Wczoraj zabrakło nam jednego trafienia do rozliczenia całego kuponu triple na plus. Mimo, że skuteczność i tak jest całkiem przyzwoita, to zawsze może być lepiej. Dzisiaj mamy wtorek, więc czas na ligę szwedzką. Przygotowałem dla was dubel na wieczorne mecze w Elitserien. Czy Jarosław Hampel wraca do formy? Pojedynki z odwiecznym wrogiem zmotywują Iversena? Dwie najciekawsze propozycje z oferty forBET, zapraszam do lektury.

 

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

 

Lejonen Gislaved vs Masarna Avesta

Pierwsze spotkanie zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem drużyny Lejonen. Trudno się temu dziwić, bo Masarna jest w tym sezonie naprawdę słabą ekipą. Liderem drużyny jest Antonio Lindbaeck, ale to jedyny zawodnik, który w tym zespole spełnia oczekiwania kibiców. Avesta jedzie więc na pożarcie, gdzie już od pierwszego biegu powinni tracić punkty do rywala. Czy zobaczymy na torze prawdziwą rzeź niewiniątek? Na pewno nie można liczyć na litość ze strony Maksyma Drabika, który w tym roku jedzie w Szwecji jak z nut. Swoje punkty na własnym obiekcie dorzucić powinni Robert Lambert i Jarosław Hampel. Szykuje nam się jednostronny pojedynek bez niespodzianek. Lejonen Gislaved zajmują szóste miejsce w tabeli, ale ich ambicje z pewnością celują wyżej. Do tego potrzebna będzie forma drugiej linii, którą stanowią Kasprzak i Woryna. Ten pierwszy niestety jest cieniem samego siebie sprzed roku.

Gospodarze ten pojedynek powinni wygrać bez większych problemów. Dla Masarny ogromnym sukcesem będzie wygranie choć kilku biegów indywidualnie. Jednak to jest żużel, dyscyplina, która widziała już niejednokrotnie cuda na torze. Pod lupę biorę występ dwóch Polaków – Hampela i Kasprzaka. Jeden i drugi notują praktycznie takie same wyniki w Elitserien, więc kluczowe jest ich zestawienie w składzie na dzisiejszy wieczór. Kasprzak jedzie jako doparowy Drabika i od początku powinien mieć problem ze zdobywaniem punktów. Maksym to czołowy zawodnik ligi, a dobrze wiemy w jakiej dyspozycji jest popularny KK w tym sezonie. Złośliwi żartują, że wychowanek Unii Leszno zawsze jedzie fatalnie w lata nieparzyste i jest w tym trochę prawdy. Inaczej sytuacja wygląda u Jarosława Hampela, który na początku sezonu leczył uraz i trudniej było mu wejść dobrze w sezon. Pamiętajmy, że Polak w dalszym ciągu potrafi jechać na wysokim poziomie. W tym spotkaniu pojedzie z numerem trzynastym, jako prowadzący parę. Jego kolegą w pierwszych 3 biegach będzie Timo Lahti, który jest jednak na niższym poziomie sportowym niż Hampel. Typuję więc, że Jarosław zdobędzie więcej punktów od Krzysztofa Kasprzak i wrzucam to zdarzenie po kursie 1,67 na nasz kupon.

Zdarzenie: Lejonen Gislaved – Masarna Avesta

Typ:  Hampel lepszy od Kasprzaka

Kurs: 1.67

Vastervik Speedway vs Piraterna Motala

Vastervik wygrali z Piraterną na ich torze w pierwszym spotkaniu i dziś również są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Gwiazd w ich szeregach nie brakuje. Świetny w tym sezonie Peter Ljung, w zaskakująco stabilnej formie jest Jack Holder, zaś niekwestionowanym liderem drużyny jest oczywiście Nicki Pedersen. Drugą linię uzupełnia chociażby Bartosz Smektała, w dalszym ciągu aktualny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów. Piraterna Motala z pewnością nie liczy na to, że z Vastervik wyjedzie z jakimkolwiek punktem meczowym. O sile gości stanowi duńska para – Michelsen i Iversen. To jedyne nazwiska, które mogą nawiązać z gospodarzami wyrównaną walkę. Ciężko liczyć na to, że takie nazwiska jak Huckenbeck, Przedpełski czy Sundstroem zdobędą więcej niż kilka punktów. Niespodzianki być nie powinno i w tym spotkaniu gospodarze powinni kontrolować wynik od pierwszej gonitwy.

Moją uwagę przykuł typ na rywalizację liderów swoich drużyn. Peter Ljung kontra Niels Kristian Iversen. Nie ma wątpliwości, że Szwed jedzie w tym roku naprawdę skutecznie i po sezonie może być łakomym kąskiem transferowym. Ljung co mecz dopisuje przy swoim nazwisku około 10 punktów i na ten moment jest ósmym zawodnikiem w Elitserien. Niels Kristian Iversen pod kątem czysto sportowym jest obecnie na zbliżonym poziomie co jego rywal. Jeszcze niedawno popularny PUK był w światowej czołówce, jednak słabe inwestycje w sprzęt i problemy zdrowotne spowodowały znaczny spadek formy. Jednak w dalszym ciągu Duńczyk potrafi zaskoczyć i moim zdaniem to on zgromadzi więcej punktów w tym meczu. Powody są trzy. Po pierwsze, Ljung jedzie w parze z Jackiem Holderem, który jest w lidze szwedzkiej w dobrej formie i może starszemu koledze urwać punkty. Iversen jedzie w parze z Danielem Davidssonem, zawodnikiem, który na starcie powinien być już kilka metrów za nim. Po drugie, gospodarze powinni to spotkanie zdominować, co spowoduje uruchomienie rezerw taktycznych. Duża szansa na to, że PUK dostanie dodatkowy bieg w meczu i pojedzie nawet sześć razy. Po trzecie, już w pierwszym biegu przeciwko Iversenowi stanie Nicki Pedersen. Nie jest tajemnicą, że panowie za sobą nie przepadają i niejednokrotnie głośno o tym mówili. Taka rywalizacja powinna dodatkowo zmotywować Nielsa do jazdy na 100% swoich możliwości. Na nasz kupon wrzucam więc typ na to, że Iversen zdobędzie więcej punktów od Ljunga. Kurs na to zdarzenie w forBET wynosi 2,00.

Zdarzenie: Vastervik Speedway – Piraterna Motala

Typ:  Iversen lepszy od Ljunga

Kurs: 2.00

Tak wygląda nasz dubel na dzisiejsze emocje w Elitserien. Pamiętajcie, że forBET zalicza do typu wszystkie biegi zawodnika. Jest to niezwykle istotne, ponieważ liczą się również punkty z rezerwy taktycznej i biegu nominowanego. Weźcie więc to pod uwagę, jeśli stawiacie ten kupon u innego buka. Początek spotkań o 19, powodzenia!

dubel elitserien

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!