Zakłady na wyścigi konne – co, jak i gdzie typować? [SPRAWDŹ]

wyścigi koni

Wyścigi konne mają swoich stałych i oddanych kibiców, którzy z ogromną chęcią śledzą wydarzenia związane z tym sportem. Dla niektórych może być to zaskakujące, ale trzeba przyznać, że gonitwy koni od setek lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Wyścigi konne mogą dostarczyć dużą dawkę emocji, a wszyscy doskonale wiemy, że taki właśnie jest główny cel zakładów bukmacherskich. Starają się to wykorzystać bukmacherzy STS, Fortuna oraz Traf, u których można obstawiać wyścigi konne online. W tym artykule dowiesz się, czym są wyścigi konne, jak je analizować, z jakimi rodzajami zdarzeń mamy do czynienia oraz poznasz bukmachera Traf. Zapraszamy!

Wyścigi konne – jak to się zaczęło?

Początek tej prestiżowej dyscypliny sportu sięga czasów starożytnych, ale raczej nie trzeba tutaj o nich wspominać. Pierwsze regularne gonitwy zaczęto organizować w Anglii w roku 1780. Do Polski ten sport zawitał nieco później. Pierwsze profesjonalne wyścigi zaczęto przeprowadzać w 1841 roku na torze na podwarszawskim Polu Mokotowskim. Wyścigi konne jako dyscyplina sportowa miały liczne wzloty i upadki, które były ściśle związane z sytuacją polityczną, ale obecnie gonitwy koni zyskują na stabilizacji i popularności.

W 1939 roku w Warszawie otworzono tor Służewiec, który wtedy uznawany był za najnowocześniejszy i największy w Europie. Gonitwy odbywają się na tym torze po dziś dzień i obecnie można je obstawiać online. Drugim najpopularniejszym torem na terenie naszego kraju są wrocławskie Partynice. Natomiast nie ma co ukrywać, że krajami, w których wyścigi konne cieszą się dużo większym zainteresowaniem, są Wielka Brytania i Francja.

Analiza – jak ją przeprowadzić?

Nie będzie kłamstwem, jeśli powiem, że analiza pod kątem wyścigów konnych jest prawdopodobnie najdokładniejszą i najbardziej wymagającą spośród wszystkich sportów. Ilość szczegółów, na które trzeba zwracać uwagę, jest doprawdy ogromna, a nie można zapominać o najważniejszych elementach, od których zaczyna się cała zabawa.

  1. Pogoda i miejsce wyścigu – najprostszy, ale jakże ważny aspekt. Część koni źle czuje się w deszczu, część ma problemy w ogromnym upale, wybrani dżokeje lepiej prezentują się na torze szybkim, a inni na wolniejszym. Bez tej podstawowej wiedzy, Twoje typowanie wyścigów konnych będzie polegało tylko i wyłącznie na szczęściu.
  2. Ogranicz liczbę zakładów – prawdopodobnie nikt nie jest w stanie nadążać za wszystkimi wyścigami, za wszystkimi końmi, dżokejami czy torami. Wybierz kilka ulubionych torów oraz kilka koni, których warto śledzić. Dzięki temu ograniczysz się do najpewniejszych zakładów.
  3. Własny research – doświadczenie dżokeja, ostatnie gonitwy w wykonaniu „Twojego” konia, masa ciała (liczba kilogramów konia oraz dżokeja mogą znacząco wpłynąć na końcowe rezultaty), wcześniej wspomniana pogoda i rywale – każdy z tych elementów jest bardzo ważny i musisz mieć podstawową wiedzę na temat każdego z nich.
  4. Statystyki – w Internecie jesteś w stanie znaleźć informacje dotyczące poprzednich zwycięzców na danym dystansie na wybranym torze. Każda taka statystyka może Ci pomóc wybrać najlepsze zakłady na wyścig konne.

Na naszej stronie znajdziesz szereg analiz, które pochodzą z wielu różnych sportów. Jeśli chcesz zobaczyć przykłady naszej działalności, to przejdź do zakładki –> typy dnia <–. Znajdziesz w niej wiele ciekawych artykułów przygotowanych przez naszych ekspertów, które mogą pokazać Ci jak analizować wybrane zdarzenia.

dds_grupazagranie_baner2-768x401-768x401

Rodzaje zakładów

Ok, wiesz już jak analizować wyścigi konne. Przejdźmy zatem do rodzajów zdarzeń, które można typować w kontekście gonitw. Najprostszym i zarazem najpopularniejszym typem jest zakład zwyczajny, który polega oczywiście na poprawnym trafieniu zwycięskiego konia danej gonitwy. Nieco bezpieczniejszym zakładem jest tzw. porządek. Polega on na wytypowaniu dwóch koni, które jako pierwsze dotrą na metę, a to który będzie pierwszy, nie ma znaczenia. Kolejnymi wartymi uwagi zakładami na wyścigi konne jest dwójka, trójka i czwórka. Polegają one na poprawnym wytypowaniu odpowiednio dwóch, trzech i czterech koni. W tym przypadku kolejność ma znaczenie.

Powyższe rodzaje zakładów na wyścigi konne nazywane są jednogonitwowymi. Warto zwrócić uwagę na zdarzenia wielogonitwowe. W skład tych zakładów wchodzą: dubla, tripla, kwinta, septyma itd. Od wcześniej omówionych różnią się one tym, że gracz ma możliwość typowania kilku kolejnych gonitw, bez konieczności stawiania na tego samego konia. Dokładny opis wszystkich rodzajów znajdziesz na stronie bukmachera Traf.

Gdzie zawierać zakłady na wyścigi konne?

Ofertę na wyścigi konne znajdziesz u trzech legalnych polskich bukmacherów. Są nimi: STS, Fortuna oraz Traf. Firmą, która najdłużej prowadzi tego typu zakłady, jest… Traf, o którym więcej przeczytasz nieco niżej.

Od niedawna do bardzo wąskiego grona bukmacherów zajmujących się zakładami na wyścigi konne dołączyli dwaj najwięksi polscy gracze, czyli STS oraz Fortuna. Na ich stronach znajdziesz specjalne zakładki pozwalające Ci na obstawianie gonitw. Może nie jesteś znawcą tej dyscypliny, ale skoro tak duże firmy się nią zainteresowały, to coś musi w niej być! Łapcie przykład wyścigów w Fortunie:

wyścigi konne fortuna

Jeśli jeszcze nie masz konta u któregoś z wymienionych bukmacherów, a chcesz rozpocząć swoją przygodę z zakładami na wyścigi konne, to nie zwlekaj i graj razem z nami. Załóż konto z poniższych kodów, które będą mogły Ci przynieść liczne bonusy:

Fortuna

Zakłady na wyścigi konne w Traf

Przez bardzo długi czas jedynym polskim bukmacherem, który prowadził zakłady na wyścigi konne, był Traf. Wcześniej wspomniałem o tym, że w tym roku dołączyli do niego STS oraz Fortuna. Traf funkcjonuje od 2010 roku i organizuje sprzedaż zakładów na polskich torach takich jak: Służewiec, Partynice oraz sopocki Hipodrom. Traf od 2019 roku dostępny jest online i wchodzi w skład grupy kapitałowej Totalizatora Sportowego. Na stronie bukmachera znajdziesz również zakłady na krakowską Cavaliadę oraz na liczne gonitwy organizowane we Francji.

zakłady na wyścigi konne od Traf

Bukmacher Traf – opinie

Dziesięć lat dla bukmachera to dosyć dużo i trzeba przyznać, że Traf wykorzystał je naprawdę mądrze. W Polsce możemy znaleźć około 40 punktów naziemnych, w których można zawierać zakłady na wyścigi konne. Przez długi czas Traf posiadał na naszym rynku monopol na gonitwy koni i jeśli chciałeś typować tę dyscyplinę, to musiałeś korzystać z usług tego bukmachera.

Strona internetowa, na której można zawierać zakłady, jest bardzo przejrzysta i każdy gracz z łatwością się na niej odnajdzie. Rejestracja również nie jest skomplikowana, a bardzo dużym plusem jest to, że zaraz po niej możesz przejść do obstawiania. Na minus należy za to zaliczyć dość ubogą ofertę, ponieważ na stronie dostępne są zakłady tylko z dwóch krajów (Polska i Francja). Trzeba mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zakłady konne będą dalej się rozwijały i na stronie pojawią się zakłady na wyścigi z innych państw.

Wirtualne wyścigi konne

Idealną alternatywą lub punktem, od którego należy rozpocząć typowanie wyścigów konnych, mogą być sporty wirtualne. Wielu bukmacherów ma je w swojej ofercie i z całą pewnością warto się z nimi zapoznać.

Sporty wirtualne, w tym wyścigi konne, w swojej ofercie mają tacy bukmacherzy jak np. BETFAN, PZBuk, LV BET czy Fortuna. Dlaczego ten rodzaj zakładów może być dobrym wstępem do gonitw na żywo? Sporty wirtualne wymagają od nas prowadzenia statystyk, śledzenia form koni oraz dżokejów, a także analizowania szybko zmieniających się danych. W prawdziwych warunkach jest dokładnie tak samo.

Sporty wirtualne mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawym wyborem jeszcze z trzech innych powodów: niezliczona ilość zdarzeń w ciągu dnia, szybkość reagowania i błyskawiczne wypłaty. Emocje na tego typu zakładach wcale nie odbiegają od tych tradycyjnych, a dla wielu są zdecydowanie wyższe.

Zaloguj się aby dodawać komentarze