fot. Paweł Andrachiewicz

Obstawianie meczów w naszym kraju staje się coraz popularniejsze, a co za tym idzie, więcej osób zaczyna się interesować terminologią i tym, co bardziej się opłaca. Dzisiaj przedstawię Wam, co oznacza zakład akumulowany, czyli w skrócie AKO, czy warto go grać, jakie są plusy oraz minusy. Dowiecie się również o grze bez podatku w zakładach bukmacherskich BETFAN, czy możliwościach w Fortunie. 

Czym są zakłady akumulowane (AKO)?

Za nim przejdziemy do tego, jak się liczy zakłady akumulowane, gdzie można je grać i czy w ogóle warto, to kilka zdań o tym, czym są kupony AKO. To nic innego, jak zakład bukmacherski złożony z co najmniej dwóch, a najczęściej więcej, typów. Te muszą być niezależne od siebie i zazwyczaj nie mogą być związane z jednym meczem. Wygraną możecie otrzymać jedynie w momencie, gdy wytypowaliście poprawnie wszystkie zdarzenia i te zostaną rozliczone na plus. Im więcej zakładów na kuponie, tym mniejsza szansa, że ten “wejdzie”, ale też i wygrana jest o wiele większa. Jednak o tym, jak są liczone, więcej znajdziecie niżej. 

Jak są liczone zakłady akumulowane (AKO)?

Zakłady akumulowane, czyli popularnie zwane “AKO”, są liczone w prosty sposób. Wygrana to iloczyn stawki i kursów zakładów prostych na kuponie. Aby to dobrze zobrazować, to załóżmy, że wybraliśmy z propozycji u bukmachera trzy zdarzenia z kursami odpowiednio 1.50, 1.80 oraz 2.00. Mnożąc te trzy “single” wyjdzie nam kurs całkowity 5.40 i to właśnie on będzie widniał na kuponie jako ten końcowy. Analogicznie więc im więcej zakładów dodacie, tym większa wygrana, która potrafi bardzo szybko rosnąć.

Jednak szansa na rozliczenie kuponu na zielono też drastycznie maleje i o tym warto po prostu pamiętać. Zapewne ciekawi Was też, jak obliczana jest potencjalna wygrana. To bardzo proste i jeżeli kurs całkowity to np. wspomniane 5.40, to żeby móc wyliczyć ile wygracie, potrzebna jest jeszcze stawka. Dla uproszczenia rachunków przyjmijmy, że będzie to 100 złotych. Wtedy wychodzi nam 540 złotych, jednak warto pamiętać, iż należy jeszcze odprowadzić podatek. Część bukmacherów ma specjalne oferty, gdzie opłaca go za nas. Jednak jeżeli tak nie jest, to trzeba przemnożyć wspomnianą kwotę razy 0.12, a następnie otrzymany wynik odjąć od tych 540 złotych.

W tym wypadku końcowa wygrana to ponad 475 złotych. Na szczęście nie trzeba tego obliczać samemu za każdym razem i bukmacher informuje nas od razu ile może wynieść potencjalna wygrana. Jeżeli chcecie otrzymywać czternaście procent więcej, to koniecznie sprawdźcie niżej, jak grać bez podatku i gdzie to jest możliwe. 

Jak tworzyć kupony AKO?

Kupony akumulowane, czyli w skrócie AKO, są bardzo proste do stworzenia. Dla przykładu na stronie internetowej bukmachera wystarczy kliknąć interesujący nas zakład, a ten zostanie automatycznie dodany. Kursy również są wyliczane na bieżąco i po wpisaniu stawki można zobaczyć ile jest do wygrania. Aby go zagrać, należy po prostu przycisnąć “ZAGRAJ”. W tym miejscu posłużę się BETFAN, gdzie kupon AKO wygląda w następujący sposób: 

betfan 3

Jakie są plusy i minusy kuponów AKO?

Zakłady akumulowane, tak jak inne rzeczy, również mają swoje plusy i minusy. W tym wypadku tych pierwszych jest trochę więcej, więc to od nich właśnie zacznę. Z mocnych stron kuponów AKO warto na pewno wspomnieć o tym, że można o wiele więcej wygrać. Z każdym dodanym zakładem potencjalna kwota do odebrania znacznie rośnie. Popularne “taśmy” można więc puszczać za kilka złotych, a często do wyciągnięcia są setki lub tysiące złotych. Jednak ma to też swoje minusy. Im więcej zdarzeń, tym matematycznie szansa na to, że cały kupon będzie rozliczony na plus, jest mniejsza. 

Z innych plusów, to bukmacherzy często w swoich promocjach dla stałych klientów mają oferty właśnie na kupony AKO. Zazwyczaj przy grze bez ryzyka dotyczy to też zakładów akumulowanych, więc to kolejny argument, który przemawia za tym typem zakładów bukmacherskich. W kontrze do zakładów akumulowanych są oczywiście single. Te polegają na zagraniu tylko jednego zakładu na kuponie, co naturalnie ma większe szanse na powodzenie, ale też zazwyczaj mniejszy kurs. 

Grupa

Gdzie warto grać kupony AKO?

Wiele osób zastanawia się zapewne, gdzie warto grać kupony akumulowane. W tym wypadku można polecić takich bukmacherów, jak BETFAN, czy Fortuna. Pierwszy z nich ma ciekawą ofertę na grę bez podatku, o czym więcej napiszę niżej. Oprócz tego ma bardzo dużo spotkań, które można obstawić i często dużo możliwości na poszczególne mecze. Podobnie jest też w przypadku Fortuny. Gra bez podatku i duża liczba zakładów to rzeczy, które charakteryzują tego bukmachera.

Aby móc grać bez podatku w BETFAN należy zagrać kupon AKO z minimum trzema zdarzeniami na nim. Każdy z nich powinien mieć kurs nie mniejszy niż 1.35. To warunki, które są dość przyjazne graczom i nie powinny stanowić większych problemów do zrealizowania ich. Z kolei w przypadku Fortuny zasady są bardzo zbliżone, do tych z BETFAN. W tym wypadku trzeba zagrać AKO z trzema zdarzeniami po kursie minimalnym 1.30. Co prawda nie można tego łączyć z innymi bonusami, ale oferta jest dostępna 24/7. 

Gdzie grać kupony AKO z bonusami?

Skoro wyżej wspomniałem o tym, że warto grać kupony w AKO w BETFAN i Fortunie, gdzie można obstawiać bez podatku, który odprowadzi bukmacher, to dobrze byłoby wspomnieć też o bonusach startowych. Te dostępne są u obydwóch firm z naszymi kodami promocyjnymi. W przypadku BETFAN jest to nowy bonus powitalny dostępny z kodem 2961PLN:

  • 2331 złotych bonusu od depozytu
  • 600 złotych bez ryzyka
  • 30 złotych freebet
  • 14 procent do wygranych

Z kolei w Fortunie z kodem promocyjnym 2230PLN dostaniecie inne rzeczy. Tutaj możemy mówić o takich rzeczach, jak:

  • 100 procent do 2000 złotych bonusu od depozytu
  • 210 złotych zakład bez ryzyka
  • 20 złotych freebet

 

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

🤔 Czym są zakłady AKO?

Zakłady akumulowane, czy też inaczej kupony AKO, to nic innego, jak kilka zakładów bukmacherskich na jednym kuponie.

🧐 Gdzie można obstawiać zakłady akumulowane?

Zakłady akumulowane można obstawiać u legalnych, polskich bukmacherów. Wśród nich są m.in. BETFAN, czy Fortuna, którzy mają też ciekawą ofertę na grę bez podatku.

🎁 Czy mogę wykorzystać jakieś bonusy na AKO?

W przypadku części bonusów startowych np. w BETFAN i Fortunie można je wykorzystać właśnie na kupony AKO. Pakiety startowe są dostępne z naszymi kodami promocyjnymi.

Zaloguj się aby dodawać komentarze