Niespodziewanie przegrany set Rafaela Nadala sprawił, że po raz trzeci z rzędu mój kupon okazał się nietrafiony. Boli bardzo, bo zaczęło się od pewnie wygranych dwóch pierwszych partii, ale nie ma już co tego rozpamiętywać. Na Roland Garros ciągle jestem na mały plus i dzisiaj zagram właśnie za to, co mi zostało, próbując podwoić stawkę i wrócić na zwycięską ścieżkę. Mam nadzieję, że się uda. Zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami.

Skuteczność typów z Roland Garros: 8/12

Profit: +75 PLN

Sprawdź nasz nowy projekt – Typomanię 💥 Brak trafionych kuponów nie determinuje wygranych 👍 W czerwcowej puli m.in. konsola czy rower❗️ Dowiedz się więcej  ⬇️⬇️⬇️

Baner Typomani z nagrodami w czerwcu

Alexander Zverev – Dusan Lajović

Bukmacherzy po raz kolejny mocno faworyzują Niemca, czego ja nie jestem w stanie do końca pojąć. Jako turniejowa piątka miał obowiązek łatwo pokonać Mikaela Ymera w poprzednim meczu, ale teraz czeka na niego znacznie trudniejsze wyzwanie i w ogóle nie będę zdziwiony, jeśli Sascha dzisiaj zakończy turniej. Dusan Lajović co prawda mocno zwolnił po genialnym występie w Monte Carlo, gdzie udało mu się dojść do finału pokonując po drodze między innymi Dominica Thiema, ale to w dalszym ciągu jest bardzo solidny zawodnik, który może zagrozić najlepszym. Czy Zverev aktualnie należy do najlepszych? Cóż, ciężko pokusić się o takie stwierdzenie, ponieważ gdy spojrzymy na jego ostatnie wyniki, to zobaczymy, że większość rywali była w stanie ugrać z nim co najmniej jednego seta. Tuż przed French Open wygrał co prawda turniej w Genewie, ale obsada tej imprezy chyba na nikim nie zrobiła wrażenia, a trzeba też zaznaczyć, że Nicolas Jarry, z którym Niemiec spotkał się w finale, miał nawet piłki meczowe. Alex potrafi wygenerować mnóstwo siły do uderzenia z forehandu oraz backhandu, posiada też bardzo mocny serwis, a biorąc pod uwagę jego nieprzeciętny wzrost, dobrze porusza się po korcie. Jego olbrzymi talent jest niezaprzeczalny, ale 22-latek nadal ma problemy mentalne, często nie panuje nad emocjami na korcie, co przekłada się na ogromną ilość niewymuszonych błędów. W taki właśnie sposób przegrywa mecze, których przegrywać nie powinien. Jego dzisiejszy przeciwnik, Dusan Lajović, jest doświadczonym już tenisistą, który w swojej karierze sprawił kilka niespodzianek, między innymi w tym roku ze wspomnianym już Thiemem. Szybko przeszedł poprzednie rundy Roland Garros, pokonując po drodze wcale nie łatwych rywali, bo groźnego na mączce Thiago Monteiro, a także obiecującego reprezentanta gospodarzy – Elliota Benchetrita. Serb posiada mocny, precyzyjny forehand oraz świetny jednoręczny backhand, który jest jedną z jego głównych broni. Dobrze czuje się w wymianach z głębi kortu i wie jak grać n na mączce.

Zverev i Lajović grali ze sobą rok temu na tym samym turnieju. Już wtedy Dusan napsuł krwi Niemcowi, który wygrał dopiero po pięciu setach, a trzeba pamiętać, że Sascha był wtedy w dużo lepszej formie – miał za sobą wygraną w Madrycie oraz finał w Rzymie. W tym sezonie już tak kolorowo nie jest, a właściwie jest dużo gorzej, więc moim zdaniem Alex po raz kolejny nie będzie miał łatwo i straci co najmniej jednego seta. Na takie zdarzenie fortuna oferuje nam kurs 1.53.

TYP: Lajović wygra seta

KURS: 1.53

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORTUNY!
Kod promocyjny: 1140PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Borna Corić – Jan-Lennard Struff

Kolejne spotkanie, które moim zdaniem nie będzie należało do jednostronnych. Faworytem słusznie jest Corić, ale Struff na pewno nie odda tego meczu bez walki. Panowie spotkali się na mączce rok temu w Madrycie. Wtedy to Chorwat okazał się lepszy i wygrał bardzo pewnie 6-0, 6-2, co na pewno ma wpływ na kursy. Jestem niemalże pewien, że dzisiaj we Francji ten scenariusz się nie powtórzy i zobaczymy bardziej wyrównany pojedynek, taki jak pomiędzy nimi na innych nawierzchniach w poprzednich latach. Borna Corić po drodze do trzeciej rundy musiał pokonać Aljaza Bedene oraz Llyoda Harisa. Oba mecze wyglądały tak, jak można się było spodziewać – Bedene powalczył, Harris natomiast po 3 setach mógł się już pakować. Chorwatowi daleko jednak było do dominacji. Przydarzały mu się proste błędy, miał problemy z returnem serwisu. Jego gra zdecydowanie bardziej podoba mi się na szybszych nawierzchniach. Borna posiada świetny serwis, który gwarantuje mu wiele prostych punktów. Głównym atutem w wymianach jest zdecydowanie jego backhand, na którego efektywność duży wpływ ma to, że 22-latek tak naprawdę jest leworęczny – taka ciekawostka, gdyby ktoś nie wiedział. Forehand zostaje kilka kroków w tyle, ale nie jest to w żaden sposób jego słaby punkt. Dzisiaj przyjdzie mu się zmierzyć z Janem-Lennardem Struffem, który w poprzednich rundach pożegnał Denisa Shapovalova i Radu Albota. Niemiec wiele w swojej grze zawdzięcza serwisowi, który osiąga bardzo wysokie prędkości, w czym na pewno pomaga 196 centymetrów wzrostu. Do tego trzeba dołożyć mocny forehand, a przede wszystkim świetny backhand. Struff czuje się też dobrze przy siatce, gdzie zdobywa wiele punktów. Oczywiście ze względu na swoje gabaryty nie jest on niesamowicie szybki, ale potrafi też dobiegać do trudnych piłek i zaskakiwać efektownymi passing shotami.

Pojedynek świetnych serwisów i backhandów. Powinniśmy w tym meczu zobaczyć sporo gemów. Bardzo możliwe, że pojawi się tie-break. Ja uważam, że żaden z tych tenisistów nie zasługuje na porażkę w 3 setach i obaj są w wystarczająco dobrej formie, żeby ugrać dzisiaj co najmniej po jednej partii. Na over 3.5 seta fortuna oferuje kurs 1.55 i to właśnie on uzupełni mój dubel.

TYP: powyżej 3.5 seta

KURS: 1.55