Stephen Boyer z kolejnym rekordem asów? Typujemy PlusLigę z AKO 2.41

Asseco Resovia Rzeszów - Warta Zawiercie, PlusLiga, siatkówka, ZAKSA - AZS Olsztyn, Betfan, double

Czwartkowe granie w PlusLidze owocować będzie dwoma spotkaniami ligowych sąsiadów. W żadnej z gier nie powinno zabraknąć emocji. Choć wygląda na to, że na bardziej widowiskowe spotkanie zanosi się w przypadku drugiego z wyróżnionych. W końcu to w niej dojdzie do rywalizacji między obecnie trzecią a czwartą drużyną ligi. Tyle tylko, że tak jak wspominałem wcześniej: konfrontacja Warty z Resovią będzie jednym z, a nie jedynym ligowym hitem, jaki zostanie dziś rozegrany. Drugim będzie mecz pomiędzy kędzierzyńską ZAKSĄ a olsztyńskim AZS-em. Tak samo jak i wczoraj, i dziś w roli faworytów stawiani są gospodarze. Z tym, że tym razem powinniśmy oglądać bardziej wyrównane pojedynki.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Bonus 200% od 1. depozytu = potrojenie wpłaty do 450 PLN


🔥 PROMOCJA: + 200 PLN freebet na Puchar Polski lub Anglii!
(trwa: do 28.02.)

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

OD 1. DEPOZYTU: 200% do 450 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Indykpol AZS Olsztyn: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (25.01.2024 r.)

Gospodarze tego meczu zaczynają powoli wychodzić na prostą. Co prawda właśnie w mozolnym rytmie, ale jednak takim do odnotowania. Przykładowo w ostatniej kolejce pokonali – na dystansie 3 setów – PSG Stal Nysę. Tym samym zakończyli serię, która liczyła 3 porażki z rzędu.

Do tego w żadnej z tych konfrontacji nie zdobyli nawet oczka. Można podjąć się argumentowania, że mierzyli się z Wartą Zawiercie, Jastrzębskim Węglem oraz bełchatowską Skrą. Tylko, że o ile w meczach z pierwszą dwójką faktycznie można było się spodziewać porażki. Tak jednak ich występ z 14 stycznia odbił się szerokim echem w siatkarskim środowisku.

W tym miejscu piję przede wszystkim do premierowej odsłony. W końcu zakończyła się ona bardzo wysokim zwycięstwem bełchatowskiej Skry. Wówczas zwyciężyli w Kędzierzynie – Koźlu w pierwszym secie wynikiem… 12:25! Owszem, później gospodarze jako tako wrócili do rywalizacji. Dowodzi tego ich postawa w dalszej części spotkania, w tym głównie w drugiej odsłonie.

Tylko właśnie, że raz jeszcze zaznaczę, że: ich ostatnie zwycięstwo stanowi dopiero niewielkie tzw. światełko w tunelu. W końcu było dopiero drugim w 8 rywalizacjach ligowych. Wcześniej, tj. jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia byli w stanie pokonać w 3 setach Ślepska Malow Suwałki. Czy dziś może pójść im równie dobrze? Odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest o tyle trudne, że również niewiadomą jest forma AZS-u Olsztyn. Zdecydowana większość kibiców siatkówki jeszcze do niedawna stawiało „Akademików” w roli zespołu będącego pewnym miejsca w TOP 8.

Tymczasem już dziś tracą dwa punkty do ostatnich w tym zestawieniu. Jeśli dziś zwyciężyliby za trzy punkty, to awansują. Tylko właśnie, ewentualna wygrana ZAKSY również im zapewni przesunięcie się w ligowej hierarchii. W końcu to kędzierzynianie znajdują się między ósmą PSG Stalą, a dziesiątym AZS-em Olsztyn. Dlatego też spodziewam się wyrównanego starcia. Zwłaszcza, że oni również – jak ZAKSA – w 8 ostatnich ligowych spotkaniach odniosła raptem 2 zwycięstwa.

Różnicą jednak jest to, że obecnie „Akademicy” znajdują się na fali 3 porażek z rzędu! Kilka dni temu nie byli w stanie zagrozić Jastrzębskiemu Węglowi, a wcześniej Warcie Zawiercie oraz Ślepskowi Malow Suwałki. Forma AZS-u jest o tyle zagadką, że u nich mamy do czynienia z różną formą u poszczególnych graczy. Przykładowo – co do ZAKSY – jeszcze można ich tłumaczyć, że są rozbici kontuzjami, że ostatnio doszło do zmiany na stanowisku pierwszego trenera i, że atmosfera w szatni jest – mówiąc delikatnie – „napięta”. Tymczasem po drugiej stronie siatki znajdują się gracze, którzy po prostu szukają stabilizacji formy.

Statystyki:

 • ZAKSA zwyciężała w premierowych odsłonach we wszystkich 5 ostatnich meczach ligowych przeciwko AZS-owi Olsztyn.
 • Kiedy ich mecze odbywały się w Kędzierzynie – Koźlu, to olsztyński AZS zwyciężał tylko w 9 z 32 gier.
 • Łącznie 17 z 19 ostatnich spotkań ZAKSY kończyło się po rozegraniu więcej niż 3 odsłon.
 • Kędzierzyńska ZAKSA przegrywała w drugich partiach we wszystkich 4 ostatnich domowych rywalizacjach.
 • AZS mierzył się z dzisiejszymi rywalami łącznie 64 razy w lidze i triumfował tylko w 21 z nich.
 • ZAKSA przegrywała wynikiem 1:3 każdy z 3 ostatnich meczów domowych granych w PlusLidze.
 • Po dotychczasowych 17. kolejkach te zespoły dzieli w ligowej tabeli zaledwie jeden punkt.

Co obstawiać?

Bukmacherzy za faworytów uznają zawodników kędzierzyńskiej ZAKSY. Argumentować niższą wycenę ich triumfu względem kursu na wygraną AZS-u można odwołując się do występów w ostatniej kolejce. Tylko, że też trzeba mieć na uwadze, z jakiej klasy przeciwnikami mierzyły się te zespoły. Dodatkowo – przed obstawieniem – trzeba pamiętać do jak dużych roszad doszło na ławce trenerskiej oraz jak porozbijana jest ZAKSA. Jakby tego było mało, to nie tylko za sprawą licznych kontuzji – w tym kluczowych graczy.

Liczba setów w meczu ZAKSA - AZS Olsztyn - więcej niż 3.5 seta: TAK
Kurs: 1.47
Graj!

Tak więc, co gram od siebie, co do tej rywalizacji? Ano pierwszy z siatkarskich typów dotyczy – a jakże by inaczej – tego, że w tym meczu zostaną rozegrane co najmniej cztery odsłony. Uważam, że jest to najprawdopodobniejsze zdarzenie z oferowanych. W końcu i ZAKSA, i AZS może triumfować – zarówno za 3 jak i 2 punkty. Każdy z tych teamów zmaga się ze swoimi problemami. Do tego trzeba mieć na uwadze, że jedni i drudzy znajdują się w środku tabeli i są bardzo, ale to bardzo bliscy awansu do grona TOP 8 najlepszych.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (25.01.2024 r.)

Jeszcze bardziej elektryzująco powinno być w kontekście drugiego z meczów. W końcu to jest bezapelacyjnie hit 18. kolejki! Nikogo nie trzeba przekonywać, że w tym starciu każdy punkt we wszystkich setach będzie na wagę złota. Kto wie, czy właśnie ta gra nie będzie przełomową dla jednych i drugich.

W końcu i Warta, i Asseco Resovia znajdują się w ścisłym czubie tabeli. Do tego oba teamy radzą sobie bardzo dobrze w ostatnim czasie. Mało tego, jeśli założymy, że rzeszowianie zwyciężyliby za 3 punkty, to zrównaliby się liczbą punktów z Wartą! Ponadto byliby wówczas nad nimi w tabeli, bo decydowałaby suma wygranych w bieżącej kampanii PlusLigi.

Tylko, że przegrana – tym bardziej bez zdobycia nawet oczka – sprawiłaby, że straciliby tak ścisły kontakt z czołówką. Patrzę na stawkę tego spotkania, bo o umiejętnościach każdego z ich graczy można by napisać niejedną długą pracę. Dlatego też skrótowo dodam, że i Warta, i Resovia błyszczy na ligowych parkietach.

Najwyraziściej w oczy ostatnimi czasy rzucił się występ Stephena Boyera. To właśnie ten atakujący zanotował w trzecim secie w meczu ze Ślepskiem… 7 asów serwisowych z rzędu! A trzeba podkreślić, że był wybijany z rytmu, bo trener rywali brał i dwa razy czasy dla swojego zespołu jak i video weryfikację.

Statystyki:

 • Gospodarze tego meczu przegrywali drugiego seta 5-krotnie w 6 ostatnich meczach ligowych przeciwko Asseco Resovii.
 • W sumie 6 z 7 ostatnich meczów rzeszowskiej Resovii nie zakończyło się po rozegraniu 3 setów.
 • Łącznie 9 na 10 ostatnich konfrontacji domowych Warta z ówczesnymi rywalami zdobywała mniej niż 47 punktów w 1. setach.
 • Za każdym razem w 7 ostatnich wyjazdowych rywalizacjach Asseco Resovia z przeciwnikami zdobywała łącznie więcej niż 179 punktów.
 • Warta Zawiercie triumfowała w drugich odsłonach w 6 z 7 ostatnich gier mających miejsce w PlusLidze.
 • Gospodarze tego meczu wygrywali w sumie 14 razy na 15 ostatnich możliwości w lidze, w tym w 9 z 10 domowych gier.
 • Dla odmiany rzeszowska Resovia triumfowała 12 razy na 13 ostatnich możliwości w polskiej lidze.

Co obstawiać?

Odnośnie do drugiej propozycji, którą dodaję do siatkarskiego double’a granego z kodem promocyjnym BETFANA, to obstawiam, że w meczu lepszą będzie Asseco Resovia. Z tym, że przy wykorzystaniu handicapu punktowego, który dodaje im do 9 punktów na starcie.

Patrząc na pozostałe propozycje, to jeśli ktoś chce zagrać podobnie bezpiecznie jak ja w przypadku pierwszego typu dnia, to powinien rozważyć dobranie, że i w tym spotkaniu będą potrzebne minimum cztery sety do wyłonienia zwycięzcy. Z tym, że wybrane przez siebie zdarzenie uważam za równie pewne, a mające wyższą wartość kursu. A tak napomnę, że wczoraj trafiliśmy siatkarskiego double’a.

Handicap punktowy (+9.5 punktu) - Asseco Resovia Rzeszów: TAK
Kurs: 1.64
Graj!

Propozycja kuponu:

Double, Betfan, PlusLiga, siatkówka, Warta - Resovia, ZAKSA - AZS

fot. Marta Badowska/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze