KSW 85 typy, kursy i zakłady bukmacherskie | 19.08.2023

Typy na KSW 85

KSW 85: typy na galę. Po nieco ponad miesiącu przerwy czas na kolejne wydarzenie spod szyldu największej federacji MMA w naszym kraju – KSW. Karta walk sobotniej imprezy zapowiada się niezwykle interesująco, a wieczór uświetni walka o pas pomiędzy Polakiem – Robertem Ruchałą, a Francuzem Salahdinem Parnassem. Jeśli chciałbyś poznać typy na KSW 85 i nasze przewidywania na najciekawsze walki, to wszelkie potrzebne informacje znajdziesz w poniższym artykule. Serdecznie zapraszam do lektury!

Fortuna baner

KSW 85: typy i przewidywania

Ostatnia gala, KSW 84 oczywiście była niezwykle udana – zawodnicy nie zawiedli, a kibice mogli cieszyć się z naprawdę świetnych pojedynków. Teraz, w najbliższą sobotę powinno być bardzo podobnie. Mianowicie w oktagonie stanie kilku świetnych fighterów, dla których liczy się tylko zwycięstwo. Jednym z najciekawszych starć będzie bez wątpienia main event zbliżającej się gali, czyli walka Salahdine Parnasse vs Robert Ruchała. Jakie typy na walkę wieczoru warto rozważyć?

Parnasse mimo młodego wieku jest już niezwykle doświadczonym zawodnikiem. Do tej pory stoczył bowiem 18 pojedynków, a jego bilans wynosi 17 zwycięstw i tylko jedną porażkę, która miała miejsce podczas KSW 58 kiedy to musiał uznać wyższość Daniela Torresa. Poza tym wygrał wszystkie inne stoczone walki i bez wątpienia jest faworytem również podczas najbliższej gali. Ruchała natomiast ma na swoim koncie 9 walk w zawodowym MMA i jeszcze nigdy w karierze nie wychodził z oktagonu przegrany. Ostatnio walczył on w marcu, kiedy to efektownie – w 5. rundzie pokonał Eskijewa. A co teraz warto rozważyć? Po przyjrzeniu się obu zawodnikom i temu, w jaki sposób kończą swoje walki wydaje się, że należy spodziewać się przynajmniej kilku rund. Mianowicie tylko 3 z 13 ostatnich walk Francuza kończyło się przed 4 rundą. Ponadto w aż 7 z tychże 13 pojedynków wygrywał on przez decyzję. W przypadku Polaka decyzją sędziów skończyło się 5 z 9 walk, a tylko jedna przez KO/TKO. Dlatego też obstawię, że walka potrwa więcej niż 3.5 rundy. A jeśli chciałbyś poznać także inne typy dnia – czy to piłkarskie, czy z innych dyscyplin, to są one dostępne na naszej stronie internetowej.

Powyżej 3.5 rund
Kurs: 1.55
Zagraj!

KSW 85 kursy bukmacherskie

Warto również przyjrzeć się temu, jak wyglądają kursy bukmacherskie na KSW 85. Jedną z lepszych ofert na to wydarzenie posiada w naszym kraju Fortuna i z tego też względu przyjrzałem się bliżej temu bukmacherowi. Poniżej znajdziesz zatem kursy KSW 85 na wszystkie walki. Oto one:

Kursy na walki gali KSW 85
Fortuna
1.44
Czyżewska
2.79
Succar
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.80
Rajewski
2.01
Varela
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.67
Kreft
2.20
Guimaraes
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.01
Pietrzak
1.80
Krakowiak
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.34
Silva
1.60
Kijańczuk
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.45
Surdyn
2.76
Szkaradek
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.25
Kaczmarczyk
3.96
Tarchila
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.45
Chuzhigaev
2.76
Gnidko
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.33
Parnasse
3.32
Ruchała
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Oferta i typy na KSW 85

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta u bukmacherów, a chciałbyś obstawić KSW 85, to warto przyjrzeć się temu, co oferują poszczególne firmy z okazji tej gali. Jak już wspomniałem, ciekawie prezentuje się oferta Fortuny. Poza rozbudowanymi rynkami zdarzeń, dobrze wyglądają również bonusy powitalne. W Fortunie zakład bez ryzyka to nawet 600 PLN, które otrzymasz na trzy pierwsze kupony. Dzięki nim możesz liczyć na ubezpieczenie kilku pierwszych zakładów, a więc nawet w przypadku błędnego typu nie pozostaniesz z pustymi rękami i otrzymasz zwrot postawionych środków. Wystarczy przejść przez rejestrację z kodem promocyjnym Fortuna, żeby otrzymać dostęp do oferty na start. A co dokładnie należy zrobić, aby cieszyć się z wspomnianych cashbacków? Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Załóż konto w Fortunie z linku https://zagranie.com/goto/fortuna i wpisz kod ZAGRANIE
 2. Wpłać depozyt i obstaw zakład
 3. W przypadku przegranego kuponu otrzymasz zwrot na konto depozytowe do 100 PLN
 4. Drugi i trzeci kupon również będzie ubezpieczony, kolejno do 200 i 300 PLN
 5. W przypadku błędnego typu otrzymasz zwrot do 200 i 300 PLN
 6. Łącznie możesz liczyć na 600 PLN zwrotu na konto depozytowe
Fortuna baner

 

Typy na KSW 85

Czas przejść do konkretów, a więc typów na KSW 85. W sobotę bez wątpienia będzie się działo. Do klatki wyjdzie kilkunastu świetnie przygotowanych fighterów, a ozdobą wieczoru z pewnością będzie co-main event i main event KSW 85. Jeżeli chciałbyś poznać moje analizy i przewidywania poszczególnych walk, to serdecznie zapraszam. A zatem – co rozważyć podczas obstawiania KSW 85?

Parnasse – Ruchała, walka wieczoru KSW 85

Pierwsza z walk, której warto się przyjrzeć to oczywiście wspomniany już main-event. W końcu walka o pas mistrzowski w kategorii piórkowej. Dla Francuza będzie to już trzecia obrona pasa, natomiast Ruchała jest jeszcze niepokonany w klatce i powalczy o to, aby zdetronizować Parnasse’a. I choć faworytem bukmacherów jest właśnie francuski fighter, to Polak z pewnością będzie chciał wskoczyć na tron – szczególnie, że będzie walczył przed własną publicznością, bowiem właśnie z Nowego Sącza pochodzi ten zawodnik. A jaki typ na Parnasse – Ruchała warto jeszcze rozważyć?

Wydaje się, że Francuz powinien poradzić sobie z polskim zawodnikiem. Przemawia za nim nie tylko dużo większe doświadczenie w oktagonie, ale także ostatnie występy. Mianowicie od porażki z Torresem, Parnasse wydaje się silniejszy z każdym kolejnym występem. Bez większych problemów pokonał bowiem Pejicia, zrewanżował się Torresowi, a także rozbił Rutkowskiego i Rajewskiego. Ruchała jak już wspomniałem – jeszcze ani razu nie przegrał. Mierzył się jednak z nieco mniej utytułowanymi zawodnikami, pokonując chociażby Michała Domina czy Daniela Bazanta. Oczywiście podczas ostatnich występów poradził sobie z bardziej doświadczonym Eskijewem, a wcześniej z Damianem Stasiakiem. Dlatego też wydaje się, że nadchodząca walka o pas powinna być niezwykle interesująca i zacięta. Obstawię więc, że walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję.

Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję
Kurs: 2.20
Zagraj!

Patryk Surdyn – Kamil Szkaradek

Kolejną walką, która zapowiada się niezwykle interesująco jest pojedynek Patryka Surdyna z Kamilem Szkaradkiem. Kursy bukmacherskie jasno wskazują, że pierwszy ze wskazanych zawodników jest faworytem tego starcia. Mimo to nie można skreślać jego rywala, który cały czas jest niepokonany. Czego zatem spodziewać się po tej potyczce?

Patryk Surdyn stoczył w swojej karierze (zarówno jako amator i zawodowiec) kilkanaście walk. W profesjonalnym MMA ma za sobą 10 pojedynków, z czego 7 wygrał i 3 razy musiał uznać wyższość rywali. Co ciekawe od kiedy wszedł do KSW w pięciu pojedynkach dwukrotnie zwyciężył i 3 razy musiał uznać wyższość rywali. Pokonał bowiem Davida Martinika i Gustavo Oliveirę przez decyzję sędziów. Przegrał natomiast z Damianem Stasiakiem, Jakubem Wikłaczem i Werllesonem Martinsem. Szkaradek natomiast jest jeszcze niepokonany w profesjonalnych występach. Dla KSW stoczył dwie walki – pokonując Davida Martinika i Patryka Chrobaka. Wydaje się więc, że należy oczekiwać niezwykle zaciętego pojedynku. Kursy wskazują, że Surdyn powinien zwyciężyć w tej walce, ale na pewno nie będzie miał łatwo. Szkaradek również pokazał, że potrafi się bić – pokonując wszystkich dotychczasowych rywali. Przewagą Surdyna jest z pewnością doświadczenie w klatce, a także aktualna dyspozycja. Pokonał on w końcu niedawno Gustavo Olivieirę, a z Werllesonem Martinsem walczył przez ponad dwie rundy jak równy z równym. Dlatego też zdecyduję się obstawić, że Surdyn wygra walkę.

Surdyn wygra walkę
Kurs: 1.45
Zagraj!

Danu Tarchila – Patryk Kaczmarczyk

W zestawieniu najciekawszych potyczek nie mogło zabraknąć także walki mołdawskiego fightera – Danu Tarchili z Polakiem, Patrykiem Kaczmarczykiem. Murowanym faworytem jest nasz reprezentant, który jest dużo bardziej doświadczonym i ułożonym zawodnikiem niż jego nadchodzący rywal. Czy jednak Kaczmarczyk potwierdzi to w oktagonie?

Tarchila to bardzo młody zawodnik, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki. Ten 20-latek w ciągu ostatnich 2 lat stawał do walki siedmiokrotnie, notując 6 zwycięstw i tylko jedną porażkę. W swojej krótkiej jak dotąd karierze walczył już dla WWFC, Heroes czy ARMMADY. Ma też na koncie jedną walkę dla KSW, kiedy to podczas 80 edycji wygrał przez decyzję sędziów z Wojciechem Kazieczko. Kaczmarczyk natomiast to bardzo utalentowany polski fighter, którego bilans wynosi 9 zwycięstw i 2 porażki. Dotychczas walczył dla Babilonu, a także brał udział w galach federacji Armia Fight Night. Od ponad dwóch lat związany jest z KSW, dla którego stoczył do tej pory 5 pojedynków. Trzy z nich wygrał (z Michałem Sobiechem, Michałem Dominem i Pascalem Hintzenem), a dwa razy musiał uznać wyższość rywali (lepszy okazał się Robert Ruchała i Dawid Śmiełowski). Teraz wydaje się, że Polak nie powinien mieć większych problemów ze zwycięstwem. W ostatnich starciach pokazał, że jest w naprawdę dobrej formie. I choć przegrał ze wspomnianym Ruchałą, to walczył z nim jak równy z równym, natomiast ze Śmiełowskim błąd Kaczmarczyka zdecydował o jego szybkiej porażce. Tarchila do tej pory mierzył się z dużo mniej doświadczonymi fighterami i najbliższe starcie będzie z pewnością najtrudniejsze w jego karierze. I z tego też względu zdecyduję się obstawić wygraną Polaka przed czasem. W końcu ostatnie 6 z 8 pojedynków Kaczmarczyka kończyła się właśnie w ten sposób i myślę że pokaże to samo w sobotnim starciu.

Kaczmarczyk wygra przed czasem
Kurs: 2.15
Zagraj!

Ibragim Chuzhigaev – Bogdan Gnidko

Bez wątpienia na uwagę zasługuje również co-main event KSW 85, czyli starcie Ibragima Chuzhigaeva z Bogdanem Gnidko. Kursy bukmacherskie jasno wskazują, że to reprezentant Turcji jest faworytem tego pojedynku. Wydaje się jednak, że Ukrainiec powalczy najbliższym rywalem – w końcu do tej pory jeszcze ani razu nie przegrał. Czego więc można oczekiwać po wyniku tej walki?

Chuzhigaev to niezwykle doświadczony fighter, który ma na swoim koncie już 22 oficjalne pojedynki. Do tej pory wygrał 17 z nich, a 5 razy wychodził z oktagonu jako przegrany. Warto jednak zaznaczyć, że po raz ostatni został pokonany w 2017 roku, kiedy to musiał uznać wyższość Vyacheslava Vasilevskiyiego. Od tego starcia wchodził do klatki ośmiokrotnie i ani razu nie został pokonany. Zwyciężył chociażby z Alexem Garcią, Tomaszem Narkunem czy Ivanem Erslanem. Bohdan Gnidko natomiast stoczył do tej pory 10 walk i wszystkie wygrał. Jego przygoda z mieszanymi sztukami walki rozpoczęła się w 2019 roku i od tego momentu przeszedł przez kilka mniejszych federacji, aby w 2022 roku dołączyć do KSW. Co ciekawe Gnidko może pochwalić się również najszybszym zakończeniem walki w historii polskiej federacji – pokonał on Damiana Piwowarczyka w 5 sekund. Podczas sobotniej gali faworytem jest zawodnik z Turcji, ale jeśli Ukrainiec trafi w początkowej fazie pojedynku, to doświadczony Chuzhigaev może wylądować na deskach. Dlatego też nie zdecyduję się obstawić zwycięzcy tego starcia, ale prawdopodobne wydaje się, że walka zakończy się przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację. W końcu obaj potrafią wyprowadzić kończący cios, co widać po statystykach z ostatnich walk i dlatego też zdecyduję się właśnie na taki typ.

Walka zakończy się przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację
Kurs: 1.75
Zagraj!

Kupon na KSW 85

Tak właśnie prezentują się moje typy na KSW 85. Warto jednak pamiętać o tym, że im więcej zdarzeń doda się na kupon, tym szanse na zwycięstwo będą niższe. Dlatego też proponuję wrzucić maksymalnie 2-3 typy, które oczywiście pozwolą przynajmniej potroić postawioną stawkę. Jeśli więc interesuje Cię taki kupon, to zachęcam do zapoznania się z poniższa propozycją:

Kupon na KSW 85

Najważniejsze informacje o gali

Warto także podsumować zbliżającą się imprezę KSW 85. Gala odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia w Nowym Sączu. Start wydarzenia standardowo zaplanowano na godzinę 19:00. Na kibiców czeka więc kilka godzin emocji z walkami na najwyższym poziomie. W końcu w oktagonie zobaczymy 9 pojedynków, wśród których warto wyróżnić potyczki Kaczmarczyka z Tarchilą, Surdyna ze Szkaradkiem czy co-main event oraz oczywiście main event KSW 85, czyli Chuzhigaev vs Gnidko i Parnasse vs Ruchała. A jeśli nie możesz zobaczyć tego na żywo w hali w Nowym Sączu, to oczywiście federacja oferuje dostęp za pośrednictwem Viaplay. Wystarczy wykupić przynajmniej miesięczny dostęp do tej platformy streamingowej, aby cieszyć się z nadchodzącego KSW 85, ale także innych wydarzeń sportowych oferowanych przez Viaplay!

walk KSW 85

Zatem kto konkretnie wystąpi podczas sobotniej gali KSW 85? Karta walk – jak już wspomniałem – wygląda naprawdę solidnie, a pojedynki zapowiadają się naprawdę solidnie. W końcu do tego przyzwyczaili nas już włodarze federacji, więc wysokiego poziomu należy spodziewać się także na KSW 85. Poniżej natomiast znajdziesz pełną kartę walk nadchodzącej imprezy. Oto ona:

Main event KSW 85

 • Salahdine Parnasse (16-1) vs Robert Ruchała (9-0)- walka o pas mistrzowski

Co-main event KSW 85

 • Ibragim Chuzhigaev (17-5) vs Bogdan Gnidko (10-0)

Karta główna KSW 85

 • Michał Pietrzak (10-6-1) vs Marcin Krakowiak (12-4)
 • Rafał Kijańczuk (12-6) vs Kleber Silva (21-11)
 • Patryk Surdyn (7-3) vs Kamil Szkaradek (4-0)
 • Patryk Kaczmarczyk (9-2) vs Danu Tachilla (6-1)
 • Łukasz Rajewski (12-8) vs Wilson Varela (9-5)

Karta wstępna KSW 85

 • 56,7 kg – Adrianna Kreft (5-0) vs Yasmin Guimarães (5-1)
 • 56,7 kg – Wiktoria Czyżewska (2-0) vs Sandra Succar (1-0)

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze