Lightning i Panthers puszczą nerwy w czwartym spotkaniu? NHL AKO 2.43!

Panthers Lightning

Sobotniego wieczora rozpoczną się spotkania w Nowym Jorku i na Florydzie, gdzie będziemy mogli poznać zespoły, które jako pierwsze zapewnią sobie awans do następnej rundy. Z dzisiejszą analizą wybiorę się na mecz Tampa Bay Lightning – Florida Panthers. Niedzielnej nocy ciąg dalszy play-offowych emocji, więc sprawdzę jeszcze nastroje przed spotkaniem Toronto Maple Leafs – Boston Bruins. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

Tampa Bay Lightning – Florida Panthers (stan rywalizacji 0-3): typy i kursy bukmacherskie (27.04.2024)

Kod promocyjny Goplusbet czeka na Ciebie! Idealnie z formą trafili hokeiści Florida Panthers, którzy w kwietniu spisują się znakomicie. Wszystko zaczęło się od znakomitego finiszu w fazie zasadniczej, to udało się przełożyć na trzy spotkania w play-off, które padły łupem Panthers. W przypadku Lightning końcówka sezonu regularnego była fatalna i na pierwszą rundę nie udało się poprawić postawy. Przed gospodarzami arcy trudna sytuacja, bo do awansu potrzeba im czterech zwycięstw i nie ma możliwości na pomyłkę.

Goście w tej kampanii stają przed odwrotną sytuacją niż w poprzednim sezonie, w którym to oni byli o krok od odpadnięcia, a jednak zdołali odwrócić losy rywalizacji. Teraz to Panthers są o krok od promocji do drugiej rundy i pokazaniu kto jest teraz numerem jeden na Florydzie. Goście mogą być jeszcze bardziej okrutni dla gospodarzy, bo mogą wywalczyć awans na ich terenie, co wcale nie wydaje się misją niemożliwą, bo w hali Lightning wygrali wszystkie trzy spotkania, dwa w fazie regularnej i jedno ostatnio w play-off. Mimo że mamy do czynienia z derbami, to stosunkowo w trzech spotkaniach mieliśmy spokój pod względem kar. Pod tym względem gospodarze są trzecią od końca drużyną, natomiast goście trochę częściej lądowali w boksie kar, ale różnica jest niewielka.

Statystyki:

  • Tampa Bay Lightning w play-off 7 razy lądowali na ławce kar na dwie minuty
  • Florida Panthers w play-off 12 razy lądowali na ławce kar na dwie minuty
  • 1/3 razy w spotkaniu play-off tych ekip było powyżej 6,5 kar dwuminutowych

Co obstawić?

Gospodarze muszą wrócić krok po kroku do rywalizacji, ale nie mogą się przy tym pomylić. Panthers przez cały sezon udowadniali, że to oni są teraz numerem jeden na Florydzie i teraz pozostanie im domknięcie tego tematu. Czy uda im się to w zaledwie czterech starciach? Jest to możliwe! Jednak nie skupiam się na wygranym tej rywalizacji, a uważam, że w czwartym meczu mogą puścić nerwy zarówno jednym, jak i drugim. Gdyby rezultat nie był po myśli gospodarzy, to myślę, że na zakończenie będą chcieli trochę naruszyć graczy Panthers. Również możliwe jest to, że w drugą stronę też to może działać. Jeśli wynik nie będzie dobry dla gości, to nie będą się zabijać o to, żeby za wszelką cenę wygrać, i mogą prowokować graczy Lightning. Z tych względów idę w stronę kar dwuminutowych.

Powyżej 6,5 kar dwuminutowych
Kurs: 1.41
Zagraj!
grupa hokej zagranie

Toronto Maple Leafs – Boston Bruins (stan rywalizacji 1-2): typy i kursy bukmacherskie (28.04.2024)

Maple Leafs z Bostonu przywieźli jedno zwycięstwo do Toronto, co było naprawdę dobrym wynikiem, bo dawało szansę na odskoczenie w serii w dwóch domowych starciach z rzędu. Ostatecznie przed czwartą rywalizacją gracze z Kanady stracili to, co zyskali w Bostonie i teraz ponownie muszą ich gonić. Na bostończykach raczej w tej kampanii nie robiła wrażenia hala Scotiabank Arena, w której wygrali ostatnio trzeci raz z rzędu, co oznacza, że w Toronto goście nie przegrali jeszcze spotkania. Maple Leafs podobnie, jak wcześniej omawiani Lightning mają za sobą fatalną postawę pod koniec fazy zasadniczej i to może się dla nich też okazać bolesne w skutkach.

Bruins średnio radzili sobie na koniec sezonu regularnego, ale potrafili sięgać po wygrane. Na podstawie Maple Leafs i Lightning możemy stwierdzić, że w tym sezonie odpuszczanie sobie ostatnich spotkań z fazy zasadniczej może być zgubne. W Bostonie przyjezdni z Toronto pod względem oddawanych strzałów przeważali. Po przenosinach do Scotiabank Arena nie zmieniło się to, że goście oddawali więcej celnych uderzeń, ale tym razem byli to Bruins. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Statystyki:

  • 2/3 spotkaniach Toronto Maple Leafs oddawali więcej celnych strzałów od Boston Bruins
  • 2/3 meczach Toronto Maple Leafs oddawali co najmniej o trzy celne uderzenia więcej od Boston Bruins

Co obstawić?

Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia. Jeśli Maple Leafs myślą o awansie dalej, to muszą po prostu wygrać nadchodzącej nocy. W Toronto jest spore ciśnienie, bo w poprzedniej kampanii w końcu udało im się przejść przez pierwszą rundę i teraz mogą ponownie to zaprzepaścić i od nowa budować czarną dla całego Toronto serię. Żeby wygrać, trzeba oddawać strzały na bramkę i na to stawiam w tej rywalizacji. Maple Leafs muszą przejąć inicjatywę nad nadchodzącym starciem i mocno ruszyć na bramkę Bruins.

Toronto Maple Leafs -2,5 handicap celnych strzałów
Kurs: 1.73
Zagraj!
Kupon Goplusbet 27.04.2024

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze