Jastrzębski Węgiel, czy Warta Zawiercie – oto jest pytanie! Typujemy PL z AKO 2.58

Jastrzebski Wegiel - Aluron CMC Warta Zawiercie

Czy można wyobrazić sobie lepsze spotkanie ligowe pod koniec rundy zasadniczej jak lidera z zespołem walczącym (na razie) o drugie miejsce w PlusLidze? Wydaje się, że nie. Dlatego też właśnie nie można przy dzisiejszym typowaniu pominąć tak ciekawie zapowiadającej się konfrontacji jak Jastrzębskiego Węgla z Wartą Zawiercie. Czy i tym razem dzisiejsi przyjezdni będą w stanie zaskoczyć faworyzowanego lidera? Odpowiedź poznamy już popołudniu. Interesujące jest również drugie z dziś rozgrywanych spotkań. W nim dojdzie do starcia między dwiema ekipami będącymi blisko wywalczenia awansu do fazy play – off. Czy Trefl umocni się na swej pozycji? A może to AZS zachowa szansę na awans?

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (30.03.2024 r.)

W Wielką Sobotę dojdzie do plusligowego hitu. Jest to spotkanie tzw. kategorii ciężkiej. O wiele więcej do zyskania mają przyjezdni, którzy cały czas walczą z warszawskim Projektem o zajęcie drugiej pozycji na zakończenie rundy zasadniczej bieżącej kampanii PlusLigi. Z kolei gospodarze tego meczu mają zapas 5 oczek nad wspomnianą dwójką drużyn. Także, jeśli już wskazywać dla kogo jest to starcie o symboliczne „6 punktów”, to należałoby wymieniać nazwę gości.

Czy nieustannie przewodzący w stawce Jastrzębski Węgiel będzie w stanie zatrzymać we własnej hali Aluron CMC Wartę Zawiercie? Jeszcze do niedawna gospodarze tego meczu szli jak burza. Tymczasem w ostatnim czasie zdarzyło im się zgubić parę punktów po drodze. W tym miejscu można by się odwołać do przegranej w trzech setach z Barkomem – Każany. Tyle tylko, że ten mecz miał miejsce 17 lutego. Dlatego posłużę się nowszymi przykładami jak np. porażka po tie – breaku z gdańskim Treflem, czy pokonanie suwalskiego Ślepska po 5-setowej batalii.

Co prawda ciągle są liderami tabeli plusligowej, ale już nie tak pewnymi jak wcześniej. Gołym okiem widoczne jest, że w końcu zaczęło dopadać ich zmęczenie, więc pytanie brzmi, jak będą w stanie sobie poradzić na finiszu będąc dosłownie o krok przed przypieczętowaniem triumfu w rundzie zasadniczej. Tym bardziej, że mają do rozegrania w najbliższym czasie nie tylko mecze w play – offach ligowych, ale również przygotowania do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Z tego też powodu już tak w ciemno – odnośnie do pierwszego typu dnia – nie można zakładać ich szybkiej wygranej.

Z kolei w jakiej sytuacji znajduje się Warta Zawiercie? Pewne jest to, że nie spadną z wirtualnego podium po rozegraniu rundy zasadniczej. Mają na tyle dużą przewagę, że mogą skoncentrować się na walce z warszawskim Projektem o drugie miejsce. Oczywiste jest to, jak bardzo pomogłoby im w tym celu pokonanie jastrzębian za 3 punkty. Tylko, czy będą w stanie tego dokonać? Co prawda nie stracili punktu w Bełchatowie i pokonali po 5 setach Ślepska. Jednak trzeba mieć na uwadze, że ostatnimi czasy musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Miguela Tavaresa. Dlatego też owszem, mogą pokonać jastrzębian, ale nie da się tego uważać za pewnik.

Statystyki:

 • Jastrzębski Węgiel wygrywał pierwszego seta w 6 ostatnich meczach ligowych przeciwko Warcie Zawiercie.
 • Warta zdobywała mniej niż 23 punkty w premierowych odsłonach w 6 z 7 spotkań granych przeciwko jastrzębianom.
 • Jastrzębski Węgiel zwyciężał w drugich partiach 9 razy w 10 ostatnich domowych konfrontacjach w lidze.
 • Warta Zawiercie przegrała trzeciego seta 5 razy w 6 ostatnich grach w PlusLidze przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi.
 • Jastrzębski Węgiel zdobywał mniej niż 91 punktów we wszystkich 8 ostatnich domowych meczach.
 • Z kolei Warta Zawiercie zdobywała więcej niż 94 oczka we wszystkich 5 ostatnich starciach.
 • Żadna z 5 ostatnich rywalizacji Aluronu CMC Warty Zawiercie nie zakończyła się po 3 setach.
 • W 10 ostatnich spotkaniach domowych jastrzębian drużyny zdobywały mniej niż 181 oczek.
 • Warta Zawiercie ma za sobą 15 wygranych w 17 ostatnich grach, a jastrzębianie 12 z 14.
 • Jastrzębski Węgiel triumfował w 15 z 16 ostatnich domowych spotkaniach w PlusLidze.
 • Jastrzębianie wygrywali pierwszego seta w 6 ostatnich meczach, a Warta w 12 z 13 ligowych wyjazdów.

Co obstawiać?

Bukmacherzy uważają, że faworytem tego spotkania są gospodarze. Kurs na ich zwycięstwo w ETOTO wynosi 1.46. Z kolei triumf Warty zyskał wartość na poziomie 2.75. O powodach rzutujących na taką różnicę wspominałem powyżej. Dlatego też w tym miejscu tylko zaznaczę, że nie zaskoczę się zwycięstwem ani jednych, ani drugich.

4. set zostanie rozegrany w tym meczu: TAK
Kurs: 1.46
Graj!

Z tego też powodu wolę zagrać dużo bezpieczniejsze wskazanie do „wejścia”, a o tej samej wartości, co wygrana jastrzębian. W tym miejscu nawiązuję do tego, że w tej konfrontacji doczekamy się rozegrania co najmniej 4 setów do wyłonienia klubu odnoszącego wiktorię. Tym samym ten siatkarski typ będzie wyglądał na pewniejszy niż drugi z tu przywoływanych, a będzie tak z racji wysokości kursów.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (30.03.2024 r.)

Tylko chwilę odetchniemy od przyglądania się rozstrzygnięciom w hicie kolejki, a już będzie zaczynać się niemniej ciekawe starcie. Mianowicie, dojdzie do konfrontacji między zespołem ciągle walczącym o awans do play – offów z klubem, który jest już praktycznie, dosłownie prawie, że pewny rywalizowania w drugiej fazie sezonu. Bukmacherzy są przekonani, że większe szanse na zwycięstwo mają gospodarze.

Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie bez powodu to przyjezdni znajdują się wyżej w ligowej hierarchii. Do tego też to „Gdańskie Lwy” częściej wygrywały w ich rywalizacjach. Dotychczas grali przeciwko sobie 35 razy, a Trefl wygrywał w 23 z tych meczów. Ba, nawet częściej dzisiejsi przyjezdni triumfowali, kiedy to AZS występował w roli gospodarzy. W sumie grali przeciwko sobie tak 17 razy i Trefl występując w roli gości wygrywał 10-krotnie. Do tego trzeba mieć na uwadze, że w pierwszej fazie bieżącej kampanii PlusLigi pokonali u siebie „Akademiki” bez straty seta.

Tym samym zanotowali już 4 tego rodzaju triumf z rzędu w PlusLidze. To z kolei oznacza, że Indykpol AZS Olsztyn po raz ostatni zwyciężył nad gdańskim Treflem w sezonie 2021/2022. Także dlaczego to AZS jest stawiany tym razem w roli faworytów? Otóż dlatego, że „Gdańskie Lwy” są już praktycznie pewne awansu do play – offów. Tym samym już teraz powoli mogą rozpoczynać przygotowania ku tej części sezonu. Tak naprawdę jedyne, co mogą osiągnąć, to to, że przeskoczyć w tabeli lubelski LUK Lublin. Tylko, że zmienia to tyle, co nic. W końcu i tak nie zmieniłoby to faktu, że w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym zagraliby na wyjeździe.

To, co jeszcze warto wiedzieć przed obstawieniem typu na to spotkanie to to, jak szło im w ostatnim czasie. Podopieczni Javiera Webera seryjnie pogubili punkty, ponieważ ostatnie zwycięstwo odnieśli na początku marca pokonując Eneą Czarnych Radom. Z kolei siatkarze dowodzeni przez Igora Juricicia pokonali i mistrza, i wicemistrza kraju. Choć im też przydarzyła się wpadka, kiedy to ulegli PSG Stali Nysie. Także… Kiedy, jak nie teraz zrehabilitować się za tamtejszą przegraną?

Statystyki:

 • Olsztyński AZS przegrywał pierwszego seta w 5 ostatnich ligowych meczach przeciwko Treflowi Gdańsk.
 • Indykpol AZS Olsztyn zdobywał mniej niż 99 oczek w 5 ostatnich grach przeciw „Gdańskim Lwom”.
 • Trefl Gdańsk zdobywał mniej niż 90 punktów w 5 ostatnich meczach rozgrywanych z olsztyńskim AZS-em.
 • Indykpol AZS Olsztyn przegrywał 4 ostatnie mecze do zera grane przeciwko Treflowi.
 • W ich 5 ostatnich bezpośrednich starciach drużyny zdobywały mniej niż 189 punktów.
 • Gdański Trefl zdobywał mniej niż 25 oczek w pierwszych setach na ostatnich 8 wyjazdach.
 • Trefl Gdańsk zdobywał mniej niż 92 punkty 8 razy w ostatnich 9 wyjazdowych spotkaniach.
 • Dzisiejsi przyjezdni przegrywali 6 razy na 7 ostatnich meczów wyjazdowych w PlusLidze.
 • Żadna z 5 ostatnich konfrontacji „Gdańskich Lwów” nie zakończyła się po 3 odsłonach.

Co obstawiać?

Tak jak już zdążyłem wspomnieć, rola faworytów przypadła gospodarzom. Kurs na zwycięstwo Indykpolu AZS-u Olsztyn wynosi 1.71. Z kolei wygrana gdańskiego Trefla zyskała wartość na poziomie 2.16. Tak niewielka różnica wynika głównie z faktu, w jakiej sytuacji w lidze znajdują się obydwa zespoły. Jedni ciągle należą do szeregu ekip, który ma praktycznie równe szanse na awans do play – offów. Z kolei drudzy złapali rytm pokonując czołowe zespoły z ligi. Dzięki temu mogą zagrać na luzie będąc nakręconymi po tych wiktoriach. Dlatego też praktycznie i jedni, i drudzy mają podobne szanse ku wygranej.

1. set - liczba punktów - więcej niż 45: TAK
Kurs: 1.77
Graj!

Od siebie dodam, że nie jestem w stanie wskazać klubu, który dopisze następną wygraną. Jeszcze do niedawna w ciemno obstawiałbym zwycięstwo gdańskiego Trefla. Tylko, że ich postawę w ostatnim czasie zamazuje występ przeciwko PSG Stali. Co prawda w każdym z setów w tamtym spotkaniu drużyny zdobywały więcej niż 46 oczek. Jednak to nysowski zespół był w stanie najpierw odrobić seta straty, a później zwyciężyć po dwóch grach na przewagi. Z tego też powodu od siebie wykorzystuję kod promocyjny ETOTO do obstawienia, że w premierowej partii obydwa zespoły wywalczą w sumie więcej niż 45 oczek.

Propozycja kuponu:

Jastrzebski Wegiel - Aluron CMC Warta Zawiercie

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze