Gonitwy i wyścigi konne od wielu lat były związane z zakładami bukmacherskimi. W Polsce zakłady na wyścigi konne pojawiły się już w XIX wieku. To sport z długą historią, który ma wielu wyznawców. Bukmacherzy dostrzegają zainteresowanie wyścigami konno i wprowadzają do oferty coraz to nowe wydarzenia z tym związane. Zastanówmy się nad tym – jak obstawiać wyścigi konne? Mamy dla ciebie kilka wskazówek.

Wyścigi konne to sport, w którym dochodzi do rywalizacji koni na określonym dystansie. Tak jak w innych sportach wyścigowych, tak i tutaj wszystko polega na tym, by zakończyć wyścig na pierwszy miejscu, czyli jak najszybciej przekroczyć linię mety. W rywalizacji udział biorą specjalne konie wyścigowe pełnej krwi angielskiej, a także czystej krwi arabskiej i kłusaki francuskie, które ujeżdżane są przez dżokeja.

Jak obstawiać wyścigi konne? Rodzaje wyścigów

Aby poprawnie obstawiać wyścigi konne – najpierw trzeba dokładnie zapoznać się z tą dyscypliną sportu. Na początku sprawdźmy, jakie rodzaje gonitwy można typować u bukmacherów. Najpopularniejszymi wyścigami są:

  • Flat Racing – klasyczny wyścig, gdzie podłoże (tor) jest płaskie, a na uczestników nie czekają dodatkowe przeszkody.
  • Jump Racing (Hurdling) – gonitwa na nieco dłuższym dystansie niż flat racing, która charakteryzuje się tym, że po drodze konie muszą zmierzyć się z przeszkodami.
  • Boxed Racing – to wyścig sprinterski na bardzo krótkim dystansie.

Co więcej, w zależności od zawodów organizuje się wyścigi w galopie i kłusie.

To istotne, by znać różnie pomiędzy typami wyścigów, bo do każdego rodzaju gonitwy wyspecjalizowany jest inny koń. Analogicznie, jeśli obstawiasz tenis wiesz, że dla wielu zawodników nawierzchnia odgrywa duże znaczenie np. gracz, który dobrze radzi sobie na trawie, nie zawsze dobrze czuje się na ceglanej mączce.

Wyścigi konne – jak obstawiać? Znajdź bukmachera

W Polsce znaleźć można trzech bukmacherów, którzy przygotowują zakłady na wyścigi konne. Wyspecjalizowanym bukmacherem od zakładów na wyścigi konne jest Traf, który ma stacjonarne placówki, a także działa online. Traf to firma, która jako jedyna w Polsce oferuje zakłady na polskie gonitwy na torach Służewiec (Warszawa), Partynice (Wrocław), Hipodrom (Sopot) i Buczkowie (Kraków). Dlatego, jeśli chcesz obstawiać wyścigi na polskich torach, to powinieneś wybrać konto w Traf. Dodatkowo u tego bukmachera znajdziesz także zagraniczne gonitwy np. z Francji i Szwecji.

Informacje o bukmacherze Traf i zakładach na wyścigi konne znajdziesz także tutaj: https://zagranie.com/traf-online-gdzie-moge-obstawiac-wyscigi-koni/.

Wyścigi konne obstawisz także w Fortunie i STS – to bukmacherzy, którzy rozpoczynają regularnie wprowadzać zakłady konne do swojej oferty. Na chwilę obecną nie znajdziesz jednak tam typów np. na Służewiec, bo na polskie wyścigi wyłączność ma Traf Zakłady Wzajemne. Ale jeśli szukasz oferty na zagraniczne wyścigi, to Fortuna będzie świetnym wyborem. W zakładach Fortuny znajdziesz typy na brytyjskie, francuskie czy niemieckie gonitwy.

konno fortuna

W Fortunie możesz obstawiać wyścigi konne zakładając konto z naszym kodem promocyjnym: 2230PLN. W ten sposób otrzymasz na pierwsze zakłady na wyścigi konne bonus freebet 20 PLN i zakład bez ryzyka do 210 PLN.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Co obstawiać na wyścigach?

Rodzaje zakładów na wyścigach konnych są inne od tego, jakie spotkasz w piłce nożnej czy koszykówce. W zakładach na wyścigi konne możesz obstawiać typy jednogonitwowe lub wielogonitwowe.

Oto rodzaje zakładów na wyścigach konno:

Zakład zwyczajny – kto wygra? Typujesz konia, który jako pierwszy dobiegnie do mety

Zakład na porządek, czyli PDK – obstawiasz określoną kolejność na mecie wyścigu np. które konie zakończą wyścig w TOP 3 (bez podziału na dokładne miejsca)

Dwójka (DWJ) – typujesz konie, które zajmą pierwsze i drugie miejsce (za kolejnością)

Trójka (TRJ) – typujesz konie, które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce (w odpowiedniej kolejności)

Czwórka (CZW) – typujesz konie, które zajmą pierwsze, drugie, trzecie i czwarte miejsce (w odpowiedniej kolejności)

Z doświadczenie widzimy, że bukmacher Fortuna najczęściej oferuje zakłady na zwycięzce i zakłady na porządek (miejsca 1-2).

Gracze, którzy chcą jeszcze bardziej zgłębić temat i obstawiać profesjonalnie zakłady na wyścigi powinni poznać systemy ściana i box. Na czym to polega?

Ściana – w sytuacji, gdy w zakładzie na porządek masz pewność dwóch pierwszych miejsc możesz zagrać ścianą na pozostałe konie. To oznacza, że jeśli trafisz miejsca pierwsze i drugie, to do trzeciego zostanie przyporządkowany dowolny koń z gonitwy.

Box – to zakład, w którym wybierasz konie, z których można stworzyć dowolne kombinacje np. jeśli wytypujesz dwójkę, to wygrasz bez względu na to, który koń będzie na pozycji numer 1, a który na pozycji 2

Jak obstawiać wyścigi konne, by wygrywać?

Tak jak inne dyscypliny sportowe, tak i wyścigi konne wymagają dużej wiedzy, by przełożyć ją na skuteczne zakłady bukmacherskie. Aby z powodzeniem typować wyścigi konne trzeba dokładnie orientować się w realiach tej dyscypliny. A więc oglądać gonitwy, śledzić informacje, a także analizować statystyki i wyciągać własne wnioski. To niszowy sport w Polsce, który nie znajduje się w głównym nurcie tak jak piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna czy tenis.

Na początku wyjdź od zasady, że im więcej będziesz wiedział o wyścigach konno – tym większa szansa na ogranie bukmachera. Przygotowując się obstawiania gonitwy zwróć uwagę na rodzaj wyścigów, a także tor. Dodatkowo sprawdź pogodę, bo im gorsze warunki atmosferyczne, tym większa szansa na niespodzianki.

najważniejsze rzeczy typy konie grafika

Typowanie wyścigów konno ma to do siebie, że ważną rolę odgrywa forma konia, a także statystyki. A więc sprawdź historię wyścigów, a także przeanalizuj, jakie wyniki w poprzednich tygodniach odnosił koń, na którego chcesz postawić. Profesjonalni typerzy wyścigów konno próbują pozyskiwać tzw. wiedzę z wewnątrz odnośnie treningów konia, jego diety, a także stanu zdrowia. Warto znać również cenę konia – im droższy koń tym większy nacisk na to, by odnosił sukcesy w wyścigach.

Oczywiście obstawiając wyścigi konne trzeba pamiętać również o ogólnych zasadach typowania np. dbaniu o budżet, odpowiedniej strategii oraz umiejętnym trzymaniu nerwów na wodzy.

Zaloguj się aby dodawać komentarze