Oświęcimianie wyciągnęli wnioski po ostatnim finale? THL AKO 3.30!

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oswiecim

Dziś rozpoczynamy walkę o złote i brązowe medale w Tauron Hokej Lidze. GKS Tychy zagra o trzecie miejsce z JKH Jastrzębiem do dwóch zwycięstw, a GKS Katowice zmierzy się o tytuł mistrza Polski z Unią Oświęcim do czterech wygranych. Wezmę pod lupę pierwsze starcia tych zespołów, więc zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

GKS Tychy – JKH Jastrzębie: typy i kursy bukmacherskie (02.04.2024)

Kod promocyjny Goplusbet czeka na Ciebie! W tym sezonie dostajemy powtórkę z kampanii 2021/2022, w której to tyszanie zmierzyli się z jastrzębianami o trzecie miejsce. Wtedy górą byli hokeiści z Jastrzębia, którzy rozstrzygnęli wynik rywalizacji w trzech spotkaniach. Tamten sezon i obecny przedzielała jeszcze jedna zeszłoroczna kampania, w której to jastrzębianie odpadli w ćwierćfinale, a tyszanie musieli zadowolić się srebrnymi medalami. Wróćmy jednak do teraźniejszości, a w niej zgodne były oba zespoły, ponieważ w swoich meczach ćwierćfinałowych potrzebowali sześciu podejść do awansu, a w starciach półfinałowych jedni jak i drudzy potrzebowali pięciu meczów do odpadnięcia i spotkania się w walce o brązowe medale.

W tej kampanii mieliśmy cztery drużyny, które realnie mogły walczyć o tytuł mistrza Polski i tak naprawdę każdy inny rezultat dla każdej z nich można traktować, jako porażkę. Z tego względu starcia o trzecie miejsce rządzą się swoimi prawami i zespoły przeważnie wrzucają na luz i ten mecze pod względem bramek są nawet bardziej interesujące od finału, w którym stawka jest znacznie większa. Tyszanie z jastrzębianami mierzyli się w tym sezonie sześć razy, ale najważniejsze starcie padło łupem GKS-u, który sięgnął po Puchar Polski. W ligowej rzeczywistości znowu lepiej wypadli tyszanie, którzy trzykrotnie ogrywali jastrzębian, natomiast JKH dwa razy znalazło sposób na przeciwnika, choć z najwyższego zwycięstwa mogli cieszyć się goście dzisiejszej rywalizacji o brązowe medale.

Statystyki:

  • Bilans bramkowy GKS-u Tychy w play-off wynosi 26:25
  • Bilans bramkowy JKH Jastrzębia w play-off to 17:25

Co obstawić?

Zarówno jedni, jak i drudzy stracili w półfinałach sporo goli, stąd ich ujemny bilans w całym play-off. Tak, jak wspominałem wcześniej spotkania o trzecie miejsca, rządzą się swoimi prawami i choć w starciach tych zespołów często oglądaliśmy małą ilość bramek, to teraz możemy zobaczyć całkowite przeciwieństwo. Kurs na gola w każdej tercji w pierwszym meczu jest naprawdę wysoki, więc postanowiłem spróbować w ten sposób.

Gol w każdej tercji - TAK
Kurs: 1.89
Zagraj!
grupa hokej zagranie

GKS Katowice – Unia Oświęcim: typy i kursy bukmacherskie (02.04.2024)

Tak samo, jak w przypadku pary, która zagra o trzecie miejsce tak i w parze walczącej o złote medale mamy powtórkę z sezonu 2021/2022. Tamta kampania była jedynie szczęśliwa dla katowiczan, a oświęcimianie, choć dotarli do finału, to na pewno chcieli o nim, jak najszybciej zapomnieć. GieKSa nie dała żadnych szans Unii, którą odprawiła w czterech meczach. Rok później, gdy katowiczanie sięgali po swój drugi tytuł z rzędu, to samo zrobili z GKS-em Tychy, więc ich bilans w spotkaniach finałowych jest naprawdę kosmiczny i oświęcimianie mają czego się obawiać, choć na pewno będą chcieli wziąć rewanż za to co się stało. Do wieczornych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

W fazie zasadniczej Unia potrafiła postawić się GieKSie, która co prawda zgarnęła dwa pierwsze ligowe bezpośrednie starcia, ale w trzech następnych górą byli oświęcimianie. Po spotkaniach finałowych możemy spodziewać się zdecydowanie bardziej zamkniętych rywalizacji. Katowiczanie staną przed kapitalną szansą, żeby zagarnąć trzecie złote medale z rzędu, ale oświęcimianie nie będą chcieli im ułatwić sprawy, zwłaszcza po tym, co stało się w poprzednim finale. O dziwo dużo trudniejsze warunki postawiły Unii i GieKSie zespoły w ćwierćfinale, które miały nie mieć żadnych szans, a jednak napsuły im krwi. Dużo łatwiej było w półfinałach z rywalami z podobnej półki.

Statystyki:

  • Bilans bramkowy GKS-u Katowice w play-off wynosi 33:19
  • Bilans bramkowy JKH Jastrzębia w play-off to 34:23

Co obstawić?

Jestem zdania, że w pierwszym meczu będzie dużo zamkniętej gry szczególnie ze strony gości, którzy ostatnio w finale nie wygrali żadnego spotkania, a liczą na mistrzostwo, muszą małymi krokami zacząć zbierać zwycięstwa. Czy katowiczanie udźwigną presję związaną z możliwością zdobycia trzeciego złotego medalu z rzędu? Tego nie wiem, ale mają sporo atutów, żeby to zrobić. Myślę, że pierwsza tercja to będzie badanie swoich możliwości i nikt nie będzie chciał się odsłonić, dlatego idę tutaj w poniżej dwóch goli w pierwszych dwudziestu minutach gry. Typy PHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Poniżej 1,5 bramki w 1. tercji
Kurs: 1.75
Zagraj!
Kupon goplusbet THL

Foto. PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze