ZAKSA, czy Stal – kto wygra Derby Opolszczyzny? Gramy o 237 PLN

PSG Stal Nysa, ZAKSA, 16 stycznia 2023 r., PlusLiga

Weekendowe zmagania w PlusLidze tym razem zakończą się dwoma poniedziałkowymi meczami. W pierwszym spotkaniu dojdzie do rywalizacji między sprawcami największej sensacji z poprzedniej kolejki a drużyną plasującą się na szóstej pozycji w lidze. Kilka godzin później dojdzie do spotkania na szczycie. Piszę tak z racji tego, że w Kędzierzynie – Koźlu tamtejsza ZAKSA podejmie nysowską drużynę. Mówiąc o tej konfrontacji należy zauważyć, że gospodarze znajdują się na czwartym, a goście na piątym miejscu w tabeli PlusLigi. Jakie zajdą zmiany w niej po tych dwóch grach? O tym przekonamy się już dziś wieczorem; a na razie dodam, że kupon stawiam w ForBet.

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000  1200  bez ryzyka + 2000 2080 zł od drugiego depozytu + 30 dni bez podatku

standardowa oferta 3000 zł. z naszym kodem: 3280 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1200 zł BEZ PODATKU: 30 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (16.01.2023 r.)

Czeka nas spotkanie między największą niespodzianką ostatniej kolejki kontra zespołem, który również w ostatnim czasie dobrze się pokazuje. Piszę tak, ponieważ Cuprum pokonał na wyjeździe lidera z Rzeszowa. Dziś podopieczni Pawła Ruska stają przed szansą sprawienia kolejnej sensacji. Czy tak się stanie? Czeka ich starcie na tle kolejnego wymagającego rywala. A piszę tak, bo stołeczna drużyna właśnie triumfowała 3:0 nad Ślepskiem Malow Suwałki. Pomijając drugą odsłonę, to kontrolowali całe spotkanie dosłownie od A do Z. Znakomicie pokazywali się tacy siatkarze jak Artur Szalpuk i Kevin Tillie. Dla porównania dodam, że w Rzeszowie z bardzo dobrej strony po stronie Lubinian spisali się tacy gracze jak: IIja Kowalow, Adam Lorenc, a także Florian Krage. O ile Cuprum musiał szarpać, wręcz wyszarpywać dane sety jak np. czwarty i jak blisko byli w trzecim.

Tak Projekt dosłownie się bawił w pierwszej i trzeciej partii, które wygrali kolejno do: 14 i 17 oczek. Z kolei w przypadku zespołu z Lubina było tak, że o ile triumfowali w pierwszej odsłonie do 17, tak kolejne dwie stracili, przegrywając do: aż 12, a później 23 punktów. Ostatecznie w kolejnych dwóch odsłonach wrócili i triumfowali najpierw do 30, a w tie-breaku do 9 oczek. Jednak to już było, a teraz należy się skupić na tym, co może się wydarzyć dzisiejszego popołudnia. W końcu po obu stronach siatki ze znakomitej strony prezentują się środkowi, a także atakujący. To z czym mają trudności, to z tym, by utrzymywać agresywną zagrywkę przez cały mecz i popełniają sporo prostych, tzw. błędów własnych. Dlatego też sądzę, że czeka nas wyrównane spotkanie, które najprawdopodobniej nie zakończy się w trzech setach. Jednak nim przedstawię swój typ, to odwołam się do tego jak znakomite BONUSY serwuje ForBet.

Statystyki przed meczem Cuprumu Lubin z Projektem Warszawą w 20. kolejce PlusLigi:

 • W dotychczasowej historii ligowych gier, te zespoły mierzyły się ze sobą 22 razy.
 • Częściej wygrywał Projekt, a stołeczna drużyna dokonywała tego aż 14-krotnie.
 • Patrząc na bilans setowy po wszystkich spotkaniach mamy wynik 37:47 na korzyść Projektu.
 • Kiedy mecze odbywały się w Lubinie, to Cuprum wygrywał 4 razy, a bilans setowy wynosi – 17:20.
 • Projekt w ostatnim czasie pokonywał Cuprum aż 10-krotnie. Ostatnim razem przegrali do jednego, kiedy to rywalizowali w fazie play-off, a ta przegrana miała miejsce w sezonie 2017/2018.
 • Patrząc na ich ostatnie 6 spotkań, widzimy, że Cuprum ma bilans: W – P – W – P – P – P, a Projekt: W – W – W – P – W – W.
 • Do tego meczu Cuprum przystępuje z 12-stego miejsca w tabeli, mając na koncie 18 oczek. Dla porównania stołeczna drużyna znajduje się na 6. lokacie z dorobkiem 32 punktów.
 • Warto również zauważyć, że Cuprum w 12 z 15 ostatnich gier przegrywał pierwsze sety.
 • W aż 11 z 15 ostatnich meczów Cuprumu mieliśmy sytuację, że wraz z rywalami w 1. secie zdobywali więcej niż 43 punkty.

Mój typ na mecz Cuprumu Lubin z Projektem Warszawą w 20. kolejce PlusLigi

Analizując wszystkie powyższe składowe sądzę, że czeka nas zacięte spotkanie. Siatkarze z Lubina udowodnili, że dosłownie w każdej chwili są w stanie wrócić do gry, a nie tylko w pierwszym secie. Tymczasem Projekt się coraz częściej „rozluźnia” po premierowych odsłonach i właśnie najczęściej tracą drugiego, bądź trzeciego seta. Dlatego też sądzę, że choć koniec końców to stołeczna drużyna będzie mogła się cieszyć ze zwycięstwa, tak Cuprum będzie w stanie ugrać co najmniej seta.

Cuprum Lubin wygra co najmniej jednego seta: TAK
Kurs: 1.55
Graj!

I tego też oznaczenia się podejmuję. Jego wartość w Forbet jest ustabilizowana na poziomie 1.55. W sam raz, by stanowić jedno z dwóch bezpiecznych rozwiązań na dzisiejsze typy ze świata siatkówki. A nim przejdę do przedstawienia kolejnej swej propozycji, to dodam, że w każdej chwili możesz sprawdzić jak idzie mi typowanie meczów z właśnie tej dyscypliny. Jak tego dokonać? Wystarczy odwiedzić zakładkę o nazwie – TYPY: Siatkówka.

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – PSG Stal Nysa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (16.01.2023 r.)

Tę kolejkę zakończą Derby Opolszczyzny. O ile przed laty ZAKSA roznosiła drużynę z Nysy, tak dzisiejsze spotkanie na papierze uchodzi za wyrównane. Co prawda Kędzierzynianie wygrywają, ale nie bez problemów. Nawet kiedy ostatnio zwyciężyli do zera nad beniaminkiem, to nie osiągnęli tego bez radzenia sobie z wieloma problemami. Aby triumfować nad CEZ-em Karlovarsko potrzebny był tie – break, gdzie siatkarscy eksperci i dziennikarze typowali, że polski zespół powinien ograć Czechów za trzy punkty, a nawet bez straty partii. Do tego przed czasem z parkietu musiał zejść ich kapitan, czyli Aleksander Śliwka. Doszło do tego, ponieważ niefortunnie zderzył się z bandą ledową. Po starciu z czeską drużyną do strefy mieszanej udał się Adrian Staszewski, czyli jeden z filarów swojego zespołu.

W trakcie tamtej wypowiedzi przyznał, co można odnaleźć na stronie Strefy Siatkówki, że: „Pomimo sytuacji, którą sobie skomplikowaliśmy, było wiele pozytywnych rzeczy i musimy przeanalizować mecz i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Musimy patrzeć w przyszłość, bo zaraz liga, kolejny mecz w Lidze Mistrzów i krótki okres na trenowanie”. Natomiast jak do tego spotkania podejdą siatkarze PSG Stali Nysy? Są właśnie na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Ze znakomitej strony prezentują się przede wszystkim tacy gracze jak: Wassim Ben Tara oraz Michał Gierżot. Bardzo wiele w tym meczu będzie zależeć właśnie od tych skrzydłowych. Jednak zanim przejdę do swojego typu, to nawiążę do tego jak odebrać wyżej wspominane bonusy. W końcu jest o to banalnie prosto, ponieważ wystarczy założyć konto u tego bukmachera z wykorzystaniem kodu promocyjnego do ForBet.

Statystyki przed meczem ZAKSY Kędzierzyn – Koźle z PSG Stalą Nysa w 20. kolejce PlusLigi:

 • Kiedy mecze odbywały się w Kędzierzynie – Koźlu, to ZAKSA wygrywała aż 5 na 6 z ostatnich między nimi.
 • Aż w 11 z 15 ostatnich meczów u siebie ZAKSA wygrywała pierwszego seta.
 • W aż 9 z 15 ostatnich spotkań u siebie ZAKSA wraz z rywalami nabijała więcej niż 45 punktów w pierwszych setach.
 • Łącznie w historii rywalizowali ze sobą 15 razy, z czego aż 12-krotnie lepszymi okazywali się siatkarze ZAKSY.
 • Po wszystkich konfrontacjach mamy następujący bilans w setach – 38:13 na korzyść ZAKSY.
 • Kiedy rywalizowali ze sobą w Kędzierzynie – Koźlu to w 7 meczach aż 6-krotnie lepsi okazywali się gospodarze.
 • Po meczach rozgrywanych w Kędzierzynie – Koźlu mamy wynik w setach 20:4 na korzyść ZAKSY.
 • Ostatni mecz zakończył się zwycięstwem PSG Stali Nysy trzy do zera, a miało to miejsce w trakcie pierwszej fazie tego sezonu.
 • Poprzednim razem tego typu sytuacja miała miejsce w fazie zasadniczej sezonu 2001/2002. Od tamtego czasu Kędzierzynianie zwyciężyli w 10 meczach, jakie rozegrali.

Mój typ na mecz ZAKSY Kędzierzyn – Koźle z PSG Stalą Nysa w 20. kolejce PlusLigi

Biorąc pod uwagę wszystkie typy możliwe do wymienienia, to stawiam na to, że obie drużyny rozpoczną spotkanie z wysokiego C. Każdy z siatkarzy będzie chciał udowodnić, że jest w stanie poprowadzić swoją drużyną do końcowego sukcesu. Tym bardziej, że oba zespoły mierzą się zarówno z podobnymi problemami jak i mają podobne silne punkty. Dlatego też spodziewam się wielkich emocji od pierwszych piłek. Dlatego też podejmuję się tego wskazania, że w premierowej odsłonie te zespoły nabiją łącznie więcej niż 45 punktów. Wycena na to zdarzenie jest ustabilizowana na poziomie 1.74. Dzięki temu uzyskuję kupon o wartości kursu całkowitego na poziomie 2.69.

W 1. secie drużyny zdobędą więcej niż 45 pkt: TAK
Kurs: 1.74
Graj!

Propozycja kuponu:

Forbet, siatkówka, 2 typy, Projekt, ZAKSA

fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

1200 zł bez ryzyka (zwrot na konto bonusowe) + 100% do 2080 zł od 2. depozytu + 30 dni bez podatku!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze