Zakłady live – co, jak i gdzie?

Obstawianie live mobile na piłkę nożną

Bukmacherzy kojarzą się przede wszystkim z obstawianiem meczów przed ich rozpoczęciem. Jednak dużą część typowania stanowią także zakłady live, które w z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Najlepszym dowodem na to niech będzie rozwój firm bukmacherskich w kontekście ofert na żywo.

Co można obstawiać w zakładach live?

Zakłady live jak sama nazwa wskazuje, to możliwość typowania zdarzeń już na odbywające się pojedynki. Jakie różnice znajdziemy pomiędzy tymi dwoma typami grania? W większości, oferty pokrywają się podobnymi pozycjami, tak oczywiście w zakładach live również można obstawiać zwycięzcę, handicapy czy liczbę goli. Naturalnie obserwuje się ciągłe zmiany kursów bukmacherskich (zobacz jak to działa) w każdym momencie. W związku z tym warto wiedzieć, że obstawiając na żywo zdarza się, że oferta jest blokowana na kilka sekund, kiedy sytuacja w danej rywalizacji może mieć wpływ na rezultat. Taka praktyka ma chronić bukmachera, jeżeli ktoś chciałby np. typować strzelonego gola w momencie, gdy on pada. Z tego samego powodu kupon przedmeczowy zostanie wysłany w sekundę, kiedy ten na zakłady live potrzebuje kilku chwil na zatwierdzenie.

Porównując ofertę na żywo, a tę przedmeczową, znajdzie się oczywiście różnice. Jednak w obie strony, tak też zakłady live proponują zdarzenia do obstawiania jakich nie ma do typowania pre-match. Wystarczy tutaj chociażby przytoczyć fakt, że istnieje możliwość wskazywania co wydarzy się w najbliższych sekundach – np. w tenisie kto wygra kolejną piłkę czy dokładny wynik danego gemu. Tak między innymi w piłce kto następny strzeli gola, kto następny z rzutem rożnym czy żółtą kartką.

Oferta na zakłady live

Zakłady live mają swoją charakterystykę i tutaj również można posłużyć się statystykami do ekspertyzy. W jaki sposób? Weźmy pod lupę ligę NHL, gdzie na oficjalnej stronie rozgrywek można znaleźć dane z podziałem na tercję. Ewidentnie widać, że w trzecich częściach meczów najlepiej radzi sobie Washington Capitals. Wniosek? Mając to na uwadze przy zakładach live, drużyna Aleksandra Ovechkina ma największe szanse skutecznie odrabiać wynik w końcówce czy po prostu aplikować bramki swoim rywalom. Oczywiście pod analizę trzeba brać o wiele więcej kwestii, ale tutaj taki prosty przykład.

NHL pod zakłady live - statystyki trzecich tercji

Oczywiście w zakładach live ogromne znacznie ma samo obserwowanie wydarzania i dedukcja sytuacji – do jakich typów to może poprowadzić. Niemniej przedmeczowa ekspertyza może dawać już pewne przesłanki, tak jak w przypadku przytoczonych Capitals, więc wiemy, że po nich oczekiwać można takich spotkań jak to poniżej.

Na naszym portalu nie ukazują się analizy i typy live, co jednak nie oznacza, że nasi redaktorzy nie doradzą lub nie zajmują się tym tematem. Sytuacja jest jednak zbyt dynamiczna, aby publikować takie kupony w formie artykuły, bo już w kilka sekund może być po wszystkim. W związku z tym odsyłam na naszą grupę dyskusyjną na Facebooku, gdzie mamy dużą, typerską społeczność, która może doradzić w przypadku zakładów live.

Grupa Zagranie - baner na dołączenie do typerskiej społeczności

Gdzie obstawiać zakłady live

Obecnie zakłady live stały się już tak oczywistą funkcjonalnością, że nawet nie ma już pytania czy ktoś posiada ofertę na żywo, tylko jak bogatą. Jeżeli miałbym odpowiedzieć na pytanie, który bukmacher jest najlepszy do grania typów w trakcie meczów, to napisałbym – to zależy. Dlaczego? Tak samo jak w przypadku oferty przedmeczowej, nie ma podmiotu, który byłby numerem jeden w całej rozciągłości i każdej dyscyplinie. Dlatego dla każdego indywidualnie inne zakłady bukmacherskie będą odpowiednie w zależności od preferencji. Przykładowo jeżeli jestem fanem żużla, to niewątpliwie wzrok skieruję przede wszystkim w stronę eWinnera oraz forBETa, co jest słusznym kierunkiem pryz tym sporcie. Sprawdź nasze recenzje legalnych bukmacherów.

Warto wyróżnić, że niektóre firmy chwalą się swoimi transmisjami nazywając te funkcjonalności STS TV czy Betclic TV. Taką opcję posiada jeszcze między innymi Fortuna czy forBET. Ten atut jest bardzo doceniany – pozwala śledzić zdarzenie, na które obstawiliśmy bez żadnych dodatkowych opłat. Takie transmisje mamy nawet hitowe starcia jak spotkania Realu Madryt z FC Barceloną, ale również mecze, które trudno znaleźć ze względu na ich niszowość i tutaj na przykład można przywołać tenisowe turnieje ITF.

Transmisja podczas obstawiania na żywo

Mimo że nie wszyscy bukmacherzy posiadają transmisje, to niektórzy starają się ten fakt wynagrodzić w bardzo atrakcyjnym trackerze. Określilibyśmy, w przyjemnej odsłonie wizualnej relacja tekstowa jakiej byście się nie spodziewali. Z pewnością dla niektórych śledzenie zakładów live w ten sposób będzie lepsze niż samo obserwowanie wyniku. W tym momencie tak zwane trackery są już tak wykształcone, że można je wręcz porównać do kultowej gry Football Manager.

Tracker Totolotka na zakładach live

Zakłady live czy zdarzenia przedmeczowe?

Z pewnością zakłady live nie są dla każdego i nie znajdą fanów nawet w graczach, którzy codziennie typują. To specyficzna forma grania kuponów, która jednak ma swoich zwolennik. Czasami wymaga innych umiejętności analitycznych niż te na zdarzenia przedmeczowe. Istnieje grupa ludzi, która zajmuje się zakładami live także od święta, będąc akurat na danym wydarzeniu i chcąc sobie stworzyć dodatek do emocji obserwowanej rywalizacji.

Dlaczego zakłady live zyskały taką popularność? Od zdarzeń przedmeczowych charakteryzuje je  przede wszystkim fakt szybkiego rozstrzygania kuponów. Obstawiając całe spotkania przed jego rozpoczęciem często trzeba czekać na rezultat do samego końca. Tymczasem zakłady live pozwalają w tenisie ziemnym obstawić kto wygra następną piłkę i w pół minuty od wytypowania mieć odpowiedzi – weszło czy nie weszło.

Zaloguj się aby dodawać komentarze