Śląsk Wrocław popsuje debiut Artura Skowronka w Wiśle Kraków? Gramy o 228 PLN!

Inauguracja rundy wiosennej jest moim zdaniem mocno zaskakująca. Lider i wicelider, a zarazem Mistrz i wicemistrz Polski w bardzo słabym stylu przegrali swoje mecze. Mam nadzieję, że kolejny dzień przyniesie mniej niespodzianek, chociaż i tak postaram się zagrać dużo bezpieczniej. W dzisiejszym dniu najciekawiej powinno być we Wrocławiu, gdzie na stanowisku trenera Wisły zadebiutuje Artur Skowronek, który na tym miejscu zastąpił Macieja Stolarczyka. W drugim meczu zobaczymy starcie Jagiellonii z Arką Gdynia. Zapraszam do analizy i typów na te spotkania!

Jeśli szukasz informacji o bukmacherach i chciałbyś porównać ich działalność to wystarczy, że klikniesz tutaj –> Bukmacherzy. Znajdziesz tu nasze recenzje bukmacherów, opisy bonusów bukmacherskich oraz jak przejść przez proces rejestracyjny. W naszym rankingu znajdują się tylko legalni bukmacherzy. Zapraszam!

Pierwszy zakład w ForBET bez ryzyka do 50 PLN + powiększony bonus od depozytu 2050 PLN + 20 PLN Typomania!

Kod promocyjny: 2120PLN

Skuteczność typów na Ekstraklasę: 46/66

Profit/strata w typach na Ekstraklasę: +875 PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Jagiellonia Białystok vs Arka Gdynia

W pierwszym dzisiejszym meczu, który odbędzie się o godz. 15:00, zobaczymy dwie drużyny, których sposoby gry wymagają sporej naprawy. Opis sytuacji obu drużyn rozpoczniemy od Jagiellonii. 9 ostatnich meczów to tylko 2 zwycięstwa – tak słaby bilans nie przystoi drużynie, która jak co roku chce walczyć o europejskie puchary. Jaga w tych meczach na pewno nie gra swojego najlepszego futbolu, ani nawet nie jest blisko swojej optymalnej formy. Ostatni czas to w dodatku brak stabilizacji – 2 zwycięstwa i 2 porażki. Oba zwycięstwa były odniesione w meczach na Podlasiu i dzisiaj według mnie też więcej szans na 3 punkty mają  gospodarze. Jaga pomimo tego, że nie gra najlepiej to nadal ma w swojej kadrze naprawdę dobrych zawodników, którzy nawet w pojedynkę mogą przesądzić o losach spotkania.

Nie będzie chciała pozwolić na to Arka, która przed przerwą reprezentacyjną odniosła niesamowicie ważne zwycięstwo nad Wisłą. Ta wygrana była pierwszą od 21 września i pozwoliła wreszcie wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli. Najważniejsze pytanie dotyczy tego czy był to jednorazowy zryw czy może w tej drużynie coś przeskoczyło i teraz będzie już tylko lepiej. Odpowiedzieć na to pytanie jest teraz niestety niezwykle trudno i raczej z odpowiedzią będziemy musieli poczekać przynajmniej do końca tego meczu. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że poprzednie mecze w wykonaniu Gdynian były momentami fatalne i jeśli wewnątrz drużyny nie zaszła jakaś poprawa, to tej drużynie może być bardzo trudno o utrzymanie.

Statystyki:

 • Jagiellonia wygrała dwa ostatnie mecze na własnym boisku.
 • Arka wygrała ostatni mecz wyjazdowy z Wisłą Kraków 1:0.
 • Jednak przed tym meczem drużyna z Gdyni zanotowała 6 meczów bez wygranej.
 • W 7 wyjazdowych meczach Arki padło tylko 11 goli.
 • W 5 ostatnich meczach obu drużyn over 4.5 padł tylko raz.
 • W 16 ostatnich meczach Arka zachowała tylko 4 czyste konta.
 • 8 ostatnich bezpośrednich meczów to aż 7 zwycięstw Jagi i tylko 1 Arki.

Co obstawiać?

Ostatnie bezpośrednie mecze sugerują nam spojrzenie w stronę gospodarzy. Jednak wydarzenia z trwającej kolejki naszej Ekstraklasy powodują, że nie postawię na kolejne czyste zwycięstwo tylko zaasekuruję się podpórką. Taki wybór może się okazać niepotrzebny, ale myślę, że warto zagrać bezpieczniej, ponieważ nie wiadomo jak obie drużyny zagrają po przerwie reprezentacyjnej i czy ostatnie zwycięstwo nie napędziło zawodników z Gdyni. Kurs na samą podpórkę na Jagiellonię jest niestety dosyć niski, dlatego podbiję go underem 4.5. W ostatnich meczach obu drużyn (szczególnie na wyjazdach Arki) nie pada za dużo bramek i liczę na to, że dzisiaj nie będzie ich więcej niż 4.

Nasz typ: 1X/-4.5

Kurs: 1.38

Baner - skubiemy bukmachera

Śląsk Wrocław vs Wisła Kraków

Zapewne domyślacie się, że ta analiza w głównej mierze dotyczyć będzie posady trenera w Wiśle Kraków. Co myślę o zwolnieniu Macieja Stolarczyka? Osobiście uważam, że jest to duży błąd sportowy oraz wizerunkowy Wisły Kraków. Wszyscy pamiętamy z jak dużymi problemami mierzył się ten klub w poprzednim roku. Oczywiście największym zmartwieniem były finanse, ale one mocno odbijały się na poziomie sportowym. Wtedy w tę drużynę uwierzył Stolarczyk, który wykonał kawał świetnej pracy. Sprowadził bardzo dobrych zawodników, którzy zagwarantowali spokojne utrzymanie oraz spowodował, że zawodnicy, właściciele i kibice uwierzyli w ten klub. Niestety przy następnym problemie jakim jest seria kilku meczów bez zwycięstwa, bez sentymentów podziękowano Stolarczykowi. Moim zdaniem ten trener zasługiwał na kolejną szansę i powinien on dalej prowadzić ten klub.

Nowym trenerem Wisły Kraków został Artur Skowronek. Nie twierdzę, że jest to zły trener, który nie poradzi sobie w tej sytuacji. Niewykluczone, że Skowronek wyciągnie Wisłę z kryzysu i wszyscy zapomnimy o Stolarczyku. Jednak przynajmniej na ten moment uważam, że ta decyzja była zbyt pochopna.

Trener Skowronek zadebiutuje w meczu ze Śląskiem Wrocław, który wygrał 3 ostatnie mecze, i który w tym sezonie nie przegrał na własnym boisku. Jak widać poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Wrocławianie nie porywają swoim stylem gry, ale prawda jest taka, że ten styl daje jak na razie tylko 4 punkty straty do lidera. Czy obecna forma Śląska wystarczy do pokonania Wisły czy może zadziała efekt nowej miotły i to Wisła zgarnie przynajmniej 1 punkt?

Statystyki:

 • Śląsk wygrał 3 ostatnie ligowe mecze.
 • Drużyna z Wrocławia poniosła najmniej porażek w lidze – tylko 2.
 • Śląsk nie przegrał na własnym boisku ani jednego meczu.
 • Śląsk stracił w tym sezonie tylko 14 bramek, ale 10 z nich to bramki stracone na własnym obiekcie.
 • Wisła przegrała 7 ostatnich meczów.
 • Wisła straciła już 26 bramek i jest to drugi najgorszy wynik w lidze.
 • Drużyna z Krakowa nie odniosła na wyjeździe jeszcze ani jednego zwycięstwa.
 • 8 ostatnich bezpośrednich meczów to bilans 4-1-3 na korzyść Wisły Kraków.

Co obstawiać?

Patrząc na ostatnie zwycięstwa Śląska i serię porażek z rzędu Wisły. moglibyśmy pomyśleć, że stawianie na gospodarza jest czymś naturalnym. Jednak zmiana trenera w Wiśle Kraków oraz przerwa reprezentacyjna powodują, że nie postawię na żadną ze stron. Czy zadziała efekt nowej miotły i Krakowianie odniosą zwycięstwo na własnym boisku? Tego nie wiem, ale wydaje mi się, że zawodnicy Wisły będą bardzo mocno zmotywowani i są w stanie strzelić przynajmniej jedną bramkę. Z kolei Śląsk na własnym boisku jest bardzo mocny i również spodziewam się co najmniej jednej bramki tej drużyny. Połączenie tych dwóch typów jest proste i daje nam bardzo dobry kurs. Obie drużyny powinny rzucić się do ataków, walczyć o zwycięstwo, a to powinno przynieść nam bramki po obu stronach.

Nasz typ: Obie drużyny strzelą bramkę

Kurs: 1.88

Konto na forBET z kodem promocyjnym 2120 PLN ✅

Konto na Typomanii- jeszcze nie ❗❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i walcz o świetne nagrody!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!