Mamed Khalidov – Tomasz Adamek: typy, kursy i zakłady bukmacherskie | 24.02.2024

Tomasz Adamek przed walką na KSW

Typy na Mamed Khalidov – Tomasz Adamek, KSW Epic. Już w najbliższą sobotę dojdzie do szalenie ciekawie zapowiadającej się gali KSW Epic! Walką wieczoru będzie oczywiście hitowe zestawienie Mameda Khalidova z Tomaszem Adamkiem. To właśnie analizę i zapowiedź tego pojedynku znajdziecie w poniższym artykule, a jego dopełnieniem będą oczywiście typy na Khalidov – Adamek. Zapraszam zatem do lektury.

baner Superbet Adamek - Khalidov

Mamed Khalidov – Tomasz Adamek, typy i przewidywania

Nim same Khalidov – Adamek typy, omówienie samego pojedynku i kilka słów o potencjalnej formie obu Panów. Mamed jest oczywiście wielką legendą KSW i MMA w Polsce. Zawsze był on zawodnikiem szalenie wszechstronnym i pokonywał swoich rywali na wszystkie możliwe sposoby. Khalidov nigdy nie był jednak stricte stójkowiczem, ani nie imponował siłą uderzenia. Boks trenuje co prawda od kilku dobrych miesięcy, jednak czym jest takie doświadczenie wobec kilkudziesięciu lat doświadczenia Adamka? Wielu wypomina Góralowi zaawansowany jak na sportowca wiek, jednak warto powiedzieć, że Mamed również nie jest już przecież najmłodszy. Zawodnik z Olsztyna obecnie ma na karku 43 lata, a swój prime już dawno za sobą. Po raz ostatni Khalidov walczył na gali KSW Colloseum 2 i wówczas pokonał Scotta Askhama w bardzo efektowny sposób. Rywal również był jednak po drugiej stronie rzeki. Mamed swojej szansy na zwycięstwo z Adamkiem szukać będzie w doskakiwaniu, uderzeniu pojedynczych – podwójnych ciosów i odskakiwaniu. Na jego korzyść będzie grać fakt, iż walka odbędzie się w oktagonie, a nie ringu, a zatem w kontekście poruszania się, będzie miał on przewagę. Jeżeli chodzi jednak o umiejętności czysto-pięściarskie, może mu wiele brakować w stosunku do boksującego 30 lat rywala.

Tomasz Adamek jest oczywiście mistrzem świata w boksie w dwóch kategoriach wagowych. Mówimy tu o dość odległych czasach, bo Góral swoje największe pojedynki toczył kilkanaście lat temu, a przez 5 ostatnich lat nie wychodził do ringu. Wielu obawiało się o formę Adamka, jednak na zamieszczanych w sieci filmikach z treningów dostrzec można naprawdę niezłą szybkość, która przecież była zawsze podstawą wielkich sukcesów naszego pięściarza. Tomasz w tym roku skończy 48 lat, tak więc będzie on wyraźnie słabszy, niż w swoich najlepszych czasach. Samych umiejętności pięściarskich się jednak nie zapomina i technika, oraz serce do walki na pewno zobaczymy w postawie Adamka podczas najbliższego pojedynku. Nie jest tajemnicą, że najbliższy pojedynek traktuje on bardzo poważnie i chociaż nie lekceważy Mameda, to moim zdaniem będzie zdecydowanym faworytem zestawienia. Wszak pojedynek odbędzie się w rękawicach bokserskich, a walka potrwa 6 rund po 3 minuty. Jeżeli Adamek podczas samej walki będzie tak szybki, jak wskazują na to nagrania z treningów, to jestem względnie spokojny o jego zwycięstwo nad Mamedem. Moje pierwsze typy na Khalidov – Adamek zakładają zatem zwycięstwo 4 lata starszego pięściarza!

T. Adamek wygra
Kurs: 1.56
Zagraj!

Mamed Khalidov – Tomasz Adamek, kursy bukmacherskie

Oczywiście typy na Khalidov – Adamek w kierunku zwycięzcy pojedynku będą najchętniej obstawiane i jestem przekonany, że większość typerów na kuponach umieści właśnie zakłady na triumf jednego z zawodników. Jak obecnie wyglądają kursy bukmacherskie? Te na przestrzeni ostatnich dni i tygodni się nieco zmieniały, jednak bukmacherzy wciąż większe szanse na sukces dają Tomaszowi Adamkowi. Mimo wszystko mówimy tu o walce bokserskiej, a popularny Góral jest jednym z najlepszych polskich pięściarzy w historii. Mamed swój prime również ma za sobą i stąd biorą się poniższe kursy na Khalidov – Adamek:

Kursy na zwycięstwo

Fortuna
2.44
M. Khalidov
1.56
T. Adamek
Zagraj!
Superbet
2.40
M. Khalidov
1.57
T. Adamek
Zagraj!
Totalbet
2.30
M. Khalidov
1.55
T. Adamek
Zagraj!

Kursy na rezultat końcowy

Oczywiście w ofertach bukmacherów możecie znaleźć inne typy na Khalidov – Adamek. Do popularnych zakładów należą chociażby te na rezultat końcowy. I tak obstawić na swoich kuponach możecie, czy walka wieczoru KSW Epic zakończy się na punkty, czy też któryś z zawodników zdoła zwyciężyć przed czasem. Bukmacherzy raczej zakładają scenariusz, w którym o zwycięstwie zadecydują sędziowie. Zerknijcie koniecznie na nasze wszystkie typy KSW Epic, a poniżej przedstawiam kursy na pełny dystans w kontekście tego hitowego zestawienia:

Kursy na pełen dystans

Superbet
1.25
pełen dystans - tak
3.55
pełen dystans - nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Mamed Khalidov – Tomasz Adamek, kto wygra walkę?

Przedstawiając wyżej typy na Khalidov – Adamek, napisałem, że moim faworytem tego zestawienia jest wieloletni pięściarz. Dyspozycja Górala jest swego rodzaju niewiadomą, jednak na upublicznionych nagraniach w sieci widać, że dalej jest on bardzo szybki jak na swój wiek, a charakteru i serca do walki Tomaszowi nigdy nie można było odmówić. W moim przekonaniu w tym pojedynku górę weźmie doświadczenie z boksu i same umiejętności, a te stoją po stronie Tomasza Adamka!

T. Adamek wygra
Kurs: 1.57
Zagraj!

Typy na Mamed Khalidov – Tomasz Adamek

Jeżeli na swoje kupony chcecie wrzucić nieco bardziej ryzykowne typy na KSW, to polecam obstawić zwycięstwo Tomasza Adamka na punkty! Góral może mieć pewne problemy z upolowaniem dobrze pracującego na nogach Mameda, jednak sądzę, że na dystansie 6 rund będzie on w stanie wypunktować całe życie trenującego MMA rywala. Khalidov najpewniej będzie trzymać dystans i będzie unikał bezpośredniej walki, jednak szybkość Adamka powinna zrobić robotę. Pod koniec kariery na najwyższym poziomie, Góral wygrywał większość pojedynków na punkty i podobnego scenariusza spodziewam się w sobotę!

Adamek wygra na punkty
Kurs: 2.00
Zagraj!

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze