Islanders mogą realnie myśleć o tegorocznych play-off? THL+NHL 2.88!

Bramkarz Blue Jackets i zawodnik Islanders

Dziś możemy poznać pierwszego medalistę tegorocznego sezonu Tauron Hokej Ligi. Tym razem w Jastrzębiu-Zdroju zmierzą się ze sobą jastrzębianie i tyszanie. Nadchodzącej nocy ciekawie będzie też za oceanem, gdzie trwa zażarta walka o ostatnie miejsca w play-off. Ważne dla swojej przyszłości spotkanie rozegrają New York Islanders w Columbus z Blue Jackets. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

JKH Jastrzębie – GKS Tychy (stan serii 0-1): typy i kursy bukmacherskie (04.04.2024)

Kod promocyjny Goplusbet czeka na Ciebie! Po srebrnych medalach w poprzednim sezonie teraz tyszanie mogą zapewnić sobie trzecie miejsce, bo wygrali pierwszy mecz z jastrzębianami w Tychach. Przypominam, że rywalizacja o brązowe medale odbywa się tylko do dwóch wygranych, więc dziś wiele się wyjaśni. Omawiając pierwsze starcie tych ekip, wspominałem, że w spotkaniach o trzecie miejsce możemy spodziewać się zdecydowanie więcej trafień, niż w meczach o mistrzostwo Polski. Koniec końców w Tychach nie mogliśmy narzekać na brak goli, ale hokeiści obu ekip przespali pierwsze dwadzieścia minut regulaminowego czasu gry i strzelanie zaczęło się dopiero od drugiej tercji, a łącznie oglądaliśmy siedem trafień. Typy PHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Tylko dwa razy do siatki GKS-u trafiali jastrzębianie i aż pięć razy tyszanie pokonywali golkipera JKH. Tak, jak wspominałem wcześniej kibice zgromadzeni w Tychach, mogli zacząć przeżywać emocje od drugiej tercji, w której nie tylko padły pierwsze gole, ale mieliśmy też pierwsze kary, czyli pojawiły się okazję do gry w przewagach i z tego aspektu trzy razy skorzystali tyszanie, którzy dwa razy zdobywali gola, grając o jednego zawodnika więcej i raz podwójna przewaga przyniosła korzyść GKSowi. Przypominając spotkanie tych ekip o trzecie miejsce dwa sezony temu, to jastrzębianie zmienili golkipera na drugie starcie, natomiast tyszanie cały czas pozostawali przy jednym bramkarzu. Ciekawe, jak w tej kampanii obaj trenerzy podejdą do sprawy, bo być może dziś czeka ich ostatni mecz w tym sezonie.

Statystyki:

  • W pierwszym spotkaniu tych ekip padło w sumie 58 celnych strzałów
  • Bilans bramkowy GKS-u Tychy w play-off wynosi 31:27
  • Bilans bramkowy JKH Jastrzębia w play-off to 19:30

Co obstawić?

Dziś liczę, że ponownie zobaczymy w tej rywalizacji dużą liczbę bramek, ale mam nadzieję, że strzelanie w Jastrzębiu-Zdroju rozpocznie się już od pierwszej tercji, bo ponownie kurs na gola w każdej z trzech tercji i kusi jego zagranie. Bramka w pierwszych dwudziestu minutach może być najtrudniejsza do zdobycia, ale jeśli się to stanie, to myślę, że dalsze gole będą padać dużo łatwiej tak, jak to miało miejsce w poprzednim starciu. Może też dojść do zmian w bramkach, ale to jest tylko gdybanie.

Gol w każdej tercji - TAK
Kurs: 1.86
Zagraj!
grupa hokej zagranie

Columbus Blue Jackets – New York Islanders: typy i kursy bukmacherskie (05.04.2024)

Cały czas spore zamieszanie mamy w Konferencji Wschodniej, w której do obsadzenia zostały dwa ostatnie miejsca, a chętnych jest czterech, a nawet pięciu na te pozycje. Z fatalnej dyspozycji Flyers i gorszej Capitals korzystają nowojorczycy, którzy wygrali jedno z najważniejszych meczów w Filadelfii i to pozwoliło im odrobić straty do bezpośredniego rywala, a noc później nie zaprzepaścili tej wygranej i ograli u siebie Blackhawks. Piątkowej nocy Islanders grają w Columbus, ale też odbędzie się spotkanie Capitals z Penguins, czyli również bardzo ważna rywalizacja.

Teoretycznie dużo łatwiejsze zadanie mają nowojorczycy, bo Blue Jackets są najgorszą drużyna na wschodzie, ale wygrali dwa ostatnie starcia i to nie z byle kim, ponieważ potrafili pokonać Avalanche, a wcześniej utrudnić życie Penguins. Goście tej rywalizacji mają dobre wspomnienia ze starć z gospodarzami, bo najpierw ograli ich w Columbus dwiema bramkami, a potem w Nowym Jorku zdecydowanie pewniej zwyciężyli Islanders. Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Statystyki:

  • Blue Jackets wygrali swoje dwa ostatnie spotkania z rzędu
  • Islanders wygrali swoje dwa ostatnie mecze z rzędu
  • Nowojorczycy wygrali oba bezpośrednie starcia z Blue Jackets

Co obstawić?

Piątkowej nocy Islanders mają jedno z łatwiejszych zadań, które czeka ich w ostatnich meczach fazy zasadniczej. Od następnego spotkania może być dużo trudniej, bo czekają na nich zespoły z wyższej półki. Ktoś z pary Capitals-Penguins straci nadchodzącej nocy jakieś punkty, więc przed nowojorczykami fantastyczna okazja do zapunktowania, a wręcz jest to ich obowiązek, dlatego idę w stronę wygranej New York Islanders nad Columbus Blue Jackets z uwzględnieniem ewentualnej dogrywki czy serii najazdów.

New York Islanders końcowe zwycięstwo
Kurs: 1.55
Zagraj!

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze