Zakłady bukmacherskie: jak grać? Wielu zadaje sobie to pytanie. Sama branża bukmacherska rozwija się ostatnio w naszym kraju dość prężnie. Za tym idzie większa oferta, konkurencja firm oferujących obstawianie, częstsze promocje, ale także rozwój narzędzi pomagających w typowaniu. Na pytanie jak grać w zakładach bukmacherskich można odpowiedzieć laikom, ale także tym bardziej zaawansowanym – postaram się zadowolić każdego.

Zakłady bukmacherskie – pierwszy krok, czyli jak i gdzie grać

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak grać w zakładach bukmacherskich, to trzeba wiedzieć, gdzie zacząć swoją przygodę z obstawianiem. Jak wybrać swojego operatora? Na początek warto zaznaczyć, że według ustawy hazardowej można typować tylko w legalnych zakładach bukmacherskich, więc odpowiadając jak grać – przede wszystkim zgodnie z prawem. Jednak tutaj nie masz się o co martwić, bo na naszej stronie znajdziesz tylko firmy, które mają odpowiednie zezwolenie z Ministerstwa Finansów na działanie w naszym kraju.

Graczy zakładów bukmacherskich do grania skłaniają różne czynniki – oferta, kursy czy nawet intuicyjny interfejs. Jednak nie ma co ukrywać, że kwestia najbardziej przemawiająca to rzecz jasna bonusy bukmacherskie. Skoro mówimy gdzie zacząć, to warto na początku już zaznaczyć, że jako nasi czytelnicy możecie liczyć na ekskluzywne, rozszerzone oferty ze specjalnymi kodami rejestracyjnymi.

 

Na przykład można przytoczyć STS. Z kodem rejestracyjnym 1259PLN nowi użytkownicy mogą liczyć na wyższy bonus od depozytu oraz freebet, czyli najbardziej lubianą przez graczy formę promocji. W końcu mowa o środkach do grania w zakładach bukmacherskich, które otrzymujemy całkowicie za darmo!

Wyższa oferta STS w zakładach bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie – jak grać info dla początkujących

Teoretycznie każda firma ma swoją wyróżniającą się stronę, ale w praktyce każdy interfejs działa mniej więcej podobnie.

Na początku trzeba przejść do sekcji zakłady bukmacherskie i wybrać interesujące nas rozgrywki z oferty, która pojawi się w centrum. Natomiast filtry na datę lub dane wydarzenia mamy do określenia po lewej stronie ekranu. Dodanie pozycji na kupon następuje po kliknięciu w kurs interesującego nas typu, po czym po prawej stronie ukazuje się podgląd kuponu z całkowitym kursem, miejscem do wprowadzenia stawki, możliwą wygraną i oczywiście przyciskiem do postawienia wybranych pozycji.

Interfejs zakładów bukmacherskich pokazujący jak grać

Tak to wygląda niemal w każdych zakładach bukmacherskich online, dzięki czemu same techniczne kwestie nie powinny sprawiać kłopotów po zmianie operatora. Tak jak widać na powyższym obrazku z Fortuny – wręcz można określić klasyczny układ interfejsu podzielony na trzy części, czyli filtr z wyborem zdarzeń lub daty, oferta z pozycjami oraz podgląd kuponu.

Zakłady bukmacherskie typy, czyli jak dobrze grać

Oczywiście gdyby istniała jedna odpowiedź jak dobrze grać w zakładach bukmacherskich to bym tutaj dla Was nie pisał, a leżał w Tajlandii na wyspie Phuket, natomiast firmy oferujące obstawianie zwijałyby swój biznes. No i od razu trzeba też zaznaczyć, że bukmacherka nie powinna być sposobem na zarobek. To jedynie dodatek do rozrywki, jaką jest oglądanie sportu.

Czego więc szukać w odpowiedzi na pytanie: zakłady bukmacherskie – jak grać? Zwiększania prawdopodobieństwa wygranej, bo tak można to określić. Nie ma żadnego złotego środka na wygrywanie, bo jedna osoba w kilka minut „skreśli” taśmę i wygra tysiące z tych przysłowiowych dwóch złotych. Druga osoba po godzinie analizy przegra singiel. Na koniec dnia to sport, a jak mawiał slogan jednej z odzieżowych firm sportowych.. niemożliwe nie istnieje. No i te tysiące za kilka złotych to nie jest przegięcie, bo zdarzają się i takie wygrane. Wystarczy przytoczyć początek sezonu 2019/20 w Ekstraklasie, kiedy to jeden z graczy Fortuny po obstawieniu całej kolejki za 10 złotych odebrał aż ponad 163 tysiące złotych! Do zwycięstwa doliczony był bonus z faktu promocji EKSPERT+. Poniżej omawiany kupon. Jak grać w zakłady bukmacherskie? Gracz z poniższymi typami miał też wiele szczęścia, więc nie zawsze sama analiza i wiedza starczą.

Kupon na wysoką wygraną w zakładach bukmacherskich

Jednak przechodząc do rzeczy – jest kilka aspektów, które mogą sprawić, że obstawiając zwiększy się szanse na wygraną. Rzadko występuje sytuacja, kiedy na dwa zdarzenia jest prawdopodobieństwo 50/50. Mnożniki są wystawiane przez bukmacherów, którzy znają się na rzeczy. Teoretycznie te mniejsze wartości oznaczają większe szanse na wystąpienie trafienie konkretnego typu. Jednak tak jak każdy gracz, bukmacher nie jest nieomylny.

Przede wszystkim analiza i stawianie tego, na czym się znamy. W ten sposób już na początku każdy ma swój własny wkład wiedzy w konkretne wydarzenia. Oczywiście pierwszą kwestią z brzegu pomagającą nam odpowiedzieć na pytanie jak grać zakłady bukmacherskie będą statystyki  i wiele innych danych. Skąd je brać? W obecnych czasach nie jest to trudne. Te podstawowe informacje znajdziemy na stronach samych bukmacherów, którzy zazwyczaj przy danych zdarzeniach mają ikonkę odsyłającą do różnych pomocnych wykresów i liczb.

Statystyki z zakładów bukmacherskich Fortuna

Strony zakładów bukmacherskich to nie wszystko, bo więcej rozbudowanych statystyk można znaleźć chociażby na oficjalnych stronach różnych rozgrywek czy portalach specjalnie do tego stworzonych – w dzisiejszych czasach już naprawdę nie jest o to trudno! Na przykład tutaj można wziąć stronę GuruStats z żużlowymi danymi, których często nie znajdzie się nigdzie indziej. Jakie to dane? Na przykład liczba zdobywanych punktów przez ekipy w poszczególnych wyścigach.

Statystyki żużlowe przydatne do grania w zakładach bukmacherskich

Tutaj mamy już wręcz gotowe wnioski, do których można dodać własną opinię bazującą na wiedzy i regularnym śledzeniu rywalizacji. Jak to wykorzystać? Przy typowaniu wyników konkretnych biegów. forBET posiada w swojej ofercie do obstawiania wyścigi młodzieżowe, czyli te numer dwa. No to z powyższego od razu widać, że warto grać w tym aspekcie na Unię Leszno czy przeciwko Get Well Toruń.

Poza samymi statystykami ważne są też informacje bieżące: to co się działo w poprzednich starciach, potencjalne osłabienia czy dopasowanie stylistyczne oraz wiele innych, mniejszych czynników mających wpływ na rozrywkę. Tutaj z pomocą przychodzą strony z analizami i propozycjami typów jak nasz portal, Zagranie.com. Ponadto można szukać pomocy i ważnych informacji na forach dyskusyjnych. Mogę także odesłać do naszej grupy, do której dołączysz za darmo. Kilkutysięczna społeczność zawsze pomoże, także w odpowiedzi na pytanie: zakłady bukmacherskie… jak grać?!

Jednak trzeba pamiętać, że pomimo jakościowych analiz i dobrej skuteczności typerów Zagranie, ostatecznie każdy musi sam podjąć decyzję odnośnie grania kuponu. To są tylko propozycje, które mają być pomocą przy typowaniu.

Zakłady bukmacherskie Fortuna, Totolotek, STS, a może forBET?

Zaczęliśmy od tematu gdzie obstawiać, przez jak grać, to i na koniec jeszcze rozwiniemy kwestię gdzie. Wielu ludzi poszukując fraz zakłady bukmacherskie widzi wiele marek. Już wiemy, że trzeba szukać tych legalnych. Którzy to? Tak obecnie prezentuje się lista wszystkich podmiotów, które mają odpowiednie zezwolenie z Ministerstwa Finansów na udzielanie zakładów.

Na początku pisaliśmy o bonusach bukmacherskich, ale ważną sprawą dla wielu będzie obszerność oferty. Jednak znowu tutaj nie ma jednej, dobrej odpowiedzi… bo każde zakłady bukmacherskie będą się w czymś wyróżniały. W zależności od indywidualnych preferencji wybór firmy do typowania będzie subiektywny. Przede wszystkim preferencje sportowe. Lubisz e-sport? No to powiedziałbym STS. Może Polska Liga Koszykówki? No to najprawdopodobniej forBET. Z kolei co z rozgrywkami hokeja w Rosji czy w Czechach? Ci gracze zwrócą się do Fortuny. Można tak wymieniać w nieskończoność i jest to temat na osobny artykuł.

E-sport w zakładach bukmacherskich STS

Jednak wybór dyscyplin sportowych to nie jedyny argument przy ofercie. Są jeszcze konkretne pozycje, których nie znajdzie się u innych operatorów. Niech takim przykładem będą specyficzne handicapy azjatyckie. Co prawda nie są w Polsce zbyt popularne, więc dlatego też pewnie nie każdy je posiada. Nie zmienia to faktu, że jest grono użytkowników, którzy chętnie skorzystają z ćwiartkowych handicapów, które można znaleźć na przykład w LV BET, który był w kraju pionierem w tej kwestii.

Granie handicapami azjatyckimi w zakładach bukmacherskich

Temat zakładów bukmacherskich oraz pytania „jak grać” jest bardzo szeroki. Wiele powiązanych odpowiedzi znajdziesz także na stronie Zagranie. Natomiast w ramach pomocy pozostawię Was jeszcze z naszym rankingiem, gdzie macie także ekskluzywne kody promocyjne specjalnie dla naszych odbiorców. Dzięki temu jako gracze możecie liczyć na wyższe bonusy bukmacherskie – wyższe niż te standardowe dostępne u bukmacherów.

Ranking legalnych bukmacherów

 • wstążka wyłącznie licencjonowani bukmacherzy
 • tarcza z kłódką bezpieczeństwo i zaufanie
 • klepsydra szybkie wypłaty
Miejsce 1
Ocena graczy 10 /10 2435 głosów
Oceń bukmachera
Kod promocyjny ZAGRANIE
Szybka rejestracja bez dowodu
Miejsce 1
Kod promocyjny ZAGRANIE
Szybka rejestracja bez dowodu
Ocena graczy 10 /10 2435 głosów
Oceń bukmachera
nasza recenzja »
Funkcjonalności:
 • freebet
 • aplikacja mobilna
 • zakłady na żywo
 • sporty wirtualne
Bonusy:

FREEBET:
29 PLN za rejestrację z kodem promocyjnym 1259PLN + 20 PLN za podpięcie konta w Typomania.net

WARUNKI OBROTU:
Trzykrotny obrót (zaliczają się stawki tylko z wygranych kuponów) bonusu z kursem całkowitym nie mniejszym niż 1.91.

BONUS OD DEPOZYTU:
100% wpłaty do 1200 PLN

ZAKŁAD BEZ RYZYKA:
Pierwszy kupon w STS bez ryzyka do 230 PLN

Mocne strony:
 • Tylko u nas - najwyższy freebet na rynku, bo aż 49 PLN
 • Duża dostępność metod wpłat
 • BETGAMES, czyli typowanie symulacji gier karcianych
Miejsce 2
Ocena graczy 9.4 /10 470 głosów
Oceń bukmachera
Kod promocyjny 550PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Tylko u nas

 625 PLN zakład bez ryzyka i +50% do wygranych!
 Kod rejestracyjny: 550PLN

najwyższy cashback na rynku

Miejsce 2
Kod promocyjny 550PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Tylko u nas

 625 PLN zakład bez ryzyka i +50% do wygranych!
 Kod rejestracyjny: 550PLN

najwyższy cashback na rynku

wejście »
Ocena graczy 9.4 /10 470 głosów
Oceń bukmachera
nasza recenzja »
Funkcjonalności:
 • aplikacja mobilna
 • zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA:
Pierwszy kupon w Betclic bez ryzyka do 625 PLN

WARUNKI ZWROTU:
Zwrot w bonusie w wysokości stawki minus podatek, czyli maksymalnie 550 PLN

WARUNKI OBROTU BONUSU:
6-krotny obrót po kursie minimalnym 2,00 w ciągu 30 dni

 

Mocne strony:
 • Najwyższy zakład bez ryzyka na rynku
 • Funkcjonalna aplikacja mobilna
 • Betclic TV z szeroką ofertą transmisji
Miejsce 3
Ocena graczy 9.0 /10 875 głosów
Oceń bukmachera
Kod promocyjny 1145PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Miejsce 3
Kod promocyjny 1145PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Ocena graczy 9.0 /10 875 głosów
Oceń bukmachera
nasza recenzja »
Funkcjonalności:
 • freebet
 • aplikacja mobilna
 • zakłady na żywo
 • sporty wirtualne
Bonusy:

FREEBET W FORMIE PUNKTÓW FKP:
20 PLN (2 800 punktów)

ZAKŁAD BEZ RYZYKA:
Pierwszy kupon w Fortunie jako bez ryzyka do 125 PLN

BONUS OD DEPOZYTU:
100% wpłaty do 1000 PLN

WARUNKI OBROTU:
W terminie 30 dni trzeba zagrać za 4-krotność pierwszej wpłaty kuponami z minimum 3 zdarzeniami i minimalnym kursem całkowitym 1,90

Mocne strony:
 • Cotygodniowe promocje bukmacherskie
 • Wysokie kursy
 • Zakłady na żywo z transmisjami
Miejsce 4
Ocena graczy 8.8 /10 954 głosów
Oceń bukmachera
Kod promocyjny 2120PLN
Miejsce 4
Kod promocyjny 2120PLN
Ocena graczy 8.8 /10 954 głosów
Oceń bukmachera
nasza recenzja »
Funkcjonalności:
 • freebet
 • aplikacja mobilna
 • zakłady na żywo
 • sporty wirtualne
Bonusy:

FREEBET:
20 PLN za podpięcie konta w Typomania.net. Tylko u nas z kodem promocyjnym 2120PLN

ZAKŁAD BEZ RYZYKA:
Zwrot za pierwszy nietrafiony kupon do 50 PLN. Aby otrzymać zwrot napisz na adres marketing@iforbet.pl i podaj swój login. W tytule maila wpisz „Zakład bez ryzyka”

BONUS OD DEPOZYTU:
100% wpłaty do 2000 PLN + 50 PLN do bonusu powitalnego w przypadku wpłaty na kwotę co najmniej 100 PLN.

WARUNKI OBROTU:
]Bonusem trzeba obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2. Kurs minimalny kuponu 2,00

Mocne strony:
 • Rozbudowana oferta na wszystkie najpopularniejsze sporty
 • Duża liczba okolicznościowych promocji bukmacherskich
 • Wiele oryginalnych zakładów specjalnych
Miejsce 5
Ocena graczy 8.6 /10 432 głosów
Oceń bukmachera
Kod promocyjny 3100PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Miejsce 5
Kod promocyjny 3100PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Ocena graczy 8.6 /10 432 głosów
Oceń bukmachera
nasza recenzja »
Funkcjonalności:
 • zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA:
Pierwszy kupon w BETFAN bez ryzyka do 100 PLN

WARUNKI ZWROTU:
Zwrot na konto depozytowe bez potrącenia podatku od stawki

BONUS OD DEPOZYTU:
3000 PLN

WARUNKI OBROTU:
Trzykrotny obrót (zaliczają się stawki tylko z wygranych kuponów) bonusu z kursem całkowitym nie mniejszym niż 1.91.

Mocne strony:
 • Granie bez podatku
 • Najszersza oferta na rozrywkę
 • Najwyższy bonus od depoztu
Miejsce 6
Ocena graczy 8.5 /10 742 głosów
Oceń bukmachera
Kod promocyjny 150PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Miejsce 6
Kod promocyjny 150PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Ocena graczy 8.5 /10 742 głosów
Oceń bukmachera
nasza recenzja »
Funkcjonalności:
 • freebet
 • aplikacja mobilna
 • zakłady na żywo
 • sporty wirtualne
Bonusy:

DARMOWY ZAKŁAD:
50 PLN

WARUNKI OTRZYMANIA DARMOWEGO ZAKŁADU:

 • Stawka kuponu minimum 50 złotych
 • Co najmniej dwie pozycje na kuponie
 • Minimalny kurs na poziomie 2.0

20 000 PUNKTÓW DO SKLEPU GRACZA:
Równowartość bonusu od depozytu 100 PLN lub darmowego zakładu 10 PLN. Oferta dostępna tylko z kodem promocyjnym 150PLN

 

Mocne strony:
 • Wysokie kursy na zdarzenia 1X2
 • Atrakcyjny program lojalnościowy
 • Funkcjonalna aplikacja mobilna
Miejsce 7
Ocena graczy 8.0 /10 345 głosów
Oceń bukmachera
Kod promocyjny 1074PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Tylko u nas
Miejsce 7
Kod promocyjny 1074PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Ocena graczy 8.0 /10 345 głosów
Oceń bukmachera
nasza recenzja »
Funkcjonalności:
 • freebet
 • aplikacja mobilna
 • zakłady na żywo
 • sporty wirtualne
Bonusy:

BONUS OD DEPOZYTU:
100% wpłaty do 1000 PLN + 100% wpłaty do 49 PLN przez aplikację mobilną

WARUNKI OBROTU:
Kwota depozytu oraz kwota bonusu muszą zostać obrócone po trzy razy poprzez kupony z kursem minimalnym 1.9

FREEBET:
25PLN

WARUNKI OBROTU:
- Obowiązuje dla nowych użytkowników, którzy założyli konto z linkiem ze strony
- 2-krotny obrót po min. kursie 2.00
- Sposób realizacji: po zalogowaniu wejść w "Wpłata" i wkleić kod 1074PLN w pole "bonus.card / Kod Bonusowy".

Mocne strony:
 • Znana, najstarsza legalna firma bukmacherska w kraju
 • Atrakcyjny program lojalnościowy
 • Solidna aplikacja mobilna
Miejsce 8
Ocena graczy 7.2 /10 742 głosów
Oceń bukmachera
Kod promocyjny 1200PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Miejsce 8
Kod promocyjny 1200PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Ocena graczy 7.2 /10 742 głosów
Oceń bukmachera
nasza recenzja »
Funkcjonalności:
 • zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA:
Pierwszy kupon w eWinnerze bez ryzyka do 150 PLN

FREEBET:
50% pierwszego, zagranego kuponu - maksymalnie do 25 PLN

BONUS OD DEPOZYTU:

 • 100% do 500PLN za drugą wpłatę
 • 100% do 500PLN za trzecią wpłatę
 • 100% do 50PLN za czwartą wpłatę
Mocne strony:
 • - Oryginalne zakłady
 • - Bonusy aż za cztery depozyty
 • - Przejrzysty interfejs strony
Miejsce 9
Ocena graczy 7.0 /10 1147 głosów
Oceń bukmachera
Kod promocyjny 1500PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Miejsce 9
Kod promocyjny 1500PLN
Szybka rejestracja bez dowodu
Ocena graczy 7.0 /10 1147 głosów
Oceń bukmachera
nasza recenzja »
Funkcjonalności:
 • freebet
 • aplikacja mobilna
 • zakłady na żywo
 • sporty wirtualne
Bonusy:

BONUS OD DEPOZYTU:
1500PLN

SPOSÓB WYKORZYSTANIA BONUSU:
Otrzymasz bonus w wysokości 1% swojego depozytu, z mnożnikiem kursu całkowitego ”x100”. Zagraj kupon z mnożnikiem, który możesz aktywować przy kuponie z minimum 3 zdarzeniami, kursem łącznym minimum 2.50 i minimum 1.25 na każdą selekcję.

FREEBET:
20PLN

WARUNKI OTRZYMANIA:
Dostępne tylko po użyciu kodu promocyjnego 1500PLN. Po rejestracji musisz napisać e-mail na adres promocje@lvbet.pl, wpisując w tytule bonus od depozytu.

Mocne strony:
 • Duża liczba rozszerzeń na mecze piłki nożnej
 • Błyskawiczne wypłaty
 • Wyłączność na zakłady na FAME MMA