Prime MMA 5: typy, kursy i zakłady bukmacherskie | 01.07.2023

Typy na Prime MMA 5

Prime MMA 5: typy na galę. Przed nami seria kilku ciekawych imprez mieszanych sztuk walki. Już w najbliższą sobotę – pierwsza z nich, a konkretniej chodzi o Prime MMA 5. W klatce zobaczymy popularnych i doświadczonych influencerów, fighterów czy celebrytów. Do walki stanie między innymi Jacek Murański, Prezes FEN, Don Kasjo, Trybson, a nawet czeka nas starcie Ewy Piątkowskiej z Adrianem Salwą. Emocji z pewnością więc nie zabraknie, a jeśli chciałbyś poznać zapowiedź i typy na Prime MMA Show 5, to serdecznie zapraszam do lektury!

Prime MMA 5 kod promocyjny

Prime MMA 5 typy

Nadchodząca, sobotnia gala Prime Show MMA 5 zapowiada się naprawdę interesująca. Bez wątpienia większość fanów czeka na walkę wieczoru, w której zmierzy się włodarz tej federacji, czyli Kasjusz “Don Kasjo” Życiński, a jego rywalem będzie Dominik Zadora. Warto również zaznaczyć, że walka została zakontraktowana jako bokserska w małych rękawicach. Obaj fighterzy mają doświadczenie w walkach, bowiem Don Kasjo brał udział w walkach bokserskich, a następnie stoczył kilka naprawdę niezłych pojedynków w FAME MMA. Jego rywal, Japoński Drwal także ma za sobą kilka pojedynków, między innymi w FEN. Jakie typy na walkę wieczoru Prime MMA 5 warto rozważyć? Wydaje się, że walka powinna potrwać powyżej 3.5 rund. Obaj zawodnicy są niezwykle wytrzymali – Don Kasjo udowodnił to we wspomnianej organizacji FAME, gdzie 6 z 9 pojedynków kończyło się przez decyzję. Starcia Zadory w 3 z 6 ostatnich walk również kończyły się przez decyzję, dlatego zdecyduję się na over 3.5 rund w sobotniej walce.

Powyżej 3.5 rund
Kurs: 1.60
Zagraj!

Bez wątpienia niezwykle interesująco zapowiada się również walka Pawła “Trybsona” Trybały z Grzegorzem “Szulim” Szulakowskim. Kursy bukmacherskie na tę walkę jasno wskazują, że faworytem tej potyczki na Prime Show MMA 5 jest Szuli. NIc dziwnego, bowiem do niedawna walczył z najlepszymi w KSW, gdzie potrafił pokonać Patryka Grudniewskiego czy Kamila Szymuszowskiego. Następnie mierzył się ze ścisłą światową czołówką, przegrywając z Mateuszem Gamrotem czy Normanem Parke. Trybson również próbował swoich sił w MMA, jednak nigdy nie zbliżył się nawet do poziomu Szuliego. Mierzył się z dużo niżej notowanymi rywalami i tak naprawdę nie ma on zbyt dużych szans w nadchodzącym starciu – w każdym aspekcie Szulakowski jest po prostu lepszy. I choć w swojej karierze Szuli rzadko kiedy szybko kończył rywali, to jeśli podejdzie na pełnym skupieniu, powinien zamknąć ten pojedynek dość szybko. Dlatego też idealnym zakładem na Prime MMA 5 na tę walkę będzie under rundowy. Biorąc więc pod uwagę umiejętności i dotychczasową karierę, myślę że pojedynek ten potrwa maksymalnie 2.5 rundy, a zwycięzcą będzie Grzegorz Szulakowski.

Mniej niż 2.5 rundy
Kurs: 1.40
Zagraj!

Prime MMA 5 kursy bukmacherskie

Warto również zaznaczyć, że zakłady na Prime MMA 5 są dostępne jedynie w Fortunie. Bukmacher ten ściśle współpracuje z federacją i dlatego też posiada on ofertę na wyłączność na wszystkie odbywające się gale. Oznacza to, że jeśli chciałbyś obstawić pojedynki z tej imprezy, to należy założyć konto w Fortunie. Poniżej natomiast znajdziesz kursy bukmacherskie na Prime MMA 5 na wszystkie walki. Oto one:

Kursy na walki Prime MMA 5
Fortuna
1.50
Don Kasjo
2.25
Zadora
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.25
Prezes FEN
3.21
RED
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.37
Bagieta
2.62
Jaś Kapela
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.78
Cios
1.33
Magical
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.80
Prezes FEN
1.80
Jacek Murański
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
4.14
Puszbarbie
1.15
Ewa Piątkowska
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.33
Wielki Bu
2.78
Łukasz Lupa
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.92
Ztrolowany
1.30
Tarzan
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.15
Szuli
4.14
Trybson
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.20
Łukasz Karpiński
1.53
The Karpi
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.20
Hunter
3.60
Polish Machine
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
3.90
Tomasz Olejnik
1.17
Czarny Polak
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Oferta i typy na Prime MMA 5 

Jak już wspomniałem, jedynym bukmacherem, który posiada możliwość typowania Prime MMA 5 jest Fortuna. I dlatego też – jeśli nie posiadasz jeszcze konta – warto przyjrzeć się ofercie powitalnej, którą oferuje ten bukmacher. W Fortunie zakład bez ryzyka to nawet 600 PLN, które otrzymasz na trzy pierwsze kupony. Dzięki nim możesz liczyć na ubezpieczenie kilku pierwszych zakładów, co oznacza, że nawet w przypadku błędnego typu nie pozostaniesz z pustymi rękami i otrzymasz zwrot postawionych środków. Wystarczy więc przejść przez rejestrację z kodem promocyjnym Fortuna, żeby otrzymać dostęp do opisywanych promocji. A co dokładnie należy zrobić, aby cieszyć się z trzech zakładów bez ryzyka? Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Załóż konto w Fortunie z kodem ZAGRANIE. Link do aktywacji promocji na Prime MMA 5
 2. Wpłać depozyt i obstaw zakład
 3. W przypadku przegranego kuponu otrzymasz zwrot na konto depozytowe do 100 PLN
 4. Drugi i trzeci kupon również będzie ubezpieczony, kolejno do 200 i 300 PLN
 5. W przypadku błędnego typu otrzymasz zwrot do 200 i 300 PLN
 6. Łącznie możesz liczyć na 600 PLN zwrotu na konto depozytowe
Prime MMA 5 kod promocyjny

Typy na Prime Show MMA 5

Czas na konkrety i typy na Prime Show MMA 5. Tak naprawdę w klatce zobaczymy tyle ciekawie zapowiadających się walk, że trudno było wybrać tylko kilka do przeanalizowania i podania typu. W końcu zobaczymy Szuliego, Don Kasjo, Prezesa FEN, Ewę Piątkowską czy Jacka Murańskiego. Na które z pojedynków warto więc zwrócić uwagę? Zachęcam do przejrzenia moich analiz i typów na Prime MMA 5. Zatem co warto rozważyć podczas typowania sobotniej gali?

Don Kasjo vs Dominik Zadora, walka wieczoru Prime MMA Show 5

Jak już wspomniałem nieco wyżej, w walce wieczoru będzie się działo. Naprzeciw siebie stanie w końcu dwóch fighterów, których śmiało można określić sportowcami i pomimo freakfightowej, to ten pojedynek powinien stać na naprawdę wysokim poziomie. Kursy bukmacherskie są dość wyrównane, z nieznacznym wskazaniem Don Kasjo. Pokazał on chociażby w walce z Normanem Parke swoją waleczność i niezłą technikę – w końcu mierzył się z byłym zawodnikiem UFC czy KSW, a przegrał dopiero przez decyzję. Zadora natomiast walczył dla FEN czy Babilonu, więc dla jednych z większych federacji MMA w naszym kraju. Czego zatem jeszcze można spodziewać się po walce wieczoru?

Wydaje się że walka powinna być niezwykle zacięta i przede wszystkim – długa. Zawodnicy zdecydowali się na walkę w małych rękawicach, co z pewnością utrudni nieco pojedynek Don Kasjo, który walcząc na zasadach bokserskich w klasycznym sprzęcie byłby tutaj murowanym faworytem. Obaj słyną z silnych ciosów i długich wymian, a do tego są naprawdę wytrzymali. Mimo to, biorąc pod uwagę ostatnie pojedynki obu fighterów, myślę że im dłużej będzie trwała ta walka, tym większe szanse na zwycięstwo będzie miał Kasjusz Życiński. A skoro spodziewam się długiego pojedynku, to obstawię wygraną Don Kasjo.

Don Kasjo wygra walkę
Kurs: 1.50
Zagraj!

Jaś Kapela vs Bagieta

Kolejnym pojedynkiem, na który warto zwrócić uwagę będzie co-main event gali Prime MMA 5, czyli starcie Jasia Kapeli z Bagietą. Faworytem Fortuny jest Michał Gorzelańczyk, jednak nie można zapominać, że Kapela już raz zaskoczył – podczas swojej pierwszej walki z Ziemowitem Kossakowskim, kiedy to również był skazywany na pożarcie, a ostatecznie zwyciężył. Czego więc można spodziewać się po tej walce i jakie typy na Kapela – Bagieta warto rozważyć?

Bagieta nie jest oczywiście zawodowym fighterem i tak naprawdę widać to po stoczonych do tej pory walkach. Na ten moment jego bilans wynosi 2-1 i wszystkie trzy starcia miały miejsce właśnie na Prime Show MMA. Na jego drodze stanął Jan Patecki, Patryk Śliwa oraz Łukasz Wawrzyniak. Z dwoma pierwszymi Bagieta rozprawił się w bardzo efektownym stylu – pokonując ich kolejno w 1. i 2. rundzie. Zasłynął on z bardzo ekstrawaganckiego stylu walki – tak naprawdę Gorzelańczyk mało kiedy kalkuluje czy ma pomysł na prowadzenie walki. Wychodzi i daje z siebie wszystko od samego początku, co bez wątpienia podoba się publiczności. A jak spisze się w nadchodzącym pojedynku?

Jaś Kapela to oczywiście aktywista o skrajnie lewicowych poglądach, który również ze sportem nie miał nigdy do czynienia. Szczególnie jeśli chodzi o jakiegokolwiek typu zawodowstwo. W karierze freakfightera mierzył się do tej pory z dwoma przeciwnikami. Niespodziewanie pokonał w swojej premierowej walce prawicowego dziennikarza – Ziemowita Kossakowskiego, co odbiło się szerokim echem, bowiem faworytem był właśnie jego rywal. Potem, w drugiej i ostatniej jak dotąd potyczce mierzył się z Konradem Skolimowskim, który nie dał szans Kapeli. Jak będzie tym razem?

Jaki zakład na Prime MMA 5 i tę walkę warto rozważyć? Jak już wspomniałem, obaj zawodnicy mieli bardzo mało wspólnego ze sportem, co widać po ich dotychczasowych pojedynkach. Próżno szukać tam techniki czy efektownych ciosów – walczą dla rozrywki, aczkolwiek jest to oczywiście widowiskowe. Z pewnością Bagieta będzie chciał szybko zakończyć walkę, jednak jeśli “wystrzela” się na początek, to z każdą minutą może być mu trudniej. Kapela natomiast, jeśli podejdzie mądrze do pojedynku i przetrwa nawałnicę ciosów rywala, to ma nawet szanse na podobny rezultat co w swojej pierwszej walce. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie i sporo zależy tu od Bagiety. Mimo to zdecyduję się obstawić, że walka nie zakończy się w 1. rundzie. W końcu obaj, z walki na walkę będą coraz lepiej przygotowani i być może zobaczymy potyczkę na nieco wyższym poziomie niż ich ostatnie pojedynki. Dlatego też myślę że możemy spodziewać się rozpoczęcia 2. rundy w tej potyczce.

Walka zakończy się w 1. rundzie: NIE
Kurs: 1.50
Zagraj!

Prezes FEN vs Jacek Murański 

Bez wątpienia jedną z najciekawszych i okazuje się – najbardziej wyrównanych walk podczas Prime Show MMA 5 – będzie pojedynek Prezesa FEN z Jackiem Murańskim. Kursy Fortuny są identyczne na obu fighterów (1.80 do 1.80) i tak naprawdę zarówno Paweł Jóźwiak, jak i Muran mogą zwyciężyć. Co jednak warto rozważyć podczas obstawiania tej walki?

O prezesie FEN w kontekście jego udziału w walkach zaczęło robić się głośniej w zeszłym roku, kiedy to postanowił stanąć do walki na gołe pięści podczas organizowanych zawodów przez federację Wotore. Wtedy też stanął do pojedynku z Marcinem Najmanem, który po kilkunastu sekundach był już na deskach, dzięki czemu Paweł Jóźwiak postanowił na dłużej zagościć we freakfightach. Następnie zmierzył się na FAME MMA z Boxdelem, gdzie po kiepskiej walce z jego strony musiał uznać wyższość rywala. Później stanął w klatce z Marcinem Najmanem, który także pokazał mu miejsce w szeregu. Po raz kolejny Jóźwiak pokazał się ze słabej strony, przegrywając przez decyzję sędziów. A czy w starciu z Muranem ma szanse wygrać pierwszy jak dotąd pojedynek w MMA?

Jacek Murański wraca natomiast do freakfightów po rodzinnej tragedii. Do tej pory stoczył trzy walki i wszystkie przegrał, ulegając dwukrotnie Arkadiuszowi Tańculi oraz Robertowi Pasutowi. I choć Murański wydaje się pewny siebie przed każdą walką, to klatka bardzo szybko go weryfikuje. Teraz trzeba przyznać, że ma rywala “ze swojej półki”, więc w koĶcu ma szansę na przełamanie i pierwsze w karierze zwycięstwo. Czy uda mu się pokonać najbliższego rywala?

Jaki typ warto rozważyć na walkę Prezes FEN – Muran? Po przeanalizowaniu walk obu zawodników, wydaje się, że mimo wszystko lepiej wygląda Jacek Murański. Pokazał się z dobrej strony w obu walkach z Arkadiuszem Tańculą, kiedy to w pierwszy starciu przegrał dopiero w 4. rundzie, a w drugiej o zwycięstwie decydowali sędziowie. W starciu z Pasutem nie miał większych szans, jednak trzeba zaznaczyć, że rywale Murana byli dużo młodsi i po prostu sprawniejsi Jóźwiak natomiast stoczył dwie walki w MMA i ani przez moment nie wyglądał dobrze. Ucieczki przed rywalami czy niezgodne z przepisami zagrania mogą opisać jego wyczyny z klatki. Dlatego też obstawię zwycięstwo Jacka Murańskiego.

Jacek Murański wygra walkę
Kurs: 1.80
Zagraj!

Ewa Piątkowska vs Puszbarbie

Wśród najciekawszych pojedynków trzeba wyróżnić również zupełną nowość w polskich freakfightach, a więc pojedynek damsko-męski. Naprzeciw siebie stanie Ewa Piątkowska, czyli mistrzyni Europy i świata WBC w boksie zawodowym, a także Adrian Salwa, czyli popularny influencer-barber. Kto w tym jakże niespotykanym starciu ma większe szanse na zwycięstwo?

Ewy Piątkowskiej fanom boksu czy szerzej – sportów walki – przedstawiać nie trzeba. Wielokrotna mistrzyni i jedna z najlepszych pięściarek w naszym kraju i na świecie. Walczyła z najlepszymi zawodniczkami w boksie, jednak po karierze postanowiła wziąć się za mieszane sztuki walki. Ma już za sobą pierwsze starcie w Prime Show MMA, podczas której pokonała Annę Andrzejewską przez decyzję sędziowską. Jak jednak spisze się w starciu z dużo cięższym przeciwnikiem, a w dodatku mężczyzną?

Puszbarber dał się poznać szerszej publice jako jeden z członków ekipy Kamerzysty, z którym ostatecznie skończyli… z zarzutami. Miał on problemy z prawem po jednym z filmów opublikowanych na YouTube. Aktualnie jest znany jako barber i stylista gwiazd – ma swój salon w Warszawie, a także czesał i przygotowywał fryzury zawodnikom walczącym na FAME MMA. Teraz sam bierze udział w walkach, związując się właśnie z Prime MMA. W swoim pierwszym pojedynku musiał uznać wyższość rapera Soboty. Teraz stanie do kontrowersyjnej walki z Ewą Piątkowską. Jak się spisze?

Na jakie typy w walce Piątkowska – Puszbarbie warto się więc zdecydować? Co ciekawe kursy na Prime MMA 5 jasno wskazują, że faworytką jest była pięściarka. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem jest ona świetnie przygotowana przede wszystkim pod względem motorycznym. Jej rywal jest dużo większy, jednak w starciu z Piątkowską z pewnością nie należy uznawać tego za atut. Z pewnością “zabiega” swojego rywala. Ale czego po tej walce się spodziewać? Wydaje się, że nie powinniśmy oczekiwać spektakularnego KO czy szybkiego zakończenia walki. Piątkowska już w starciu z Andrzejewską miała problemy, aby zakończyć pojedynek przed czasem, o którym ostatecznie decydowała decyzja sędziów. Puszbarbie raczej także nie będzie w stanie wytoczyć ciężkiego działa i powalić rywalkę. Mimo to faworytką do zwycięstwa jest Piątkowska, dlatego biorąc pod uwagę podane informacje zdecyduję się na to, że nie wygra ona walki przed czasem.

Ewa Piątkowska wygra przed czasem: NIE
Kurs: 1.64
Zagraj!

Kupon na Prime MMA 5

Znając już wszystkie moje propozycje na nadchodzącą imprezę, można przejść do przygotowania zakładu na Prime MMA 5. Warto w tym miejscu również pamiętać o tym, żeby na kuponie znalazły się około 2-3 typy z Prime Show MMA 5. W końcu im więcej zdarzeń będzie na kuponie, tym prawdopodobieństwo trafienia takiego zakładu będzie niższe. Przy wspomnianej liczbie zdarzeń, jest szansa na podwojenie czy potrojenie postawionej kwoty, co powinno zadowolić każdego typera. Jeśli więc interesuje Cię taki kupon, to zachęcam do zapoznania się z poniższa propozycją.

Kupon na Prime MMA 5

Najważniejsze informacje o gali

A skoro poznałeś już moje zapowiedzi i przewidywania na najciekawsze walki, to warto przybliżyć nieco więcej szczegółów na temat samej imprezy Prime Show MMA 5. Gala została bowiem zaplanowana na najbliższą sobotę, 1 lipca od godziny 20:00. Oczywiście walki będzie można obejrzeć na żywo, a dokładnie w Hali Orbita we Wrocławiu. A jest co oglądać, bowiem czeka nas aż 12 pojedynków, wśród których wyróżnić należy potyczki Don Kasjo z Zadorą, Murana z Prezesem FEN czy Ewy Piątkowskiej z Puszbarbie. Dla fanów tej federacji i pojedynków freakfighterów, którzy nie zdołali nabyć biletów uruchomione zostało PPV, gdzie każdy – po wykupieniu dostępu – będzie mógł śledzić całą imprezę również live, jednak przed ekranem swojego telewizora czy laptopa.

Karta walk Prime Show MMA 5

Na koniec warto przedstawić jeszcze pełną kartę walk Prime MMA 5. W sobotę zobaczymy aż 12 pojedynków, z walką wieczoru pomiędzy Don Kasjo a Dominikiem Zadorą. Z pewnością będzie się więc działo, a nadchodząca gala zapowiada się naprawdę interesująco. Podsumowując – poniżej znajdziesz pełną kartę walk nadchodzącej gali. Oto ona:

 • Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs. Dominik “Japoński Drwal” Zadora
 • Paweł „Prezes FEN” Jóźwiak vs. Ernest “RED” Ivanda
 • Jaś Kapela vs. Michał „Bagieta” Gorzelańczyk
 • Adrian Cios vs. Łukasz “Magical Jr” Malankowski
 • Paweł „Prezes FEN” Jóźwiak vs. Jacek Murański
 • Adrian „Puszbarbie” Salwa vs. Ewa Piątkowska
 • Łukasz Lupa vs. Patryk „Wielki Bu” Masiak
 • Sebastian „Ztrolowany” Nowak vs. Mateusz „Tarzan” Leśniak
 • Grzegorz “Szuli” Szulakowski vs. Paweł “Trybson” Trybała
 • Tomek Olejnik vs. Ronaldo „Czarny Polak” Miranda
 • Kacper „Polish Machine” Miklasz vs. Daniel „Hunter” Więcławski
 • Łukasz Karpiński vs. Damian “The Karpi” Kasprzak

FAQ

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze