Olympiakos „u siebie”, czy Fiorentina w drugim finale z rzędu — kto sięgnie po LK? Kurs 2.60!

Trofeum LK

Dzisiaj w Atenach odbędzie się drugi finał europejskich pucharów w tym sezonie. Atalanta sięgnęła po Ligę Europy, a Olympiakos wraz z Fiorentiną walczą o trofeum w Lidze Konferencji. Ekipa z Pireusu występuje praktycznie o siebie, więc będzie mogła liczyć na doping miejscowych kibiców, ale to klub z Florencji ma większe doświadczenie w tych rozgrywkach. Kto będzie cieszył się z triumfu? Przygotowałem BetBuilder na środowe zmagania, zapraszam do lektury!

Kod promocyjny Superbet

 

Olympiakos vs Fiorentina (29.05.2024)

Skorzystaj z kodu promocyjnego w Superbet! Olympiakos po raz pierwszy bierze udział w finale europejskich pucharów. Mało kto spodziewał się, że klub z Pireusu znajdzie się tak daleko. Przecież nawet w Lidze Konferencji jest spora konkurencja i traf chciał, że decydujące starcie odbędzie się w Grecji. Jest to niewątpliwie spory zaszczyt oraz możliwość, aby zapisać się na kartach historii. Olympiakos w poprzednich rundach wyeliminował takie marki jak Aston Villa, czy też Fenerbahce, a więc zasłużenie znajduje się w gronie finalistów. Trenerem jest dobrze znany z hiszpańskich boisk Jose Luis Mendilibar, który jeszcze rok temu poprowadził Sevillę do triumfu w Lidze Europy, a teraz ma okazję sięgnąć po kolejne trofeum, tym razem w Lidze Konferencji. Niestety kampania ligowa nie poszła najlepiej u formalnych gospodarzy i tylko 3. pozycja jest tego potwierdzeniem, niemniej jednak nikt nie będzie miał za złe, jeżeli dzisiaj uda się pokonać Fiorentinę. Czy Ateny przyniosą szczęście Olympiakosowi? Inne typy dnia na Ciebie czekają!

Grupa Zagranie

 

Fiorentina to już stały bywalec w finałach Ligi Konferencji. Naturalnie żartuje, ale rozgrywki te są tak młode, że można zaryzykować takim stwierdzeniem. Na trzy edycje tego turnieju ekipa z Florencji melduje się po raz drugi w decydującym meczu o trofeum. Niestety rok temu nie udało się pokonać West Hamu w Pradze i szkoda, bo okazja była dobra, ale to doświadczenie zapewne pozytywnie wpłynie na podopiecznych Vincenzo Italiano. Za Fiorentiną całkiem niezły sezon w Serie A. Po raz kolejny zespół ten będziemy oglądać w LK, ale z pewnością formalnych gości stać na więcej. Konkurencja we Włoszech jest jednak bardzo duża i trzeba mierzyć siły na zamiary. Forma faworyta jest niezła i przede wszystkim w ofensywie wygląda to przyzwoicie. Drużyna z Florencji tworzy sobie wiele sytuacji bramkowych i część z nich znajduje drogę do siatki. Sporym plusem jest fakt, że w ostatnim czasie zdobywanie goli rozkłada się na wielu zawodników. Kto zostanie bohaterem w Atenach? Zajrzyj do innych typów na Ligę Konferencji!

Finał Ligi Konferencji: Olympiakos vs Fiorentina

Kto sięgnie po puchar?
Olympiakos 48%
Fiorentina 52%
23+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Olympiakos
  • Fiorentina

 

Co obstawiać?

Czy będzie to jednostronne spotkanie? Jestem zdania, że nie, bo Olympiakos ma atut praktycznie własnego boiska, a Fiorentina jest już ograna w finale Ligi Konferencji. Mam nadzieję, że to widowisko nas nie zawiedzie i doczekamy się sporych emocji.

Zdecydowałem się na BetBuilder, który mówi o tym, że ujrzymy minimum 5 kartoników i 5 rzutów rożnych po stronie ekipy z Włoch. Arbiter Artur Soares Dias to sędzia, który kojarzy się z wieloma upomnieniami. Jego ostatnie liczby to 5, 7, 12, 6. Spotykają się dwa kluby, które nie przebierają w środkach i spodziewam się minimum 5 kartek.

Dokładam do tego kornery Fiorentiny. Ich statystyki z niedawnych spotkań wyglądają tak: 5, 5, 6, 7. Jak możemy zauważyć, próg 4.5 jest odpowiedni i ofensywna maszyna Vincenzo Italiano powinna momentami przechylić szalę dominacji na stronę faworyta.

Powyżej 4.5 kartek w meczu + Fiorentina powyżej 4.5 rzutów rożnych
LK 29.05. Superbet

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze