Jastrzębski i Projekt z pewnymi wygranymi? Gramy o 226 PLN

Jastrzebski Wegiel - Bogdanka LUK Lublin, PlusLiga, 24 kolejka, Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa, ETOTO, double

Jastrzębski Węgiel ponownie zatrzyma Bogdankę LUK Lublin, tyle że tym razem tej sztuki dokonają w PlusLidze? Wedle teoretycznych przypuszczeń przyjezdni nie mają większych szans. W końcu nie są już w takim „gazie”, jak do niedawna. Z kolei obecny lider ligi nie ma już takiej przewagi nad wiceliderem, jak jeszcze do niedawna. Do tego mogą wykorzystać wczorajsze potknięcie Warty. Do tego po zdobyciu „tylko” srebrnych krążków w TAURON Pucharze Polski będą chcieli przed własną publicznością udowodnić, że ich forma już znajduje się na najwyższym poziomie. Jednak nie będzie to jedyne spotkanie dziś rozgrywane w ramach konfrontacji w PlusLidze. W Suwałkach tamtejszy Ślepsk zmierzy się z warszawskim Projektem.

Baner Etoto

Jastrzębski Węgiel – Bogdanka LUK Lublin: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (07.03.2024 r.)

Gospodarze tego spotkania stają przed znakomitą okazją udowodnienia swym kibicom, że porażka w Pucharze Polski niczego nie zmienia. Nadal pozostają w pełni formy, a we wspomnianym finale miało miejsce potknięcie. Tylko, czy tego rzeczywiście dowiodą w rywalizacji z Bogdanką LUK-iem Lublin? Wygląda na to, że tak też powinno być. W końcu te drużyny nie tak dawno się spotkały. Wówczas, tj. w miniony weekend jastrzębianie pokonali klub z Lublina bez straty seta!

Zespół Jastrzębskiego Węgla w każdym secie udowadniał, że jest w chwili obecnej po prostu w lepszej formie. W każdej odsłonie kontrolowali sytuację na parkiecie. Najbliżej przegrania w danej odsłonie byli w drugim secie, która finalnie zakończyła się ich zwycięstwem do 23. Ponownie zaimponowali w ataku, na przyjęciu jak i na bloku. Odnośnie do tamtego spotkania to, co jeszcze takiego się wydarzyło, co można by było uznać za normę odnośnie do spotkań jastrzębian z obecnego sezonu? To, że raz jeszcze graczem spotkania został wybrany Norbert Huber. Za ciekawostkę uchodzi fakt, że wspomniany zawodnik w sumie wywalczył 14 punktów, czyli tyle samo, co Tomasz Fornal jak i Jean Patry.

Tylko właśnie, w głowach graczy dzisiejszych gospodarzy z pewnością jeszcze będzie siedział już 5 przegrany finał TAURON Pucharu Polski. Co jak co, ale nie bez powodu to oni byli stawiani w roli faworytów przed starciem z Wartą Zawiercie. Czy tę okazję do przynajmniej sprawienia większych kłopotów, niż ostatnio, wykorzystają siatkarze Bogdanki LUK-u Lublin? Mają niepowtarzalną okazję ku temu, by pójść w ślady gdańskiego Trefla. Tym bardziej, że jeszcze mogą awansować na nawet 4. miejsce w PlusLidze. Co prawda na dziś tracą 2 oczka do „Gdańskich Lwów” oraz nieco więcej już do rzeszowskiej Asseco Resovii, ale…

Nie stracili jeszcze na to szans. A trzeba też pamiętać o szalenie napiętym harmonogramie Jastrzębskiego. W końcu to jastrzębianie raptem rywalizowali w turnieju finałowym o TAURON Puchar Polski, dziś zagrają przeciwko LUK-owi, a już niebawem skonfrontują się w ERGO Arenie z Treflem Gdańsk! Z tego też powodu mimo, że odnośnie do pierwszego typu dnia, to oni są faworytami tego spotkania, tak nie jest to tak oczywiste, że i dziś zwyciężą bez straty seta.

Statystyki:

 • Jastrzębski Węgiel ogrywał w drugich setach LUK w ich 5 ostatnich konfrontacjach ligowych.
 • Poza tym Bogdanka LUK Lublin przegrywał pierwszego seta 5 razy w 6 ostatnich grach przeciwko dzisiejszym przeciwnikom.
 • Jastrzębianie okazywali się lepszymi w drugich odsłonach w sumie 7 razy w ostatnich 8 meczach w PL.
 • LUK Lublin przegrywał trzecie sety w 6 ostatnich grach, a dla odmiany Jastrzębski zwyciężał w tych odsłonach 14 razy w 15 ostatnich domowych ligowych meczach w PlusLidze.
 • Jastrzębianie są na fali w sumie 14 zwycięstw w 15 ostatnich domowych grach w lidze.
 • W sumie 13 razy w 15 ostatnich występach domowych Jastrzębskiego zespoły zdobywały mniej niż 179 punktów.
 • Bogdanka LUK Lublin zdobywała więcej niż 76 punktów 6 razy w 7 ostatnich pojedynkach w PlusLidze.
 • W 7 z 8 ostatnich meczów domowych jastrzębian w PlusLidze kluby zdobywały mniej niż 46 punktów.
 • Tylko w jednym z 7 ostatnich gier wyjazdowych LUK-u w lidze zespoły zdobywały mniej niż 173 punkty.
 • Jastrzębski Węgiel zdobywał mniej niż 92 punkty we wszystkich 5 ostatnich domowych rywalizacjach.
 • Tylko jedno z 7 ostatnich spotkań wyjazdowych i ligowych LUK-u zakończyło się po rozegraniu dokładnie 3 setów.

Co obstawiać?

Kurs na zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla wynosi 1.17. Z kolei na wygraną Bogdanki LUK-u Lublin przygotowano wycenę o wartości 5.20. Akurat to, że jastrzębianie powinni zanotować kolejne zwycięstwo nikogo nie powinno dziwić. Mimo porażki w TAURON Pucharze Polski, tak jednak nadal są sporo lepszym zespołem od LUK-u. Do tego są jeszcze w wyższej formie. Moja jedyna wątpliwość dotyczy tego, że nie jestem pewien, czy i dziś zwyciężą do zera. Podobnie do mnie również tej pewności nie mają bukmacherzy. W końcu nie bez powodu kurs na to, że zostanie rozegrany czwarty set w tym spotkaniu wynosi 1.69.

Norbert Huber w tym meczu zdobędzie więcej niż 11 punktów: TAK
Kurs: 1.85
Graj!

Jeszcze mniejszą pewność bukmacherzy mają przy wskazaniu, czy Jastrzębski zdobędzie mniej, czy więcej niż 91 punktów. Kurs na pierwsze ze zdarzeń wynosi 1.86, a na drugie z wyróżnionych 1.85. A co obstawiam ze swej strony względem tego spotkania? To, że i tym razem Norbert Huber zdobędzie więcej niż 11 punktów. Uważam, że po raz kolejny poprowadzi lub przynajmniej będzie jednym z prowadzących do triumfu. W końcu nie od dziś jest w bardzo wysokiej formie, co udowodnił, choćby w ostatni weekend.

Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (07.03.2024 r.)

Identycznie dużym faworytem względem najbliższego ligowego spotkania są przyjezdni w kontekście tego spotkania. Nie bez powodu kurs na zwycięstwo Projektu Warszawy wynosi 1.18, a na triumf Ślepska bukmacherzy przygotowali wycenę na poziomie 4.90. Taka dysproporcja nie bierze się znikąd. Wyraziście różnicę między nimi pokazuje fakt, że stołeczny klub ostatnio znakomicie pokazał się na europejskich salonach. W końcu finale i w Polsce, i we Włoszech pokazali się z rewelacyjnej strony. Tym samym wywalczyli Puchar CEV!

Z kolei suwalski Ślepsk nie ma już szans na awans do fazy play – off w tegorocznej edycji PlusLigi. A trzeba też wiedzieć w kontekście tego spotkania, że stołeczny klub znajduje się na trzeciej pozycji. Do tego trzeba wziąć pod uwagę wyniki z ich poprzednich ligowych spotkań. W sumie w 9 konfrontacjach gospodarze tego spotkania zanotowali raptem jedno zwycięstwo i to w sezonie 2022/2023. Ich ostatnie spotkanie, które miało miejsce na jesieni tego roku zakończyło się triumfem Projektu i to bez straty seta! Stołeczny klub pokonywał drużynę Ślepska Malow Suwałki w poszczególnych odsłonach do: 15, 22 i 13 punktów.

Statystyki:

 • Suwalski Ślepsk przegrywał drugiego seta we wszystkich 4 ostatnich spotkaniach ligowych przeciwko warszawskiemu Projektowi.
 • Z kolei stołeczny klub jest na fali wygranych drugich odsłon 11-krotnie w 13 ostatnich ligowych występach.
 • Ślepsk Malow Suwałki przegrywał premierowe partie w 4 ostatnich domowych występach w PlusLidze.
 • Z kolei Projekt Warszawa wygrywał pierwszego seta 6 razy w 7 ostatnich wyjazdowych występach.
 • Kiedy Ślepsk przegrał 5 z 6 ostatnich ligowych meczów, tak warszawski Projekt zwyciężał w 6 z 7 ostatnich gier wyjazdowych.
 • Tylko raz w 13 ostatnich meczach Projektu drużyny zdobywały w premierowej odsłonie więcej niż 46 punktów!
 • Tylko jedna z 8 ostatnich konfrontacji Ślepska Malow Suwałki kończyła się dokładnie po rozegraniu 3 setów.
 • Projekt Warszawa zwyciężał wynikami 3:0 w sumie 5-krotnie w 6 ostatnich spotkaniach w PlusLidze.
 • Poza tym stołeczny zespół wygrywał w trzecich setach w ostatnich 6 ligowych występach!

Co obstawiać?

Powyżej wskazywałem, jakie są różnice w wycenach zwycięstw Projektu i Ślepska oraz to, skąd się biorą takie dysproporcje. W przypadku tego spotkania mamy również identyczne wartości, jak w odniesieniu do pierwszego z wymienionych tu spotkań, na to, że zostaną rozegrane 4 sety. Kurs na to, że takie zdarzenie będzie miało miejsce wynosi 1.66.

Handicap setowy - Projekt Warszawa (-1.5): TAK
Kurs: 1.39
Graj!

Jednak po ostatnich kilku z rzędu siatkarskich niepowodzeniach wolę dziś zagrać bardzo bezpiecznego double. Dodatkowo takiego, którego jeszcze zabezpieczam przy pomocy kodu promocyjnego ETOTO. A podsumowując, ze swej strony odnośnie do drugiego siatkarskiego typu obstawiam, że warszawski Projekt zwycięży notując przy tym, co najmniej przewagę 2 setów. To zdarzenie zostało wycenione znacznie niżej od pierwszego, a dokładnie wynosi 1.39.

Propozycja kuponu:

Jastrzebski Wegiel - Bogdanka LUK Lublin, PlusLiga, 24 kolejka, Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa, ETOTO, double

fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze