Weekend w Kuusamo! Czy wiatr pozwoli nam zgarnąć 245zł?

Robert Johansson

Niech nam wiatr łaskawym będzie! Po wypaczonym przez warunki konkursie w Wiśle, który poważnie pokrzyżował nam nasze bukmacherskie plany przyszła pora na dwa indywidualne starcia w słynącym z nieprzychylnej aury Kuusamo. Czy tradycyjnie zabawiający publiczność pod skocznią Rukatunturi Święty Mikołaj wyczaruje nam prezent w postaci sobotniego 2/2? Zapraszam do wspólnego typowania! 

Załóż konto w STS – 1259 złotych na start + 20 PLN Freebet w Typomanii + voucher 1500 PLN

Przejdź do rejestracji w STS

KOD PROMOCYJNY: 1259PLN

Więcej o bonusie w STS -> https://zagranie.com/sts-bonus/

Inauguracyjny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich przeszedł już do historii. Konkursy w Wiśle przyniosły nam – sympatykom bukmacherskich klimatów słodko-gorzkie odczucia. Po początkowej euforii i sobotnim 2/2 przyszedł loteryjny niedzielny konkurs, w którym typowanie wyników miało mniej więcej tyle samo sensu ile naprawianie pralki młotkiem. Skoczkowie skakali jak zawiało, a zwycięski los na szalonej loterii udało się wyciągnąć Danielowi-Andre Tande. Zwycięstwo Norwega cieszy, ponieważ ostatni sezon w jego świadomości właściwie nie istniał. Pierwszą część cyklu stracił walcząc chorobą Stevena-Johnsona, a w trakcie drugiej odniósł kontuzję kolana, która zmusiła go do zakończenia sezonu. Wielkie powroty to coś co kibic lubi najbardziej, więc dla Daniela gratulacje i powodzenia, a my przechodzimy już do typowania dzisiejszego konkursu indywidualnego w Kuusamo.

Pierwszy weekend skoków obnażył przed nami już pewne niewiadome co do formy skoczków, dzięki czemu mamy zdecydowanie więcej przesłanek, na których możemy oprzeć dzisiejsze typowanie. Dodatkowo w dniu wczorajszym mogliśmy obserwować dwie serie treningowe oraz sesję kwalifikacyjną, która dała pewne informacje jak poszczególni skoczkowie czują się na skoczni Rukatunturi. Generalnie rzecz ujmując – pierwszoplanowi aktorzy z Wisły nie zawiedli co pozwala przypuszczać, że ich forma nie była wypadkową hulającego nad Malinką wiatru. Pierwsza seria treningowa padła łupem aktualnego lidera Pucharu Świata  – Daniela Andre Tande. Norweg oddając skok na odległość 145.5 metra wyprzedził swojego rodaka Roberta Johanssona oraz powracającego do dobrej dyspozycji Petera Prevca. Polacy nie zachwycili – najwyżej sklasyfikowanym naszym reprezentantem był Jakub Wolny, który po skoku na odległość 126 metrów sklasyfikowany został na 16 pozycji. Sprawa polska wyglądała zdecydowanie lepiej w drugiej z sesji treningowych, a to głównie za sprawą Dawida Kubackiego, który po locie na 137 metr wywalczył trzecią pozycję oraz Kamila Stocha, który uplasował się oczko niżej. Trening padł łupem młodziana ze Słowenii Timiego Zajca (137.5 metra), a drugą lokatę z regularnością godną podziwu uzupełnił podobnie jak w pierwszym treningu wąsaty dzik z Norwegii – Robert Johansson. Kwalifikacje to w 2/3 powtórka z drugiej sesji treningowej. Zwycięzca znany – Timi Zajc (młody namiesza w konkursie, oj namiesza…), drugie miejsce – a i oczywiście – wąsaty Johansson. Jedynie trzecie miejsce uległo zmianie, a zajął je zwycięzca kwalifikacji z Wisły – Karl Geiger. Najlepszy z Polaków był Jakub Wolny, który po skoku na 139.5 metra zakończył kwalifikacje na miejscu siódmym.

Baner - skubiemy bukmachera

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Po wstępnym omówieniu wydarzeń dnia wczorajszego przejdźmy do tego co interesuje nas najbardziej – typów, które (miejmy nadzieję) przyniosą nam w ten weekend spore doładowanie konta. STS stworzył dosyć szeroką ofertę, która zawiera kilka interesujących kursów. W zakładce z zakładami dotyczącymi pojedynków bezpośrednich moją uwagę przykuwa kurs 1.55 przy nazwisku Timiego Zajca w pojedynku z Dawidem Kubackim. Timi wydaje się być bardzo mocny na skoczni w Kuusamo. O tyle co pierwszy trening był w jego wykonaniu wypadkiem przy pracy (54 miejsce) to Słoweniec bardzo pewnie zwyciężył w treningu drugim oddając skok na odległość 139 metrów, a także w kwalifikacjach. Wyniki Dawida w dniu wczorajszym to miejsce 53 (tuż przed Zajcem!), 3 oraz 16. Wierzę w umiejętności Słoweńca, bo dobrą formę prezentował już w Wiśle, a także ufam, że Rukatunturi pasuje mu na tyle, że jest w stanie na spokojnie pokonać tutaj naszego rodaka. Spójrzmy więc może na zakładkę z typami na cały konkurs. Tutaj wybór jest dla mnie jeden – Robert Johansson. Norweg już w Wiśle latał bardzo daleko, a i w Kuusamo odpaliła mu się regularność godna maszyny. Trzy razy drugie miejsce w dniu wczorajszym – to nie może być przypadek. Jeżeli tylko warunki dopiszą (a to zawsze jest znak zapytania) to miejsce Norwega w pierwszej trójce z kursem 1.80 wydaje się być jedynym słusznym wyborem. Tak też niech będzie.

Statystyki:

  • Timi Zajc wygrał obydwie serie treningowe przed piątkowymi kwalifikacjami
  • Dawid Kubacki w drugiej serii treningowej oraz kwalifikacjach znajdował się za Zajcem – 3 i 16 miejsce (w pierwszej serii obaj panowie zepsuli swoje skoki)
  • Robert Johansson w treningach i kwalifikacjach regularnie zajmował drugie miejsce
  • Forma Timiego Zajca i Roberta Johanssona na początku sezonu wskazuje, że są oni w stanie sprostać postawionym przed nimi zadaniom

Co obstawiać? 

Tutaj już wszystko zostało powiedziane, a więc:

Typ: Timi Zajc vs Dawid Kubacki – Timi Zajc

Kurs: 1.55

Typ: Klasyfikacja końcowa – Robert Johansson, miejsce 1-3

Kurs: 1.80


Konto w STS z kodem promocyjnym 1259PLN 

Konto na Typomanii – jeszcze nie❗❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!