KS Norwid, czy Cuprum – kto sprawi większą niespodziankę? Gramy o 190 PLN

KS Norwid - ZAKSA, Barkom Lwów - Cuprum Lubin, siatkówka, PlusLiga, 24 kolejka, STS, double

Siatkarski weekend rozpoczynamy od dwóch starć w PlusLidze. Najpierw w Częstochowie kędzierzyńska ZAKSA postara się nie pójść w ślady Asseco Resovii, a później Cuprum Lubin będzie dążyć do ogrania Barkomu. Gdyby ktoś jeszcze w zeszłym roku powiedział, że odnośnie do pierwszego meczu nie będzie łatwo wskazać faworyta, pewnie większość siatkarskich kibiców tylko by się uśmiechnęła. Dziś jest to już jednak rzeczywistość, ponieważ ZAKSA jest trapiona kontuzjami, a KS Norwid w ostatniej kolejce pokonał rzeszowską Resovię! Na niemniej emocjonujący mecz zanosi nam się także wieczorem. W końcu Cuprum chce odskoczyć od ostatnich „Wojskowych”, a Barkom utrzymać stabilną pozycję w połowie drugiej części stawki.

Baner STS

KS Norwid Częstochowa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (01.03.2024 r.)

Gospodarze tego spotkania miło wspominają ich ostatnie spotkanie. Wówczas w Kędzierzynie – Koźlu pokonali faworyzowanych dzisiejszych przyjezdnych na dystansie 4 setów. Przegrali z ZAKSĄ wyłącznie w premierowej odsłonie; a i to dopiero po grze na przewagi. W kolejnych partiach poradzili już sobie lepiej, ponieważ zachowywali więcej koncentracji od przeciwników. Ostatecznie w kolejnych 3 setach wygrywali do: 22, 23 i 21 oczek.

Dzięki tamtemu spotkaniu i oni, i środowiskowi eksperci wiedzą, że nie można skreślać KS Norwidu w konfrontacji z teoretycznie mocniejszym zespołem. Tym bardziej, że potrafili pokonać nie tylko ZAKSĘ za 3 punkty, ale również np. Asseco Resovię. Dodatkowym smaczkiem jest to, że z rzeszowskim zespołem też walczyli na wyjeździe. O ile jeszcze można powiedzieć, że pokonanie ZAKSY nie jest większym wyczynem w tym sezonie. W końcu są na tyle trapieni kontuzjami w tym sezonie, że nawet awans do play – offów nie jest tak pewny jak przed laty… Tak już ogranie Resovii należy docenić. W końcu ich trener wystawił do gry pierwszy skład, bo grali wówczas, choćby Drzyzga, De Falco i Boyer.

Choć więcej do ugrania ma ZAKSA, tak powtórzę się: nie można odbierać szans częstochowskiemu klubowi. Prawdą jest, że to kędzierzynianie stale pozostają w stawce 4 drużyn walczących o 2 ostatnie miejsca premiowane awansem do play -offów. Z kolei KS Norwid – ujmując ten fragment w cudzysłów – o wiele bardziej „może sobie pozwolić” na przegraną. W końcu najwyżej spadną za katowicką Gieksę i Ślepsk Malow Suwałki. Nawet przesunięcie się w dół o 2 pozycje nie będzie oznaczał od razu drżenia o to, czy znajdą się na pozycji do spadku z PlusLigi, czy też nie. Natomiast ZAKSA zaraz może spaść na ostatnie miejsce w peletonie o play – offy, co postawiłoby ich w bardzo trudnej sytuacji przed końcówką grania w rundzie zasadniczej.

Co prawda jeszcze poza dzisiejszym meczem zostanie 7. kolejek do końca, ale… W nich przyjdzie im grać w większości z czołówką PL, czyli kolejno z: Bogdanką LUK-iem Lublin, Treflem Gdańsk, Projektem Warszawa, Aluronem CMC Wartą Zawiercie i Jastrzębskim Węglem. Natomiast KS Norwid czeka granie ze ścisłym TOP-ie dopiero na 3 rundy przed zakończeniem zasadniczej części sezonu. Reasumując: ZAKSA dziś musi, a KS Norwid może. Jednym już od pierwszej piłki będzie towarzyszyć stres, a drudzy powinni się bawić siatkówką. Dlatego, choć również kontuzje pojawiły się w częstochowskim zespole, tak wygląda na to, że mają argumenty ku temu, by i dziś zaskoczyć.

Statystyki:

 • KS Norwid przegrał 7 razy w 8 ostatnich spotkaniach granych w PlusLidze.
 • W ostatnich 7 wyjazdowych meczach ZAKSY zespoły zdobywały mniej niż 191 oczek.
 • KS Norwid Częstochowa przegrywał drugiego seta 6 razy w 7 ostatnich starciach ligowych.
 • Sama ZAKSA zdobywała mniej niż 97 punktów w ostatnich 7 grach wyjazdowych.
 • W sumie 6 razy w 7 ostatnich meczach KS Norwidu drużyny zdobywały mniej niż 184 punkty.
 • KS Norwid przegrywał w swojej hali w trzecich partiach 5 razy w 6 ostatnich próbach w PL.
 • W ostatnich 5 spotkaniach ligowych ZAKSY zespoły zdobywały mniej niż 46 oczek w pierwszych setach.
 • O ile KS Norwid przegrywał w pierwszych setach 7 razy w ostatnich 8 meczach, tak kędzierzynianie 6 razy w ostatnich 7 spotkaniach.
 • Przed 24. Kolejką ZAKSA plasuje się na 9. Miejscu mając tyle samo oczek, co ósma Skra, a KS Norwid na 12. lokacie.

Co obstawiać?

Bukmacherzy w roli faworytów stawiają kędzierzyńską ZAKSĘ. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 1.37 względem aż 3.10 na KS Norwid. Ktoś, kto sugerowałby się wyłącznie wartościami kursów mógłby uznać, że gospodarze są bez większych szans. W końcu jeszcze do niedawna należałoby postawić pytanie: jak to możliwe, by częstochowski zespół był w stanie dorównać tak uznanej marce (w Polsce i Europie) jak ZAKSIE? A jednak. Jak dowodziłem wyżej, potrafią ogrywać wyżej notowanych przeciwników.

W spotkaniu zostanie rozegrany 4. set: TAK
Kurs: 1.52
Graj!

Dlatego też nie zdziwię się, kiedy dziś ponownie udanie przeciwstawią się ZAKSIE. Reasumując i patrząc na oferowane kursy, co gram od siebie? Mianowicie to, że tu zostaną rozegrane co najmniej 4 sety. Mimo, że bukmacherzy są przekonani, co do zwycięstwa jednej z ekip, tak od siebie przyznaję, że nie jestem tego aż tak pewien jak oni. Dlatego też względem pierwszego siatkarskiego typu wolę podjąć się bezpieczniejszego wskazania wraz ze skorzystaniem z kodu promocyjnego STS.

Barkom-Każany Lwów – Cuprum Lubin: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (01.03.2024 r.)

Ich pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Cuprumu wynikiem 3:0. Patrząc na sam wynik można by uznać, że był to mecz bez historii. A jednak myliłby się ten, kto by tak uznał. Wszystko za sprawą premierowej odsłony. W niej do wyłonienia zwycięzcy „trzeba” było zaczekać do stanu 37:35 na tablicy świetlnej. Tak wyrównana batalia, gdzie na zmianę prowadził raz jeden, raz drugi zespół, rozpoczęła się przy stanie po 18. Patrząc na to, czego było najwięcej w tym secie, to… pomyłek. Prostych błędów własnych, które pojawiły się z obu stron, głównie na zagrywce. Dopiero atak Alexandra Bergera po bloku przyniósł wyczekiwany triumf w odsłonie.

Późniejsze dwa sety nie miały już takiego znaczenia, bowiem w nich Cuprum wygrywał wysoko, tj. do 20 i 17 oczek. Czy dziś może być podobnie? Są powody ku temu, by spodziewać się wyrównanej batalii. Siatkarze Barkomu chcą utrzymać się w środku drugiej połowy stawki, a Cuprum odskoczyć bardziej – niż na dystans 5 punktów – od ostatnich w tabeli „Wojskowych”. Za sprawą ścisku, jaki panuje również w drugiej części stawki, to przed rozpoczęciem ich gry Barkom ma tylko 3 punkty zapasu nad Ślepkiem, 4 nad KS Norwidem i 5 nad katowicką Gieksą. Z kolei wygrana za 3 oczka dla Cuprumu dałaby i odsunięcie się od pozycji oznaczającej spadek z PlusLigi jak i dołączenie to wyżej wskazanej grupy.

Statystyki:

 • Tylko raz na 8 spotkań w przypadku Barkomu i raz na 7 gier Cuprumu mecze ich kończyły się po rozegraniu 3 setów.
 • Cuprum przegrywał 13 razy w 14 ostatnich spotkaniach wyjazdowych granych w PlusLidze.
 • Barkom-Każany przegrywał trzeciego seta w ostatnich 6 domowych meczach w PlusLidze.
 • Cuprum Lubin zdobywał mniej niż 92 punkty 9 razy w ostatnich 10 meczach wyjazdowych.
 • Łącznie 9 razy w ostatnich 10 wyjazdowych starciach Cuprumu drużyny zdobywały mniej niż 191 oczek.
 • Z kolei Barkom Każany-Lwów zdobywał więcej niż 86 punktów 7 razy w ostatnich 8 domowych konfrontacjach.
 • Cuprum Lubin przegrywał pierwszego seta w ostatnich 5 spotkaniach wyjazdowych w PlusLidze.

Co obstawiać?

Tym razem kurs na gospodarzy wynosi 1.35 względem wartości 3.20 na Cuprum. Tym samym wartości wycen praktycznie w ogóle nie odnoszą się do ich ostatniego spotkania. Spora różnica jest jeszcze o tyle zaskakująca, że historia ich dotychczasowych spotkań nie jest jednostronna. Grali przeciwko sobie 5 razy i tylko o raz częściej Barkom okazywał się lepszym. Co prawda ich ostatnia wygrana 3:0 jednej z ekip była drugą i tym samym drugim najczęstszym wynikiem w ich spotkaniach. Jednak równie często ich konfrontacje kończyły się po tie – breakach.

W meczu zostanie rozegrany 4. set: TAK
Kurs: 1.42
Graj!

Dodatkowo już i Cuprum, i Barkom wiedzą, jak to jest ograć najbliższych rywali na każdym z tych dystansów. Dziś wygląda na to, że w ciut wyższej formie są siatkarze Barkomu. Tylko, że Cuprum potrafił ich zaskakiwać. O czym z resztą przekonała się ostatnio Warta jak i Jastrzębski, którzy nagle stracili po jednym secie w konfrontacji z nimi. Do tego pokonywali Trefla, czy Ślepska. Także nie można uznać, że na tyle jest wyższa forma Barkomu, że miałaby zapewnić im z marszu zwycięstwo do zera. Dlatego też drugi typ dnia wiąże się z rozegraniem więcej niż 3 setów w celu wyłonienia zwycięzcy.

Propozycja kuponu:

KS Norwid - ZAKSA, Barkom Lwów - Cuprum Lubin, siatkówka, PlusLiga, 24 kolejka, STS, double

fot. Marcin Bulanda/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze