Ponoć cała bukmacherka rozpoczęła się właśnie od zakładu na wyścigach konnych – tak było w Wielkiej Brytanii, ale też w Polsce w XVIII wieku. To wtedy gonitwy konne zaczęły interesować ludzi, a gdzie rywalizacja – tam i chęć osiągania z niej zysków. Zakłady na wyścigi konne weszły w tradycje tego sportu i później trudno było sobie wyobrazić gonitwę bez udziału bukmacherów. Tak pozostało do dziś – obstawianie wyścigów konnych to popularna profesja wśród zamożnych pasjonatów tego sportu. Oczywiście kupony na konie może robić każdy – bez względu na zasobność portfela.

Wyścigi konne u bukmacherów

Fakty są takie, że zakłady na wyścigi konne pojawiły się wcześniej niż na piłkę nożną. To niejako sport, który podłożył podwaliny pod dzisiejszą bukmacherkę. W Anglii, Francji lub RPA wyścigi konne są bardzo popularną dyscyplinę. W brytyjskiej telewizji są specjalne kanały, które skupiają się na gonitwach konno. To właśnie w tym kraju bukmacherzy oferują najwięcej rynków na wyścigi. Angielskie gonitwy uchodzą za najbardziej prestiżowe na świecie, więc nie dziwi, że bukmacherzy czerpią z tego duże korzyści.

Obstawianie wyścigów konnych znane jest też w kraju nad Wisłą. W Polsce również mamy tradycje związane z tym sportem, o czym świadczą tory na warszawskim Służewcu. Gonitwy organizowane są też na Hipodromie w Sopocie i Partynice we Wrocławiu. To miejsca, w których można pasjonować się startami konno, a także postawić zakład bukmacherski. Oczywiście typy na wyścigi konne zrealizujesz też u bukmacherów online. U dużej części z nich otrzymasz na start bonus, jeśli zarejestrujesz się z naszym kodem promocyjnym: https://zagranie.com/kody-promocyjne-u-legalnych-bukmacherow/.

Na czym polegają i jak obstawiać wyścigi konne?

Na wyścigach konnych chodzi przede wszystkim o to, który koń przekroczy linię mety jako pierwszy. Oczywiście w trakcie wydarzenia organizowanych jest więcej niż jedna gonitwa. Najważniejsza sprawa, to wskazanie zwycięzcy – można to porównać do wyścigu Formuły 1 lub żużla. Tam również uczestnicy rywalizują o pierwsze miejsce na mecie.

zakłady na wyścigi konne od Traf

Wyścigi konne zależą od dyspozycji zwierzęcia, ale też dżokeja. Konie nie są pozostawione same sobie, bo są ujeżdżane przez dżokejów. Inaczej to wygląda w wyścigach psów, które rywalizują bez dodatkowego obciążenia. W sporcie, jakim są wyścigi konne, rozróżniamy kilka rodzajów gonitwy. Dlatego niektóre konie są wyspecjalizowane w szybkich wyścigach (Boxed Racing), a pozostałe wolą dłuższe trasy (Flat Racing). To sport, który wymaga dużej wiedzy i obycia na torach wyścigowych. W obstawianiu istotnym elementem jest też znajomość konia – jego rasy i predyspozycji. Na wyścigach zazwyczaj rywalizują konie pełnej krwi angielskiej, kłusaki francuskie i czystej krwi arabskiej. W popularnym wyścigu określanym jako Derby udział biorą konie 3-letnie.

Jak obstawiać wyścigi konne w zakładach bukmacherskich?

Najważniejsze to odpowiednio zgłębić temat, tak żeby znać konie, ale też tory i dżokejów. Każdy szczegół ma znaczenie podczas wydarzenia na torze wyścigowym. Przykład? Pogoda może determinować wyniki, jeśli pojawi się deszcz lub wiatr. W obstawianiu wyścigów ważną rolę odgrywa wiedza z wewnątrz stajni, która jest bardzo trudna od uzyskania. O co chodzi? O to, w jakiej dyspozycji jest koń – czy jest w pełni sił lub przemęczony?

Regularne śledzenie wyścigów konnych pozwoli użytkownikowi zgromadzić fachową wiedzę odnośnie predyspozycji konia, jak i jego stylu – to przełoży się na prawidłowe typy dnia. To sport na tyle rozwinięty, że są prowadzone statystyki względem poszczególnych wyścigów i występów konkretnego konia. W ten sposób można przeanalizować jego formę w ostatnich tygodniach. Warto też wsłuchać się w głos dżokejów, którzy z reguły znają zwierzę, na którym będą jeździć podczas gonitwy. Co prawda, bywają sytuację awaryjne, że dżokej ad hoc dostaje konia do wyścigu. Wówczas wynik może być trudny do przewidzenia.

Wyścigi konne – skąd tak duża popularność?

W Anglii wyścigi konne są już tradycją, dlatego istnieją branżowe media zajmujące się tylko tym tematem. Telewizja Sky posiada programy, na których emituje poszczególne gonitwy “na żywo”. Każdy kto był choć raz w życiu na torze mówi o niesamowitych emocjach i adrenalinie. Wydaje się, że właśnie w tym tkwi sukces tego rodzaju zdarzeń. W Polsce również możesz się o tym przekonać – wystarczy odwiedzić w trakcie sezonu tor Służewiec w Warszawie. To tam najczęściej odbywają się gonitwy konne, które na miejscu można obstawiać u bukmachera Traf. To firma należąca do Totalizatora Sportowego, która ma wyłączność na polskie gonitwy konno.

Najpotrzebniejsze nazwy w wyścigach konnych

Na wyścigach konnych panuje żargon, który jest stricte przypisany do tego sportu. Tak jak w tenisie ziemnym należy wiedzieć, co to jest pole serwisowe lub korytarz deblowy, tak podczas gonitw warto zapoznać się z podstawowymi pojęciami. Przede wszystkim tor, na którym odbywa się wyścig określany jest jako hipodrom. Warto też wiedzieć, że gonitwy mogą odbywać się w galopie lub kłusie. Jeśli któryś z koni złamie zasady galopu lub kłusu – to otrzymuje dyskwalifikacje. Działa to na podobnej zasadzie, co biegający chodziarz.

W typach na wyścigi konne można spotkać się ze specyficznymi określeniami takimi jak: zakład porządek, dwójka lub ściana. To konkretne rodzaju zakładów, które są przypisane przede wszystkim do gonitwy konno. O co chodzi?
Najważniejszym i zwyczajnym zakładem na wyścigach jest ZWC, czyli który koń będzie pierwszy na linii mety? Kolejne to zakład na porządek – w tym przypadku typujesz dwa konie, które będą najlepsze, nie musisz dokładnie wskazywać poszczególnych miejsc. W zakładach na dwójkę lub trójkę – obstawiasz dokładną kolejność, a więc miejsca 1,2 i 3.

Wyścigi konne – zasady

Wspominaliśmy na początku, że na wyścigach odbywają się gonitwy w stylu Flat Racing, Boxed Racing i Hurdling. Każda z tych rywalizacji ma swoje cechy szczególne. Dla przykładu Hurdling to gonitwa z przeszkodami.
Organizatorzy wyścigów robią wiele, żeby przed startem szanse były, jak najbardziej wyrównane. Dlatego w tym celu dżokeje przechodzą kontrolę tj. udają się na wagę. Jeśli ważą mniej niż określony limit, to koń otrzymuje ciężarki, by wyrównać wagę jeźdźcy.

Oczywiście wyścigi konne organizowane są na otwartej przestrzeni – dlatego sezon trwa od wiosny do jesieni. Zimą jest przerwa podczas której zwierzęta przechodzą regenerację.

Wyścigi konne – zakłady bukmacherskie w Polsce

Co ciekawe, w Polsce za czasów PRL u bukmacherów można było obstawiać tylko wyścigi konne. Prawo zabraniało zakładów na piłkę nożną lub siatkówkę, ale pozwalało typować gonitwy konne. W chwili obecnej bukmacherzy mają zezwolenie na oferowanie zakładów na wszystkie sporty, w tym wyścigi konne. Opinie o zakładach sportowych w Polsce znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/zaklady-bukmacherskie-opinie/.

 

Bukmacherzy z ofertą na wyścigi konne 2021

Traf online dominuje na rynku polskich gonitw, ponieważ tylko on ma prawo przyjmować zakłady m.in. na rywalizację na torze Służewiec. Pozostali bukmacherzy, których znamy z innych aktywności – stawiają na międzynarodowe wydarzenia. W Fortunie i STS do dyspozycji użytkowników są zakłady na gonitwy w Wielkiej Brytanii, Francji lub Niemczech.

Ofertę na zakłady konne oferuje też Betfan i forBET. Ten pierwszy bukmacher nawet posiada własnego konia, który niegdyś startował na torze Służewiec. Legalni bukmacherzy gustują przede wszystkim w zagranicznych gonitwach. Bacznie przyglądają się temu, co dzieje się w Wielkiej Brytanii, bo to największy rynek z wyścigami konno.

Wyścigi koni STS – jak rozpocząć obstawianie?

Zakłady na wyścigi konne w STS znajdują się w regularnej ofercie tego bukmachera. Wybierając z listy sportów “wyścigi konne” otworzą ci się kursy na poszczególne zdarzenia. Obstawanie online jest zarezerwowane dla użytkowników, którzy założą konto w serwisie STS. Początkowo z naszym kodem promocyjnym ZAGRANIE można otrzymać bonus na obstawianie wyścigów. Ile wynosi gratyfikacja? W ofercie bez depozytu można zgarnąć 30 PLN i 234 PLN zakładu bez ryzyka.

STS poza realnymi wyścigami konno, oferuje też gonitwy w sportach wirtualnych.

Bukmacher Fortuna wyścigi konne

W zakładach Fortuny często znajdujemy typy na gonitwy konne, które można grać na rynkach: kto wygra i porządek. Fortuna w zakładach na porządek umożliwia typowanie sekwencji: 1-2, 1-3, 1-4 i 1-5. Jak na polskie warunki, to bogata oferta, więc fan obstawiania wyścigów powinien być zadowolony. Jak zacząć? Z kodem ZAGRANIE jako nowy klient możesz postawić zakład bez ryzyka do 600 PLN!

Tak jak w STS, tak i w Fortunie wyścigi konne pojawiają się też w wirtualnych sportach.

Realne gonitwy vs wirtualne

Wyścigi konne bardzo często stosowane są też w dodatkowej rozrywce od bukmacherów online, a więc sportach wirtualnych. Oczywiście nie ma to żadnych koneksji z realną gonitwą, ponieważ virtuals to zdarzenia odgórnie sterowane algorytmem. Mimo wszystko nieco odwzorowują przebieg gonitwy oraz możliwe zakłady, które można typować podczas prawdziwego wyścigu.

Oferta sportów wirtualnych, gdzie znajdziecie typowanie wyścigów konnych jest udziałem STS, Fortuny, Betfan, forBET i Superbet.

Obstawianie wyścigów konnych – co trzeba jeszcze wiedzieć?

W piłce nożnej, siatkówce lub tenisie ziemnym mamy do czynienia z kontuzjami. To nie omija również wyścigów konnych – w trakcie sezonu może dochodzić do sytuacji, w których konie pauzują w poszczególnych wydarzeniach. Urazy mogą być efektem gonitwy lub treningu. Konie traktowane są z dużą uwagą, ponieważ to zwierzęta, które mają dużą cenę.

Od strony typerskiej poleca się graczom, by ci przed przystąpieniem do obstawiania – wybrali konkretne rodzaje gonitwy. Wszystko po to, by wyspecjalizować się w danym rodzaju wyścigów. Tak jak znamy typerów, którzy obstawiają tylko Premier League lub La Liga, tak i w wyścigach konnych zawodowcy koncentrują się tylko na Flat Racing lub Boxed Racing.

Gdzie najlepiej obstawiać wyścigi konne?

Polecani bukmacherzy do obstawiania wyścigów konnych to STS i Fortuna. Najwięksi bukmacherzy w Polsce również w przypadku kursów na wyścigi konne sprawdzają się w swojej roli. U obu tych bukmacherów zakłady na konie można obstawiać w trybie pre-match, a więc przed rozpoczęciem wydarzenia.

Jak obstawia się gonitwy koni?

Najlepsi typerzy korzystają z własnych statystyk, a więc prowadzą zbiór informacji o koniach i poszczególnych gonitwach. Dodatkowo szukają informacji w zagranicznych serwisach informacyjnych – na pewno pomocne są źródła brytyjskie (internet i telewizja). Na wyścigach konnych można grać zakłady dotyczące pojedynczego gonitwy oraz tzw. zakłady wielogonitwowe. Ten drugi rodzaj typu odnosi się do kilku wyścigów, gdzie obstawia się poszczególnych zwycięzców lub porządek. Oczywiście to trudniejszy rodzaj zakładu, ale też charakteryzuje się wyższym kursem i szansą na lepszą wygraną.

FAQ

Który bukmacher w Polsce wystawia kursy na wyścigi konne?

Najszerszą ofertę na wyścigi konne posiadają bukmacherzy Fortuna i STS.

Czy w Polsce są tory wyścigowe?

Tak, najpopularniejszym torem, gdzie organizowane są gonitwy jest warszawski Służewiec.

Zaloguj się aby dodawać komentarze