Wszyscy szukamy jak najlepszych typów i rozwiązań, które spowodują, że nasze kupony przyniosą nam wysokie wygrane. Typujemy zwycięzców oraz bramki, korzystamy z podpórek i często stawiamy na BTTS-y. Czasami jednak nikt z nas nie wie co typować i wtedy z pomocą przychodzą typy na rzuty rożne. Stałe fragmenty w piłce nożnej są coraz ważniejsze, a część drużyn bazuje właśnie na nich. Sprawdźmy zatem, jak wyglądają zakłady na rzuty rożne i jak typować takie zdarzenia. Zapraszam!

Zakłady na rzuty rożne – warto?

Tak! I to jeszcze jak! W obecnej piłce nożnej stałe fragmenty gry są coraz ważniejsze i coraz więcej drużyn właśnie na nich opiera swoją grę. Na najwyższym poziomie ustawienie taktyczne jest niemalże perfekcyjne i bardzo często to szczegóły takie jak rzuty rożne okazują się być kluczowe. Bramka Didiera Drogby z finału Ligi Mistrzów z Bayernem w 2012 roku, gol Sergio Ramosa z finału LM z Atletico w 2014 roku czy legendarna już asysta Trenta Alexandra-Arnolda z meczu z Barceloną.

Wszystkie te mecze odbyły się w ramach Ligi Mistrzów, której analizy znajdziecie tutaj –> typy Liga Mistrzów. Punktem wspólnym wymienionych wydarzeń są oczywiście rzuty rożne, które wielokrotnie dostarczają ogromnych emocji.

Zakłady na rzuty rożne mogą dostarczyć również tego, co jest dla nas najważniejsze, czyli profitów z naszych kuponów. Niespodzianki w piłce nożnej to coś zupełnie normalnego i od tego nie uciekniemy. Typy na rzuty rożne są nieco bardziej przewidywalne i dlatego warto się nad nimi pochylić. Drużyny, które stawiają na ten stały fragment gry, praktycznie w każdym spotkaniu wykonują go bardzo często, a zespoły, które grają defensywnie, zazwyczaj muszą się przed nim bronić.

Rodzaje typów na rzuty rożne

Ok, wiemy już, że rzuty rożne są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wielu graczy i wiemy, że czasami mogą okazać się bardzo wartościowym rozwiązaniem. Sprawdźmy zatem, co można typować pod kątem rzutów rożnych:

  • Kto wykona więcej kornerów (1/X/2) – najprostszy z możliwych zakładów, który działa w ten sam sposób jak w przypadku zwycięzcy meczu. W tym zdarzeniu typujemy to, która z drużyn wykona więcej rzutów rożnych.
  • Łączna liczba rzutów rożnych w meczu – w tym przypadku sytuacja ma się analogicznie do liczby bramek. Obstawiamy to, czy w danym spotkaniu zobaczymy powyżej, czy poniżej wskazanej liczby. Np. +9.5 rzutów rożnych oznacza, że w meczu wykonanych zostanie minimum 10 rożnych.
  • Liczba rzutów rożnych jednej drużyny – we wcześniejszym punkcie mówiliśmy o łącznej liczbie kornerów w całym spotkaniu. W tym wypadku typujemy to, ile rzutów rożnych wykona jedna drużyna. Tego typu zakład warto zawrzeć w momencie, gdy zdecydowany faworyt mierzy się z ligowym outsiderem. W takiej sytuacji silniejsza drużyna najczęściej wykonuje bardzo dużo rzutów rożnych.
  • Liczba rzutów rożnych w trakcie połowy – są zespoły, które wykonują więcej stałych fragmentów w pierwszej lub drugiej połowie. Warto czasem przeanalizować kto i jak prezentuje się w wybranej części spotkania i typować właśnie w ten sposób.
  • Handicapy – czujesz, że jedna drużyna okaże się w tym aspekcie zdecydowanie lepsza? Warto zatem posłużyć się handicapem np. -3.5, który oznacza, że wskazany przez Ciebie zespół wykona minimum 4 kornery więcej.

zakłady na rzuty rożne Ekstraklasa

typy na rzuty rożne STS

Oczywiście nie są to wszystkie dostępne zakłady na rzuty rożne, ale są one zdecydowanie najbardziej popularne i dzięki nim możesz typować w praktycznie każdy możliwy sposób. No dobra, ale skąd wiedzieć, że warto postawić na drużynę A, a nie na B? Czy rzuty rożne to nie jest loteria, na którą wpływ może mieć niedokładne wybicie zawodnika? Odpowiedzi na te pytania poznasz po przeprowadzeniu rzetelnej analizy.

Jak analizować?

Przed zawarciem zakładu warto poświęcić dłuższą chwilę na przemyślenie każdego typu. My na naszej stronie dostarczamy wielu dokładnych analiz z gotowymi i darmowymi typami, które znajdziesz w sekcji –> typy piłka nożna <–. W jednym miejscu odszukasz wielu wskazówek nt. tego, jak typować mecze piłkarskie. Zakłady na rzuty rożne mają kilka szczególnych aspektów, na które warto zwracać uwagę:

  • Analiza statystyk – w przypadku typów na rzuty rożne nie ma nic lepszego niż dokładne statystyki. Przed każdym spotkaniem warto przejrzeć, jak rozkładała się liczba kornerów wybranych drużyn. Przykład: w 11 wyjazdowych meczach ŁKS-u Łódź aż 10 razy zobaczyliśmy minimum 10 rzutów rożnych.

statystyki rzuty rożne

  • Styl gry obu drużyn – drugim najważniejszym aspektem jest moim zdaniem to, jak grają interesujące Cię zespoły. Ofensywny styl gry oparty na licznych strzałach i dośrodkowaniach sprzyja wysokiej liczbie rzutów rożnych. Zwróć zatem uwagę na to, w jaki sposób grają obie drużyny.
  • Miejsce rozgrywania spotkania – to, czy dana drużyna gra na własnym obiekcie, czy na wyjeździe może mieć ogromny wpływ na styl gry, jaki preferuje. Przeanalizuj zatem, jak wygląda liczba rzutów rożnych danej drużyny w delegacji i na własnym stadionie. Dobrym przykładem jest Bayern, który prawie w każdym meczu na Allianz Arena wykonuje bardzo dużo rzutów rożnych.

statystyki Bayern

  • Analiza kursów – z dużymi wskazówkami przychodzą również bukmacherzy. Czasami warto pójść pod prąd i najpierw zobaczyć zdarzenia i kursy ze strony na stronach bukmacherów, a dopiero później przeanalizować wcześniejsze elementy.

Gdzie obstawiać rzuty rożne?

Odpowiedź wszędzie jest mało precyzyjna, ale w tym wypadku prawdziwa. Legalni bukmacherzy dostarczają typy na rzuty rożne praktycznie na każde spotkanie i najczęściej jest ich naprawdę dużo. Do zakładów bukmacherskich, które mogą pochwalić się prawdopodobnie najlepszą ofertą typów na rzuty rożne, należy zaliczyć Betclic oraz BETFAN. Jednak również inni bukmacherzy na czele z forBET-em czy STS-em dostarczają wiele podobnych zakładów.

Jedynym minusem jest to, że czasem pojawiają się one dosyć późno, najczęściej dopiero w dniu meczu. Z drugiej jednak strony możesz dzięki temu poczekać na ogłoszenie kadr przez trenerów oraz na wypowiedzi ekspertów, które mogą Ci zasugerować to, jak będą grały obie drużyny.

Na koniec bez wątpienia mogę stwierdzić, że rzuty rożne nie raz mogą uratować Twój kupon. Bardzo często typujemy niepewne mecze, w których każdy może wygrać. Często to właśnie stałe fragmenty okazują się kluczowe, a do najciekawszych bez wątpienia zaliczają się rzuty rożne.

dds_grupazagranie

Fot. wyróżniające: katatonia82 / Shutterstock.com

Zaloguj się aby dodawać komentarze