Po tym, jak w poniedziałkowych typach tenisowych skupiliśmy się na meczach odbywających się w zawodach ATP 500 w Rotterdamie, we wtorek wrócimy tam, gdzie osobiście czuję się najlepiej, czyli na poziom rozgrywkowy ATP Challenger Tour. Tak się składa, że tego dnia zmagania w imprezie w Cherbourgu rozpoczną moi ulubieńcy. Dodatkowo kursy na ich wygrane są niebywale zachęcające, tak więc.. a zresztą – więcej dowiecie się z poniższego tekstu!

Załóż konto z kodem promocyjnym 2120PLN, aby otrzymać:

2050 PLN od depozytu + 50 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Scott Clayton / Szymon Walkow – Mats Moraing / Mischa Zverev

Scott Clayton i Szymon Walkow jeszcze nigdy nie mieli okazji ze sobą współpracować, występ w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Cherbourgu będzie ich debiutem w roli partnerów deblowych. Raczej nie ma co liczyć na to, że będzie do długotrwała współpraca, bowiem obaj częściej grają z innymi tenisistami, ale ze względu na fakt, iż mowa o dwóch zawodnikach, którzy skupiają się na grze podwójnej, mamy pewność, że podejdą do tego turnieju na poważnie i w celu wygrania jak największej liczby meczów. Obaj są tenisistami bez wybitnych warunków fizycznych – ich serwis bardziej jest dokładny, niż siłowy. Świetnie za to czują się w grze z głębi kortu, kombinacyjnych wymianach, czy pod siatką. Nie bez kozery tak dobrze sobie radzą na twardych nawierzchniach pod dachem, o czym świadczą ich bilanse: w przypadku Brytyjczyka jest to 80-35, a Walkow może się pochwalić statystyką 46-28. Na pewno tej parze będzie trudno skutecznie przeciwstawić się rywalom, którzy grają ze sobą od dłuższego czasu i zgranie jest ich atutem, ale we wtorek śmiało mogą pokusić się o wygraną, a wręcz zaskoczeniem dla mnie będzie, jeśli nie doprowadzą do oczekiwanego przez siebie rozstrzygnięcia.

Ich rywalami w pierwszej rundzie w Cherbourgu będą Mats Moraing i Mischa Zverev – rodacy, którzy nie mieli okazji ze sobą grać. Okazję natomiast miałem ja, aby kilka dni temu analizować mecz z udziałem tego pierwszego (notabene był to mecz deblowy, w którym jednym z rywali był Walków). Od tamtego czasu nie zmieniło się zupełnie nic – Moraing wraca do gry po kontuzji, więc brakuje mu rytmu meczowego i formy, a dodatkowo nie jest tenisistą, który kiedykolwiek radził sobie dobrze w deblu. Głównie ze względu na warunki fizyczne i styl gry – jego kiepska mobilność i brak dobrego refleksu wręcz nie daje mu szans na wyniki w grze podwójnej. A, że Niemiec się nie łudzi, iż ma na to szanse, to debla gra sporadycznie. Dużo bardziej znaną postacią jest jego partner – Mischa Zverev – który jednak też niczym nie przypomina gracza sprzed kilku lat. To, co obecnie prezentuje, to bardziej jest heroiczna walka o pozostanie w tourze, niż konsekwentny plan. Starszy z braci Zverev to niezły deblista, dobrze czujący się w hali, ale całkowicie będący bez formy i grający w parze z Moraingiem, który nie będzie dla niego dużym wsparciem.

Patrząc na kursy wystawione przez bukmacherów na ten mecz – mamy tutaj do czynienia z meczem dwóch równych par. Czy faktyczny stan rzeczy taki jest? Niekoniecznie. Clayton i Walkow to debliści z innej planety, nawet porównując ich do Zvereva, który przecież wygrywał turnieje głównego cyklu, ale teraz niczym nie przypomina tego gracza. Najlepszym tego potwierdzeniem niech będzie to, że z ostatnich 10 deblowych meczów wygrał tylko jeden. Jeśli tylko brytyjsko-polski duet będzie w stanie złapać odpowiednią chemię na korcie, to nie powinni mieć problemów z awansem do kolejnej fazy.

Nasz typ: Clayton / Walkow
Kurs: 1.75

Ivan Sabanov / Matej Sabanov – Alexey Vatutin / Barnabe Zapata-Miralles

Ivan Sabanov i Matej Sabanov wprawdzie jeszcze nie wygrali turnieju w tym roku, to jednak bez wątpienia mogą być zadowoleni z inauguracji tegorocznych zmagań. W Quimper doszli do finału, w Montpellier wygrali pierwszy w karierze mecz w głównym cyklu – a w deblowym rankingu plasują się na najwyższych pozycjach w karierze. Sabanov brothers bardzo szybko potwierdzają to, o czym miałem okazję pisać na łamach Zagranie.com – są duetem, który przy konsekwentności oraz odrobinie szczęścia, może zakończyć ten sezon w TOP 100 rankingu ATP. Kluczowe będą właśnie takie turnieje, jak ten w Cherbourg, gdzie jedynie dojście do finału, czy końcowy triumf, będzie mógł im dać znaczący awans w deblowej klasyfikacji. Pierwszy mecz nie powinien być dla nich sporym wyzwaniem, bowiem na ich drodze stanie dwóch singlistów (celowo nie użyłem słowo „para”) – Alexey Vatutin oraz Barnabe Zapata-Miralles. Obaj z deblem mają wspólnego bardzo mało – nie będę przytaczał ich rankingów, bo zajmują w nim bardzo dalekie pozycje, ale same bilanse – Vatutin 35-71, a w hali 6-19; Zapata-Miralles 56-70, w hali 1-4 – mówią wiele o ich dotychczasowych poczynaniach w grze deblowej.

Typ na braci Sabanov nie przyniesie nam ogromnego zysku, bowiem kurs jest stosunkowo niski, ale i tak jest warty skorzystania. Jeśli cokolwiek może im tutaj przeszkodzić w wygranej, to ich fatalna dyspozycja. Rosjanin i Hiszpan nie posiadają jakichkolwiek argumentów i nie piszę tutaj wyłącznie o statystykach, które potrafią kłamać, ale w tym przypadku dobrze znam ich grę, a ta w żaden sposób nie wpisuje się w deblowe ramy, szczególnie na szybkich halowych kortach.

Nasz typ: Sabanov / Sabanov wygrają
Kurs: 1.31

Zagranie bez ryzyka w forBET do 50 PLN!

  • Zwrot za pierwszy nietrafiony kupon przysługuje osobom, które zarejestrowały konto na www.iforbet.pl z kodem promocyjnym 2120PLN
  • Zwrot przysługuje TYLKO za pierwszy zagrany kupon po rejestracji
  • Kupon musi być zagrany ze środków z salda głównego
  • Jeśli kupon będzie przegrany otrzymasz zwrot postawionej stawki do maksimum 50 PLN
  • Zwrot nastąpi w środkach bonusowych. Bonusem trzeba obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2
  • Aby otrzymać zwrot napisz na adres marketing@iforbet.pl i podaj swój login. W tytule maila wpisz „Zakład bez ryzyka”
  • Kurs minimalny kuponu 2,00