Golden Knights utrzymają zaliczkę wypracowaną w Dallas? NHL AKO 2.17!

Stars i Golden Knights

New York Rangers, jako pierwsi zameldowali się w dalszej rundzie. Ich śladem mogą pójść wtorkowej nocy Florida Panthers, którzy w piątym starciu podejmą Tampa Bay Lightning. Najbardziej w tyle są Vegas Golden Knights i Dallas Stars, bo przed tymi zespołami dopiero czwarta rywalizacja. Nadchodzącej nocy tylko te spotkania mamy do dyspozycji, więc wziąłem się za omówienie obu. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning (stan rywalizacji 3-1): typy i kursy bukmacherskie (30.04.2024)

Kod promocyjny Goplusbet czeka na Ciebie! Panthers po dwóch spotkaniach w hali Lightning wracają do siebie, bo o ile wygrali pierwsze wyjazdowe starcie, to w drugim Lightning zdołali się uratować i doprowadzić do piątej rywalizacji. W poprzedniej kampanii gospodarze nadchodzącego meczu byli w odwrotnej sytuacji i to oni musieli wracać z takiego wyniku serii, jaki obecnie mamy pomiędzy tymi zespołami. Ostatecznie Panthers wtedy wrócili z bardzo dalekiej podróży i odprawili Boston Bruins, wygrywając trzy spotkania z rzędu. Teraz na pewno będą chcieli uniknąć takiego scenariusza i zamknąć tę rywalizację, jak najszybciej się tylko da, czyli wtorkowej nocy.

Teraz trzeba brać pod uwagę fakt, że zarówno jedni, jak i drudzy zagrali już po dwa mecze u siebie, więc teraz w przypadku trwania tej serii gospodarz będzie zmieniał się co starcie, a w przypadku konieczności rozegrania siódmej decydującej rywalizacji przywilej gry przed własną publicznością będą mieli Panthers, którzy wyżej zakończyli sezon regularny. Trzy pierwsze spotkania tych ekip nie miały bardzo gorącej atmosfery i po obu stronach mieliśmy spokój, jeśli chodzi o karne minuty. W czwartej rywalizacji narracja trochę się zmieniła, bo stawka zrobiła się dużo poważniejsza i już byliśmy świadkami częstszych kar po obu stronach. Znacznie aktywniejsi w łapaniu kar ostatnio byli Panthers, ale Lightning też dorzucili coś od siebie.

Statystyki:

  • Tampa Bay Lightning w play-off 11 razy lądowali na ławce kar na dwie minuty
  • Florida Panthers w play-off 20 razy lądowali na ławce kar na dwie minuty
  • 2/4 razy w spotkaniu play-off tych ekip było powyżej 6,5 kar dwuminutowych

Co obstawić?

Goście na razie byli w stanie przedłużyć tę serię o kolejne spotkanie. Gospodarze na pewno mają w pamięci, to co zrobili rok temu i nie będą chcieli postawić się w odwrotnej sytuacji. Napięcie pomiędzy tymi zespołami jeszcze bardziej wzrośnie i frustracja szczególnie u drużyny przegrywającej. Poprzedni mecz pokazał, że wyższa stawka powoduje większą częstotliwość karnych minut i w nadchodzącej rywalizacji liczę na podobny scenariusz.

Powyżej 6,5 kar dwuminutowych
Kurs: 1.43
Zagraj!
grupa hokej zagranie

Vegas Golden Knights – Dallas Stars (stan rywalizacji 2-1): typy i kursy bukmacherskie (30.04.2024)

We wszystkich parach seria wkroczyła w decydującą fazę, a w jednej nawet została już zakończona. Golden Knights i Stars są na końcu listy i przed nimi dopiero drugie spotkanie w Las Vegas. Hokeiści z Dallas w końcu przełamali się w rywalizacjach z Golden Knights, ale nie było to łatwe zadanie, bo dopiero dogrywka zadecydowała o końcowym rezultacie trzeciego meczu. Takie rozstrzygnięcie spraw sprawiło, że Golden Knights dalej nie przegrali w regulaminowym czasie gry ze Stars, a na swoją chwilę chwały gracze z Dallas musieli czekać do szóstej bezpośredniej rywalizacji w tym sezonie, bo pięć poprzednich padało łupem graczy z Las Vegas.

Gospodarze nadchodzącej nocy muszą bronić tego, co udało im się wypracować w dwóch spotkaniach na terenie rywala. Goście są w połowie odrabiania strat z dwóch domowych meczów, ale do pełni szczęścia potrzeba im drugiej wygranej w Las Vegas. Poprzednie trzy spotkania przebiegały w spokojnej, a może bardziej w zdyscyplinowanej atmosferze. Zarówno jedni, jak i drudzy starają się unikać niepotrzebnych kar, bo te mogą mieć decydujące znaczenie w tak wyrównanych wynikowo bojach. Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Statystyki:

  • Vegas Golden Knights nie przegrali w tym sezonie u siebie z Dallas Stars w regulaminowym czasie gry
  • Dwa razy w bezpośrednich rywalizacjach tych ekip w Las Vegas mieliśmy remis w regulaminowym czasie gry

Co obstawić?

Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie. Obrońcy mistrzowskiego tytułu muszą zrobić wtorkowej nocy wszystko, żeby ich wysiłek z dwóch meczów w Dallas nie został zaprzepaszczony. Jeśli tak się stanie, to zabawa w tej parze zacznie nam się od początku. Golden Knights przez cały sezon mieli patent na Stars, którzy dopiero ostatnio pierwszy raz zaznali smaku zwycięstwa. Spotkania tych drużyn są wyrównane, więc nie podejmę się wytypowania zwycięzcy tego meczu, ale myślę, że w regulaminowym czasie gry gospodarze nie dadzą się pokonać.

Vegas Golden Knights nie przegrają w regulaminowym czasie gry
Kurs: 1.52
Zagraj!
Kupon Goplusbet NHL

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze