Wielka Wojna Bukmacherów 2018, czyli prześwietlenie i porównanie legalnych bukmacherów internetowych w Polsce, a to wszystko w ramach nowego cyklu na Zagranie! Omówimy aktualną formę zakładów bukmacherskich na naszym podwórku i sprawdzimy, dlaczego jedni cieszą się ogromną popularnością, a u innych świeci pustkami. Zwrócimy uwagę na mocne strony, ale nie zawahamy się także wskazać pięt achillesowych bukmacherów. Dziesięć tygodni, dziesięć walk i tylko jeden tytuł Najlepszego Bukmachera w Polsce. Kto go zdobędzie?

Wielka Wojna Bukmacherów 2018 ratunkiem dla zbłąkanych graczy

Polscy gracze zainteresowani obstawianiem online mogą zgodnie z prawem grać u siedmiu operatorów. Każdy z nich spełnia najważniejszy warunek, czyli posiada polską licencję – jednak czy to wystarcza, aby uznać, że dany bukmacher jest tym godnym uwagi i zaufania? Niekoniecznie.

Firmy bukmacherskie różnią się w wielu kwestiach: zachęcają do gry odmiennymi bonusami powitalnymi, nie zawsze umożliwiają obstawianie tych samych dyscyplin sportu, proponują mniej lub bardziej atrakcyjne kursy czy chociażby dysponują różnymi metodami dokonywania wpłat środków i wypłat wygranych. Tylu bukmacherów i tyle aspektów, które trzeba mieć na uwadze.

Z pomocą przychodzi Wielka Wojna Bukmacherów 2018 – to cykl, który naświetli najważniejsze punkty bukmacherskiej oferty, dostarczy czytelnego porównania, a w konsekwencji ułatwi decyzję wszystkim niezdecydowanym graczom, poszukującym nowego operatora dla siebie.

 

Podział na grupy

Bukmacherzy biorący udział w Wojnie zostali podzieleni na dwie grupy, w których będą między sobą rywalizować. Za kryterium podziału posłużył nam rok rozpoczęcia działalności przez operatora. Tym sposobem w grupie A znaleźli się bukmacherzy z co najmniej dziesięcioletnim stażem na rynku, a w grupie B ze stażem nie dłuższym niż 10 lat.

W grupie A zmierzą się:

FORTUNA

MILENIUM

STS

TOTOLOTEK

W grupie B zobaczymy:

ETOTO

FORBET

LV BET

 Wielka Wojna Bukmacherów 2018 - grupy

 

Dlaczego akurat taki podział? Gracze mają świadomość tego, które firmy bukmacherskie działają od wielu lat, a które stanowią nowy nabytek na polskim rynku, jednak ta wiedza wcale nie ułatwia wyboru. Pojawiają się dylematy – klienci poszukujący firmy bukmacherskiej zastanawiają się czy wybrać bukmachera z renomą, czy lepiej zaufać młodej, niedoświadczonej firmie. A może bukmacher z doświadczeniem to w rzeczywistości przereklamowany bukmacher, który nie jest w stanie dostarczyć świeżego spojrzenia i oferty bogatej w innowacyjne produkty, co z kolei gwarantuje nowy operator? Odpowiedzi na te pytania dostarczą starcia grupowe, dzięki którym wyłonimy po jednej firmie z każdej grupy, a następnie przyjrzymy się finałowej walce najlepszych bukmacherów na rynku.

 

Kategorie i sposób oceny

Podczas Wielkiej Wojny Bukmacherów 2018 operatorzy będą walczyć w trzech głównych kategoriach:

1. Bonusy i promocje

 • Bonusy na start
 • Promocje dla stałych graczy

 

2.Oferta na zakłady

 • Dyscypliny sportowe
 • Zakłady na żywo
 • Esporty
 • Sporty wirtualne
 • Kursy

 

3.Funkcjonalności

 • Wygląd strony internetowej
 • Aplikacja mobilna
 • Obsługa klienta
 • Szybkość rejestracji
 • Metody płatności

Każda z wymienionych kategorii składa się z podkategorii punktowanych w systemie 0 lub 1, których łącznie wyróżniliśmy 12. Po skończonej walce bohaterom pojedynku przyznawane są duże punkty w sposób dobrze znany kibicom piłkarskim: bukmacher, który wygra, a więc zgromadzi najwięcej punktów cząstkowych, otrzymuje 3 punkty, remis skutkuje podziałem po 1 punkcie, natomiast przegrana firma dostaje 0 punktów. W przypadku remisu w fazie grupowej rozstrzygający jest wynik bezpośredniego starcia bukmacherów, których dotyczy sytuacja. Jeśli w bezpośrednim pojedynku również padł remis, brany jest pod uwagę bilans małych punktów zdobytych we wszystkich spotkaniach fazy grupowej.

 

Wielka Wojna Bukmacherów 2018 - kategorie oceny

 

Ostatecznie z dwóch grup wyjdzie po jednym bukmacherze. Zwycięzca grupy A z wygranym grupy B zmierzą się w finale Wielkiej Wojny Bukmacherów 2018 i powalczą o tytuł Najlepszego Bukmachera w Polsce.

 

Terminarz

Walki pojawiać się będą raz w tygodniu, w każdy czwartek. W ciągu 10 tygodni zmierzą się ze sobą wszyscy legalni bukmacherzy internetowi, a dzięki temu sprawdzimy, który z nich zasługuje na miano najlepszego bukmachera, ułatwiając tym samym wybór wszystkim niezdecydowanym graczom.

Pojedynkiem otwierającym Wojnę będzie bitwa Totolotka z Milenium, która odbędzie się już 15.02.2018r.

 

Wielka Wojna Bukmacherów 2018 - terminarz