W turnieju w Lidze Narodów w Bułgarii zaprezentują się również takie zespoły, jak Tajlandek z Koreankami Południowymi, jak i Włoszek z Polkami. Podjąłem się opisania tych dwu spotkań, ponieważ uważam, że jeden wiąże się z aż nadto oczywistym kursem, któremu można spokojnie podbić kupon, a drugi wiąże się już z większym ryzykiem, ale jeszcze takim, który może zazielenić, jak i ładnie podbić kupon. Identycznie, jak miało to miejsce przy ostatnim sobotnim typowaniu UFC. Kupon stawiam w STS-ie.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 130 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1690 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 130 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Tajlandia vs Korea Południowa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (29.06.2022 r.)

Tajlandki, czyli drużyna, z którą nie bardzo „chce” ktoś grać

Pierwsze opisywane spotkanie wiąże się z meczem, w którym wystąpi rewelacja tegorocznej edycji Ligi Narodów, czyli Tajlandki, a także zespół, który jest tzw. czerwoną latarnią, bowiem zamyka ją mając na koncie zdobyty zaledwie jeden set. Tajlandki w ośmiu meczach triumfowały czterokrotnie i tyle samo razy przegrywały. Do tej pory zdobyły łącznie siedemnaście setów, a straciły szesnaście. Dzięki temu uzyskały dwanaście oczek, co pozwala im zajmować ósmą pozycję w rankingu Ligi Narodów w 2022 roku. Patrząc na ich dyspozycję, do czego jeszcze nawiążę poniżej, jestem przekonany, że świetnie poradzą sobie po raz kolejny i ponownie zachwycą nie tylko siatkarskich ekspertów, ale również tzw. niedzielnych kibiców.

Przebłyski dobrej gry Koreanek

Z kolei Koreanki przed powrotem do grania w tych zawodach, rozegrały dwa towarzyskie mecze z Polkami i dwukrotnie przegrywały zero do czterech. Identycznie słabo im idzie w Lidze Narodów, więc spodziewam się ekspresowego spotkania i piątego triumfu reprezentantek Tajlandii. Czy Koreanki mają jakieś szanse się im przeciwstawić? Nie sądzę tak, bowiem jedynego seta wymęczyły w walce z Turczynkami, które do tamtego meczu przystąpiły zawodniczkami grającymi na co dzień w drugim, a nawet na niektórych pozycjach w trzeciej drużynie. Koreanki zasłynęły w tym sezonie również z tego, że w pierwszej partii męczyły się wyjątkowo długo z Serbkami. Piszę tak, bowiem szesnastego czerwca przegrały dopiero po grze na przewagi do… czterdziestu! Pozostałe dwie partie wówczas zakończyły się triumfem Serbek do dwudziestu dwóch.

Blisko w rankingu, dalece w… umiejętnościach i możliwościach?

Patrząc na ranking FIVB (stan na godzinę 21:00 28.06.2022 r.) można powiedzieć, że spotkają się dwie drużyny podobnej klasy, bowiem Tajlandki znajdują się na czternastym, a Koreanki na dziewiętnastym miejscu. Jednakże to tylko tzw. sucha informacja, bowiem patrząc na ich formę, nazwiska w obu kadrach, nie dziwi kto jest oczywistym faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu. Bukmacher, jakim jest STS przygotowali wycenę na triumf Tajlandek na poziomie 1.03 względem aż 12.50 na Koreanki Południowe. Dlatego też nie zdziwię się, jeżeli spełni się kurs na to, że drużyny zdobędą mniej niż sto trzydzieści trzy punkty, na co mamy kurs na poziomie 1.85 względem 1.90, że jednak ugrają więcej oczek.

Tajlandia, czyli rewelacja turnieju nadal zachwyca

Mimo, że pojawiły się porażki, jak np. po tie-breaku z Belgijkami, a także z Polkami, Japonkami, czy Stanami Zjednoczonymi, to należy przypomnieć, że potrafiły ogrywać również po pięciu setach takie reprezentacje, jak np. Chiny. Są kształtującym się zespołem, który Ligę Narodów traktuje jako doskonały moment, sposób na zbudowanie reprezentacji, czyli właśnie tak, jak najczęściej czynią to najlepsi na świecie. Patrząc na formę Tajek, jak i na ich sposób gry, zwłaszcza w przyjęciu, rozegraniu, a momentami również w ataku, nie sposób się nie zachwycić. Grają fenomenalnie, a czasami zdarza im się również z doskonałej strony pokazać w takich elementach siatkarskiego warsztatu, jak serwis, czy blok. Do tego potrafią zachowywać chłodne głowy w wymagających końcówkach, acz momentami widać, że jeszcze brakuje im zgrania, przez co popełniają proste, momentami wręcz „oczywiste” błędy własne.

Korea Południowa, czyli jak to jest być na ostatnim miejscu w tabeli

Nie ma się, co czarować i zaklinać rzeczywistości. Koreanki to drużyna jeszcze słabsza w piłce siatkowej kobiet, patrząc z perspektywy tego roku kalendarzowego niż Australijczycy wśród grona siatkarzy. Świadczą o tym zarówno ich występy w tegorocznej edycji Ligi Narodów, jak i, chociażby ostatnie dwa sparingi, które rozegrały z Polkami i dwukrotnie przegrywały do zera. Dlatego też nie spodziewam się wielkiego zaskoczenia z ich strony, zwłaszcza że będą mierzyć się z czarnym koniem Turnieju, jakim jest reprezentacja Tajlandii. Porównując umiejętności, jak i nazwiska obu ekip, należy powiedzieć sobie jasno, nieco odwołując się do świata i żargonu piłkarskiego: czeka nas mecz do jednej „bramki”. Dysproporcja jest zbyt duża, by dawać, choć cień nadziei Koreankom na ugranie, choćby partii.

Moje typowanie związane z meczem Tajlandia vs Korea Południowa

Podejmując się typowania tego spotkania należy mieć na uwadze, że kurs na to, że zostanie rozegrany czwarty set wynosi 2.75, względem wyceny 1.40, że do tego nie dojdzie. Odnośnie do tego, co warto sprawdzić przed skreśleniem typu na to spotkanie, warto również zerknąć na nasz BONUS u tego bukmachera, który został przygotowany z myślą o Tobie; a także na pozostałe me siatkarskie typowania, by nie obstawiać w ciemno. Wracając, kurs na to, że zostaną rozegrane trzy sety, jak i że Tajlandia wygra trzy do zera wynosi 1.40. Także tu w zasadzie można obstawić trzy różne wersje, a zarobi się tyle samo u bukmachera STS.

STS
1.40
Tajlandia wygra 3:0 - TAK

Od siebie zaznaczam, że Tajki wygrają trzy do zera. Kusi obstawienie na punkty, tj. że drużyny w pierwszej partii ugrają mniej niż czterdzieści dwa punkty, ale właśnie… Może być tak, a możemy znów widzieć zaciętą końcówkę, a nawet grę na przewagi. Przypomnijmy, że drużyny są po tygodniowej regeneracji i nie wiemy do końca, z jaką formą przystąpią do dzisiejszego spotkania. Dlatego, choć kusi wycena ustabilizowana na poziomie 1.75, tak wolę podjąć się obstawienia bezpieczniejszego typu.

Włochy vs Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(29.06.2022 r.)

Porównanie sytuacji i celów na Ligę Narodów 2022

Około trzy godziny później na parkiecie w Bułgarii pojawią się rewelacyjnie grające Włoszki w towarzystwie naszych reprezentantek. Murowanymi faworytkami są zawodniczki z Italii, co pokazują również kursy bukmacherskie. Na triumf Włoszek mamy kurs na poziomie 1.08 względem aż 8.00 na Polki. Taka dysproporcja kursów bierze się stąd, jak są budowane oba zespoły w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Włoszki mają zaledwie punkt straty do czołowej trójki, a Polki znajdują się na dziewiątym miejscu ze zdobytymi jedenastoma oczkami. Reprezentacja Italii do tej pory przegrała tylko dwukrotnie, a Polki już czterokrotnie w ośmiu pojedynkach. Spodziewam się, że nasze zawodniczki czeka identyczny mecz, jak z Brazylijkami, czyli że: będzie blisko, wyrównanie, lecz na końcu albo do zera, albo do jednego zwyciężą rywalki biało – czerwonych. O ile Włoszki od początku sezonu chcą grać o medale, tak my z nowym selekcjonerem jesteśmy dopiero na początku drogi budowania zespołu.

Historia starć Włoszek z Polkami

Będzie to dwudzieste spotkanie obu reprezentacji w oficjalnych grach. Do tej pory Włoszki wygrywały czternaście razy. Jednak należy zauważyć, że w ostatnich sześciu meczach drużyny zwyciężały na przemian, a w dziesięciu rywalizacjach obie ekipy zanotowały po pięć zwycięstw. Ciekawe jest, że tylko trzykrotnie padał wynosi do zera, a aż pięciokrotnie rywalizacja tych drużyn kończyła się po tie-breaku; tak samo z resztą, jak ostatnim razem w 2021 roku. Z tym, że wtedy obie reprezentacje były w innym okresie budowania formy w porównaniu do tego z dziś, dlatego też nie przekładałbym jeden do jeden tego, że i dziś Polki mają szanse ugrać coś więcej. Podejrzewam, że są w stanie wyrwać jedną partię na swoją korzyść, być może i pierwszą, kiedy to Włoszki dopiero będą wchodziły w mecz, lecz ostatecznie, to Italia okaże się zwycięska. Dlatego też nie podejmuję się tym razem skreślenia w ilu partiach zakończy się spotkanie.

Włochy, czyli jedne z faworytek do medalu w Lidze Narodów 2022

Na dziś (stan na wieczór 28.06.2022 r.) tracą zaledwie oczko do poprzedzających je Brazylijek, a kolejno cztery punkty do USA i pięć do Japonek. Jednak muszą się też oglądać za siebie, gdyż za plecami mają rewelacyjnie grające Turczynki i Chinki, które tracą po zaledwie oczku do Włoszek. Przypomnijmy, że właśnie z Turcją Italia przegrała do zera na starcie tegorocznej edycji Ligi Narodów, a później do jednego z Chinkami. W międzyczasie ogrywały takie przeciwniczki, jak: do jednego Belgijki, do zera Holenderki, do jednego Serbki, po tie-breaku Dominikanki oraz do zera Niemki i do jednego Brazylijki. Przez drugi tydzień zmagań przeszły tzw. suchą stopą, ponieważ wygrały wszystkie cztery mecze i dokonały tego w ładnym stylu. Świetnie radziły sobie w ataku, przyjęciu, na rozegraniu widać coraz większe docieranie się, a na zagrywce coraz większą pewność siebie. Praktycznie w każdym elemencie gry prezentują się coraz lepiej, dlatego też sądzę, że nasze reprezentantki będą miały nie lada twardy orzech do zgryzienia, by pokonać – nie bez kozery faworyzowane – Włoszki.

Polska, czyli poszukujemy optymalnego ustawienia i składu personalnego

Tak, jak w tytule tego akapitu piszę, nasza reprezentacja przechodzi przez okres budowania zespołu pod okiem nowego selekcjonera. Stefano Lavarini sprawdza w jakim ustawieniu najlepiej idzie gra naszym dziewczynom, jak i w którym składzie personalnym najlepiej funkcjonują nie tylko na parkietach w kolejnych spotkaniach. Dość powiedzieć, że do składu na turniej w Sofii wróciła np. Agnieszka Kąkolewska. Poniżej przedstawię jeszcze całą reprezentację na bułgarskie rozgrywki w Lidze Narodów. Tymczasem dodam jeszcze, że już we wczorajszym meczu Dominikanek z Bułgarkami przekonaliśmy się o tym, jak „kolorowo” może być w meczach kobiecej Ligi Narodów. Faworyzowane gospodynie dostały do zera, nie podejmując w ogóle walki w dwu pierwszych setach, które przegrały kolejno do piętnastu i trzynastu. Dzięki temu widzimy, co daje tydzień odpoczynku i spokojnego przygotowania się do meczu. Dlatego też przyznaję, że typ na to spotkanie jest moim zdaniem już bardziej ryzykowny względem pierwszego.

Moje typowanie związane z meczem Włoszek z Polkami

Zwycięstwo Włoszek wydaje się nader oczywiste. Jednak już to, ile setów będzie potrzebne, by wyłonić zwyciężczynie tego pojedynku, to już jest ryzykowne wskazanie. Teoretycznie kurs na to, że rozegrany zostanie czwarty set wynosi 2.15 względem 1.62, że do tego nie dojdzie, aczkolwiek nie można tego wykluczyć. Jeśli chcesz wskazać, że Włoszki mimo wszystko wygrają do zera, to spotkasz się z wyceną ustabilizowaną na poziomie 1.65. Od siebie tym razem zagram na ilość zdobytych punktów w pierwszej partii. Moje wskazanie u bukmachera, jakim jest STS, idzie na to, że obie reprezentacje ugrają więcej niż czterdzieści trzy punkty, na co mamy kurs na poziomie 1.77. Niby nie wysoki, acz ryzykowny patrząc na formę, sytuację kadrową i cele drużyn na tegoroczną edycję siatkarskiej Ligi Narodów.

STS
1.77
Reprezentacje ugrają więcej niż 43.5 pkt - TAK

Skład reprezentacji kobiet na trzeci turniej Ligi Narodów 2022 w bułgarskiej Sofii:

Rozgrywające: Alicja Grabka i Joanna Wołosz, przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Olivia Różański, Weronika Szlagowska, środkowe: Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, a na pozycjach libero mamy Marię Stenzel i Aleksandrę Szczygłowską.

Propozycja kuponu:

Kupon STS Liga Narodów Włochy vs Polska

fot. Łukasz Sobala/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze