Już dziś wieczorem rozpocznie się kolejna gala UFC Fight Night. Z tej okazji przygotowałem kupon, który kreślę w Fortunie. Nim przejdę do omówienia poszczególnych, wybranych zestawień, tak dodam jeszcze, że karta główna wydarzenia rozpocznie się o godzinie dwudziestej, a odbędzie się ono w hali UBS Arena, Elmont w Nowym Jorku. Na rozpisce znalazły się duże nazwiska, jak chociażby Brian Ortega i Michelle Waterson. I to właśnie z ich występami związane są me dzisiejsze typy.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

UFC on ABC 3, czyli mniejsza gala, aczkolwiek bardzo interesująca

W karcie głównej znalazło się sześć pojedynków. Już od pierwszej czekają nas spore emocje, gdyż będziemy świadkami interesującej konfrontacji w wadze muszej. W czerwonym narożniku znajdzie się Lauren Murphy, a w niebieskim Miesha Tate. Jest to jeden z ciekawszych – według mnie – pojedynków, gdyż obie panie wiele osiągnęły w świecie MMA, w tym w samym UFC. Dziś już raczej starają się odbudować swą pozycję i dzisiejszy pojedynek stanowi świetną ku temu okazję. Poza tym, omijając walki, o których będę pisać za chwilę, dodam jeszcze, że na karcie głównej UFC on ABC 3 ujrzymy takie starcia, jak Shane Burgosa z Charlesem Jourdainem, Mattchewa Christophera Schnella z Su Mudaerjiem, a także Li Jinglianga z Muslimem Salikhovem. Ostatnie z wymienionych starć, które odbędzie się w wadze półśredniej, zapowiada się szalenie elektryzująco i jeżeli to zestawienie chciałbyś postawić na kuponie, polecam Ci zaznaczyć, że ich rywalizacja skończy się przed czasem. A skoro mowa o bezpiecznych typach, to wspomnę jeszcze o innym zabezpieczeniu, którym jest świetny BONUS od bukmachera, jakim jest Fortuna – zakłady bukmacherskie.

Michelle Waterson vs Amanda Lemos: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (16.07.2022 r.)

Jedna z fighterek stara się odbudować karierę i wrócić na ścieżkę zwycięstw, a druga dąży do tego, by jej nazwisko stało się jeszcze bardziej rozpoznawalne. Michelle głównie toczy pojedynki na pełnym dystansie i w ostatnim czasie nie zachwyca dyspozycją w oktagonie UFC, a Amanda Lemos to jedna z tych zawodniczek, które mimo, że są już po trzydziestce, tak nadal się rozwija. Dzięki temu pojedynkowi przekonamy się, jak radzą sobie dwie zawodniczki, które są bardzo doświadczone. Przypominam, że Waterson-Gomez ma 36, a Amanda 35 lat. Za chwilę przejdę do statystycznego porównania obu fighterek, lecz nim to zrobię, to dodam jeszcze, że w każdej chwili możesz sprawdzić, jak nam idzie typowanie pojedynków ze świata sportów walki. Wystarczy, że zajrzysz w podlinkowane miejsce.

Statystyczne porównanie Michelle Waterson z Amandą Lemos

 • Amerykanka ma na koncie 27 walk, z czego 18 wygranych, a Brazylijka 13, z czego tylko 2 przegrane.
 • Michelle znajduje się na 10. miejscu, a Amanda na 11. lokacie w rankingu dywizji słomkowej.
 • Michelle w pięciu ostatnich walkach legitymuje się rekordem P-W-P-P-W, a Amanda: P-W-W-W-W.
  (P – rozumiane jako przegrana; W – rozumiane jako wygrana)
 • Walki Michelle 8 razy w ostatnich 8 pojedynkach kończyły się przez decyzje, w tym 5-krotnie przez jednogłośne. Z kolei w przypadku Amandy ostatnich 7 walk 5 razy kończyło się technicznym nokautem lub poddaniem, a 2-krotnie przez punktowanie arbitrów.
 • Kiedy Michelle przegrywała, to 5 razy przez decyzje arbitrów, 3 razy przez poddania, a raz przez T.K.O; z kolei w przypadku Amandy po raz przez nokaut, jak i poddanie się.
 • W przypadku Michelle 66,67% jej walk w UFC, kiedy były wygrane kończyły się przez decyzję, a przez poddanie 33,33%. Z kolei w przypadku Amandy: 40% kończyło się przez K.O/T.K.O, 20% przez poddania i 40% przez decyzje sędziowskie.
 • Wyższa, cięższa i lepszym zasięgiem dysponuje Amanda Lemos.
 • Średni czas walki w przypadku Michelle Waterson wynosi 14 minut i 49 sekund, a w przypadku Amandy Lemos równe 7 minut.
 • Obie zawodniczki przegrały swoje ostatnie pojedynki, odpowiednio: Michelle z Mariną Rodriguez na UFC on ESPN 24 przez decyzję, a Jessica Andrade na UFC Fight Night 205 przez poddanie w pierwszej rundzie.

Interesujące typy związane z walką Waterson vs Lemos

Sądzę, że takim wskazaniem jest, chociażby te, które wiąże się z tym, że ich rywalizacja potrwa mniej niż dwie i pół rundy. Kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 2.98. Mimo, że Michelle potrafi prowadzić walki na pełnym dystansie, co widać z resztą po ostatnich pojedynkach, tak jednak skonfrontuje się z kimś, kto dysponuje lepszym zasięgiem, jak i nokautującym ciosem i umiejętnościami, które pozwalają na poddanie swej rywalki. Należy zauważyć również, jak porozbijana jest Amerykanka, której kariera chyli się ku końcowi.

Dlatego też ciekawym, acz ryzykownym typem wydaje się to, że walka zakończy się przez K.O/T.K.O lub przez dyskwalifikację. Wycena na to zdarzenie została ustabilizowana na poziomie 3.00. Jeżeli chciałbyś zagrać coś o wyższym kursie, a jednocześnie jesteś pewien triumfu Brazylijki, to polecam Ci zaznaczyć, że Amanda zwycięży w walce w pierwszej lub drugiej rundzie. Wskazanie tego typu wynosi 3.25. Jednak od siebie zagram nieco bezpieczniej, choć ostatni z wymienionych wskazań wydaje mi się najbardziej oczywisty odnośnie tych interesujących, acz ryzykownych.

Moje typowanie związane z walką Waterson vs Lemos

Uważam, że zwycięzcą pojedynku okaże się Amanda Lemos. Jednak kurs na to zdarzenie wynosi 1.32, co jest aż zanadto bezpieczne. Dlatego radziłbym się go podejmować tylko wtedy, kiedy chciałbyś podbić sobie kupon tym zaznaczeniem. Dodam jeszcze, że wskazanie na Michelle Waterson jako triumfatorkę wynosi 3.67. Dlatego też ode mnie idzie wskazanie na to, że to Amanda Lemos zostanie zwyciężczynią tego pojedynku, a dokona tego albo na punkty, albo przez techniczną decyzję. Kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 2.00. W sam raz, by zagrać bezpieczniej, a przy okazji co nieco zarobić. Bukmacherzy Fortuny – zakłady bukmacherskie przygotowali ciekawą wycenę na to, że Amanda wygra przez K.O/T.K.O lub dyskwalifikację, gdyż wynosi ona 3.50, acz patrząc na jej pojedynki, uważam, że to już nie tak pewne wskazanie, jak moje.

Fortuna
2.00
Lemos wygra na punkty lub przez techniczną decyzję - TAK

Brian Ortega vs Yair Rodriguez: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (16.07.2022 r.)

Czas na main event gali UFC on ABC 3! Brian Ortega vs Yair Rodriguez. Wiele o tym pojedynku już powiedziano w przeróżnych mediach, więc czas uzupełnić te wypowiedzi o podanie kursów i opowiedzenie, który z nich wygląda na najbardziej prawdopodobny do spełnienia. Obaj uznanie w oczach kibiców zdobyli dzięki temu, że za każdym razem, kiedy pojawiają się w klatce, niosą ze sobą niezwykłe pojedynki. Do tego obaj są w podobnym momencie kariery, a jakby tego było mało, to mają rany zadane tym samym pazurem, a mianowicie przez Maxa Hollowaya. Faworytem według Fortuny – zakłady bukmacherskie jest Brian, na którego mamy kurs na poziomie 1.58 względem 2.53 na Yaira. Skoro już wspomniałem o pierwszym z typów, to czas na statystyczne porównanie obu fighterów.

Statystyczne porównanie Briana Ortegi z Yairem Rodriguezem

 • Amerykanin plasuje się na 2. miejscu, a Meksykanin na 3. lokacie w kategorii piórkowej.
 • Brian legitymuje się rekordem na poziomie 15 wygranych i 2 przegranych, a Yair 14 triumfami i 3-krotnie schodził z oktagonu w roli pokonanego, w tym ma na koncie jedną walkę „No-contest” po niecelowym trafieniu w oko. Dokonał tego w walce z Jeremy’m Stephensem na UFC Fight Night 159).
 • U Briana mieliśmy w 9 ostatnich walkach tylko 2 razy decyzje i to w najnowszych pojedynkach, a u Yaira na takim samym dystansie 4 razy zakończenie przez decyzję.
 • Obaj, kiedy zwyciężają, najczęściej odnoszą triumf albo przez nokaut, albo przez poddanie.
 • Kiedy Brian Ortega wygrywał w UFC, to procentowo: 42,86% zwyciężał przez K.O/T.K.O lub poddanie, w tym jedynie 14,29% przez decyzję; a Yair Rodriguez triumfował z częstotliwością 37.5% przez K.O/T.K.O, a aż 62,5% przez werdykt punktowy sędziów.
 • Bilans ostatnich 5 walk u Ortegi wygląda następująco: P-W-P-W-W, a u Yaira: P-W-NC-W-P.
 • Wyższym i dysponującym lepszym zasięgiem jest Yair, ale już niewiele cięższym Brian.
 • Kiedy patrzymy na średni czas walki, to u Amerykanina wychodzącego do czerwonego narożnika wynosi on 13 minut i 49 sekund, a u Meksykanina z niebieskiej części oktagonu: 14 minut i 21 sekund.
 • Częściej z wielu różnych technik korzysta Brian Ortega, przez co jest mniej czytelny do rozszyfrowania w klatce.

Interesujące typy związane z walką Briana Ortegi z Yairem Rodriguezem

Jako, że jest to walka wieczoru, to w założeniu może potrwać maksymalnie dwadzieścia pięć minut. Obaj zdążyli już przewalczyć „parę” chwil w klatce UFC, więc za pierwszy taki ciekawy, aczkolwiek ryzykowny typ uważam zaznaczenie, że pojedynek potrwa dłużej niż trzy rundy. Kurs wygląda na bezpieczny, gdyż został ustabilizowany na poziomie 1.65, lecz patrząc na eksplozywność obu panów, a także fakt, że zwycięzca najprawdopodobniej zmierzy się z mistrzem ich kategorii, spodziewam się, że będziemy świadkami fajerwerków od pierwszych uderzeń. Dlatego pytaniem otwartym pozostaje, czy wytrzymają dłużej niż trzy i pół rundy. Dysponują świetną kondycją, ale również silnymi ciosami, jak i obaj potrafią poddawać swych przeciwników.

Drugim interesującym wskazaniem jest, że walka zakończy się przez K.O/T.K.O lub przez dyskwalifikację. Trzecim, o którym tak mówię jest to, że ich pojedynek rozstrzygnie poddanie. Kursy na oba te zdarzenia zostały ustabilizowane na poziomie 3.00 ii przyznaję, że nie jestem przekonany, co do tego, jak zakończy się ich starcie. Teoretycznie, jeśli już mielibyśmy się spodziewać poddania, to raczej ze strony Briana, aczkolwiek niczego nie można wykluczyć. Dlatego podejmuję się innego niż te z wymienionych wskazań. Dodam jeszcze, że czwartym i piątym, aczkolwiek bardzo ryzykownymi wskazaniami jest, który z nich zwycięży w pierwszej lub drugiej rundzie. Wycena na to zdarzenie względem Briana wynosi 4.00, a na Yaira 4.50.

Moje typowanie związane z walką Briana Ortegi z Yairem Rodriguezem

Biorąc pod uwagę ich eksplozywność, a także fakt o, co będzie toczyć się ich pojedynek i patrząc na to, że obaj potrafili nie raz nokautować swoich rywali, stawiam że walka skończy się przed czasem. Szala zwycięstwa może przechylić się na obie strony, lecz od siebie typuję, że pojedynek zakończy się przed końcem połowy rundy czwartej. Kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 1.86, w sam raz, by znacząco podbić dzisiejszy kupon pod UFC. Poza tym, co wypisałem w statystycznym porównaniu, dodam jeszcze, że Yair zwyciężał przez nokauty głównie w drugich rundach (3 razy na 4 nokauty), a Brian 2 razy w trzecich i po razie w pierwszej i czwartej rundzie. Dlatego też nie podejmuję się wskazania, w której konkretnie chwili zakończy się ich pojedynek, acz nie wierzę, by dotrwał w zasadzie do drugiej połowy ostatnich pięciu minut.

Fortuna
1.86
Walka potrwa mniej niż 4.5 rundy - TAK

Propozycja kuponu:

Fortuna, UFC Fight Night, 16 lipca 2022

fot. Scott Wachter/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze