Polsko-angielski kupon przyniesie nam kolejny profit? Gramy o 225 PLN!

Wczoraj wreszcie udało się przerwać serię nietrafionych kuponów na Ekstraklasę. Dzisiaj spróbuję pójść za ciosem i poprawnie wytypować mecz Cracovii z Zagłębiem. Czy zespół Michała Probierza po dzisiejszym spotkanie wskoczy na drugie miejsce w tabeli? Drugim zderzeniem na moim kuponie jest starcie drużyn z dołu angielskiej Premier League – Astan Villi i Newcastle. Czy Sroki po raz kolejny odlecą od strefy spadkowej? Zapraszam do analizy i podzielenia się opinią na temat obu spotkań!

Pierwszy zakład w ForBET bez ryzyka do 50 PLN + powiększony bonus od depozytu 2050 PLN + 20 PLN Typomania!

Kod promocyjny: 2120PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Cracovia vs Zagłębie Lubin

Cracovia do tego spotkania (remis 0:0 z Wisłą Płock) była jedynym zespołem, który w każdym meczu zdobywał przynajmniej jedną bramkę. Mamy swój styl i zawsze do ostatniej minuty walczymy o zwycięstwo. Oczywiście jest nad czym pracować. Stwarzamy sobie dobre okazje, ale często zawodzi ostatnie podanie, brakuje nam też wygranych pojedynków w fazie ofensywnej” – tak na ostatniej konferencji wypowiedział się trener Cracovii, Michał Probierz. Pozwolę sobie nie zgodzić się z tymi słowami. Osobiście nie uważam, że Cracovia posiada własny styl, który identyfikuje tę drużynę, a sformułowanie, że „zawsze walczymy o zwycięstwo” nie opisuje stylu, a jest po prostu czymś co może powiedzieć każdy trener. Faktem jest, że Cracovia punktuje naprawdę solidnie i raczej zasłużenie znajduje się na 5. miejscu. Jednak sam styl gry wymaga sporej poprawy i powinno zacząć się od zwiększenia umiejętności stwarzania sobie sytuacji strzeleckich.

Dzisiaj dowiemy się czy udało się to zrobić w przeciągu dwóch ostatnich wolnych tygodni, a zweryfikuje to Zagłębie, które z ostatnich 4 wyjazdów przywiozło 7 punktów. Nie jest to wybitny wynik, ale pokazuje nam, że nawet poza Lubinem ta drużyna potrafi być groźna. O najbliższym meczu w kilku słowach wypowiedział się też trener Zagłębia, Martin Sevela: „Piłkarze, którzy wrócili ze zgrupowań reprezentacji są zdrowi i to ważne dla mnie. Możemy się teraz przygotować na mecz w Krakowie (…) To też niebezpieczny zespół mający wysokich graczy, przygotowanych na stałe fragmenty gry. My przygotowujemy piłkarzy pokazując, jak gra rywal w ofensywie i w defensywie”. Drużyna z Lubina z całą pewnością nie stoi na traconej pozycji i jest w stanie odnieść dzisiaj zwycięstwo. Czy tak się stanie? Zapraszam do zapoznania się z moim typem na to spotkanie.

Statystyki:

 • Cracovia nie przegrała żadnego z ostatnich 3 meczów, a dwa z nich okazały się wygrane.
 • Żaden z nich nie zakończył się BTTS-em i łącznie padły w nich tylko 3 bramki.
 • W ostatnich 4 meczach Zagłębie odniosło tylko 1 zwycięstwo.
 • Dwie ostatnie porażki Lubinian kończyły się wynikiem 0:1.
 • Cracovia jest drugą najlepszą defensywą w lidze (tylko 14 straconych goli).
 • Drużyna Michała Probierza wygrała 2 ostatnie domowe spotkania.
 • Zagłębie w tym sezonie przegrało na wyjeździe już trzy pojedynki.
 • 7 ostatnich meczów Zagłębia kończyło się underem 4.5.
 • 6 ostatnich bezpośrednich meczów to 3 zwycięstwa Cracovii, 2 remis i 1 wygrana Zagłębia.

Co obstawiać?

Moim zdaniem większe szanse na zwycięstwo ma dzisiaj zespół Michała Probierza. Co prawda wspominałem już o tym, że Cracovia nie gra najpiękniejszego futbolu, ale taki styl gry przynosi tej drużynie zdobywanie punktów z naprawdę dużą regularnością. Warto zwrócić również uwagę na to, że drużyna z Krakowa zachowała 3 czyste konta z rzędu, co jak na naszą Ekstraklasę jest sporym zaskoczeniem. Jednak granie na czystą Cracovię wiąże się ze sporym ryzykiem dlatego postawię na podpórkę, a kurs podbiję underem 4.5. W ostatnich meczach obu zespołów nie padało zbyt dużo bramek i wydaje mi się, że dzisiaj będzie tak samo. Zagłębie w ostatnich 5 meczach strzeliło tylko 4 gole, a o dobrej grze obronnej Cracovii już wspominałem. Liczę na to, że połącznie tych dwóch typów przyniesie mi kolejne poprawne typowanie.

Nasz typ: 1X/-4.5

Kurs: 1.48

Baner - skubiemy bukmachera

Aston Villa vs Newcastle United

Na drugi mecz przeniesiemy się do Premier League, a konkretniej do Birmingham, gdzie tamtejsza Aston Villa zmierzy się z Newcastle. Obie drużyny w ostatnim czasie grają z mieszanym skutkiem i znajdują się w okolicy strefy spadkowej. Kto spośród tych dwóch drużyn ma więcej szans na zwycięstwo?

Gdyby odpowiedź na to pytanie zależała tylko od formy w ostatnich meczach to należałoby odpowiedzieć, że to goście powinni dzisiaj dopisać sobie 3 punkty. Newcastle wygrało 2 ostatnie bardzo ważne mecze i odskoczyło od strefy spadkowej na odległość 5 punktów. Jednak raczej nie powinniśmy zakładać, że te dwa mecze w jakikolwiek sposób odmieniły oblicze tej drużyny. Obie wygrane (2:1 z Bournemouth i 3:2 z West Hamem) były jednobramkowe, nie były przekonujące ani w pełni zasłużone. Kolejny mecz powinien nam powiedzieć, czy Newcastle przeszło jakąś zmianę czy jednak ta drużyna jest skazana tylko na walkę o utrzymanie.

Sprawdzić to będzie mogła Aston Villa, która przegrała 3 ostatnie mecze i straciła przy tym aż 7 bramek. Taka seria na tak wysokim poziomie nie przystoi żadnej drużynie. The Villans za wzór powinni objąć sobie Sheffield, które gra bardzo dobrze i jest na 6. miejscu w tabeli. Jednak brać z kogoś przykład, a w rzeczywistości grać lepiej to dwie zupełnie różne rzeczy. Czy przerwa reprezentacyjna pomogła Aston Villi? Mam nadzieję, że tak, ale osobiście w żadnej z drużyn nie widzę faworyta tego spotkania.

Statystyki:

 • Newcastle nie przegrało żadnego z ostatnich 3 meczów, a dwa z nich okazały się wygrane.
 • Wszystkie z nich kończyły się BTTS-em.
 • Aston Villa przegrała 3 ostatnie spotkania.
 • 8 z ostatnich 9 meczów The Villans kończyło się rezultatem BTTS.
 • Z 11 strzelonymi bramkami Newcastle jest drugą najgorszą ofensywą w lidze.
 • Sroki w ostatnich 3 meczach strzelili 6 bramkę czyli ponad połowę swojego dorobku.
 • Aston Villa na swoim obiekcie notuje bilans 2-2-2.
 • Newcastle na wyjeździe przegrało już 4 mecze i straciło w nich 14 goli.

Co obstawiać?

Dopełnienie mojego kuponu będzie takie samo jak w dniu wczorajszym czyli postawię tutaj na BTTS. Statystyki potwierdzają, że taki rezultat pada w ostatnich meczach obu drużyn bardzo często. W dodatku stanie mecze to lepsza gra ofensywna Newcastle i liczę na to, że dzisiaj zostanie to utrzymane. A co do Aston Villi to mogę powiedzieć, że jest ona bardzo groźna na własnym boisku, na którym strzela ze sporą regularnością. Obie drużyny muszą walczyć dzisiaj o zwycięstwo. Remis w takim meczu nie daje niczego dobrego żadnej ze stron. Trudno jest mi powiedzieć, która drużyna ma większe szanse na zwycięstwo, ale z całą pewnością spodziewam się otwartego meczu, który zakończy się bramkami po obu stronach.

Nasz typ: Obie drużyny strzelą bramkę

Kurs: 1.73

Konto na forBET z kodem promocyjnym 2120 PLN ✅

Konto na Typomanii- jeszcze nie ❗❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i walcz o świetne nagrody!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!