Oferty bukmacherskie szukają coraz to nowych opcji na zakłady sportowe. Wynik meczu, gole, strzelcy czy handicapy dla wytrawnych typerów nie stanowią już podstawowej oferty kursowej. Gracze specjalizujący się w konkretnych dyscyplinach np. piłce nożnej poszukują jeszcze bardziej szczegółowych typów. W tym kontekście zainteresowanie mogą wzbudzić zakład na żółte kartki. W meczach piłkarskich to standard, że sędziowie napominają piłkarzy żółtymi, a niekiedy czerwonymi kartkami. U bukmacherów online można na te zdarzenia typować zakłady na żółte kartki. Jak typować zakłady na kartki? Gdzie obstawiać typy na żółte kartki? Poznaj zakłady na żółte kartki!

Zakłady na żółte kartki – co to jest?

Żółta kartka oznacza złamanie zasad gry, które skutkuje upomnieniem zawodnika lub trenera. W piłce nożnej żółta kartka to kara indywidualna – to pierwszy krok w kierunku czerwonej kartki, która skutkuje opuszczeniem placu gry. Dwie żółte kartki dla tego samego zawodnika w konsekwencji dają czerwoną kartkę.

Sport to emocje, a gry zespołowe takie jak piłka nożna, to ciągły kontakt fizyczny z rywalem. Faule to nieodłączny element sportowej rywalizacji. Oczywiście to zagrania nie fair, ale przewinienia umyślne lub nieumyślne w piłce nożnej są na porządku dziennym. U bukmacherów online możesz obstawiać zakłady na żółte kartki dotyczące tego:

 • Która drużyna otrzyma więcej żółtych kartek
 • Ile będzie żółtych kartek – suma powyżej/poniżej
 • Dokładna liczba żółtych kartek w meczu
 • Dokładna liczba żółtych kartek w zespole gospodarzy lub gości
 • Pierwsza kartka w meczu: dla kogo?
 • Liczba kartek w 1. połowie
 • Liczba kartek w 2. połowie
 • Czy będzie czerwona kartka w meczu?

Przy najlepszych meczach z lig europejskich takich jak Premier League, Bundesliga, Ekstraklasa, Serie A czy La Liga bukmacherzy oferują kilkanaście lub kilkadziesiąt rynków na żółte kartki. To bardzo dużo zakładów biorąc pod uwagę tak zawężony obszar w meczu, jak tylko kartki.

Gdzie obstawiać zakłady na żółte kartki?

Typy na żółte kartki pojawiają się w meczach piłki nożnej. W zależności od rangi spotkania i ligi można znaleźć w ofercie kilka zakładów dotyczących kartek, a także więcej możliwości na typy. Zakłady na żółte kartki są praktycznie u każdego legalnego bukmachera online. Jednak oferty różnią się pomiędzy sobą i niektórzy bukmacherzy mają więcej zakładów na kartki, a niektórzy oferują nieco bardziej okrojoną ofertę.

Naszym zdaniem najlepiej zakłady na żółte kartki prezentują się u bukmachera Betclic. Firma ta daje imponujące możliwości w typach na żółte kartki. W spotkaniach Ligi Mistrzów, meczach Premier League czy innych wielkich ligach znaleźć można kilkadziesiąt rynków z zakładami na żółte kartki. Dla przykładu w meczu ligi angielskiej Everton – Liverpool Betclic wystawił aż 33 kursy dotyczące typów na żółte kartki.

W Betclic wytypujesz wszystko co związane z żółtymi kartkami, a więc która drużyna otrzyma więcej, kto zostanie upomniany jako pierwszy, ile łącznie sędzia pokaże kartek, a także bardziej szczegółowe typy na kartki w 1. i 2. połowie.

kartki betclic

Kursy w Betclic są na wysokim poziomie – także w typach na żółte kartki.

Jeśli chcesz obstawiać żółte kartki w Betclic, to zarejestruj konto z naszym kodem promocyjnym: 550PLN i odbierz zakład bez ryzyka do 550 złotych. Jak wykorzystać kod promocyjny? Sprawdź więcej informacji tutaj.

Koszulka bukmachera Betclic
Koszulka bukmachera Betclic
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Zakład bez ryzyka do 550 złotych + 50% do wygranych

Standardowa oferta to cashback 500 zł, a z naszym kodem: 550 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: do 550 zł ZWIĘKSZENIE WYGRANYCH: +50%

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Dobrą ofertę na żółte kartki mają także bukmacherzy: Betfan, STS, Fortuna i forBET. Każda z tych firm oferuje filtry, dzięki którym możesz znaleźć kursy związane tylko z ofertę na kartki. To znacznie ułatwia szukania typów na kartki, bo nie trzeba przeszukiwać pełnej oferty meczowej. Jeden klik i zostajesz przekierowany do typów na kartki.

Jak obstawiać zakłady na żółte kartki?

Przed typowaniem zakładów na żółte kartki warto znać rangę meczu, a więc to o jaką stawkę będzie toczony. W spotkaniach towarzyskich gracze z reguły unikają gry faul, więc automatycznie jest mniej żółtych kartek. W konfrontacjach ligowych, gdzie dochodzi do twardej walki o mistrzostwo lub utrzymanie się w lidze – wtedy zespoły nie przebierają w środkach.

Wiele żółtych kartek pada w meczach derbowych. Słynne stwierdzenie “derby rządzą się swoimi prawami” ma zastosowanie także w kartkach. To bardzo istotne starcia dla obu drużyn, a kibice wymagają poświęcenia i zwycięstwa. W derbach tego samego miasta zazwyczaj jest ostra gra, co skutkuje żółtymi oraz czerwonymi kartkami.

Typując żółte kartki warto zwrócić uwagę na ligę, w której odbywa się mecz. Arbitrzy w jednym kraju częściej przymykają oczy na ostre zagrania, aniżeli w innej lidze. Tutaj warto zwrócić uwagę także na nazwisko sędziego meczu. W karaniu zawodników kartkami wiele zależy także od interpretacji arbitra – bywają tacy, którzy często używają żółtych kartek oraz tacy, którzy pozwalają na więcej.

 • Średnia żółtych kartek na mecz w Ekstraklasie sezon 2019/20: 2.26
 • Średnia żółtych kartek na mecz w La Liga sezon 2019/20: 2.33
 • Średnia żółtych kartek na mecz w Serie A sezon 2019/20: 2.55
 • Średnia żółtych kartek na mecz w Premier League sezon 2019/20: 1.74
 • Średnia żółtych kartek na mecz w Bundeslidze sezon 2019/20: 2.00

Jak widać najmniej żółtych kartek pokazują sędziowie w Anglii. Premier League czy Championship od zawsze słynęły z rozgrywek, gdzie arbitrzy pozwalają na nieco ostrzejszą grę. Kartki w La Liga i Serie A kształtują się na podobnym poziomie, co w polskiej Ekstraklasie.

Kolejna porada do typowania żółtych kartek dotyczy konkretnych drużyn. W każdej lidze są zespoły słynące z ostrej gry – w Europie w ostatnich latach za taki zespół uchodzi m.in. Atletico Madryt. Przed zagraniem zakładu na kartki – sprawdź jaką średnią na mecz ma poszczególna ekipa w zestawieniu. W ten sposób będziesz wiedział, kto często fauluje, a kto stara się grać czysto.

Chcesz poznać więcej rodzajów zakładów bukmacherskich? Sprawdź jak obstawiać typy na handicapy: https://zagranie.com/handicap-czym-jest-jak-grac/.

Zaloguj się aby dodawać komentarze