Czwartek to nie tylko Liga Europy, ale także finał Pucharu Polski! Przed nami starcie Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok na Stadionie Narodowym. Kto zapewni sobie udział w eliminacjach do europejskich pucharów i wzniesie do góry pierwsze trofeum?

Jeśli nie masz konta u bukmachera LVBET -> Specjalny kod promocyjny od Zagranie: 1500PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Lechia Gdańsk

Gdańszczanie w tym sezonie grają bardzo dobrze, a szczególnie, jeśli zestawimy osiągnięcia tego zespołu w porównaniu z tym, co prezentowali w poprzedniej kampanii. Lechia Gdańsk zakończyła sezon zasadniczy Ekstraklasy na pierwszej pozycji, jednak podobnie jak w poprzednich latach na finiszu Legia wysuwa się na prowadzenie. Obecnie zajmują drugą lokatę i muszą spoglądać za siebie, ponieważ Piast traci zaledwie jeden punkt. Końcówka sezonu zapowiada się pasjonująco.

Lechia Gdańsk w tym sezonie jest zespołem, który potrafi „dusić” swoich rywali. To znaczy, jeśli pierwsi zdobędą bramkę, to często dowożą prowadzenie do końca. Najlepszym przykładem jest tutaj starcie w półfinale z Rakowem Częstochowa. Ostatni mecz ligowy zaburzył tę tezę, ponieważ stracili prowadzenie z Legią i przegrali, jednak fakty są takie, że pierwszy gol dla gości to jeden, wielki przypadek.

Zakładam, że oba zespoły podejdą do tej rywalizacji na pełnej koncentracji. Gdańszczanie mają szansę wywalczyć pierwszy tytuł od wielu, wielu lat. Do tej pory tylko raz w historii zostali zdobywcą Pucharu Polski, a w finale grali dwukrotnie. Najpierw 1955 roku przegrali z Legią Warszawa 0:5, a 28 lat później, jako III-ligowiec, pokonali Piast Gliwice 2:1.

Jagiellonia Białystok

Klub z Białegostoku ma podobne osiągnięcia, ponieważ do tej pory dwukrotnie Jagiellonia wystąpiła w finale Pucharu Polski. Raz z pozytywnym skutkiem, a raz z negatywnym. Ostatni raz wywalczyli to trofeum w sezonie 2009/2010 na obiekcie w Bydgoszczy.

Jagiellonia zimą dokonała kilku solidnych wzmocnień, z których najlepiej prezentuje się Jesus Imaz. Oba zespoły mają w swoich szeregach zawodników, którzy są w stanie przechylić szalę zwycięstwa w tym meczu. Podopieczni Ireneusza Mamrota w lidze zawiedli na całej linii i prawdopodobnie nie będzie kolejnego medalu na koniec rozgrywek. Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich kampaniach kończyli na drugiej pozycji za plecami Legii.

Jaga w ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy zbytnio się nie zmęczyła, ponieważ podeszli do starcia z Zagłębiem Lubin na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Widać, że od dłuższego czasu w klubie koncentrują się na meczu finałowym, który może zweryfikować sezon dla tego zespołu. Wywalczenie trofeum z pewnością byłoby odpowiednią rekompensatą dla fanów za ostatnie wyniki na ligowych boiskach. Dodajmy do tego, że jest to również ogromna szansa na awans do eliminacji europejskich pucharów. W innym przypadku będą musieli zakończyć ligę na czwartej pozycji.

Statystyki:

  • Lechia i Jagiellonia dwukrotnie wystąpiły w finale Pucharu Polski.
  • Oba zespoły mają na swoim koncie po jednym tytule w tych rozgrywkach. Lechia wygrała w 1983 roku, a Jagiellonia w 2010.
  • Trzy z czterech ostatnich meczów Jagi to wyniki bez BTTS’u.
  • Lechia Gdańsk wygrała oba mecze z Jagą w obecnej kampanii.
  • Pięć z sześciu ostatnich spotkań tych drużyn to wyniki +2,5 gola.
  • Jagiellonia wygrała tylko jeden z poprzednich dziewięciu spotkań z tym rywalem.
  • Lechia ma na swoim koncie siedem zwycięstw w poprzednich dziewięciu meczach bezpośrednich z Jagiellonią.
  • Lechia przegrała trzy z poprzednich czterech spotkań.
  • Gdańszczanie w każdym z poprzednich czterech meczów stracili przynajmniej dwa gole.
  • Oba zespoły wygrały swój ostatni finał Pucharu Polski.

Co obstawiać?

Ogólnie w tej rywalizacji spodziewam się zamkniętego meczu. Moją propozycją na kupony AKO jest tutaj zagranie na X2/-3,5 gola w stronę Lechii Gdańsk. Biało-Zieloni w ostatnim czasie doskonale radzą sobie w starciach z tym rywalem. Świadczą o tym liczby – siedem wygranych w dziewięciu rywalizacjach. Z uwagi na to, że będzie to finał – proponuję taki typ. Nie sądzę, że oba zespoły się tutaj otworzą.

Zdarzenie: Jagiellonia Białystok vs Lechia Gdańsk

Typ: X2/-3,5 gola

Kurs: 1.71

Promocja w LVBET na Puchar Polski!

W ofercie bukmachera LVBET znajdziecie promocję, która pozwala na otrzymanie specjalnych bonusów. Warunkiem jest obstawienie tego meczu pod kątem (1X2).

Puchar Polski

Zasady:

Postaw zakład w rynkach głównych (1X2) za minimum 50 PLN i zgarnij dodatkową kasę:

→ 30 PLN, jeśli bramka zostanie zdobyta w doliczonym czasie gry 2. połowy meczu;

→ 50 PLN, jeśli mecz w regulaminowym czasie gry (90 minut, bez dogrywki) zakończy się wynikiem 0-0;

→ 40 PLN za czerwoną kartkę dla Daniela Łukasika lub Tarasa Romanczuka;

→ 40 PLN za bramkę zdobytą lewą nogą przez Lukasa Haraslina lub Guilherme;

→ 150 PLN za hattrick Arvydasa Novikovasa lub Flavio Paixao;

→ 200 PLN, jeśli trener Stokowiec lub trener Mamrot zostaną odesłani przez sędziego na trybuny!

Bonus zostanie dodany w dniu 6.05.2019 do godziny 17:00 w przypadku rozliczenia kuponu jako wygrany.