Warta i ZAKSA ponownie zaskoczą przeciwników? Gramy o 223 PLN

ZAKSA, Ślepsk Malow Suwałki, Warta vs Trefl, PlusLiga 10 kolejna

Kontynuujemy przyglądanie się meczom PlusLigi, które są w ten weekend rozgrywane w ramach dziesiątej kolejki. Dziś będziemy świadkami starć w Zawierciu, Kędzierzynie – Koźlu i Katowicach. Ze swej strony przyjrzę się dwóm pierwszym z wymienionych spotkań, ponieważ wyglądają na bardziej zacięte względem ostatniego. Wszystko z racji tego w jakiej dyspozycji są te drużyny. W Zawierciu tamtejsza Warta skonfrontuje się z Treflem Gdańsk, a miejscowa ZAKSA ze Ślepskiem Malow Suwałki. W tych grach faworytami są gospodarze, lecz czy zwyciężą w łatwy sposób? Odpowiedzi za chwilę poszukamy, a na razie dodam, że ponownie kupon gram z TOTALBET-em.

200 zł bez ryzyka (zwrot na konto główne) + 5000 zł od depozytu + 35 zł freebety

Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (19.11.2022 r.)

W pierwszym meczu będziemy świadkami pojedynku między trzecią drużyną ligi z zespołem plasującym się na ósmej lokacie. Siatkarze Warty dotychczas zdobyli 20 oczek, a Gdańszczanie uzyskali 15 oczek. Gospodarze tego meczu wygrali łącznie cztery razy więcej spotkań, w których zdobyli łącznie o sześć setów więcej. Za chwilę będę dokonywać dalszego porównywania, a na razie pragnę zauważyć, że ponownie gram z TOTALBETEM kupon związany z siatkarskimi meczami. Wszystko z racji tego, że oferują znakomite BONUSY na start, które w każdej chwili można wykorzystać, chociażby właśnie pod ten kupon. A dlaczego warto zagrać typ na to spotkanie? Ano dlatego, że emocji nie powinno zabraknąć. W końcu z jednej strony gospodarze bardzo dobrze prezentują się na parkietach i to nie tylko polskich.

Są właśnie po wygranej za trzy oczka w Lidze Mistrzów. Natomiast ich rywale z meczu na mecz grają coraz lepiej, czego dowodem jest np. to, że bez większego trudu ograli LUK Lublin. O ile po stronie Zawiercia błyszczy cały zespół, o tyle po „gdańskiej stronie siatki” na szczególne wyróżnienie zasługują tacy skrzydłowi jak Bartłomiej Bołądź i Mikołaj Sawicki. Obie drużyny grają w podobny sposób, a mianowicie grają na swoich liderów, co oznacza, że w obu przypadkach przydałoby się im trochę więcej różnorodności w grze. Nim przejdę do statystycznego omówienia różnic między zespołami, to wspomnę jeszcze, że jeśli nie masz konta u tego bukmachera, to warto je założyć z wykorzystaniem naszego kodu promocyjnego.

Statystyki przed meczem Warty Zawiercie z Treflem Gdańsk w 10. kolejce PlusLigi:

 • Zespoły rywalizowały dotychczas 10 razy, z czego aż 6-krotnie lepszymi okazywali się siatkarze Trefla.
 • W dotychczasowych spotkaniach Warta zdobyła 14 setów, a Gdańszczanie wywalczyli 22 partie.
 • Warta u siebie wygrała w 2 meczach, łącznie zdobywając 6 setów, a tracąc aż 11 partii.
 • Dla porównania zauważmy, że konfrontując się na wyjeździe również wygrali 2 mecze, z tym że zdobyli 8 setów, a stracili też 11 partii.
 • Po 5 razy ich mecze kończyły się po 3 setach, 4-krotnie po czterech partiach i raz po tie-breaku – miało to miejsce w rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019.
 • Ostatni raz rywalizowali ze sobą 9 stycznia i wtedy Warta zwyciężała w poszczególnych partiach do: 19, 16 i 22 oczek.
 • Kiedy patrzymy na bilans ich ostatnich 5 meczów, widzimy, że Warta ma na koncie 5 triumfów z rzędu, a Trefl: W – W – P – P – W.
 • Dotychczas Warta wywalczyła 771 punktów przy tym tracąc 711 oczek. Z kolei Trefl zdobył 675 punktów, a stracił 631 oczek.
 • W 9. kolejkach Warta Zawiercie zdobyła 23 sety, przy tym tracąc 11 partii. Dla odmiany Trefl wywalczył 17 setów, tracąc o partię więcej niż ich dzisiejsi rywale.

Mój typ na mecz Warty Zawiercie z Treflem Gdańsk w 10. kolejce PlusLigi

Co gram od siebie w związku z typem na to spotkanie? Ano na to, że Trefl będzie w stanie wywalczyć seta. Co prawda ostatnio przegrali do zera, ale miało to miejsce prawie, że rok temu. Teraz są w lepszej sytuacji i są w stanie zaskoczyć Zawiercian. Poza tym są nakręceni po dwóch zwycięstwach na polskich parkietach. Poza tym dysponują kadrą, która już nie raz zdążyła zaskoczyć w tym sezonie. Dość powiedzieć, że Trefl potrafił wygrać do zera, chociażby z AZS-em Olsztyn!

Trefl Gdańsk wygra seta: TAK
Kurs: 1.64
Graj!

Jakby tego było mało to w ostatnim meczu wygrywali sety kolejno do: 17, 19 i 18 punktów. Poza tym tylko 2-krotnie przegrywali do zera w tym sezonie, a mierzyli się z absolutnym topem ligi, czyli z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle w szóstej i Jastrzębskim Węglem w siódmej kolejce. A, co ciekawe i tak byli w stanie premierowej odsłonie w starciu z Jastrzębianami zdobyć aż 23 oczka! Dlatego też podejmuję się właśnie tego wskazania, które jest wyceniane w TOTALBET-ie na 1.64.

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Ślepsk Malow Suwałki: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (19.11.2022 r.)

W tym spotkaniu będziemy świadkami starcia między drużyną, która nadal poszukuje optymalnej dyspozycji, a jednocześnie mimo, że zwyciężą, to te wygrane nie przychodzą łatwo. Jeszcze w środę rywalizowali w Lidze Mistrzów i ponownie stracili seta, tym razem w rywalizacji z drużyną z Menen. Również w lidze nie prezentują się tak doskonale jak w zeszłym sezonie, co odzwierciedlają osiągane wyniki. Co prawda wygrali w 6 meczach, ale przegrywali z takimi zespołami jak PSG Stalą Nysa, Wartą Zawiercie i Asseco Resovią Rzeszów. W ostatniej kolejce dopiero po tie-breaku ograli Barkom – Każany Lwów, który dołączając do naszej ligi był wskazywany jako jedna, o ile nie najsłabsza ekipa, która nagle zaczęła rywalizować w jednej z najmocniejszych siatkarskich lig na świecie.

Dla odmiany Ślepsk Malow Suwałki to zespół, którego gra w dużym stopniu zależy od dyspozycji danego dnia. Odnośnie do nich należy zauważyć, że znajdują się o oczko wyżej od swych dzisiejszych rywali i mają dokładnie punkt więcej na koncie. Dla odmiany ostatnio męczyli się z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, których ograli dopiero po tie – breaku. W ramach przypomnienia dodam, że ograli PGE Skrę do zera, a jeszcze wcześniej zwyciężyli do jednego nad Cuprumem Lubin. Oznacza to, że dotychczas mieli lepszy listopad od października, w którym zanotowali 3 porażki. Pierw przegrali na start ligi z PSG Stalą Nysa, a później w 3. kolejce po rywalizacji z Asseco Resovią Rzeszów i w 6-tej po konfrontacji z GKS-em Katowice. Jak będzie dziś? Wiele zależy od postawy takich graczy jak Bartosza Filipiaka i Pawła Halaby.

Statystyki przed meczem ZAKSY Kędzierzyn – Koźle ze Ślepskiem Malow Suwałki w 10. kolejce PlusLigi:

 • Dotychczas te drużyny rywalizowały ze sobą 8 razy i za każdym razem lepszymi okazywali się zawodnicy drużyny ZAKSY Kędzierzyn – Koźle.
 • W rozegranych do tej pory meczach ZAKSA była w stanie wywalczyć 24 partie, a Ślepsk ledwo 4 sety.
 • Zespół z Podlasia u siebie zdołał zdobyć ledwo seta, a na wyjeździe tylko 3 partie.
 • W 4 meczach ich rywalizacje kończyły się do jednego i do zera, a ostatnie dwie wyniki 3:0.
 • Po raz ostatni partię Ślepsk wyrwał w fazie play-off w sezonie 2020/2021.
 • W ostatnim ich spotkaniu ZAKSA zwyciężała w poszczególnych partiach do: 22 i dwukrotnie do 21 punktów.
 • Kiedy patrzymy na bilanse ich ostatnich 5 gier, widzimy, że ZAKSA ma 4 zwycięstwa z rzędu, które sa odbiciem po porażce. Z kolei po stronie Ślepska mamy: W – W – W – P – W.
 • Ślepsk był w stanie wywalczyć 18 oczek w 9. kolejkach w tym sezonie, a ZAKSA 17 punktów.
 • Drużyna z Podlasia wywalczyła 863 punkty, a straciła przy tym 859 oczek. Dla odmiany ten sam bilans po stronie Kędzierzynian wynosi 752 do 702 punktów.

Mój typ na mecz ZAKSY Kędzierzyn – Koźle ze Ślepskiem Malow Suwałki w 10. kolejce PlusLigi

Jako, że nie jestem pewien tego, czy tym razem ich mecz zakończy się w trzech, czy czterech setach, a pozostałe kursy są za niskie, bądź nazbyt ryzykowne, by podejmować się ich wskazania, to ze swej strony gram na to, że zespoły w premierowej partii będą w stanie wywalczyć więcej niż 44 punkty. Obie poszukują optymalnej dyspozycji, a także dobrze prezentują się na początku sezonu. ZAKSA przystąpi do tego pojedynku bardziej zmęczona, gdyż w środę grali spotkanie w Lidze Mistrzów. Z kolei Ślepsk miał te kilka dni więcej na uporządkowanie swej gry i spokojny trening.

1. set - suma punktów - więcej niż 44 pkt: TAK
Kurs: 1.55
Graj!

Dlatego też sądzę, że mimo, iż to ZAKSA jest zdecydowanym faworytem tego meczu i, że pewnie wygrają po raz kolejny w PlusLidze i po raz 9 nad Ślepskiem, to będą musieli się namęczyć, by odnieść tę wiktorię. Zwłaszcza w premierowej odsłonie, kiedy to zespół z Suwałk najczęściej przysparza wyżej notowanym rywalom najwięcej problemów. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.55, co stanowi w sam raz dobrą okazję, by podbić wartość kuponu do kursu całkowitego do poziomu 2.54. Jak szło mi przy poprzednich typowaniach? To możesz sprawdzić w bardzo prosty sposób. Wystarczy odwiedzić zakładkę o nazwie: TYPY – Siatkówka.

Propozycja kuponu:

Kupon Totalbet, siatkówka, 19 listopada

fot. Łukasz Sobala/PressFocus

200 zł bez ryzyka (zwrot na konto główne) + 5000 zł od depozytu + 35 zł freebety

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze