W piątkowe popołudnie będą odrabiane zaległości w żużlowej Ekstralidze. O 18:30 zmierzą się dwie drużyny mierzące w medale, czyli Falubaz Zielona Góra i Sparta Wrocław. Żaden z zespołów nie dopuszcza myśli o przegranej. Drugie spotkanie odbędzie się dopiero o 20:30. Get Well wybiera się do Częstochowy. Toruń musi wygrać ten mecz myśląc jeszcze o play-off, natomiast Włókniarz już teraz potrzebuje ważnych punktów do walki o utrzymanie.

18:30 Falubaz Zielona Góra – Sparta Wrocław

Właściwie każde spotkanie czterech liderujących drużyn w lidze można nazwać hitem. Nie inaczej jest w przypadku tego meczu. Mimo, że już mamy czerwiec, to gospodarze odjechali dopiero trzy spotkania. Po raz drugi sprawdzą się na swoim torze. Tydzień temu pokazali wspaniałą postawę remisując z niepokonanym dotąd w tym sezonie mistrzem Polski na ich terenie. Widać, że Jarosław Hampel będzie wracał do formy z meczu na mecz. Jednak kluczem do zwycięstw w tak zaciętej lidze w przypadku Falubazu jest bez wątpienia trener Marek Cieślak. Goście są w tym momencie wiceliderem ligi i spisują się znakomicie. Byli brani pod uwagę jako faworyci do wejścia do play-off i zaskakują pozytywnie. Wydaje się, że bardzo dobrze skompletowali drużynę, gdzie większość żużlowców zalicza progres w stosunku do zeszłego sezonu. Jednak ostatnio żużlowcy reprezentujący Wrocław mają ciężki okres. Vaclav Milik cały czas pauzuje po kontuzji, a Maciej Janowski i Maksym Drabik mogą jeszcze odczuwać swoje ostatnie wypadki. Mecz z pewnością będzie zacięty, jednak Falubaz powinien wykorzystać swój atut toru i pokonać rywali. Mój typ: 49:41 dla Falubazu Zielonej Góry. forBet wystawił kurs 1,25 na wygraną gospodarzy

Propozycja typów:

W ostatnim spotkaniu wspaniałą postawą popisał się weteran torów, Piotr Protasiewicz. Pokazuje, że mimo wieku, nadal potrafi prowadzić swój zespół do wygranych. Poza wspaniałą formą Pepe warto zwrócić uwagę, że trzy biegi jedzie w parze z przeciętnymi juniorami. Wydaje się, że kapitan Falubazu powinien dobrze zapunktować. forBet wystawił linię punktową na tego zawodnika na poziomie 10,5. Stawiając, że przekroczy tą granicę możemy pomnożyć stawkę razy 1,70. Bukmacher wystawił także ciekawą parę juniorów do wytypowania – Zgardziński kontra Dróżdż. W sezonie zdecydowanie lepiej prezentuje się młodzieżowiec gości, który potrafi walczyć na trasie z seniorami. Atutem Zgardzińskiego może być tor, ale mimo wszystko wydaje się, że to właśnie Dróżdz powinien wygrać tą rywalizację za co mamy kurs 2,00.

20:30 Włókniarz Częstochowa – Get Well Toruń

Tak naprawdę jeszcze ciężko ocenić faktyczną siłę Częstochowian. Nadal, jak przed sezonem, są stawiani w roli faworytów do spadku z ligi. Dotychczas przegrali dwa mecze na wyjeździe oraz triumfowali u siebie z Rybnikiem. Ostatnio zaskoczyli pozytywnie przegrywając tylko różnicą 10 punktów na torze we Wrocławiu. W tamtym spotkaniu popisał się Rune Holta oraz Matej Zagar. Beniaminek ligi zazwyczaj dysponuje zawodnikami o których czołowe kluby nie walczyły zaciekle. Nie inaczej jest w przypadku Włókniarza. Tacy zawodnicy jak Sebastian Ułamek czy właśnie Norweg mają coś do pokazania i często okazuje się to receptą na dobry wynik. Z kolei Torunianie dopiero przed tygodniem odnieśli pierwszą wygraną. Przede wszystkim pojechali liderzy w osobach Grega Hancocka i Chrisa Holdera. Anglosasi nadal mają formę w kratkę, jednak w zespole nie zawodzi druga linia. W związku z tym, wydaje się, że podbudowany Get Well powinien wygrać, bo w innym wypadku już będzie można mówić o pożegnaniu się z szansami na play-off. Mój typ: 48:42 dla Get Well Toruń. forBet wystawił kurs 2,67 na zwycięstwo gości.

Propozycja typów:

Forma poszczególnych zawodników gospodarzy stoi pod znakiem zapytania, natomiast poszczególni żużlowcy gości jeżdżą w kratkę i każdy z seniorów może okazać się liderem dzisiejszego meczu. Najatrakcyjniejszą propozycją według mnie jest obstawienie wygranej Torunia, który już na tym etapie rozgrywek musi. Kurs na to zdarzenie jest wysoki, bowiem aż 2,67. Jeżeli już trzeba się pokusić o typowanie indywidualnych zdobyczy, to uwagę zwraca para Holta-Miedziński. Norweg ostatnio pokazał, że nadal drzemią w nim umiejętności, a teraz pokaże się przed własną publicznością. Miedziak zanotował największy progres w Get Well w stosunku do zeszłego sezonu, jednak nadal zdarzają mu się pojedyncze wpadki po prostych błędach. W związku z tym ciekawą ofertą wydaje się wytypowanie w tej parze Rune Holty po kursie 1,67.


Wszystkich chętnych do luźnych dyskusji o analizach i typach bukmacherskich
w żużlu, serdecznie zapraszam do nowo stworzonej grupy na
facebooku —->
Bukmacherka – typy na żużel.