Jeżeli to czytacie to dobrze trafliście, bo dla naszych czytelników mamy specjalną promocję od BETFAN na dobre rozpoczęcie weekendu! Każdy, kto zagra kupon double za dokładne 101 PLN z dzisiejszych meczów Wyszejszaja Liha, może liczyć na ewentualny zwrot w razie niepowodzenia. Grasz i nie przegrywasz! Więcej informacji przeczytacie poniżej, a ja bliżej zajmę się piątkowymi spotkaniami w białoruskiej elicie. Wczoraj do trafienia kuponu zabrakło jednej kartki, dzisiaj liczę na szczęście, zapraszam do lektury.

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Biełszyna Bobrujsk vs FK Smalawiczy (17.04. godz. 16:30)

Czas na pojedynek beniaminków, którzy z każdym tygodniem się rozkręcają. Dowodem na to mogą być wyniki remisowe w poprzedni weekend z dużo bardziej notowanymi rywalami. Biełszyna miała tę przyjemność rywalizować z Niomanem Grodno i trzeba przyznać, że zdobyte oczko było jak najbardziej zasłużone. Były nawet okazje na wyjście na prowadzenie, ale koniec końców na jeden punkt nie można narzekać. Jest to ich pierwszy sukces w tym młodym sezonie, ponieważ do tej pory, musieli za każdym razem uznać wyższość przeciwnika. Być może będzie to punkt zwrotny dla gospodarzy, którzy wcale nie grają źle, po prostu brakuje im szczęścia i skuteczności pod bramką rywali. Dzisiaj nadchodzi dla nich idealna szansa na pierwszy komplet punktów w tym roku czy im się to uda?

Goście zapewne również liczą dzisiaj na dobry wynik, bo z kim nie wygrywać jak z rywalem, z którym jeszcze niedawno rywalizowało się na zapleczu białoruskiej elity? Smalawiczy także gra lepiej niż pokazują to wyniki. Oglądałem ich starcie z Szachciorem Soligorsk i trzeba przyznać, że momentami byli bezradni i zostali zepchnięci do defensywy, ale mieli swoje okazje, aby ugryźć wyżej notowanego przeciwnika. Tak samo jak Biełszyna, drużyna gości będzie się starała dopisać pierwsze trzy oczka do ligowej tabeli, aby chociaż na chwilę odetchnąć od strefy spadkowej. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ ich rywale mają takie same plany i czeka nas typowy mecz o sześć punktów. Kto wyjdzie z niego zwycięsko? O tym przekonamy się po godz. 18:00.

Ключавыя моманты (statystyki):

 • Ostatnie spotkanie Biełszyny Bobrujsk w lidze zakończyło się remisem 1:1 z Niomanem Grodno
 • Biełszyna Bobrujsk znajduje się na 16. miejscu w lidze z dorobkiem 1 punktu
 • Ich bilans meczów domowych to dwie porażki
 • Ostatnie spotkanie Smalawiczy w lidze zakończyło się remisem 0:0 z Szachciorem Soligorsk
 • Smalawiczy znajduje się na 15. miejscu w lidze z dorobkiem 2 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to jeden remis i jedna porażka
 • 2 ostatnie spotkania, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami na obiekcie Biełszyny Bobrujsk zakończyły się jedną wygraną gospodarzy i jednym zwycięstwem gości

Co obstawiać?

Jak możemy zauważyć, jest to mecz o sześć punktów, które może na koniec zadecydować o pozostaniu w białoruskiej elicie. Będzie sporo walki, ostrej gry i fauli i pójdę tutaj w stronę kartoników. Pobieram wysoką linię 5.5 z nadzieją, że sędzia Evgeniy Naumov na wiele nie pozwoli. Arbiter ten dosyć łatwo sięga do kieszonki, a ostatnio prowadził spotkanie Isłacza Mińsk z Niomanem Grodno i pokazał tam pięć żółtych kartek i jedną czerwoną. Smalawiczy jest overową ekipą, jeżeli chodzi o upomnienia, Biełszyna nie, ale musi dzisiaj przyostrzyć i powalczyć o komplet punktów, bo jak nie dzisiaj to kiedy? Stawiam na minimum 6 żółtych kartek, a że gramy w BETFAN to ewentualna czerwień liczy się podwójnie.

Zdarzenie: Biełszyna Bobrujsk vs FK Smalawiczy

Typ: powyżej 5.5 żółtych kartek (czerwona=2)

Kurs: 1.80

Szachcior Soligorsk vs FK Słuck (17.04. godz. 18:30)

Zespół z Soligorska to chyba obok BATE największe rozczarowanie obecnego sezonu w Wyszejszaja Liha. Na ten moment znajdują się na 12. miejscu i z pewnością nie jest to pozycja, z której Szachcior może być zadowolony. Przypomnijmy, że klub ten, będzie wsytępował w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy i do tego jest jeszcze kupa czasu, ale nie zmienia to faktu, że zdobywca Pucharu Białorusi z poprzedniego sezonu dołuje i przede wszystkim nie potrafi odblokować się w ofensywie. Na ten moment zdobyli jedynie dwa gole w starciu z Haradzieją. Inne trzy mecze zakończyły się zerowym dorobkiem bramkowym po ich stronie i tym sposobem przecież nie wygrasz i kompletu punktów nie zdobędziesz. Dzisiaj czeka ich kolejna trudna rywalizacja i kto wie, czy ta statystyka nie będzie po piątku jeszcze gorsza.

Słuck jest największym wygranym obecnego stanu, w którym znajduje się cały świat. Czytałem wczoraj artykuł, że klub ten pokochało wielu fanów na całym świecie, ponieważ jego nazwa jest podobna do angielskiego wyrazu i tworzone są memy oraz piosenki na cześć gości. Nie będzie tego cytował, ale jak można zauważyć, nie wszyscy są poszkodowani w tym trudnym dla nas czasie. Muszę przyznać, że ja też im trochę kibicuje i w tej młodej kampanii zaskakują. Są na czwartej pozycji z szansami na lidera po ewentualnym pokonaniu Szachciora. Jak widzimy, w Wyszejszaja Liha wszystko jest możliwe i kto wie, czy jeden gol, jedna akcja Słucka nie zadecyduje o zwycięstwie. Niestety dla gości zespół z Soligorska nie jest ulubionym przeciwnikiem, ale może właśnie dzisiaj jest ten dzień, aby przełamać tę złą serię. To, co podoba mi się w Słucku to ich gra do przodu. Nie boją się nikogo i starają się mieć kontrolę nad meczem. Czy w ten piątkowy wieczór Szachcior im na to pozwoli? Myślę, że nie, ale dobra postawa w defensywie pozwoli na urwanie punktów w Soligorsku.

Ключавыя моманты (statystyki):

 • Ostatnie spotkanie Szachciora Soligorsk w lidze zakończyło się remisem 0:0 ze Smalawiczy
 • Szachcior Soligorsk znajduje się na 12. miejscu w lidze z dorobkiem 5 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to jeden remis i jedna porażka
 • Ostatnie spotkanie Słucka w lidze zakończyło się remisem 1:1 z Witebskiem
 • Słuck znajduje się na 4. miejscu w lidze z dorobkiem 7 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to jedno zwycięstwo
 • 5 ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami na obiekcie Szachciora Soligorsk zakończyły się dwoma wygranymi gospodarzy, dwoma remisami i jednym zwycięstwem gości

Co obstawiać?

Tutaj skorzystam z tego, że gospodarze są nieskuteczni w ofensywie i pójdę w kornery. Zdecydowałem jednak pobrać linię meczową, ponieważ Szachcior może szybko wyjść na prowadzenie i wtedy to goście będą napierać. Potencjał po stronie zespołu z Soligorska jest ogromny i w końcu mogą się odblokować również w ofensywie. Słuck jest w dobrej formie i również są overową ekipą pod względem kornerów. Nie spodziewam się sytuacji, w której goście nie postarają się przejąć kontroli nad tym meczem, tym samym przebywając na połówce przeciwnika. Liczby Słucka w tym sezonie pod względem rzutów rożnych to 3, 7, 3, 7, a gospodarzy to 5, 4, 11 i 15! Jak widać, rośnie tendencja rogów po stronie Szachciora i oczywiście związane to jest z ich nieskutecznością. Uważam, że zobaczymy ofensywne spotkanie, z dużą ilością kornerów po obu stronach a ja liczę na minimum 9.

Zdarzenie: Szachcior Soligorsk vs FK Słuck

Typ: powyżej 8.5 rzutów rożnych

Kurs: 1.44

Zasady promocji zwrot 101 PLN na konto bonusowe dla STARYCH GRACZY w BETFAN:

-kupon tylko za dokładnie 101 zł

-należy wybrać dowolne dwa zdarzenia z piątkowych spotkań białoruskiej Wyszejszaja Liha

-kurs ogólny kuponu za dokładne 101 zł musi być minimum 1.50, a kurs pojedynczego zdarzenia – dowolny

-Matchday Boost nie może znaleźć się na kuponie

-każde zdarzenie na kuponie musi być rozliczone do końca weekendu

-w razie niepowodzenia: rozdanie zwrotów odbędzie się w poniedziałek

-zwrot bez mnożnika

-obrót bonusu 3x – na kuponie muszą znajdować się min. 3 zdarzenia z kursem min. 1.45

Dla nowych graczy obowiązuje promocja zakładu bez ryzyka do 100 PLN ze zwrotem na konto depozytowe!

ODBIERAM BONUS

Betfan Białoruś 17.04.

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!