Różnie wyglądały nasze przygody w Lidze Narodów, ale wtorek będzie dniem ostatecznym, w którym zakończymy zmagania w tych rozgrywkach. Dzisiaj na tapetę bierzemy trzy rywalizacje. Na początek Rosja vs Szwecja, czyli walka o zwycięstwo w grupie i awans do wyższej dywizji. Oprócz tego udajemy się do Czarnogóry, gdzie gospodarze zmierzą się z Rumunią. Na zakończenie rywalizacja Serbii z Litwą. W każdym z analizowanych spotkań będzie o co grać, dlatego spodziewam się dużych emocji.

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy na Ligę Narodów w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

LVBET - odbierz bonus

Szwecja vs Rosja

Będzie to walka o wygranie grupy i awans do pierwszej dywizji. Przed meczem w lepszej sytuacji są Rosjanie, których urządzi nawet remis w Sztokholmie. Podopieczni Stanisława Czerczesowa kontynuują dobrą dyspozycję od czasu mundialu. W Lidze Narodów rozegrali do tej pory trzy rywalizacje, w których dwukrotnie pokonali Turcję i zremisowali na własnym boisku z reprezentacją Norwegii. Na szwedzkiej ziemi nie będą mogli sobie pozwolić na porażkę, ponieważ w takim przypadku pożegnają się z awansem do wyższej dywizji. Rosjanie do tej pory stracili tylko jednego gola w trzech spotkaniach. Po stronie strzelonych mają cztery trafienia. W ostatnim czasie starcia z udziałem tego zespołu charakteryzowały się brakiem wyniku BTTS. W dwóch z trzech kolejnych rywalizacji zachowali czyste konto. Z ostatniego meczu nie będą mieli najlepszych wspomnień, ponieważ towarzysko przegrali z Niemcami 3:0.

Szwecja również ma za sobą całkiem udany mundial, gdzie zakończyli na fazie ćwierćfinałów porażką z Anglią. W Lidze Narodów na ten moment plasują się na drugiej pozycji w grupie, jednak nadal mają wszystko w swoich rękach. Żeby awansować do najwyższej dywizji potrzebują wygranej. Każdy inny rezultat premiuje ekipę Rosji. Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się wynikiem 0:0. Szwedzi słabo rozpoczęli Ligę Narodów, ponieważ przegrali na własnym boisku z Turcję 2:3. Ten wynik mocno wpływa na ich sytuację. W trzech ostatnich starciach nie doznali porażki, a do tego zanotowali underowe rezultaty.

Statystyki:

 • Szwedzi w trzech ostatnich starciach nie doznali porażki, a do tego zanotowali underowe rezultaty.
 • Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się wynikiem 0:0.
 • Szwedzi rozegrali jeden mecz domowy w Lidze Narodów, który przegrali 2:3.
 • Szwecja wygrała tylko jedno z sześciu ostatnich spotkań.
 • Szwedzi w dwóch z trzech poprzednich spotkań zachowali czyste konto.
 • Rosjanie są niepokonani w Lidze Narodów.
 • Rosjanie do tej pory stracili tylko jednego gola w trzech spotkaniach. Po stronie strzelonych mają cztery trafienia.
 • W ostatnim czasie starcia z udziałem Rosji charakteryzowały się brakiem wyniku BTTS, ponieważ osiągnęli taki rezultat w trzech kolejnych spotkaniach.
 • Rosjanie dwóch z trzech kolejnych rywalizacji zachowali czyste konto.
 • Rosja nie przegrała żadnego z ostatnich pięciu spotkań z tym rywalem.

Co obstawiać?

W tym spotkaniu typujemy, że nie będzie zbyt wielu bramek. Początkowo myślałem nad remisem do przerwy, jednak zdecydowałem się na under -2,5 gola. W pierwszej rywalizacji tych drużyn nie było wiele sytuacji podbramkowych, więc liczę, że tym razem będzie podobnie.

Zdarzenie: Szwecja vs Rosja

Typ: -2.5 gola

Kurs: 1.62

Czarnogóra vs Rumunia

Na drugie spotkanie przenosimy się do Czarnogóry. Tutaj również nie zabraknie emocji, ponieważ w grę wchodzi wygrana w grupie. Przed spotkaniem w Podgoricy aktualna sytuacja prezentuje się następująco. Rumunia ma na swoim koncie dziewięć punktów, przez co tracą dwa oczka do liderującej Serbii. Nadal mają szansę na wygraną w grupie, jednak nie oszukujmy się, czeka ich ciężkie zadanie, ponieważ Serbowie zmierzą się na własnym boisku z Litwą, a musieliby stracić w tym meczu punkty. Rumunia mimo wszystko będzie musiała grać do samego końca, ponieważ nie takie rzeczy w piłce nożnej się działy. Co ciekawe, do tej pory nie przegrali żadnego meczu w tych rozgrywkach. Gra tego zespołu w 2018 roku prezentuje się naprawdę dobrze, ponieważ w tym czasie rozegrali dziewięć spotkań, w których odnieśli sześć zwycięstw i trzy remisy. Ostatniej porażki doznali w 2017 roku z Holandią w meczu towarzyskim. Dodatkowo w dwóch kolejnych meczach nie stracili gola.

Czarnogóra po przegranej w rywalizacji z Serbią nie ma już najmniejszych szans na wygranie grupy i awans do wyższej dywizji. Ich siedem punktów to w głównej mierze zasługa dwóch kolejnych triumfów nad ekipą Litwy. Czarnogórcy obecnie muszą się martwić o swoją sytuację, ponieważ z trzeciej dywizji w Lidze Narodów spada również najgorsza drużyna z trzecich miejsc. Obecnie zajmują w tym rankingu ostatnią pozycję. Mała tabela jest tworzona z wyłączeniem ostatnich miejsc, więc w rywalizacjach z Serbią i Rumunią wywalczyli do tej pory zaledwie jeden punkt. Jeśli chcą się utrzymać, to muszą wywalczyć jakieś oczko w dzisiejszym spotkaniu. Taka sytuacja pokazuje nam, że na murawie nie będzie mowy o odpuszczaniu. Czarnogórcy muszą zagrać na całego, mimo że mają kilka poważnych osłabień. W dzisiejszym meczu nie zagrają między innymi Stevan Jovetić oraz Stefan Savić. Dwie największe gwiazdy tego zespołu leczą urazy i pozostają poza dyspozycją trenera.

Statystyki:

 • Czarnogóra przegrała dwie z trzech ostatnich rywalizacji.
 • Rumunia nie przegrała żadnego meczu w Lidze Narodów.
 • W 2018 roku rozegrali dziewięć spotkań, w których sześć razy schodzili z boiska jako zwycięzcy. W tym czasie nie doznali porażki.
 • Ostatniej porażki doznali w 2017 roku z Holandią w meczu towarzyskim.
 • Dodatkowo w dwóch kolejnych meczach nie stracili gola.
 • Cztery ostatnie wyjazdy Rumunii to wyniki BTTS.
 • Rumunia traciła przynajmniej jednego gola w siedmiu kolejnych meczach wyjazdowych.
 • Rumunia nie przegrała żadnego z czterech ostatnich wyjazdów.
 • Trzy ostatnie mecze Czarnogóry u siebie to wyniki bez BTTS’u.
 • Pięć z sześciu ostatnich spotkań domowych Czarnogóry to wyniki -2,5 gola.
 • W ostatnim meczu tych drużyn w Czarnogórze gospodarze wygrali 1:0.
 • Do tej pory oba zespoły spotkały się cztery razy. W trzech przypadkach padł wynik bez BTTS’u.

Co obstawiać?

Mam wrażenie, że będzie to wyrównane spotkanie, w którym nie zobaczymy zbyt wielu bramek. Czarnogóra często przed własną publicznością kończy mecze bez wyniki BTTS. Dla Rumunii będzie to mecz o wygranie grupy, jednak nie są zależni wyłącznie od siebie, a można zakładać, że Serbowie pewnie rozprawią się z Litwą. Kursy na bramkowy under nie powalają, jednak typuję, że goście nie przegrają tego meczu z underem -3,5 gola.

Zdarzenie: Czarnogóra vs Rumunia

Typ: X2/-3,5 gola

Kurs: 1.68

Serbia vs Litwa

Początkowo chciałem zakończyć kupon triple na spotkaniu Szkocji z Izraelem, jednak zrezygnowałem z tego, ponieważ tam wszystko się może zdarzyć. W ostatnim czasie kilkukrotnie nie chciałem grać kursów na poziomie 1.40, jednak tutaj na zwieńczenie kuponu to zrobimy. Dla Serbii spotkanie z Litwą będzie miało charakter meczu, który muszą wygrać. Remis eliminuje ich z awansu do wyższej dywizji przy założeniu, że Rumunia wygra z Czarnogórą. Serbowie w ostatniej kolejce pokonali Czarnogórców na własnym boisku 2:1. Obecnie mają na swoim koncie 11 punktów w pięciu rywalizacjach. Zaliczyli trzy zwycięstwa i dwa remisy od początku Ligi Narodów. W tym czasie trzykrotnie zachowali czyste konto. Spotkanie z Czarnogórą nie było jednostronne, jednak już pierwsze starcie z Litwą, owszem. W tym meczu stworzyli sobie aż 23 sytuacje bramkowe, z czego oddali 10 celnych strzałów. Można więc powiedzieć, że zwycięstwo jednym golem było przypadkiem i liczymy, że dzisiaj podniosą poprzeczkę.

Litwa jest typowanym dostarczycielem punktów w tej grupie. Od początku rozgrywek doznali pięciu porażek. W czterech z pięciu przypadkach został pokryty handicap 1:0. Tylko Serbii nie udało się wygrać więcej niż 1:0, jednak było to spotkanie wyjazdowe, a teraz zagrają u siebie. Litwa nie gra już totalnie o nic. Obrońcy tego zespołu powiedzą, że o honor, jednak w pięciu ostatnich starciach zbytnio o niego nie walczyli. Do tej pory Litwini raz grali na wyjeździe z Serbią i przegrali aż 3:0. Reprezentacja naszych sąsiadów w przyszłej edycji tych rozgrywek zagra w Lidze D, gdzie będzie miała większe szanse się odnaleźć z takimi tuzami jak San Marino czy Liechtenstein.

Statystyki:

 • Litwa przegrała w pięciu kolejnych meczach Ligi Narodów.
 • Cztery z pięciu porażek Litwy miały miejsce minimum dwoma golami.
 • Serbia w trzech z czterech meczów zachowała czyste konto.
 • Litwa w trzech z pięciu meczów nie zdobyła gola.
 • Serbowie w trzech z pięciu spotkań zdobywali dwa gole.
 • Serbia wygrała jedyne spotkanie domowe z tym rywalem 3:0.
 • Serbia w każdym z siedmiu ostatnich meczów domowych traciła gola.
 • Serbowie w obu spotkaniach domowych Ligi Narodów zdobywali minimum dwa gole.
 • Litwa przegrała oba mecze wyjazdowe w Lidze Narodów z handicapem 0:1.

Co obstawiać?

W tym przypadku, tak jak wcześniej wspomniałem, gramy handicap dla Litwy i typujemy, że Serbowie wygrają to spotkanie. Litwini w obu meczach wyjazdowych przegrali minimum dwoma golami. Jest to typowe zdarzenie na podbicie, gdzie zdecydowałem się na mniejszy kurs, żeby nie przekombinować. Mam nadzieję, że zakończymy Ligę Narodów z pozytywnym akcentem. Serbowie muszą wygrać ten mecz, przy założeniu, że Rumunia rozprawi się z Czarnogórą. Liczę, że piłkarska jakość się obroni w tym przypadku.

Zdarzenie: Serbia vs Litwa

Typ: 1/Handicap 0:1

Kurs: 1.40

kupon