Kurs 3.00 na Thunder – Warriors i NBA od 17:30. Gramy o 488 PLN!

Ofensywny mecz o 17:30 i starcie gigantów w nocy. Tak wygląda rozkład jazdy z sobotnimi typami na NBA. Zapraszam do lektury.

Dołącz do grona ludzi śledzących NBA i podziel się swoją opinią-> Typy NBA – grupa dyskusyjna

Kod rejestracyjny: 1250

obstawianie nba forbet
Skuteczność typów Zagranie na NBA w marcu: 19/32

Profit/Strata Zagranie na NBA w marcu: +766 PLN

Boston Celtics – Atlanta Hawks, 17:30 

NBA o 17:30 to super wiadomość dla każdego kibica koszykówki. To jest po prostu łatwo sprzedać, kiedy nie ma konieczności zarywania nocy dla oglądania meczu. Dziś jest to o tyle łatwiejsze, że wieczorne spotkanie zapowiada się na takie, które będzie przyjemne dla oka. Spodziewam się, że kibice zgromadzeni w TD Garden, przed telewizorami i innymi odbiornikami, zobaczą ofensywną rywalizację. 

Za przykład niech posłuży ostatni mecz tych drużyn w Bostonie. 14 grudnia 2018 roku gospodarze przejechali się po Jastrzębiach, wygrywając 129-108.

Drużyna z Atlanty to jedna z najgorszych obron w lidze. Tylko Phoenix Suns i Cleveland Cavaliers bronią gorzej i nie jest to powód do dumy. Bycie lepszym od takich ,,twierdz” to nic fajnego. To trochę tak, jak nasze usprawiedliwienia do rodziców na temat ocen: 

Ale Michał i Łukasz też dostali dwójki.” 

Who cares? 

Hawks w ostatnich dziewięciu meczach wyjazdowych ani razu nie pozwolili swoich przeciwnikom na mniej niż 112 punktów, a dominują takie rezultaty jak: 120, 135, 128 czy 129. Spodziewam się takiego samego wyniku w wykonaniu Celtics, którzy z każdym dniem wyglądają coraz lepiej. 

W pięciu ostatnich występach podopieczni Brada Stevensa pokonali Golden State Warriors, dwa razy Sacramento Kings i Los Angeles Lakers. Zwróćmy uwagę na jedną rzecz: obrona Celtów trochę kuleje, a było to widoczne na przestrzeni meczów z Clippers i z Kings. 

Licząc ostatnie 24 minuty rywalizacji z Clippers i pierwsze 12 pojedynku z Kings, zespół z Bostonu pozwolił łącznie na 118 punktów, co daje średnią prawie 40 na jedną kwartę! Kings to jedna z najszybciej grających ekip w lidze, ale i tak, oddanie im 120 punktów w 48 minut to nie jest zbyt dobra rzecz (spotkanie wcześniej Clippers zdobyli 140 oczek). 

Co ciekawe, na drugim miejscu pod względem tempa są zawodnicy Atlanty Hawks. I to nie tak, że jest to tylko szybkie tempo. Za tym idzie też jakość. 

Biorąc pod uwagę ostatni miesiąc rozgrywek, Hawks są na trzecim miejscu pod względem efektywności w ataku i w tym czasie zdobywają najwięcej punktów ze wszystkich. Ma to jak najbardziej sens. Połączenie szybkiej gry i efektywności musi dać efekty. 

Ostatnie 11 spotkań to średnia punktowa Hawks na poziomie 123.4 punktów. 

Jakie typy obstawić? 

Mecz w TD Garden to z jednej strony słaba obrona i dobry atak Hawks. Celtics przed własną publicznością potrafią zdobywać dużo punktów, a ostanie występy pokazują też, że Brad Stevens ma jeszcze co poprawiać, jeśli chodzi o bronioną część parkietu. Moim zdaniem zobaczymy tutaj duuuuuuuuuuuuuuuuuuużo punktów. Na tyle dużo, że stawiam na over, nawet przy tak wysokiej linii.

Zdarzenie:  liczba punktów w meczu Boston Celtics – Atlanta Hawks poniżej/powyżej 231.5

Typ: powyżej 231.5

Kurs: 1.85

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors (1:30) 

Powrót Kevina Duranta do Oklahomy może być… bez Kevina Duranta. Golden State Warriors nie są wcale na straconej pozycji, grając bez KD. 23 ostatnie spotkania bez niego to 22 zwycięstwa i nie jest to coś, co spodziewałeś się zobaczyć. 

Brak Duranta odmienia tę drużynę i wygląda to trochę tak, jak przed wolna agenturą w 2016 roku. Warriors grają wtedy razem, ruch piłki jest kozacki, a do tego dochodzi jeszcze efektywność w obronie. Z drugiej strony zawodnicy są już trochę starsi, co odbija się po atakowanej stronie boiska. 

Mogliśmy to zobaczyć w meczu z Houston Rockets. Warriors odnieśli zwycięstwo, ale samo spotkanie było nastawione na defensywę. 210 punktów dwóch czołowych ataków NBA to mało. 106 punktów mistrzów NBA wystarczyło do wygranej, ale zdarzały się momenty, w których nie było z czego nalać. Druga i czwarta kwarta to po 21 punktów w każdej z nich. Ostatecznie Warriors przetrwali, ale było blisko, żeby Rockets odrobili straty. 

Dzisiejszy występ Duranta jest wątpliwy, co w dużym stopniu osłabia atak najlepszej drużyny NBA w trzech z czterech ostatnich sezonów. Spodziewam się jednak, że podopieczni Steve’a Kerra dziś triumfują, nawet na tak trudnym terenie. 

Stephen Curry i jego kumple grają w kratkę, ale nie zmienia to tego, że to cały czas najlepsza drużyna w NBA i zespół, który zmotywowany potrafi wygrać ze wszystkimi. 

Coraz lepiej w nowym teamie odnajduje się DeMarcus Cousins, który ma za sobą najlepszy występ jako Wojownik. 27 punktów, osiem zbiórek, siedem asyst i najlepszy wskaźnik plus/minus (+7). To zaczyna wyglądać coraz lepiej i jeśli tak dalej pójdzie, to znowu zobaczymy playoffy pod znakiem dominacji jednego zespołu. 

Poza tym, Warriors mają coś do udowodnienia zawodnikom Thunder. Listopadowe spotkanie w Oakland zakończyło się wygraną 123-95 przyjezdnych. A mistrzowie NBA to ta drużyna, która przychodzi do gry po porażkach. 

Jakie typy obstawić? 

W tym przypadku zdecydowałem się na połączenie dwóch aspektów: wyniku i liczby punktów. Typuję, że to goście wygrają i nawet (potencjalna) absencja Kevina Duranta im w tym nie przeszkodzi. Ten mecz będzie kolejnym dowodem na to, że Golden State Warriors są nadal najlepsi w lidze. Ostatnie spotkanie z Houston Rockets pokazało jednak, że bez Duranta brakuje trochę siły rażenia w ataku, więc w rywalizacji z czwartą obroną w lidze Stephen Curry i spółka nie powinni zdobyć zbyt dużo punktów. Thunder też mają spore problemy w ofensywie i w żadnym z czterech ostatnich pojedynków nie przekroczyli 110 oczek. Wygrana Warriors i under punktowy – to moja propozycja.

Zdarzenie:  zwycięzca meczu Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors i liczba punktów poniżej/powyżej 228.5

Typ: Golden State Warriors i poniżej 228.5

Kurs: 3.00

Wszystkie typy na NBA znajdziesz pod tym adresem: https://zagranie.com/analizy-nba/ 

Comments are closed.