Warta po raz pierwszy, czy Jastrzębski po raz czwarty z mistrzostwem? Gramy o 180 PLN

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel, PlusLiga, pierwszy finał, Zawiercie - Jastrzębski, play-offy

Faza play – off weszła w decydującą fazę! Rozpoczęły się gry medalowe. Tak jak wczoraj widzieliśmy w akcji zespoły Asseco Resovii Rzeszów oraz Projektu Warszawy. Było to pierwsze ze spotkań o brązowe krążki. Z kolei dziś rusza rywalizacja o medale wykonane z najcenniejszego kruszcu! W Zawierciu tamtejsza Warta podejmie Jastrzębski Węgiel. Tym samym doczekamy się rywalizacji finałowej pomiędzy zespołami, które zajęły dwa pierwsze miejsca w tabeli w trakcie zasadniczej części sezonu. Choć też trzeba zauważyć, że lepiej w pierwszej fazie tegorocznej kampanii PlusLigi poradzili sobie jastrzębianie. Choć kto jak kto, ale to Warta znajdowała patenty na Jastrzębskiego.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (24.04.2024 r.)

Nadszedł czas tego, co „misie lubią najbardziej”! W końcu to właśnie w tej parze będzie się toczyć rywalizacja o mistrzostwo Polski. Kto po nie sięgnie? Jeśli by sugerować się wyłącznie historycznymi wynikami, to presję związaną z walką o tytuł powinien wytrzymać zespół Jastrzębskiego Węgla. W końcu to oni przykładowo grali w 3 ostatnich finałach i bronią mistrzowskiej korony. W sumie w swojej historii zdobywali już 3 razy mistrzostwo, a także 4-krotnie musieli zadowolić się smakiem srebrnych medali. Tylko, czy samo doświadczenie okaże się kluczowym w drodze do dwóch wygranych?

Teoretycznie może okazać się ono kluczowym, ponieważ siatkarze broniący barw jastrzębian wiedzą, jak radzić sobie z presją. Natomiast „Jurajscy Rycerze” o złoto zagrają pierwszy raz w historii! Tylko, że właśnie, trzeba zaznaczyć, że to obecni mistrzowie Polski przegrywali wszystkie 3 starcia rozgrywane przeciwko Warcie. Do tego trzeba zaznaczyć, że w półfinałach lepiej radzili sobie „Jurajscy Rycerze”. W końcu to oni nie dali większych szans warszawskiemu Projektowi. Najpierw ograli ich do zera w stolicy, a później we własnej hali pokonali stołeczny klub na dystansie 4 odsłon. Natomiast jastrzębianie awansowali po pokonaniu znacznie trudniejszej drogi.

Co prawda również zwyciężali w 2 spotkaniach, ale jednak za każdym razem dopiero po tie – breakach. Do tego jeszcze w każdej z tych gier 2 sety były grane na przewagi! Także choć też wystarczyły im 2 mecze do awansu do finału, to jednak dokonali tego po dużo bardziej wymagających starciach. Z tego też powodu mówiąc o tym spotkaniu trzeba zauważyć, co będzie miało większe znaczenie. Czy to, że Jastrzębski Węgiel nakręcił się po odwróceniu losów w drugim półfinale, czy różnica wynikająca z „wykosztowania się” fizycznego. W końcu w obydwu drużynach mamy szereg gwiazd i tak naprawdę teraz dyspozycja dnia może decydować o końcowym rezultacie. Poza tym – mówiąc o tej rywalizacji – trzeba jeszcze mieć w pamięci to, że zespół Warty skupia się wyłącznie na jak najlepszym zakończeniu PlusLigi.

Z kolei jastrzębian czeka jeszcze wylot do tureckiej Antalyi. Właśnie tam 5 maja zmierzą się z włoskim Itasem Trentino w finale elitarnej Champions League! Dlatego też trzeba zwracać baczną uwagę na to, jakich rozwiązań taktycznych podejmie się ich szkoleniowiec. W końcu kiedy, jak kiedy, ale teraz nie ma już czasu na to, by „spokojnie wchodzić” w dwumecz. Strata każdego seta może okazać się na wagę złotych medali. Z tego też powodu jest to jeden z tych siatkarskich typów, który jest jednym z dwóch lub być może trzech, który będzie najbardziej przykuwać uwagę. Dlatego też warto wykorzystać kod promocyjny ETOTO do obstawienia tej gry.

Statystyki:

 • Tylko w jednym z 7 ostatnich meczów Warty drużyny w drugim secie zdobyły więcej niż 46 punktów.
 • Taką samą, jak wyżej wspomniana, liczbę punktów w 2. odsłonach Jastrzębski Węgiel wraz z rywalami zdobywał w ostatnich 8 grach.
 • Aluron CMC Warta Zawiercie przegrywała trzeciego seta w 6 z 7 ostatnich meczów ligowych przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi.
 • Zawiercianie zdobywali mniej niż 25 punktów w pierwszych setach w 6 z 7 ostatnich grach ligowych przeciwko jastrzębianom.
 • Warta Zawiercie przegrywała pierwszego seta w 4 ostatnich domowych i ligowych konfrontacjach przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi.
 • Tylko jedno z 7 ich ostatnich spotkań zakończyło się po rozegraniu tylko 3 setów!
 • Jastrzębski Węgiel przegrywał rezultatem 1:3 każde z 3 ostatnich spotkań przeciwko Warcie.
 • Jastrzębski Węgiel tylko raz zdobył mniej niż 95 punktów w 7 ostatnich wyjazdowych starciach.
 • W 6 z 7 ostatnich meczów Warty drużyny zdobywały mniej niż 180 punktów.
 • Z kolei sama Warta Zawiercie zdobywała mniej niż 99 oczek w 6 z 7 ostatnich występach.
 • Warta Zawiercie przegrała tylko 1 z 18 ostatnich domowych spotkań, a jastrzębianie wygrywali 9 z 10 ostatnich ligowych wyjazdowych starć.
 • Jastrzębski Węgiel znajduje się obecnie na fali 6 kolejnych zwycięstw z rzędu w PlusLidze!
 • Warta wygrywała trzeciego seta w 5 ostatnich domowych występach, a Jastrzębski w 6 z 7 ostatnich ligowych grach.

Co obstawiać?

Zdaniem bukmacherów faworytem tego spotkania są zawiercianie. Kurs na ich zwycięstwo w ETOTO wynosi 1.72 względem 2.14 na triumf Jastrzębskiego Węgla. Jednym z kluczowych powodów przemawiających za tym jest to, jakimi wynikami kończyły się ich 3 ostatnie mecze. W końcu to właśnie w nich jastrzębianie za każdym razem przegrywali po czterosetowych bataliach. I choć nie jest to bez znaczenia, to jednak zauważyłbym coś jeszcze. Mianowicie to, gdzie będzie rozgrywane to starcie. Będzie ono miało miejsce w Zawierciu, gdzie kibice z pewnością będą dodatkowym zawodnikiem „Jurajskich Rycerzy”.

Wynik po 2. setach w meczu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel - 1:1 - TAK
Kurs: 2.05
Graj!

Przypomnę raz jeszcze: to Warta może skoncentrować się wyłącznie na jak najlepszym zaprezentowaniu się w PlusLidze. Owszem, można się zasugerować słowami Rafała Szymury, który w wypowiedzi dla PAP-u zapewniał, że w szatni do zakończenia rywalizacji w PL nie ma tematu Ligi Mistrzów. Tylko, że wiadomo, że jednak do końca tych myśli nie da się wyzbyć. Reasumując, po ustaleniu wszystkich powodów, ze swej strony względem tego spotkania podejmuję się typu dnia na to, że po dwóch setach będziemy mieli remisowy wynik. Spodziewam się równej batalii, gdzie nikt nie odskoczy aż na dwusetową przewagę. Kurs na to zdarzenie wynosi 2.05.

Propozycja kuponu:

fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze