Siatkarze Trefla zaskoczą jeszcze kędzierzyńską ZAKSĘ? Gramy o 225 PLN

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle vs Trefl Gdańsk, Warta Zawiercie vs Ślepsk Malow Suwałki, double, Betclic, PlusLiga, 26 kolejka

Dzień po dniu jesteśmy coraz bliżsi zakończenia zasadniczej części sezonu PlusLigi. Mimo, że zostaje coraz mniej kolejek przed fazą play – off, to ciągle nie wiemy za dużo. Choćby na temat tego, jak ostatecznie będzie wyglądać pierwsza ósemka przed drugą częścią tegorocznej kampanii. Przynajmniej dwie odpowiedzi otrzymamy już dziś. W końcu w Kędzierzynie – Koźlu tamtejsza ZAKSA postara się zaznaczyć swoje miejsce konfrontując się z gdańskim Treflem. I tylko to spotkanie się zakończy, a my już będziemy spoglądali w kierunku Zawiercia, gdzie Warta postara się o kolejny triumf nad Ślepskiem Malow Suwałki. Czy to gospodarze dziś będą mieli więcej powodów do radości? 

Koszulka bukmachera Betclic
Koszulka bukmachera Betclic
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Zakład bez ryzyka 50 PLN na start + specjalne promocje: +120% do wygranych oraz 100 PLN miesięcznie we freebetach!


🔥 GRA BEZ PODATKU! Codziennie, na wszystkie sporty, bez ograniczeń kursowych

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: do 50 zł ZWIĘKSZENIE WYGRANYCH: +120%

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Trefl Gdańsk: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (17.03.2024 r.) 

Dla gospodarzy jest to szalenie ważne spotkanie. W końcu wygrana nad czołowym zespołem z ligi, jakim jest Trefl, znacząco im pomoże w kontekście walki o znalezienie się w czołowej ósemce. Co prawda na dziś plasują się na siódmej pozycji w tym zestawieniu. Tyle tylko, że ten dorobek, ten bilans nie gwarantuje im wymarzonego miejsca. Jeśli się dziś potkną, to z pewnością ucieszy się z tego zespół i AZS-u Olsztyn, i PSG Stali Nysy jak i PGE Skry Bełchatów. 

To najlepiej obrazuje, jak ciasno zrobiło się pod koniec fazy zasadniczej w bieżącym sezonie PlusLigi. Dlatego też nie brakuje określeń, nawet w wywiadach z siatkarzami ZAKSY, przekonania, że rywalizacja z Treflem Gdańsk będzie z pewnością jedną z kluczowych dla kędzierzynian. Tym bardziej, że nieprzypadkowo w przypadku ZAKSY w ostatnich tygodniach mówiło się albo o powrotach siatkarzy dotychczasowych kontuzjowanych, albo wydawano komunikaty na temat zdrowia poszczególnych graczy. Kiedy, jak nie dziś udowodnić, przekonać swych kibiców, że ich ulubieńcy jeszcze mogą wywalczyć awans do czołowej ósemki PlusLigi w kampanii 2023/2024?  

Tyle tylko, że przyjdzie im udowodnić to w starciu przeciwko co najmniej podobnie klasowemu rywalowi. W końcu Trefl Gdańsk bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie. Przykładowo w ostatnich dwóch starciach mierzyli się jak równy z równym i z Jastrzębskim Węglem, i Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Oba te ich domowe starcia kończyły się dopiero po 5 setach, czego niewielu się spodziewało. Tym mniej było to spodziewane, że przecież gdańszczanie mierzyli się wtedy z absolutnym ligowym TOP-em. Dziś czeka ich teoretycznie łatwiejsze zadanie, ale czy aby na pewno? 

Statystyki: 

 • Kędzierzyńska ZAKSA zaliczyła 4 zwycięstwa (nota bene z rzędu) w 6 ostatnich meczach! 
 • Dla odmiany gdański Trefl zdobył 2 wiktorie w 6 ostatnich występach, w tym 2 w 3 starciach
 • ZAKSA Kędzierzyn – Koźle zdobywała mniej niż 99 punktów w 5 ostatnich meczach przeciwko Treflowi Gdańsk. 
 • “Gdańskie Lwy” przegrywał pierwszego seta w 6 ostatnich ligowych wyjazdach oraz 6 razy w 7 ostatnich (łącznie) rywalizacjach
 • W ostatnich 8 spotkaniach ZAKSY Kędzierzyn – Koźle zespoły zdobywały mniej niż 189 oczek. 
 • “Gdańskie Lwy” przegrywały drugiego seta 6 razy w 7 ostatnich występach
 • Z kolei w pierwszych setach w 6 ostatnich występach ZAKSA z rywalami zdobywała mniej niż 46 punktów. 
 • Natomiast gdański Trefl zdobywał mniej niż 24 punkty w premierowych odsłonach 7 razy w ostatnich 8 meczach
 • Trefl Gdańsk zwyciężał w trzecich setach 8 razy w ostatnich 9 ligowych konfrontacjach. 
 • Gdański Trefl zdobywał mniej niż 86 punktów 6 razy w 7 ostatnich grach wyjazdowych
 • Tylko jeden z 7 ostatnich meczów ligowych Trefla zakończyło się w 3 setach! 

Co obstawiać? 

Zdaniem bukmacherów faworytem tego spotkania są gospodarze. Kurs na zwycięstwo kędzierzyńskiej ZAKSY wynosi 1.43 względem wartości 2.85 na wiktorię gdańskiego Trefla. Tyle tylko, że pamiętajmy, iż “Gdańskie Lwy” były stawiane w roli zdecydowanych underdogów również w ostatnich dwóch meczach. 

Dlatego też nie można skreślać ich z marszu. Tym bardziej, że ZAKSA ciągle jest trapiona swoimi problemami. Co prawda do gry zaczynają wracać dotychczas kontuzjowani, ale widomym jest to, że muszą oni jeszcze odbudować swą dyspozycję. Dlatego też tak podsumowując, stawiam, że doczekamy się wyrównanej batalii. Co prawda Trefl ma już zapewniony awans do fazy play – off. Jednak ciągle pragną, chcą piąć się po ligowej tabeli. W końcu szkoda by było zmarnować punkty wywalczone w starciach z Jastrzębskim Węglem, czy Wartą Zawiercie. Dlatego też nie spodziewam się zaserwowania ZAKSIE taryfy ulgowej!

Suma setów w tym meczu - więcej niż 3: TAK
Kurs: 1.49
Graj!

Dlatego też tak ważne jest to, że do gry wrócił Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek. Czy ich duet wystarczy, by przechylić szalę zwycięstwa na ich korzyść? Wolę uciec od musu odpowiadania na to pytanie przedstawiając swoją propozycję typu względem tego starcia. Mianowicie, odnośnie do pierwszego siatkarskiego typu obstawiam, że w tym spotkaniu będą potrzebne co najmniej 4 sety w celu wyłonienia zwycięzcy.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (17.03.2024 r.) 

Tylko odetchniemy od tego, co wydarzy się w starciu między ZAKSĄ a Treflem, a już będziemy czekali na rywalizację między “Jurajskimi Rycerzami” a suwalskim Ślepskiem. W kontekście tego spotkania trzeba powiedzieć, że zdecydowanym faworytem są gospodarze. 

Każdy inny wynik niż ich przekonywujący triumf będzie bardzo dużą niespodzianką, wręcz ligową sensacją! Co prawda Ślepsk był w stanie pokonywać Wartę, ale tylko 2-krotnie w ich 11 ligowych spotkaniach. Dodatkowo, kiedy pokonywali murowanych faworytów względem tego spotkania, to dokonywali tego w Suwałkach. Natomiast w Zawierciu łącznie 5 razy lepszą była Warta która “oddała” Ślepskowi tylko 3 sety we własnej hali. 

A jakimi jeszcze słowy można przedstawić drużynę z Suwałk? Ano tak, że znajdują się w podobnej sytuacji, co katowicka Gieksa. Z jednej strony nie muszą martwić się o spadek, ale z drugiej jeszcze – z matematycznego punktu widzenia – nie mogą być do końca tego pewni. Tym bardziej, że mają trudny terminarz przed sobą. A o zwycięstwo będzie szalenie ciężko, bo zmierzą się z zespołem, który będzie chciał się odbić po stracie punktu w Gdańsku i porażce w 4 setach z warszawskim Projektem. 

Zwłaszcza, że już stracili pozycję wicelidera w PlusLidze, do której wydawało się przez pewien czas byli “przyspawani”. Dlatego też odnośnie do tego typu dnia nie może dziwić, że moja propozycja będzie się wiązać z tym, czego dokonają dziś na tle Ślepska Malow Suwałki. 

Statystyki: 

 • Ślepsk Malow Suwałki zdobywał mniej niż 24 punkty w premierowych partiach w ostatnich 5 meczach przeciwko Warcie. 
 • Również mniej niż 24 oczka Ślepsk zdobywał w pierwszych setach 9 razy w ostatnich 10 wyjazdowych spotkaniach
 • Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywała 6 ostatnich gier przeciwko suwalskiemu Ślepskowi. 
 • Kiedy Warta wygrywała 12 razy w ostatnich 13 domowych meczach, tak Ślepsk przegrywał 9 razy w ostatnich 10 wyjazdowych konfrontacjach
 • Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywała pierwszego seta w ostatnich 5 ligowych starciach przeciwko Ślepskowi. 
 • Łącznie 13 razy w ostatnich 14 spotkaniach domowych Warty zespoły zdobywały mniej niż 47 punktów
 • Tylko jeden z 9 ostatnich meczów Ślepska Malow Suwałki skończył się po 3 odsłonach! 
 • Ślepsk Malow Suwałki przegrywał wynikami jeden do trzech 4 ostatnie wyjazdowe mecze w PlusLidze
 • Aluron CMC Warta Zawiercie zdobywała więcej niż 77 punktów 7 razy w ostatnich 8 występach. 

Co obstawiać? 

W tym spotkaniu mamy jeszcze wyraźniejszego faworyta niż względem pierwszego spotkania. Wydaje się, że chyba tylko całkowite zlekceważenie przeciwnika mogłoby sprawić, że Warta nagle straci chociaż punkt w konfrontacji ze Ślepskiem Malow Suwałki. Taki mecz, jaki dziś jest przed nimi po prostu trzeba zwyciężać, jeżeli chce się wrócić na fotel wicelidera bieżącej kampanii PlusLigi.

Handicap punktowy - Warta Zawiercie (-8.5 pkt): TAK
Kurs: 1.51
Graj!

Dlatego też mimo, że jako kibic siatkówki chciałbym obejrzeć wyrównany mecz pełen zwrotów akcji, tak bardzo trudno się właśnie tego spodziewać w przypadku tej konfrontacji. A patrząc na ilość różnic, a przede wszystkim na skalę jakości siatkarzy Warty, spodziewam się ich triumfu ze w sumie co najmniej 9-punktową przewagą punktową. Dlatego też na zakończenie dodam, że ten typ stawiany z kodem promocyjnym Betclica zyskał wartość na poziomie 1.51. 

Propozycja kuponu:

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle vs Trefl Gdańsk, Warta Zawiercie vs Ślepsk Malow Suwałki, double, Betclic, PlusLiga, 26 kolejka

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze