; vs Grudziądz – 57:33; vs Leszno – 58:32; vs Wrocław – 50:40; Ostrowia – 51:39

Mecze na wyjeździe Apator:

Sparta vs Apator – 59:31; vs Gorzów – 47:43; Grudziądz – 44:46; Częstochowa – 50:40;

Co obstawiać?

Tak jak wspomniałem, ogromną różnicę w tych klubach występuje przy porównaniu zawodników juniorskich. Motor dysponuje obecnie jednym z najlepszych zestawień w lidze, co także ma przełożenie na wyniki meczów. Bardzo często juniorzy na własnym obiekcie radzą sobie z seniorami przeciwnej drużyny i nie raz wieźli już za sobą nie jedno bardzo mocne nazwisko. Dzisiaj zestawienie Lampart i Cierniak, muszą zmierzyć się z Lewandowskim i Zielińskim. Jak wiemy Toruń nie ma większego oparcia w tym sezonie na sekcji juniorskiej, dlatego i w tym biegu, tym bardziej na tak wymagającym owalu, nie widzę możliwości zawodników z Torunia na poradzenie sobie z rewelacyjnymi, młodymi gospodarzami. Gram, że para Lampart i Cierniak wygrają w stosunku 5:1! Taki zakład możecie zagrać w STS, w którym za rejestrację otrzymacie bonusy na start od Zagranie,

STS
1.57
Motor Lublin wygra bieg juniorski z handicapem -3,5 punktów

typy

Ostrovia Ostrów Wlkp. vs Unia Leszno: typy i kursy bukmacherskie (03.07.2022 r. – 19:15)

Starcie beniaminka z byłym Mistrzem Polski już nie zapowiada się tak pasjonująco, jak może mieć to miejsce w 1. pojedynku. Beniaminek ponownie zostanie postawiony przed bardzo trudnym zadaniem i próbą pokonania byków z Leszna, którzy po chwilowej absencji podstawowych zawodników, wracają do podstawowego składu i walczyć będą o najwyższą pulę, gdyż sytuacja w tabeli zapowiada się bardzo pasjonująco do ostatniego meczu. Leszno przyjeżdża do beniaminka w roli zdecydowanego faworyta, jednakże dawno nie mieli okazji jeździć na tym owalu. To może być atutem gospodarzy, którzy w tym roku jeszcze nie posmakowali smaku zdobyczy punktowej, ale widać, że po wstępnym chrzcie ze strony pozostałych drużyn, obecnie nie mają już skrupułów i walczą o każdy możliwy punkt w swoich biegach. Liderem jest Chris Holder, który tylko raz nie zdobył największej ilości punktów, a pobudkę w startach zanotował Oliver Berntzon, który może z byłym Mistrzem Świata tworzyć bardzo mocną parę w dzisiejszym dniu. Byki do meczu przystępują z dwoma największymi ogniwami, które wracają po kontuzji, a więc z Januszem Kołodziejem i Piotrem Pawlickim. Dwójka Polaków już wczoraj na turnieju w Speedway European tour potwierdziła, że są w stanie jeździć na bardzo wysokim poziomie, a ich przerwa od startów byłą tylko chwilowym złapaniem oddechu i dojściem do pełnej regeneracji. Do tego postawa juniorów w tym sezonie wydaje się być znacznie bardziej stabilna, ale może nowy i niespecyficzny tor, przyniesie im więcej problemów, z czego skorzysta zestawienie gospodarzy?

Zagraj żużel w STS! Odbierz zakład bez ryzyka do 100PLN z kodem: ZAGRANIE !

Statystyki:

Mecze bezpośrednie od 2019 roku: 

Leszno vs Ostrovia 2022 – 56:34

Mecze u siebie Ostrovia: 

Ostrovia vs Grudziądz – 35:55; vs Włókniarz – 24:30; vs Lublin – 35:55; vs Gorzów – 34:55; vs Wrocław – 34:56

Mecze na wyjeździe Unia:

Włókniarz vs Unia – 44:46; vs Wrocław – 44:46; vs Lublin – 58:32; vs Grudziądz – 50:40; vs Toruń – 53:37

Co obstawiać?

Patrząc na zestawienie obu ekip i układ biegów, jaki będzie miał dzisiaj miejsce, to raczej ponownie szykuje się dominacja ze strony przyjezdnych, którzy zapewniony mają już punkt bonusowy. Ostrovii będzie bardzo ciężko zbliżyć się do wyniku 45. punktów, gdyż przewaga indywidualna, niemalże w każdym biegu, stoi po stronie byków z Leszna. W ekipie gospodarzy znalazłem jednak ciekawy typ na Grzegorza Walaska, który musi pokryć linię 6. punktów. Zdecydowanie na własnym torze, jest w stanie to zrobić, tym bardziej że w 1. swoim biegu startuje z dwoma juniorami i zawodnikiem U-24. W potyczkach seniorskich zobaczymy go później dopiero w 7. biegu, gdzie przy wewnętrznym polu rywalizować będzie w parze z Gapińskim, na Kołodzieja i juniora z Leszna, Ratajczaka. Przy dobrych wiatrach, jest on w stanie zamknąć tę linię już po tych biegach. Jednak pewnie wystąpi jakaś ZZ, gdzie ominie on możliwość 5. biegu w nominowanych, co daje jeszcze większą szansę na pokrycie tej linii punktowej. Gram na 6. punktową zdobycz Grzegorza Walaska! Pamiętajcie o rejestracji w STS z kodem promocyjnym od Zagranie!

STS
1.57
Grzegorz Walasek powyżej 5,5 punktów

ZBR do 100 PLN w STS

Double zuzel STS 03.07.2022

Moja propozycja na dokończenie 11. kolejki PGE Ekstraligi:

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze