Zaległości z 2. kolejki Ekstraklasy przyniosą nam sporo emocji? Walka o 207 PLN!

Zawodnik Lechia

Trochę nietypowo w przerwie mundialowej odbędzie się mecz Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Górnikiem Zabrze. Spotkanie to zostało przełożone na piątkowy termin, ponieważ gospodarze brali udział w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. Jedni i drudzy nie mogą być zadowoleni ze swojej postawy na jesieni. Czy to zwiastuje nam interesujące widowisko w ostatnim starciu tego roku na polskich boiskach? Zapraszam do lektury!

1200 zł bez ryzyka (zwrot na konto bonusowe) + 100% do 2080 zł od 2. depozytu + 30 dni bez podatku!

Lechia Gdańsk vs Górnik Zabrze (18.11.2022)

Kibice Lechii z pewnością są rozczarowani postawą swoich ulubieńców. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno ekipa z Gdańska brała udział w eliminacjach do Ligi Konferencji, a teraz musi oglądać się za siebie, ponieważ walka o utrzymanie trwa w najlepsze. Całe szczęście, że dzisiaj odbędzie się zaległe spotkanie, które być może pozwoli gospodarzom przezimować na bezpiecznej pozycji. Problemem jest przede wszystkim defensywa, która traci zbyt dużo goli i jeżeli zerkniemy sobie w statystyki, to bramkarze Lechii musieli wyciągać aż 29-krotnie piłkę z siatki. Jest to zdecydowanie najsłabszy wynik w stawce i nawet Miedź Legnica oraz Korona Kielce są pod tym względem lepsze. Klub z Gdańska stara się nadrabiać ofensywą, ale ona też nie zawsze funkcjonuje, jak należy. W ostatniej rywalizacji z Piastem Gliwice podopieczni Marcina Kaczmarka oddali aż osiem celnych strzałów i to przełożyło się tylko na jedno trafienie. Czy tym razem celowniki będą lepiej nastawione?

FB Zagranie

Wydawało się, że zwycięstwa z Widzewem Łódź oraz Pogonią Szczecin zbudują na nowo Górnik na koniec 2022 roku, ale niestety tak się nie stało. Wstydliwa porażka z KSS Kalisz w ramach Pucharu Polski oraz przegrana z Miedzią Legnica aż 0:3 spowodowały niepotrzebne nerwy w szatni. Jasne, sytuacja przyjezdnych nie jest najgorsza, wszak są nad kreską w tabeli Ekstraklasy, ale od takiego projektu wymaga się zdecydowanie więcej. Niemniej jednak jest dzisiaj szansa poprawić swój bilans i przy ewentualnej wygranej wskoczyć nawet na 10. pozycję. Górnik na wyjazdach czuje się całkiem nieźle, czego potwierdzeniem może być ostatni triumf w Szczecinie z miejscową Pogonią. Aby w ten piątek osiągnąć sukces istotna będzie gra w defensywie. Czy stać ekipę z Zabrza, aby zagrać na 0 z tyłu?

Statystyki:

  • Ostatnie spotkanie Lechii Gdańsk w lidze zakończyło się porażką 1:3 z Piastem Gliwice
  • Lechia Gdańsk znajduje się na 16. miejscu w lidze z dorobkiem 14 punktów
  • Ich bilans meczów domowych w tym sezonie to 1 zwycięstwo, 2 remisy i 4 porażki
  • Ostatnie spotkanie Górnika Zabrze w lidze zakończyło się porażką 0:3 z Miedzią Legnica
  • Górnik Zabrze znajduje się na 12. miejscu w lidze z dorobkiem 20 punktów
  • Ich bilans meczów wyjazdowych w tym sezonie to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 1 porażka
  • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Lechii Gdańsk 3:1
  • Pięć ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi zespołami na stadionie Lechii Gdańsk, zakończyły się 2 wygranymi gospodarzy i 3 remisami

Co obstawiać?

Skorzystaj z bonusów w Forbet! Przed nami dzisiaj tylko jedno starcie w Ekstraklasie, dlatego skorzystałem z BetArchitekta. Stawiam na minimum 2 gole, 9 rzutów rożnych oraz 40 punktów kartkowych. Jedni i drudzy są zawiedzeni ostatnimi wynikami. To już na starcie wskazuje nam na sporo emocji.

Przejdźmy do statystyk. Jeżeli zerkniemy na rzuty rożne, to Lechia u siebie pokryła linię 8.5 3/7 razy, a Górnik na wyjazdach 6/7. Co do kartoników to gospodarze w swoich starciach przekraczali próg 39.5 punktów kartowych 5/7 razy a goście 6/7. O gole nie powinniśmy się martwić, ponieważ obie drużyny tworzą sobie mnóstwo sytuacji i worek z bramkami się rozwiąże. Liczę na szybkie trafienie jednej z ekip, co zmusi drugi zespół do nadrabiania strat. Mam nadzieję, że zaległa rywalizacja z 2. kolejki Ekstraklasy nas nie zawiedzie. Na sam koniec sprawdź kod promocyjny w Forbet!

Powyżej 1.5 gola + powyżej 8.5 rzutów rożnych + powyżej 39.5 punktów kartkowych

Forbet 18.11. Ekstraklasa

fot. Pressfocus

1200 zł bez ryzyka (zwrot na konto bonusowe) + 100% do 2080 zł od 2. depozytu + 30 dni bez podatku!

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze