Siatkarze Trefla zachwycą w PlusLidze, a Projektu w Challenge Cup? Gramy o 260 PLN

Akaa Volley - Projekt Warszawa, Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk, STS, double, kupon, siatkówka, Challenge Cup, PlusLiga

Także we wtorek będziemy oglądać w akcji polskie kluby. Różnicą, względem choćby wczoraj, jest to, że tym razem tylko jedna z gier odbędzie się w ramach PlusLigi. W Lubinie tamtejszy Cuprum postara się utrudnić życie gdańskiemu Treflowi. Czy będą w stanie urwać przyjezdnym, choćby seta? Teoretycznie nie powinni być w stanie. W końcu mowa jest o spotkaniu między piętnastą, a piątą drużyną obecnej kampanii PlusLigi. Dlatego też bardziej prawdopodobne jest to, że jak ktoś ma się zbliżyć do najbliższych rywali, to jednak gracze „Gdańskich Lwów” do Asseco Resovii, a nie siatkarze Cuprum do katowickiej Gieksy. Tak jak wspominałem: nie będzie to jedyny mecz z udziałem polskich klubów, a drugim będzie pojedynek Projektu Warszawy.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania
_____________________

✅ SPECJALNY BONUS: + 250 za gola Interu lub Atalanty!

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (30.01.2024 r.)

Te drużyny mierzyły się przeciwko sobie 19 razy w PlusLidze. A my po raz kolejny kupon zawierający typ na PlusLigę stawiamy z kodem promocyjnym STS. Łącznie piętnastokrotnie lepszymi okazywali się dzisiejsi przyjezdni. Siatkarze reprezentujący „Gdańskie Lwy” znaleźli sposób – z resztą nie od dziś – na graczy Cuprumu. Nota bene zdążyli to udowodnić również i w tym sezonie.

Na początku listopada zeszłego roku pokonali dzisiejszych gospodarzy bez straty seta zwyciężając w poszczególnych setach do: 20, 15 oraz 24 punktów. Do tego trzeba zauważyć, że w ostatnich 6 grach Cuprum odniósł raptem jedno zwycięstwo i to 8 stycznia nad „Wojskowymi”. Dla odmiany gdański Trefl jest na fali 2 zwycięstw z rzędu, a w sumie zwyciężał 4 razy w 6 ostatnich pojedynkach. Jakby mało było tego, że siatkarze Trefla są w dużo lepszej formie, to i na dystansie sezonu udowodnili, że umiejętniej potrafią rozkładać siły od zawodników Cuprumu. U „Gdańskich Lwów” nawet kiedy nie idzie, to widać, że mają pomysł, opracowaną strategię, której ściśle się trzymają w meczu. Kiedy nie wychodzi coś zgodnie z założeniem, dokonują kosmetycznych poprawek.

Natomiast, jak to jest po stronie Cuprumu? Przed sezonem – patrząc głównie na ich skład – wydawało się, że nie będą znów plasować się na dole stawki. Tymczasem rzeczywistość brutalnie „zweryfikowała” drużynę trenera Pawła Ruska. Czy znajdą jakikolwiek sposób na to, by zatrzymać np. Aleksieja Nasewicza, który błyszczy w ostatnim czasie w barwach Trefla? Powiedzieć, że jest to wątpliwe to w zasadzie, jakby niewiele powiedzieć.

Tak samo trudno zakładać, że „własne ściany” pomogą im zaskoczyć dużo lepiej dysponowany Trefl. Owszem, można za np. Patrykiem Niemcem z wywiadu dla strony klubowej uznać, że: „Myślę, że będą musieli ryzykować zagrywką, żeby odrzucić nas od siatki i grać bardziej w obronie”. Tylko, że który z siatkarzy Cuprumu miałby skutecznie i regularnie tego dokonywać? Na ten moment wydaje się, że po prostu zakończy się na próbach. W końcu trzeba pamiętać, że w ostatnich dwóch meczach to dobrze szło Treflowi na przyjęciu i w bloku względem ówczesnych przeciwników.

Statystyki:

 • We wszystkich ostatnich 6 domowych meczach Cuprum z rywalami zdobywał mniej niż 184 punkty.
 • Z kolei sam zespół dzisiejszych gospodarzy zdobywał więcej niż 74 oczka w 6 z ostatnich 7 konfrontacji.
 • Dla odmiany siatkarze Trefla nabijali mniej niż 89 punktów w ostatnich 5 wyjazdowych rywalizacjach.
 • „Gdańskie Lwy” to drużyna, która przegrywała ostatnie 4 mecze wyjazdowe w PlusLidze.
 • Gracze Cuprumu przegrywali drugiego seta 6 razy w 7 ostatnich domowych spotkaniach w PL.
 • Cuprum Lubin jest „na fali” 10 porażek w 11 ostatnich grach mających miejsce w PlusLidze.
 • Po 18. kolejkach zawodnicy Trefla wywalczyli 35 oczek notując przy tym 11 wygranych. Z kolei Cuprum ma 12 punktów przy 3 triumfach, ale też mają o mecz mniej od Trefla.

Co obstawiać?

Podobnie, jak w przypadku drugiego z granych meczów z udziałem co najmniej jednego polskiego klubu – o czym więcej poniżej – i tu spodziewam się jednostronnego spotkania. Nie bez powodu kurs na wygraną Trefla wynosi w STS raptem 1.22. Dlatego też zakładam – tak jak i środowiskowi eksperci – że bez problemu powinni uporać się z Cuprumem również na ich terenie. Przemawia za tym to, w jakiej formie znajduje się cały zespół. Kiedy Trefl jest „w gazie”, to Cuprum poszukuje optymalnych ustawień na parkiecie.

1. drużyna - liczba punktów - mniej niż 80 punktów: TAK
Kurs: 1.85
Graj!

Dodatkowo – patrząc na ich grę na dystansie całego sezonu – nie może dziwić, że znów uciekają tylko „Wojskowym”. Grają za nerwowo, za szybko, a przy tym popełniają całą masę prostych błędów własnych. Patrząc na formę Cuprumu względem Trefla, to po prostu brakuje im: stabilniejszej postawy w przyjęciu, spokojniejszego rozegrania oraz celniejszych ataków. Jeżeli jeszcze zagrywką nie odrzucą „Gdańskich Lwów”, to będziemy świadkami ponownie siatkarskiego nokautu. A od siebie typuję, że nie ma sposobu na to, by Cuprum Lubin nie zdobędzie więcej niż 79 punktów.

Akaa Volley – Projekt Warszawa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (30.01.2024 r.)

Siatkarze broniący barw fińskiego zespołu pokonali hiszpańskich przeciwników, którymi był zespół Pamesa Teruel. Tym samym awansowali do półfinału CEV Challenge Cup. Wygląda na to, że właśnie nadszedł koniec ich sukcesów w tych rozgrywkach, bo trafili na dużo mocniejszych przeciwników. Piszę tak, ponieważ w pierwszym starciu jednej drugiej finału skonfrontują się z zawodnikami reprezentującymi Projekt Warszawa.

Dlatego też patrząc na tę parę, to trudno zakładać jakąkolwiek większą rywalizację. Takowej bardziej można wyglądać odnośnie do drugiej, gdzie dojdzie do konfrontacji między Vero Volley Monzą, a Galatasaray Stambuł. Wracając do opowiadania o tym spotkaniu, to po prostu mowa jest o dwóch różnej wielkości zespołach. Fińscy przeciwnicy mogą zaskoczyć Projekt tak naprawdę dopiero wtedy, kiedy zespół ze stolicy poczuje się zbyt pewnie na parkiecie. Dlatego też drugi typ dnia po prostu „musi” dotyczyć jednostronności tej rywalizacji.

Statystyki:

 • Drużyna dzisiejszych gospodarzy zdobywała więcej niż 70 punktów w 23 z ostatnich 24 gier domowych.
 • Zespół Projektu Warszawy zwyciężał w drugim secie w 13 z ostatnich 15 meczów wyjazdowych.
 • W 7 z 8 ostatnich konfrontacji Akii Volley w Challenge Cup oni wraz z rywalami zdobywali więcej niż 148 punktów.
 • Warszawska drużyna zdobywała mniej niż 93 punkty we wszystkich ostatnich 6 spotkaniach.
 • Team Akaa Volley wygrywał wszystkie ostatnie 14 domowych gier, a także łącznie 8 rozgrywanych w ramach Challenge Cup.
 • Zawodnicy Projektu odnosili wygrane 3:0 w każdym z ostatnich 3 meczów wyjazdowych.
 • Dla odmiany Projekt zwyciężał w 6 ostatnich meczach w Challenge Cup, w tym w 5 triumfując wynikiem 3:0.
 • Zespół dzisiejszych gospodarzy wygrywał pierwszego seta w 6 z ostatnich 7 pojedynków.
 • Z kolei siatkarze Projektu okazywali się lepszymi od rywali tyle samo razy w trzecich odsłonach w wyjazdowych spotkaniach.

Co obstawiać?

O tym, jak dużym faworytem są przyjezdni doskonale świadczą kursy. Wycena zwycięstwa polskiego zespołu wynosi 1.06 względem 8.50 na analogiczne zdarzenie do Akii. Z racji tego, że w momencie przygotowywania materiału kurs na 3 sety jest minimalnie wyższy niż, że Projekt zwycięży bez straty seta, to wybieram właśnie ten siatkarski typ.

Liczba setów w meczu Akaa Volley - Projekt Warszawa - 3: TAK
Kurs: 1.60
Graj!

Uważam, że zawodnicy stołecznej drużyny mimo gry na wyjeździe po prostu muszą udowodnić swoją klasę i różnicę poziomów pomiędzy tymi zespołami. Mam na uwadze to, że będzie to starcie półfinałowe w Challenge Cup. Także to, że to polski zespół wystąpi w roli przyjezdnych. Tylko, że właśnie: pojedynki z rywalami o co najmniej dwie półki niżej notowanymi pod względem umiejętności po prostu trzeba wygrywać w przekonywujący sposób.

Propozycja kuponu:

Akaa Volley - Projekt Warszawa, Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk, STS, double, kupon, siatkówka, Challenge Cup, PlusLiga

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze