Zakłady bukmacherskie – jak grać?

Okładka do tekstu zakłady bukmacherskie jak grać

Jak grać u bukmachera? To pytanie, które zwykle zadają sobie kibice, którzy nigdy do tej pory nie próbowali rozrywki, jaką są zakłady sportowe. Obstawianie meczy początkowo może wyglądać na złożony proces, jeśli spojrzysz na tablicę kursową i mnogość liczb. To tylko złudzenie, bo po chwili okazuje się, że cały proces jest bardzo prosty. To, jak grać w zakłady bukmacherskie, nie jest żadną tajemnicą, a w tym artykule przedstawimy główne elementy tej zabawy.

Jak działają zakłady bukmacherskie?

Aby rozpocząć grę, na początku warto zorientować się, o co w tym wszystkim chodzi. Później łatwiej będzie Ci zrozumieć niektóre mechanizmy, które zachodzą w zakładach bukmacherskich. Przede wszystkim czynność ta polega na zakładaniu się o dany wynik sportowy. Jako gracz stawisz określoną sumę na rozstrzygnięcie, a bukmacher deklaruje się, że jeśli trafisz, to otrzymasz wygraną zgodnie z mnożnikiem (kursem). W drugą stronę działa to tak, że przy porażce firma zgarnia postawioną przez Ciebie stawkę.

W bukmacherce cały raban o to, aby poprawnie przewidywać rozstrzygnięcia meczów, ale też rozwój wydarzeń w pozostałych dziedzinach życia np. polityce lub show biznesie. Oferty buków wychodzą już daleko poza sport, dlatego nie zawsze musisz obstawiać piłkę nożną lub tenis. Możesz też postawić kupon na wirtualne sporty i gry karciane.

W zakładach bukmacherskich online rozróżniamy dwa typy zdarzeń:

 • przedmeczowe – zakłady dostępne przed rozpoczęciem meczu,
 • na żywo – typy oferowane w trakcie gry.

Kolejnym elementem, który musisz zrozumieć, jest sposób powstawania kursów. To one determinują wysokość wygranej, a jednocześnie odzwierciedlają szanse na wystąpienie danego zdarzenia. W uproszczeniu wygląda to tak:

 • niski kurs – duże prawdopodobieństwo wygranej,
 • wysoki kurs – niskie prawdopodobieństwo.

Pamiętaj, że to generalizowanie, bo w zakładach są pewne odstępstwa od tej reguły, stąd strategia oparta na grze valuebetów. Poszerzenie wiedzy o zakładach bukmacherskich pozwala na zwiększanie szans i osiąganie lepszych rezultatów. Obstawiając, nie zawsze musisz zdawać się na łut szczęścia – profesjonalni gracze robią wszystko, by od przypadku zależało jak najmniej.

Zakłady bukmacherskie jak grać – krok pierwszy: wybór bukmachera

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak grać w zakładach bukmacherskich, to trzeba wiedzieć, gdzie zacząć swoją przygodę z obstawianiem. Jak wybrać swojego operatora? Na początek warto zaznaczyć, że według ustawy hazardowej można typować tylko u legalnych operatorów, więc odpowiadając jak grać – przede wszystkim zgodnie z prawem. Jednak tutaj nie masz się o co martwić, bo na naszej stronie znajdziesz tylko firmy, które mają odpowiednie zezwolenie z Ministerstwa Finansów na działanie w naszym kraju.

💡 Przy wyborze bukmachera istotną funkcję pełnią też opinie odnośnie danej firmy. W rankingu prowadzonym przez Zagranie.com znajdziesz kluczowe informacje na temat bukmacherów, a także oceny użytkowników.

Graczy zakładów bukmacherskich do grania skłaniają różne czynniki – oferta, kursy czy nawet intuicyjny interfejs. Jednak nie ma co ukrywać, że kwestia najbardziej działająca na wyobraźnię to rzecz jasna bonusy bukmacherskie. Skoro mówimy gdzie zacząć, to warto na początku już zaznaczyć, że jako nasz czytelnik możesz liczyć na ekskluzywne, rozszerzone oferty dostępne ze specjalnymi kodami rejestracyjnymi.

Przykład bukmachera, u którego warto zacząć obstawianie? W STS kod promocyjny jest pewnikiem najwyższych bonusów u tego operatora. Jak działają zakłady bukmacherskie typowane za promocyjne środki? Dokładnie tak samo, jak normalnie. Dzięki otrzymanym bonusom możesz na starcie powiększyć swój budżet, co pozytywnie wpływa na finanse, jak i morale. W TOTALbet kod promocyjny również zapewnia ciekawe oferty na start – podobnie, jak kod od Superbet.

👉 Poniżej przedstawiamy listę trzech bukmacherów, u których warto rozpocząć granie zakładów:

STS
Bukmacher z najwyższymi ocenami
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
Zakład bez ryzyka (bez obrotu)
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Superbet
Darmowe transmisje live
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Jak grać u bukmachera?

W tej kwestii pierwsze pytanie brzmi: online czy stacjonarnie? Naszym zdaniem zdecydowanie lepiej korzystać z internetowych zakładów, których jest po prostu więcej. Tylko wąskie grono operatorów działających online pozwala na typowanie w lokalach naziemnych. A co ważniejsze – obstawiając w punkcie stacjonarnym musisz przestrzegać godzin otwarcia. To nie dotyczy Cię w zakładach internetowych, które działają przez całą dobę.

Myślisz: zakłady bukmacherskie jak grać je nie wychodząc z domu? Mamy na to sposób. Jaki? Wystarczy zarejestrować konto u bukmachera online, a wszystkie ruchy wykonasz z komputera lub telefonu. Bo musisz wiedzieć, że buki udostępniają oferty za sprawą strony www i aplikacji na iOS/Android.

Rejestracja w zakładach bukmacherskich polega na wpisaniu danych osobowych do odpowiedniego formularza. U większości firm proces ten wygląda podobnie – 99% buków pozwala na stworzenie konta bez dowodu osobistego. To nie oznacza, że nie trzeba podać autentycznych danych, bo później w celu wypłaty wygranych należy zweryfikować konto gracza za pośrednictwem dokumentów tożsamości lub narzędzia mojeID. Co powinieneś wpisać, żeby otworzyć konto w zakładach? Oto podstawowe informacje:

 • imię,
 • nazwisko,
 • adres e-mail,
 • hasło do logowania,
 • numer telefonu,
 • PESEL,
 • kod promocyjny ZAGRANIE.

Po zarejestrowaniu możesz przejść do funkcji, które są oferowane. Jeśli bukmacher nie wypłaca na start bonusu bez depozytu, to powinieneś wpłacić środki na saldo depozytowe, żeby móc postawić kupon. Zrobisz to elektronicznymi metodami np. za pośrednictwem PayU, BLIK lub karty VISA/Mastercard.

Jak stworzyć pierwszy kupon? To łatwa procedura: wystarczy najechać kursorem na interesujące Cię zdarzenie, a następnie kliknąć w kurs/zakład, który chcesz postawić. Zdarzenie to automatycznie przeniesie się do kuponu (widocznego po prawej stronie). Co dalej? Możesz do kuponu dorzucić kolejne typy lub postawić zakład pojedynczy. W jaki sposób? Poprzez wybór stawki, a następnie potwierdzenie zakładów.

Interfejs zakładów bukmacherskich pokazujący jak grać.

Tak to wygląda niemal w każdych zakładach bukmacherskich online, dzięki czemu same techniczne kwestie nie powinny sprawiać kłopotów po zmianie operatora. Tak jak widać na powyższym obrazku z Fortuny – wręcz można określić klasyczny układ interfejsu podzielony na trzy części, czyli filtr z wyborem zdarzeń lub daty, oferta z pozycjami oraz podgląd kuponu.

Jak grać w zakłady bukmacherskie bez doświadczenia? Instrukcja gry

Na temat tego, jak działają zakłady bukmacherskie, jest wiele faktów i mitów. Jedni są przekonani, że na bukmacherce nie można zarobić, a drudzy potwierdzają, że są sposoby, żeby osiągać regularne profity. Wszystko zależy od punktu wyjścia. My wyznajemy zasadę, że grę u bukmachera w pierwszej kolejności trzeba traktować jako rozrywkę. To jednak nie oznacza, że nie można się edukować, żeby z czasem osiągać coraz to lepsze rezultaty.

Mówi się, że doświadczenia nie można kupić. Co jeśli jesteś nowy w zakładach? Jeśli nie chcesz popełniać błędów większości graczy, to radzimy już na początku zorientować się dlaczego większe szanse na zwycięstwo będziesz miał obstawiając zakłady pojedyncze niż akumulowane. Co więcej, w celu nabierania analitycznych umiejętności polecamy nasze typy dnia. Tam dowiesz się, na co zwracać uwagę w meczach piłki nożnej, a także w pozostałych dyscyplinach. To droga na skróty, dzięki której będziesz mógł nieco zaoszczędzić czasu, jak i pieniędzy. Uczenie się na własnych błędach nie zawsze musi być najlepszym rozwiązaniem.

Z czasem możesz eksperymentować z systemami bukmacherskimi i poszukiwaniami valuebetów. To narzędzia, z których czerpią doświadczeni typerzy. Chciałbyś ich poznać? Możesz to zrobić, dołączając do naszej grupy na Facebooku. Jest tam kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, którzy wymieniają się typami, a także własnymi spostrzeżeniami odnośnie zakładów bukmacherskich. Niektóre dyskusje bywają inspirujące, dlatego warto w nich uczestniczyć.

FAQ

Comments are closed.