KSW 83 Colosseum 2: typy bukmacherskie | Co typować?

Typy na KSW 83 Colosseum 2

KSW 83 Colosseum 2: typy na galę. Przed nami największa impreza MMA w naszym kraju. Na Stadion Narodowy, po niemal 6 latach przerwy wraca kolejna gala KSW. I tak jak miało to miejsce w 2017 roku, tak i teraz nie zabraknie świetnych zawodników, wyrównanych walk i pojedynków do upadłego. W klatce wystąpi między innymi Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski, Salahdine Parnasse czy Krzysztof Głowacki. Emocji z pewnością nie zabraknie! A jeśli chciałbyś poznać typy na KSW 83 Colosseum 2, a także analizę najciekawiej zapowiadających się walk, to znajdziesz je w poniższym tekście. Serdecznie zapraszam do lektury!

KSW 83 Colosseum 2 typy i przewidywania

Przed nami bez wątpienia największa w tym roku gala MMA w naszym kraju. Na Stadionie Narodowym przewiduje się blisko 50 000 widzów, więc tylko można wyobrazić sobie jaka zapanuje tam atmosfera podczas nadchodzącego wydarzenia. I choć zobaczymy świetnych fighterów niemalże w każdej walce, to większość fanów czeka na walkę wieczoru, w której legenda KSW, Mamed Khalidov zmierzy się z Brytyjczykiem – Scottem Askhamem. Obaj panowie mierzyli się do tej pory dwukrotnie w klatce tej organizacji i na ten moment mamy remis – pierwsze starcie na punkty wygrał Askham, natomiast w drugim Mamed nie dał szans rywali, pokonując go efektownym kopnięciem w nieco ponad pół minuty. Jak będzie tym razem na KSW 83 Colosseum 2?

Khalidov swoją przygodę z KSW rozpoczął już ponad 15 lat temu. Dokładnie, pierwszą walkę stoczył w 2007 roku podczas siódmej edycji walk tej federacji. I tak naprawdę od razu stał się gwiazdą, bowiem wygrywał każdy kolejny stoczony pojedynek. Dopiero po 20 walkach bez porażki z rzędu (18 wygranych i 2 remisy) przyszło mu wyjść z klatki jako przegrany. Miało to miejsce w 2018 roku, kiedy to Tomasz Narkun pokonał w 3. rundzie Khalidova. Potem było nieco gorzej bowiem kolejna porażka w rewanżu z Narkunem oraz na KSW 52 właśnie ze Scottem Askhamem. Następnie Mamed wygrał w świetnym stylu rewanż z Brytyjczykiem, następnie uległ Soldiciowi, a w ostatniej swojej walce rozbił Mariusza Pudzianowskiego. Czy dalej będzie kontynuował dobra passę i pokona w trzeciej już bezpośredniej walce Askhama?

Brytyjczyk to niezwykle doświadczony fighter, który walczył między innymi w ACB czy najpopularniejszej federacji MMA na świecie – UFC. Tam stoczył 6 pojedynków, z których 2 wygrał i 4 razy musiał uznać wyższość rywali. Ponadto, w swojej profesjonalnej karierze walczył 24 razy, a jego rekord wynosi 19-5. Przygodę z KSW natomiast rozpoczął w 2018 roku, kiedy to przyszło mu toczyć bój z Michałem Materlą, którą wygrał już w 1. rundzie. Następnie przyszły zwycięstwa z Marcinem Wójcikiem, po raz kolejny z Materlą oraz z Mamedem Khalidovem na KSW 52. Scott Askham swoją ostatnią walkę w karierze stoczył w 2020 roku, a był to rewanż z Mamedem, który bardzo efektownie i szybko, bo w 36 sekundzie zakończył pojedynek latającym kopnięciem. Jak będzie tym razem?

Jakie typy na Khalidov – Askham warto więc rozważyć? Przede wszystkim na starcie warto zaznaczyć, że Mamed cały czas jest w treningu i “w rytmie walki” – w ostatnich latach walczył on raz w roku, ale jednak przygotowywał się pod każdą z walk – czy to z Soldiciem, czy w 2022 roku z Pudzianowskim. Ashkam natomiast po porażce z Khalidovem zrobił sobie dłuższą przerwę i po ponad 2.5 roku wraca do klatki, aby zrewanżować się Mamedowi. Z pewnością również będzie dobrze przygotowany, jednak brak oficjalnych pojedynków może być dla niego tragiczny w skutkach. Wydaje się więc, że najbliższe starcie może być niezwykle wyrównane, ale ostatecznie lepszy powinien okazać się Khalidov i to właśnie jego typuję jako zwycięzcę tego starcia. Natomiast jeśli chciałbyś poznać typy na sporty walki, to one również dostępne są na naszej witrynie!

Khalidov wygra walkę
Kurs: 1.60
Zagraj!

Promocje na galę KSW 83: Colosseum 2

Z okazji tak dużego wydarzenia, bukmacherzy przygotowali specjalne promocje na nadchodzącą galę KSW 83. Wśród najciekawszych wyróżnić należy między innymi Betfan czy Fortunę. Czego można oczekiwać od tych operatorów? Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.

300 PLN za rejestrację i wygraną Artura Szpilki lub Mariusza Pudzianowskiego lub Mameda Khalidova

Pierwszą z promocji przygotowała Fortuna, w której każdy z nowych użytkowników może liczyć na dodatkowe 300 PLN bonusu. Wystarczy wskazać jednego z trzech zawodników, którzy zwyciężą swój pojedynek – chodzi o Szpilkę, Pudzianowskiego lub Khalidova. Jak wyglądają szczegóły tej akcji?

 1. Załóż konto w Fortunie z kodem ZAGRANIE. Link aktywacyjny z tej promocji
 2. Udziel zgód marketingowych
 3. Wpłać depozyt o wartości przynajmniej 30 PLN
 4. Postaw zakład na zwycięstwo jednego z trzech fighterów
 5. Stawka minimalna to 2 PLN
 6. Za zaakceptowanie zgód otrzymasz 100 PLN bonusu + 200 PLN za poprawny typ

mamed szpilka pudzian ksw 83 fortuna

Kurs 100.0 na wygraną Pudziana ze Szpilką

Drugą z promocji stworzył Betfan i ona również dotyczy walki Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką. Tym razem bukmacher oferuje kurs 100 za zwycięstwo Pudziana. Co jednak należy zrobić, aby z niej skorzystać? Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Załóż konto w Betfan z kodem ZAGRANIE. Link aktywacyjny tej promocji
 2. Wpłać dokładnie 40 PLN w pierwszym depozycie
 3. Postaw pierwszy kupon za 38 PLN
 4. Następnie zagraj kupon SOLO za 2 PLN na wygraną Pudziana ze Szpilką po kursie 100.00 z oferty specjalnej
 5. Jeśli Mariusz Pudzianowski zwycięży, zgarniesz 176 PLN na KONTO GŁÓWNE!

Bonus BETFAN na zakład dotyczący wygranej Pudzianowskiego ze Szpilką.

Bonus 250 PLN za wskazanie zwycięzcy pojedynku na gali KSW 83 od STS!

Ostatnim z bukmacherów, który przygotował coś specjalnego na nadchodzące Colosseum 2 jest STS. Jeśli nie posiadasz jeszcze tam konta, to wystarczy założyć je z kodem promocyjnym STS, który również brzmi ZAGRANIE. A kiedy spełnisz te podstawowe wymogi, to czeka na Ciebie bonus o wartości 250 PLN. Wystarczy spełnić podstawowe wymogi tego bukmachera i wskazać dowolnego zwycięzcę walki podczas KSW 83. Szczegóły tej promocji znajdziesz poniżej. Oto one:

 1. Załóż konto w STS z kodem ZAGRANIE. Link aktywacyjny do tej promocji
 2. Zaakceptuj zgody marketingowe
 3. Wpłać pierwszy depozyt o wartości minimum 50 PLN
 4. Postaw pierwszy zakład SOLO lub AKO z zakładem na zwycięzcę dowolnej walki podczas Colosseum 2
 5. Minimalna stawka kuponu wynosi 2 PLN
 6. Minimalny kurs to 1.14
 7. W przypadku poprawnego typu otrzymasz bonus o wartości 250 PLN

KSW 83 bonus od STS

 

Co typować na KSW 83?

Oczywiście poza walką wieczoru czekają nas jeszcze inne, niezwykle interesujące pojedynki. Chociażby trzy walki o pas czy pojedynek byłego dwukrotnego mistrza świata w boksie – Krzysztofa Głowackiego. Zatem co typować na kSW 83?

Jednym z pojedynków, który z pewnością przyniesie sporo emocji, będzie starcie Jakuba Wikłacza z Werllesonem Martinsem. Polak broni pasa mistrzowskiego w wadze koguciej i bez wątpienia niezwykle trudne zadanie przed nim. Mianowicie jego rywalem będzie doświadczony Brazylijczyk, który już od blisko dekady walczy w klatce. Dla KSW stoczył do tej pory trzy pojedynki, a jego rekord dla tej federacji wynosi 2-1. Na starcie swojej przygody przegrał z Sebastianem Przybyszem, ale potem wrócił silniejszy w pojedynkach z Pawłem Polityło i Patrykiem Surdynem, wygrywając najpierw przez decyzję, a potem przed czasem, w 3. rundzie. Wikłacz natomiast walczył w KSW pięciokrotnie i również swoją premierową potyczkę przegrał, ale od tego czasu jest niepokonany. Zwyciężył 4 razy, w tym jedną walkę o pas mistrzowski. Po kolei pokonał Surdyna, Racicia, Bruno Santosa i w ostatnim starciu – Sebastiana Przybysza. Co ciekawe 3 z 4 tych walk kończyły się przez decyzję sędziowską. Co więc typować? Wydaje się, że nadchodząca walka powinna potrwać, bowiem ani Polak, ani Brazylijczyk nie mają mocnego ciosu kończącego i większość z ich pojedynków kończy się przez decyzję bądź w dalszych rundach – obaj są również niezwykle wytrzymali. I właśnie dlatego zdecyduję się na powyżej 3.5 rund.

Powyżej 3.5 rund
Kurs: 1.50
Zagraj!

Kolejny pojedynek, któremu warto się przyjrzeć, to starcie Michała Materli i Radosława Paczuskiego. Takie walki z pewnością przyciągają fanów sportów walki. W końcu Materla to jedna z legend mieszanych sportów walki w naszym kraju. Stoczył w karierze ponad 40 walk, z czego 32 wygrał i tylko 9 przegrał. Mimo blisko 40 lat cały czas jest w naprawdę dobrej formie – pokonał ostatnio Kendalla Grove’a czy Mariusza Jasona Radcliffe’a, ale z drugiej strony przegrał z Mariuszem Pudzianowskim, a także został rozbity przez Roberto Soldicia. Paczuski natomiast ma na swoim koncie tylko trzy pojedynki w KSW – dwa z nich wygrał, pokonując Jasona Wilnisa i Jasona Radcliffe’a, ale w ostatniej swojej walce musiał uznać wyższość Tomasza Romanowskiego, który wygrał przez decyzję sędziów. Faworytem bukmacherów jest właśnie Radosław Paczuski, jednak nie należy skreślać doświadczonego Materli. Po przeanalizowaniu ich ostatnich występów, wydaje się że należy spodziewać się zakończenia walki przez KO/TKO lub dyskwalifikację. W końcu 9 z 10 ostatnich walk Materli kończyły się właśnie w taki sposób i trudno wyobrazić sobie, żeby przetrwał on pełny pojedynek.

Walka zakończy się przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację
Kurs: 1.45
Zagraj!

Oferta i typy na Colosseum 2

Jak już wspomniałem, obstawianie KSW 83 Colosseum 2 jest dostępne niemalże u wszystkich bukmacherów na polskim rynku. W końcu to jedna z najważniejszych, jak nie najważniejsza gala MMA w naszym kraju, więc typy na KSW 83 znajdziesz tak naprawdę u każdego legalnie działającego buka. A na którego z nich warto zwrócić uwagę? Sporo ciekawych typów na sporty walki, a także i samo KSW znaleźć można w ofercie Fortuny. Bukmacher ten oferuje mnóstwo rynków zdarzeń na każdą pojedynczą walkę – można obstawić między innymi liczbę rund, sposób zakończenia walki czy rundę, w której zawodnik zwycięży , a także w jaki sposób tego dokona. Możliwości jest około 25-30, więc jest w czym wybierać. A jeżeli chciałbyś przyjrzeć się bliżej wszystkim bukmacherom – czy to pod względem oferty, czy bonusów powitalnych, to wszelkie potrzebne informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej!

Fortuna bonusy na start

Typy na KSW 83 Colosseum 2

Czas przejść do konkretów, a więc poszczególnych typów na walki KSW 83 Colosseum 2. Na które z pojedynków warto zwrócić więc uwagę? Tak naprawdę nadchodzące, czerwcowe KSW jest tak mocno obsadzone, że trudno było wybrać tylko kilka starć, więc zachęcam do przejrzenia moich propozycji i analiz poszczególnych walk. A zatem – co warto rozważyć podczas obstawiania KSW 83 Colosseum 2?

Mamed Khalidov vs Scott Askham, walka wieczoru KSW 83: Colosseum 2

Nadchodząca walka wieczoru pomiędzy Khalidovem a Askhamem zapowiada się na naprawdę wyrównaną. Bez wątpienia obaj zawodnicy są w stanie wygrać ten pojedynek i to przed czasem. W końcu Mamed przyzwyczaił nas już do efektownych zakończeń swoich walk i tak naprawdę ostatnia walka pomiędzy tymi fighterami zakończyła się właśnie w taki sposób. Jak będzie tym razem?

Jak już wskazałem nieco wyżej, wydaje się, że Khalidov powinien poradzić sobie z Brytyjczykiem. W końcu Scott Askham miał sporą przerwę, wynoszącą ponad 2.5 roku, zatem pierwsza walka po takim czasie może zakończyć się nie po jego myśli. I choć Mamed wygrał tylko 2 z 6 ostatnich walk, to wydaje się na ten moment silniejszy i bardziej przygotowany do walki niż jego najbliższy rywal. Co zatem jeszcze typować na walkę wieczoru? Tak naprawdę zakończenie walki na punkty czy przez techniczną decyzję wydaje się mało prawdopodobne. W końcu 4 z 6 ostatnich występów Mameda kończyły się przed czasem, natomiast Askham może mieć problemy żeby wytrzymać walkę w pełnym wymiarze czasu. Z resztą jego walki również kończyły się w większości przed czasem – tak było w 4 z 5 występów. I właśnie dlatego zdecyduję się na wspomniany typ.

Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję: NIE
Kurs: 1.53
Zagraj!

Pudzianowski vs Szpilka, zapowiedź i analiza walki

Kolejnym elektryzującym pojedynkiem podczas KSW 83 Colosseum 2 będzie potyczka pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i Arturem Szpilką. Faworytem bukmacherów jest Pudzian, ale oczywiście były pięściarz potrafi się bić, o czym przekonaliśmy się już nie raz. Czego więc można oczekiwać po tym pojedynku?

Pudzianowski to jedna z legend federacji KSW. Tak naprawdę nikomu nie trzeba przedstawiać byłego strongmana, a teraz już fightera MMA. Pudzian rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki w 2009 roku i całą karierę spędził tak naprawdę właśnie w federacji Lewandowskiego i Kawulskiego. Przez te 14 lat stoczył już 24 pojedynki, z czego 17 razy zwyciężył i tylko w 7 pojedynkach musiał uznać wyższość rywali. Ostatnią swoją walkę stoczył pod koniec ubiegłego roku, kiedy to stanął do jednej z najważniejszych potyczek polskiego MMA w historii. Jego przeciwnikiem była druga legenda KSW – Mamed Khalidov, który nie dał szans byłemu strongmanowi i skończył pojedynek już w 1. rundzie. Teraz na Mariusza Pudzianowskiego czeka były bokser – Artur Szpilka. Czy Pudzian wróci na zwycięską ścieżkę?

Szpilka swoją karierę zaczynał jako bokser i co ciekawe wydawało się, że będzie następcą naszych najlepszych pięściarzy. Wygrał bowiem pierwsze 16 walk w zawodowej karierze, pokonując między innymi Mike’a Mollo. Po 21 pojedynkach, z rekordem 20-1 stanął do walki o pas WBC z Deontayem Wilderem, jednak skapitulował w 9. rundzie. Potem było już nieco gorzej i ostatnią swoją walkę stoczył w 2021 roku, kiedy to przegrał w 1. rundzie z Łukaszem Różańskim. Od tego momentu Szpila wziął się za MMA i do tej pory stoczył dwa pojedynki – na KSW pokonując Ukraińca – Radczenko oraz w freakowej gali High League – Denisa Załęckiego. Teraz bez wątpienia przed nim najtrudniejsze zadanie w MMA, czyli pojedynek z Pudzianem. Czy ma on jakiekolwiek szanse?

Co więc typować w walce Pudzianowski – Szpilka? Wydaje się, że dużo bardziej doświadczony Pudzian nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem byłego pięściarza. W końcu za nim już ponad 20 walk w klatce i lata treningu tylko pod tę dyscyplinę. Szpila z pewnością będzie chciał powalczyć w stójce, ponieważ tam jest dużo mocniejszy, natomiast Pudzianowski powinien szukać parteru. Wydaje się, że właśnie to doświadczenie będzie miało największy wpływ na wynik walki. Trudno oczekiwać pojedynku w pełnym wymiarze czasu, ale także zwycięstwa Szpilki, który tak naprawdę stawia dopiero swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie sztuk walki. Dlatego też zdecyduję się na wygraną Pudzianowskiego przed czasem.

Pudzianowski wygra przed czasem
Kurs: 1.75
Zagraj!

Ziółkowski vs Parnasse, zapowiedź i analiza walki

Bez wątpienia wiele będzie się działo także podczas starcia Mariana Ziółkowskiego z Salahdinem Parnassem, które zostało ogłoszone jako co-main event KSW 83. Stawką tego pojedynku jest pas mistrzowski w wadze lekkiej, który aktualnie jest w posiadaniu polskiego fightera. Czego zatem spodziewać się po tej walce?

Ziółkowski to niezwykle doświadczony zawodnik, który swoje pierwsze kroki stawiał w PLMMA, skąd przeniósł się do FEN. I choć mógł pochwalić się w tej federacji rekordem jedynie 2-2, to ujął swoją siłą, a także stylem walki włodarzy KSW, którzy podpisali z nim kontrakt w 2018 roku. Od tego czasu walczył dla tej organizacji 8 razy, z czego 6 pojedynków wygrał i tylko dwukrotnie został pokonany – w swojej pierwszej walce z Erbstem, a także z jednym z wyróżniających się aktualnie zawodników UFC – Mateuszem Gamrotem. Od czterech walk jest jednak niepokonany, mimo że na drodze stawali mu naprawdę mocni przeciwnicy. Rozprawił się z Szymańskim, Kazieczko, Mańkowskim oraz Sebastianem Rajewskim. Dzięki temu też właśnie w jego posiadaniu jest pas wagi lekkiej. Czy utrzyma go również po KSW 83?

Salahdine Parnasse mimo młodego wieku, bo dopiero 25 lat ma na swoim koncie 18 pojedynków w zawodowej karierze MMA. Jego rekord wynosi 17-1, co mówi samo za siebie. Rozpoczął swoją profesjonalną przygodę ze sztukami walki od francuskiej federacji 100% fight, z której przeniósł się do KSW już w 2017 roku. Do polskiej organizacji wszedł z przytupem i przez pierwsze 5 walk był niepokonany, zwyciężając między innymi z Arturem Sowińskim czy Marcinem Wrzoskiem. Jedyna jak dotąd porażka przyszła w walce wieczoru na KSW 58, kiedy to lepszy okazał się Daniel Torres. Od tego momentu jednak Parnasse nie przegrał i teraz stoi przed ogromną szansą na zdobycie mistrzowskiego pasa. Czy to mu się uda podczas Colosseum 2?

Jakie typy na Ziółkowski – Parnasse warto więc rozważyć? Po przeanalizowaniu ostatnich pojedynków obu fighterów należy spodziewać się długiej i wyczerpującej walki. Mianowicie w 5 z 8 pojedynków Polaka w klatce KSW o wyniku decydowali sędziowie. Francuz nieco częściej kończył przed czasem, ale w 5 z 10 walk również walczył on w pełnym wymiarze czasu. I choć nie jestem pewny, czy i tym razem to sędziowie będą decydowali o wyniku walki, ale z pewnością można oczekiwać przynajmniej 3-4 rund. I właśnie dlatego zdecyduję się na over 3.5 rund.

Powyżej 3.5 rund
Kurs: 1.50
Zagraj!

Kupon i typy na KSW 83

Skoro typy na KSW 83 za nami, to czas przygotować kupon na to widowisko. Tak naprawdę można by wrzucić na niego wszystkie opisane pojedynki, jednak należy pamiętać, że im więcej zdarzeń na kuponie, tym prawdopodobieństwo jego trafienia staje się dużo niższe. Dlatego też zdecyduję się na 2-3 typy, które znajdą się na moim AKO. Jeśli więc interesuje Cię taki kupon, to zachęcam do zapoznania się z moimi propozycjami.

Proponowany kupon na KSW 83

Najważniejsze informacje o gali

Nadchodząca gala KSW 83 Colosseum 2 odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 czerwca na Stadionie Narodowym. Początek imprezy zaplanowano nieco wcześniej niż zwykle, bo na 18:00. W klatce natomiast zobaczymy aż 11 pojedynków, czyli 22 fighterów z najwyższej półki powalczy o zwycięstwo w swoich walkach. Oczywiście na uwagę zasługuje przede wszystkim walka wieczoru – Khalidov vs Askham, ale ponadto zobaczymy pojedynki o pas mistrzowski – Romanowski vs Pawlak, Wikłacz vs Martins czy Ziółkowski vs Parnasse. Emocji zatem nie zabraknie. Natomiast transmisja z KSW 83 dostępna będzie wyłącznie w Viaplay. Natomiast jeśli chciałbyś obstawić KSW 83, to jedną z najciekawszych ofert posiada Fortuna, gdzie po założeniu konta z kodem promocyjnym możesz liczyć na trzy cashbacki o wartości 600 PLN!

Karta walk KSW 83 Colosseum 2

Walka wieczoru:
83.9 kg.: Mamed Khalidov (36-8-2) vs. Scott Askham (19-5-0)

Karta główna:
70.3 kg.: Marian Ziółkowski (25-8-1) vs. Salahdine Parnasse (17-1-0) – o pas
120.2 kg.: Artur Szpilka (2-0-0) vs. Mariusz Pudzianowski (17-8-0)
83.9 kg.: Paweł Pawlak (21-4-1) vs. Tomasz Romanowski (18-8-0) – o pas
120.2 kg.: Arkadiusz Wrzosek (2-0-0) vs. Bogdan Stoica (0-0-0)
83.9 kg.: Michał Materla (32-9-0) vs. Radosław Paczuski (5-1-0)
61.2 kg.: Jakub Wikłacz (14-3-1) vs. Werlleson Martins (18-5-0) – o pas
70.3 kg.: Roman Szymański (17-6-0) vs. Valeriu Mircea (28-8-1)
65.8 kg.: Daniel Rutkowski (15-3-0) vs. Adam Soldaev (7-1-0)
70.3 kg.: Maciej Kazieczko (9-2-0) vs. Leo Brichta (10-3-0)
120.2 kg.: Krzysztof Głowacki (0-0-0) vs. Patryk Tołkaczewski (0-0-0)

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze