Żużel zakłady bukmacherskie – Jak i gdzie obstawiać żużel?

żużel zakłady gdzie obstawiać

Fot. Marcin Karczewski

Żużel to sport, w którym Polska wiedzie prym na arenie międzynarodowej. Nasi żużlowcy odgrywają ważną rolę w rozgrywkach World Grand Prix, a także pozostałych ligach. Żużel w naszym kraju ma długą tradycje, co przekłada się na spore zainteresowanie. “Czarny sport” ma szerokie grono fanów. Ryk silnika motocykla, zapasz unoszącego się w powietrzu żużla i spalin – to coś, co kibice tego sportu kochają najbardziej. Żużel u polskich bukmacherów odgrywa istotną rolę również w zakładach bukmacherskich. To dyscyplina, którą można obstawiać w zakładach online. Gdzie opłaca się typować zakłady na żużel?

Żużel zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie na żużla nie powinny nikogo dziwić – tym bardziej w kraju, gdzie żużel ma tak silną pozycję. O tym, jak dla polskich kibiców ważny jest żużel może świadczyć fakt, że najlepszym sportowcem roku 2019 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego został Bartosz Zmarzlik, triumfator w Mistrzostwach Świata. Zmarzlik wyprzedził wówczas m.in. Roberta Lewandowskiego. To pokazało, że społeczność żużla w Polsce ma się dobrze i jest zorganizowana.

Bukmacherzy w zakładach na żużel kierują swoją ofertę do fanów tego sportu, ale też po prostu codziennych typerów. Oczywiście, że lepiej typować żużel będą te osoby, które znają specyfikę tego sportu, wyścigów, sezonów itd. Dlatego do skutecznego obstawiania żużla najpierw polecamy “wejście” w temat związany z “czarnym sportem”.

Nie tylko skoki narciarskie czy siatkówka pozwalają Polakom mówić o tym, że są najlepsi na świecie w danej dyscyplinie sportu. Polska liga żużlowa Speedway od dłuższego czasu uznawana jest za najlepsze rozgrywki na świecie. A co więcej, w ostatnich latach polscy żużlowcy odnosili wiele sukcesów na arenie międzynarodowej.

Bonusy bukmacherskie, które możesz zdobyć od legalnych polskich operatorów: https://zagranie.com/bonusy-bukmacherskie/.

Zakłady bukmacherskie na żużel

Nie trzeba myśleć długo odnośnie tego, co można obstawiać w żużlu. Najbardziej naturalnym i podstawowym zakładem jest to: kto wygra mecz? W lidze odbywa się rywalizacja drużynowa, gdzie każdy z zawodników jeździ dla swojego teamu zbierając poszczególne punkty. W imprezach indywidualnych takich jak World Grand Prix uczestnicy walczą o osobiste laury, czyli medale mistrzostw świata.

Podstawowe zakłady bukmacherskie na żużel dotyczą zwycięzcy – drużynowego lub indywidualnego. Żużel może generować także bardziej szczegółowe i rozbudowane typy. W zakładach na “czarny sport” możesz obstawić powyżej/poniżej punkty drużynowe, handicap i H2H.

żużel zakłady

Fot. Marcin Karczewski

Żużel pojawia się też w ofercie zakładów live. Tam oferta może być poszerzona o dodatkowe rynki np. takie jak, kto wygra wyścig? Dodatkowe zakłady odnoszą się tego, kto pierwszy np. skompletuje 25 punktów?
Jak widzisz żużel obstawisz w zakładach przedmeczowych i “na żywo”.

Gdzie obstawiać żużel?

Polscy bukmacherzy obracając się w naszych realiach doskonale zdają sobie sprawę o zainteresowaniu, jaki generuje żużel. Wiadomo, że nie jest to piłka nożna, ale w trakcie ważnych rozgrywek żużel jest naprawdę chętnie oglądany. Wraz z tym idzie popyt na zakłady bukmacherskie. Kibice, znający się na tym sporcie, chcą przed wyścigami Gran Prix puścić kupon na swoich faworytów. Legalni bukmacherzy to umożliwiają, bo większość z nich oferuje zakłady na żużel.

U bukmacherów w Polsce obstawisz wiele lig żużlowych na czele ze Speedway Ekstraligą, eWinner 1. ligą, Gran Prix itd.

Jeśli chodzi o operatorów zakładów bukmacherskich to mocno w żużel zaangażował się eWinner, który został sponsorem tytularnym zaplecza dla Speedway Ekstraligi. Co więcej, bukmacher ten jest również jednym ze sponsorów najlepszej ligi żużlowej świata, a więc Speedway Ekstraligi. Wraz z tym w eWinner poszły konkretne ruchy, które znacznie poszerzyły możliwości obstawiania tego sportu.

Zakłady na żużel można dokonywać również u znanych bukmacherów jak STS i Fortuna. forBET to również jeden z tych bukmacherów online, które zawsze pamięta o żużlu. A więc podsumowując polecani bukmacherzy do żużla to: eWinner, STS, Fortuna i forBET. Opinie i analizy zakładów bukmacherskich online sprawdzisz tutaj -> https://zagranie.com/zaklady-bukmacherskie-online/.

STS zakłady bukmacherskie – oferta na żużel

Oferta STS na żużel przede wszystkim jest skupiona na polskich rozgrywkach Speedway Ekstraliga. Bukmacher STS w tej ofercie umieszcza typy na poszczególne mecze, a także zakłady długoterminowe takie jak:

  • Kto wygra ligę?
  • Kto awansuje do play-off?
  • Kto lepszy H2H?

W zakładach bukmacherskich STS na żużel znajdziesz też ofertę na 1. ligę żużlową w Polsce. Choć to zaplecze dla Ekstraligi, to rywalizacja tam jest równie ciekawa i stojąca na wysokim poziomie. W zakładach na 1. ligę także obstawisz najbliższe zdarzenia oraz typy terminowe dotyczące zwycięstwa rozgrywek itd.

STS pamięta też o turniejach Grand Prix pozwalając obstawiać triumfatorów mistrzostw świata, a także zawodników, którzy zajmą poszczególne miejsca na podium.

Typy żużel – kliknij i sprawdź nasze aktualne zapowiedzi z gotowymi kuponami!!

ForBET

forBET jest bukmacherem, który angażował się w żużel poprzez sponsoring klubów KS Toruń i Włókniarz Częstochowa. Bukmacher ten doskonale zna specyfikę żużla w Polsce, więc regularnie przygotowuje ofertę związaną z “czarnym sportem”. Zakłady bukmacherskie forBET to typy na polskie rozgrywki i międzynarodowe – Gran Prix.
Bukmacher forBET przyjmuje zakłady przedmeczowe na żużel oraz typy live. W ofercie pre-match na żużel w forBET obstawisz zwycięzcę meczu, ale też sumę punktów i handicap. W zakładach “na żywo” forBET na żużel znajdziesz też więcej rynków np. który zawodnik wygra kolejny wyścig?

forBET jest bukmacherem, który oferuje promocje na żużel przy okazji większych imprez takich jak Grand Prix. Co więcej, w zakładach forBET obstawisz też zdarzenia długoterminowe przed sezonem i w trakcie np. kto wygra Speedway Ekstraligę lub kto zostanie triumfatorem Grand Prix?

eWinner

eWinner ma najszerszą ofertę zakładów na żużel spośród bukmacherów w Polsce. To firma, która patrzy też na pozostałe ligi takie jak duńska, szwedzka i angielska. To oznacza, że znawcy żużla w eWinner obstawią polskie zmagania, Grand Prix oraz pozostałe ligi zagraniczne. Dla eWinner żużel jest jednym z głównych sportów. To sprawia, że oferta od tego bukmachera, jeśli chodzi o “czarny sport” jest dopieszczona na ostatni guzik. W zakładach pre-match można oczekiwać na rynki związane z handicapem, under/over, a dodatkowo wszystko to jest możliwe do obstawiania również w trakcie rywalizacji (zakłady live).

ewinner zuzel

W eWinner często funkcjonuje też dedykowany bonus na żużel, dzięki któremu można odebrać darmowy zakład 25 PLN.

Fortuna

Zakłady bukmacherskie Fortuna na żużel również dają sporo do popisu. Bukmacher ten oferuje wiele typów długoterminowych, jak np. to które zespoły zakończą sezon zasadniczy w polskiej lidze w TOP 4? Fortuna przed każdym sezonem pozwala obstawiać wiele zdarzeń z ostatecznej klasyfikacji.

W trakcie sezonu u bukmachera Fortuny możesz typować każde Grand Prix i mecze Speedway Ekstraligi oraz 1. ligi. Zakłady Fortuny mogą być obstawiane na żużel także w trybie “na żywo”.

Rodzaje zakładów na żużel

W żużlu do obstawiania jest kilka rodzajów zakładów. Jeśli znasz z piłki nożnej zakłady na wynik, sumę goli, handicap itd., to zauważysz, że w żużlu jest podobnie. Oczywiście każdy zakład oznacza, co innego, bo w przypadku handicapu nie chodzi o golę, a o punkty. Mimo wszystko co do zasady – zakłady działają podobnie. Poniżej opiszemy najważniejsze zakłady, jakie znajdziesz na żużel u polskich bukmacherów:

1X2

Dla obstawiających chyba nie ma czego tłumaczyć – na tych rynkach typujesz wynik meczu żużlowego. Co dokładnie możesz zagrać? Obstawisz wygraną gospodarzy, remis lub zwycięstwo gości. To podstawowe zakłady na żużel, które można najczęściej spotkać w ofertach bukmacherskich.

Handicapy w żużlu

Handicap w żużlu dotyczy pojedynczego meczu – konfrontacji drużynowej lub indywidualnej. To obstawianie zakładu, gdzie na starcie któraś z ekip otrzymuje określoną liczbę punktów więcej. Obstawiając taki handicap typujesz, że twój faworyt pomimo wyjściowej straty punktowej i tak w ogólnym rozrachunku odniesie wygraną.

H2H

Zakłady H2H w żużlu, z resztą tak jak w innych sportach, odnoszą się do rywalizacji drużyn/zawodników, którzy są skonfrontowani ze sobą przez bukmachera. Dla przykładu w H2H można obstawiać, który z zespołów będzie lepszy na koniec sezonu Unia Leszno czy Sparta Wrocław?

forbet zuzel

Żużel – zakłady bukmacherskie live

W zakładach bukmacherskich “na żywo” dotyczących żużla można pozwolić sobie nieco na więcej niż w typach pre-match. Bukmacherzy obsługujący zakłady live udostępniają kursy na każdy wyścig podczas meczu. Obserwują formę zawodników i ich dyspozycje można w zakładach live grać zwycięzcę poszczególnej konfrontacji lub miejsca 1-3.

W żużlu nie brakuje zmiennych tj. upadków podczas wyścigu lub zmiany pogody. Wszystko to przekłada się na przebieg meczu, a zakłady live idealnie pozwalają reagować na takie sytuacje. Coś co przed meczem wydawało się mało prawdopodobne, w trakcie rywalizacji może być znacznie bardziej realne. W takiej sytuacji można wejść w tryb zakładów live i zagrać typ na żużel.

Zakłady live na żużel można znaleźć również w aplikacjach bukmacherskich na telefon. Ofertę live na żużel posiada eWinner, STS, forBET i Fortuna.

Jak obstawiać żużel? Rady i wskazówki

Nie ma znaczenia, jak sport się obstawia, na Zagranie mamy jeden przekaz: typujemy te sporty, na których się znamy. A więc, jeśli chcesz obstawiać żużel, to przede wszystkim musisz interesować się tą dyscypliną. Nie chcemy obstawiania na chybił-trafił, tylko typowania zakładach po dokładnej analizie. W żużlu obstawianie po nazwiskach lub drużynach może nie być dobrym rozwiązaniem. To sport, w którym poszczególni zawodnicy jeżdżą w kilku ligach. Bywają sytuacją, że zawodnicy trzy dni z rzędu mają starty. W takich realiach trzeba odpowiednio przeczytać dyspozycje żużlowca i jego motywacje.

W żużlu wiele zależy od sprzętu, toru oraz kierowcy. Każdy z zawodników ma swój ulubiony tor oraz miejsce, które po prostu nie lubi. W tym przypadku chodzi o tor, gdzie odnosi słabsze wyniki. Na sukces żużlowca składa się cała praca teamu – to, jak dostosują motocykl do nawierzchni itd. Kiedy pogoda płata figla i występują opady deszczu, to mecz może zostać wywrócony do góry nogami. Zazwyczaj lekkie opady deszczu nie są wystarczające, żeby przerwać spotkanie.

Znajomość zespołów, dostępność kadry na mecz oraz wiedza o predyspozycjach zawodników – to składowe elementy, które pozwalają lepiej typować żużel.

Obstawianie żużel – co warto wiedzieć?

  • Indywidualnie najważniejsze rozgrywki to Grand Prix
  • Najlepsza liga żużlowa świata to Speedway Ekstraliga
  • W ostatnich dwóch latach najlepszym żużlowcem świata zostawał Bartosz Zmarzlik
  • Unia Leszno od 2017 roku zdobywa mistrzostwo Speedway Ekstraligi
  • Zawodnicy jeżdżą w kilku ligach np. polskiej, szwedzkiej i duńskiej

Zakłady bukmacherskie na PGE Ekstraligę

W zakładach na Ekstraligę obstawia się drużyny, które zdobędą mistrzostwo Polski. W ostatnich latach Ekstraliga jest zdominowana przez Unię Leszno, która ma cztery mistrzostwa z rzędu (od 2017 roku).

Obstawiając zakłady na PGE Ekstraligę możesz grać typy na sezon zasadniczy, a następnie fazę play-off. W rywalizacji staje osiem najlepszych zespołów w Polsce, a do rundy play-off awansują cztery ekipy, które w sezonie zasadniczym zbiorą najwięcej punktów. Następnie odbywają się półfinały i finał.

W sezonie 2021 w kursach bukmacherskich na Ekstraligę faworytem jest Unia Leszna przed Spartą Wrocław i Stalą Gorzów.

Zakłady bukmacherskie na Speedway Grand Prix

Zakłady na Grand Prix to typowania mistrza świata. Ostatnie dwa sezony dominował Bartosz Zmarzlik. Finał tej imprezy odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku polski zawodnik jest również faworytem do złotego medalu. Bukmacher STS przyjmuje zakłady na Zmarzlika po kursie 2.15. W dalszej kolejności jest Leon Madsen i Tai Woffinden.

sts zuzel

Najlepsze kursy bukmacherskie na żużel

Gdzie znajdziesz najlepsze kursy na żużel? Bukmacherzy Fortuna i forBET generalnie są w gronie operatorów, którzy mają wysokie kursy na żużel, ale też pozostałe dyscypliny sportowe. W eWinner z kolei znajdziesz najwięcej kursów na żużel, bo to bukmacher z bardzo rozbudowaną ofertą na “czarny sport”. Jak to często bywa w przypadku STS – kursy na żużel stoją na przyzwoitym poziomie.

FAQ

Który bukmacher ma najlepszą ofertę na żużel?

Naszym zdaniem bukmacher eWinner to firma, gdzie można najlepiej obstawiać żużel.

Kto oferuje zakłady na żużel?

Poza eWinner zakłady na żużel są dostępne również w ofercie STS, Fortuny i forBET.

Co można obstawiać w żużlu?

W zakładach na żużel znajdziesz wiele rozgrywek np. Speedway Ekstraligę, Grand Prix itd. W typach obstawisz wynik meczów, klasyfikacje końcowe, H2H oraz handicapy.

Zaloguj się aby dodawać komentarze