Obstawianie meczów w naszym kraju staje się coraz popularniejsze, a co za tym idzie, więcej osób zaczyna się interesować terminologią i tym, co bardziej się opłaca. A jeśli o tym mowa, to warto dowiedzieć się, co oznacza zakład akumulowany, czyli w skrócie AKO. Czy warto go grać? Zakład AKO – jakie są plusy oraz minusy jego obstawiania? Sprawdź!

AKO, czyli zakład akumulowany co to znaczy?

Zanim przejdziemy do tego, jak się liczy zakłady akumulowane, gdzie można je grać i czy w ogóle warto, to kilka zdań o tym, czym są kupony AKO.

💡 Zakład akumulowany (AKO)

To nic innego, jak zakład bukmacherski złożony z co najmniej dwóch, a najczęściej więcej, typów. Te muszą być niezależne od siebie i zazwyczaj nie mogą być związane z jednym meczem. Wygraną możesz otrzymać jedynie w momencie, gdy wytypujesz poprawnie wszystkie zdarzenia i te zostaną rozliczone na plus.

Trzeba jednak wiedzieć, że im więcej zakładów na kuponie, tym mniejsza szansa, że ten “wejdzie”, ale też i wygrana jest o wiele większa. Jednak o tym, jak są liczone zakłady AKO, więcej znajdziesz w dalszej części artykułu. 

Kiedy grać kupon AKO?

#1 Jeśli chcesz postawić zakład akumulowany, to trudno określić idealny czas na jego zagranie. Z jednej strony możesz zrobić to w sytuacji, gdy masz kilku faworytów z niskimi kursami. Wówczas umieszczając wszystkie typy na jednym zakładzie – wygenerujesz wyższy kurs ogólny kuponu. To pozwoli osiągnąć wyższą wygraną, ale jednocześnie zmniejszysz prawdopodobieństwo na sukces. Z zakładami AKO jest tak, że dodając kolejne zdarzenie na kupon automatycznie maleje szansa na jego wygraną (przynajmniej patrząc od strony matematycznej).

#2 Dobry czas na kupon AKO to również ten moment, kiedy korzystasz z bonusu bukmacherskiego. Idealnie sprawdza się tu zakład bez ryzyka, jaki otrzymasz m.in. z kodem promocyjnym Fortuna. To ubezpieczenie stawki do 600 złotych, a co za tym idzie – możesz puścić wodzę fantazji w kuponie AKO, bo jeśli przegrasz, odzyskasz utracone środki.

#3 Ciekawym rozwiązaniem jest stawianie typów dnia na kupon akumulowany. W teorii to rekomendowane zakłady pojedyncze, ale możesz je również zebrać na jedno AKO. Wówczas stawiasz kupon z najlepszych typów, którego danego dnia polecamy.

Jak są liczone zakłady AKO?

Zakłady akumulowane, czyli popularnie zwane “AKO”, są liczone w prosty sposób. Wygrana to iloczyn stawki i kursów zakładów prostych na kuponie. Aby to dobrze zobrazować, to załóżmy, że wybraliśmy z propozycji u bukmachera trzy zdarzenia z kursami odpowiednio 1.50, 1.80 oraz 2.00. Mnożąc te trzy “single” wyjdzie nam kurs całkowity 5.40 i to właśnie on będzie widniał na kuponie jako ten końcowy. Analogicznie więc im więcej zakładów dodasz, tym większa wygrana, która potrafi bardzo szybko rosnąć.

Jednak szansa na rozliczenie kuponu na zielono też drastycznie maleje i o tym warto po prostu pamiętać. Zapewne ciekawi Cię też, jak obliczana jest potencjalna wygrana? To bardzo proste i jeżeli kurs całkowity to np. wspomniane 5.40, to żeby móc wyliczyć ile wygracie, potrzebna jest jeszcze stawka. Dla uproszczenia rachunków przyjmijmy, że będzie to 100 złotych. Wtedy wychodzi nam 540 złotych, jednak warto pamiętać, iż należy jeszcze odprowadzić podatek. Część bukmacherów ma specjalne oferty, gdzie opłaca go za nas. Jednak jeżeli tak nie jest, to trzeba przemnożyć wspomnianą kwotę razy 0.12, a następnie otrzymany wynik odjąć od tych 540 złotych.

W tym wypadku końcowa wygrana to ponad 475 złotych. Na szczęście nie trzeba tego obliczać samemu za każdym razem – bukmacher informuje nas od razu ile może wynieść potencjalna wygrana, informacje widzimy na kuponie.

Kupon AKO – czy warto stawiać? Plusy i minusy

Zakłady akumulowane, tak jak inne rzeczy, również mają swoje plusy i minusy. W tym wypadku tych pierwszych jest trochę więcej, więc to od nich właśnie zaczniemy. Z mocnych stron kuponów AKO warto na pewno wspomnieć o tym, że można o wiele więcej wygrać. Z każdym dodanym zakładem potencjalna kwota do odebrania znacznie rośnie. Popularne “taśmy” można więc puszczać za kilka złotych, a często do wyciągnięcia są setki lub tysiące złotych. Jednak ma to też swoje minusy. Im więcej zdarzeń, tym matematycznie szansa na to, że cały kupon będzie rozliczony na plus, jest mniejsza. 

Z innych plusów, to bukmacherzy często w swoich promocjach dla stałych klientów mają oferty właśnie na kupony AKO. Zazwyczaj przy grze bez ryzyka dotyczy to też zakładów akumulowanych, więc to kolejny argument, który przemawia za tym typem zakładów bukmacherskich. W kontrze do zakładów akumulowanych są oczywiście single. Te polegają na zagraniu tylko jednego zakładu na kuponie, co naturalnie ma większe szanse na powodzenie, ale też zazwyczaj mniejszy kurs. 

Zakład akumulowany – zalety

✅ Wyższa wygrana przy obstawianiu niższych kursów

✅ Duże wygrane za małą stawkę

✅ Możliwość odebrania dodatkowych bonusów w promocjach na akumulatory

Zakład akumulowany – wady

❌ Malejące wraz z dodawaniem pozycji prawdopodobieństwo trafienia zakładu

❌ Jeden błąd przekreśla szansę na zwycięstwo

Jak stworzyć dobry kupon AKO – instrukcja

Kupony akumulowane, czyli w skrócie AKO, są bardzo proste do stworzenia. Dla przykładu na stronie internetowej bukmachera wystarczy kliknąć interesujący nas zakład, a ten zostanie automatycznie dodany. Kursy również są wyliczane na bieżąco i po wpisaniu stawki można zobaczyć, ile jest do wygrania. Aby go zagrać, należy po prostu przycisnąć “ZAGRAJ”. W tym miejscu posłużę się bukmacherem STS, gdzie kupon AKO wygląda w następujący sposób: 

Kupon AKO na podstawie zakładów w STS.

👉 AKO możesz obstawiać w zakładach internetowych poprzez stronę, jak i aplikację mobile. Aby bukmacher pozytywnie rozliczył taki kupon – wszystkie typy muszą być uznane jako trafione. W STS możesz postawić tego rodzaju zakład bez ryzyka, jeśli podczas rejestracji wprowadzisz nasz kod promocyjny: ZAGRANIE. Oferta ta obowiązuje tylko dla nowych graczy.

Gdzie obstawiać kupony AKO?

W zakładach przedmeczowych kupon AKO Fortuna wynagradza dodatkowymi profitami. Obstawiając u tego bukmachera możesz liczyć nie tylko na standardową wygraną, ale też dodatkowy procent – w zależności od tego, ile zdarzeń umieścisz na kuponie. W ofercie Fortuny na dziś znajduje się znana promocja polegająca na honorowaniu zakładów akumulowanych. Wystarczy postawić kupon złożony z minimum 5 zdarzeń, a automatycznie kwalifikujesz się do oferty.

Minimalny bonus AKO w Fortunie to 7%, a maksymalny 50%. Aby typy liczyły się do promocji powinny posiadać kurs minimalny 1.30. Przypominamy tylko, że tego rodzaju oferta działa tylko w zakładach przedmeczowych.

Jeśli chodzi o kupon AKO STS na dziś nie oferuje dedykowanej promocji na zakłady wielokrotne. Mimo to u tego bukmachera można stawiać różnorodne kupony AKO, ponieważ to operator z najszerszą ofertą zakładów pre-match na rynku. Co więcej, STS umożliwia grę akumulatorów również w trybie na żywo.

FAQ

🤔 Zakład akumulowany co to znaczy?

Zakład akumulowany to zbiór typów znajdujących się na jednym kuponie.

🧐 Gdzie można obstawiać zakłady akumulowane?

Zakłady akumulowane można obstawiać u legalnych, polskich bukmacherów. Każdy bukmacher posiada opcję gry kuponów AKO.

🎁 Czy mogę wykorzystać jakieś bonusy na AKO?

Tak. To popularna forma promocji wśród legalnych bukmacherów. Na przykład Fortuna oferuje bonusy AKO, dzięki którym możesz powiększyć wygraną o dodatkowe nawet 50%.

Zaloguj się aby dodawać komentarze