EFM Show 2: kursy, TYPY i zakłady bukmacherskie | Karta walk EFM Show 2

Pierwsza gala EFM Show była niewątpliwie sukcesem i widać było sporo zamieszania koło pomysłów, które wdrożyli organizatorzy. Początkowo szumnie była zapowiadana także druga odsłona tego wydarzenia. Potencjalne nazwiska, które moglibyśmy zobaczyć na tym wydarzeniu naprawdę robiły wrażenie i budziły emocje. Niestety im bliżej było gali tym bardziej szum opadał, a podczas fight weeku nie dostaliśmy nawet żadnych wywiadów z bohaterami nadchodzącej gali… i choć znajdziemy na rozpisce kilka ciekawych nazwisk to zapowiadało się zdecydowanie lepiej.

Załóż konto w TOTALBET i zagraj bez ryzyka do 200 PLN ze zwrotem na konto depozytowe!

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

3x zakład bez ryzyka do 111 zł  – 100% zwrot na konto główne (do wypłaty BEZ obrotu!)

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

CASHBACK: 3 x 111 zł  - 100% zwrot na konto główne

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

.

EFM Show 2: kursy, TYPY i zakłady bukmacherskie | Karta walk EFM Show 2

Organizacja EFM na europejskim rynku tworzy galę już od bardzo dawna, ostatnio jednak włodarze postanowili nieco przeformatować swoje wydarzenie, nadać mu nowej jakości i polotu – tak powstało EFM Show. Nadchodząca gala będzie drugim wydarzeniem pod szyldem EFM Show.

Kiedy i gdzie oglądać galę EFM Show 2?

EFM Show 2 odbędzie się w Bułgarii, a konkretnie w stolicy tego państwa – Sofii. Transmisja z tego wydarzenia dostępna będzie w systemie PPV. Dostęp do transmisji można wykupić na oficjalnej stronie organizacji https://efmshow.tv/#/ cena dostępu to 24.99 zł.

EFM Show 2: Typy, zapowiedzi i karta walk

Na gali zaplanowano aż 11 pojedynków w różnych formułach walki. Większość pojedynków odbywać się będzie na zasadach MMA, ale zobaczymy także formułę, która charakteryzuje EFM Show czyli Cage BOX (najmniejszy ring na świecie), a także pojedynek bokserski.

Teraz przejdziemy do omówienia najciekawszych walk nadchodzącej gali.

Michał “Cipao” Materla vs Moise “Swamp” Rimbon

Zanim przejdziemy do analizy od razu zaznaczę, że dzisiaj typuję razem z bukmacherem Totalbet. Ten bukmacher na ten moment, ma najszerszą ofertę na galę EFM Show. Jeśli chcesz skorzystać z tych zakładów co ja, załóż konto z naszym kodem promocyjnym. Zapoznaj się także z bonusami jakie przygotował Totalbet dla nowych graczy, aby nie przegapić żadnego z nich. Łatwo się domyślić, że w walce wieczoru zobaczymy Michała Materlę, który jest także twarzą organizacji. Jest to bezapelacyjnie postać, która przyciągnie rzeszę kibiców, jednak przeciwnik jaki został postawiony byłemu mistrzowi KSW wydaje się być delikatnie mówiąc… “past prime”. Cipao zmierzy się bowiem z 44 letnim Moise Rimbon’em. Idea tego zestawienia to fakt, że Michał Materla przegrał ze Swamp’em w 2006 roku. Matchmakerzy postanowili więc,  zorganizować rewanż tych zawodników i na tym oprzeć swoje wydarzenie.

Raczej nikt z kibiców nie pamięta pierwszego starcia obu zawodników, tym bardziej, że odbyło się ono na niszowej gali WFC w Słowenii. Na pewno więc Rimbon nie budzi wielkiego entuzjazmu. Kluczowy jednak w kontekście tej walki wydaje się być fakt, że Rimbon ma już 44 lata… regularne starty w MMA zakończył pod koniec 2017 roku. Od tamtej pory stoczył dwa pojedynki, jeden z Carlosem Vemolą w 2018 roku, a także Dimitarem Minakowem w 2019 roku. Oba pojedynki przegrał.

Rimbon znalazł się także raz na gali KSW w 2006 roku, ale wtedy przegrał z Łukaszem Jurkowskim. W rekordzie Rimbona znajdziemy kilka znanych nazwisk, ale ten zawodnik raczej nigdy nie wszedł do topowego poziomu, a teraz tym bardziej na takim nie jest. Nie mamy się tutaj co oszukiwać, ale jest to walka skrojona pod Michała Materlę, który jeśli myśli jeszcze o poważnych wyzwaniach powinien z łatwością pokonać rywala z Francji.

Walka zakończy się przed czasem

Artur “Kornik” Sowiński vs Anton Kuivanen

Co-main eventem gali będzie starcie o pas kategorii lekkiej. O miano mistrza organizacji EFM powalczą wciąż obecny zawodnik KSW – Artur Sowiński oraz były zawodnik UFC, pochodzący z Finlandii Anton Kuivanen. Można powiedzieć, że w szeregach największej Polskiej organizacji zrobiło się dość ciasno. Dlatego też coraz więcej zawodników z kontraktami KSW możemy oglądać na innych galach. Sowińskiego w boju widzieliśmy zaledwie dwa miesiące temu w konfrontacji z Sebastianem Rajewskim. Były mistrz KSW przegrał wówczas niejednogłośną decyzją. Wcześniej natomiast Kornik przegrał z Borysem Mańkowskim także w pełnym dystansie. Z jednej strony można powiedzieć, że kariera Kornika jest ostatnio mocno wyboista i zaczyna nieco przypominać nieco równię pochyłą. Należy jednak pamiętać, że ostatnia walka z Rajewskim była bardzo wyrównana, i obaj zawodnicy mieli swoje momenty. Kornik pokazał ostatnio, ze mimo sporego bagażu doświadczenia na emeryturę odchodzić nie zamierza. Nie da się jednak ukryć, że w KSW może mieć problem z regularnym wygrywaniem. EFM może być dobrą odskocznią (lub miejscem, w którym zatrzyma się na dłużej) dla Polaka, który jest bardzo dużym nazwiskiem w branży.

Rywal Kornika jest o 3 lata od niego starszy, ma także zbliżony rekord co Polak. Na tym podobieństwa się kończą, bo Fin swoje dwie ostatnie walki przegrał wyraźnie – został znokautowany. Kuivanen w 2012-2013 roku miał epizod w UFC, jednak stoczył tam zaledwie trzy walki. Od tamtej pory występował głównie dla organizacji CAGE, która organizuje gale głównie w Finlandii. Można powiedzieć, że jego ostatni rywale byli zawodnikami na przyzwoitym poziomie. Moim zdaniem jednak w KSW znajdziemy znacznie wyższy poziom niż w CAGE. I tę różnicę także powinniśmy dostrzec w nadchodzącym starciu.

Sowiński wygra przed czasem

Norman “Stormin” Parke vs Maciej Jewtuszko

O przygodach Normana w polskich organizacjach moglibyśmy napisać już książkę. Pierwotnie miał on wystąpić na tej gali w formule MMA z Bułgarem Vladislavem Kanachevem. Popularny Irlandczyk niestety zmienił zdanie, a co za tym idzie także… formułę walki. Stormin zapewne z uwagi na zbliżające się starciem na FAME nie chciał ryzykować zdrowia i zawalczyć w miarę bezpieczny sposób. Dlatego też zobaczymy jego występ w formule bokserskiej. Na boks nie wyraził zgody jego pierwotny rywal i tak też przeciwnikiem Parka został emerytowany zawodnik KSW – Maciej Jewtuszko.

Polak ostatnią walkę wygrał na KSW 34 w 2016 roku. Od tamtej pory w MMA walczył jeszcze dwukrotnie i dwukrotnie przegrywał. W klatce nie widzieliśmy go od prawie 2,5 roku. Jego powrót jest więc sporą niewiadomą. Jewtuszko to zawodnik mocno porozbijany. W ostatniej walce nie wyszedł do 2R z powodu kontuzji kolana mimo, że przeważał w walce. Jakby na to nie patrzeć to Norman jest tu tą postacią, która jest bardziej w “gazie” i mimo gorszego zasięgu powinien poradzić sobie z wyciągniętym z szafy Jewtuszką. Kolejne gale MMA omówimy już za tydzień, a proponowane zakłady i analizy znajdziesz jak zawsze na https://zagranie.com/analizy-boks-mma/

Norman Parke wygra

EFM Show 2 – kupon i podsumowanie

Karta walk gali EFM Show 2 jest dość długa, jednak oferta bukmacherska na te zdarzenie nie jest zbyt szeroka. W większości walk faworyci są bardzo znacząco wskazywani przez bukmacherów, a i żaden underdog nie wydaje się być warty postawienia. Mój kupon na to wydarzenie nie będzie więc pewnie żadnym odkryciem. Pierwszym zdarzeniem jest walka mistrzowska, w której zdecydowanie stawiam na Sowińskiego, który ostatnio dobrze pokazał się w walce z Rajewskim. Uważam, także że Polak powinien rozprawić się ze swoim rywalem przed czasem, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że to pojedynek pięcio-rundowy. Drugim typem na kuponie jest zwycięstwo Normana Parka z Maciejem Jewtuszką. Irlandczyk pokazał, że w tej formule dobrze się odnajduje, jeżeli dodamy do tego jego twardą głowę i kondycję to powinien on wypunktować porozbijanego Jewtuszkę. Oczywistym wyborem wydaje się być także typ na Michałą Materlę, jednak kurs na jego wiktorię nie jest zbyt zachęcający. Polak powinien zdecydowanie poradzić sobie z 44 letnim francuzem, a różnica poziomów powinna być na tyle widoczna, że Cipao powinien skończyć Rimbona przed czasem. Przypominam o zakładzie bez ryzyka, który obecnie możesz znaleźć w zakładach bukmacherskich Totalbet. Jeżeli zastanawiasz się co o tym bukmacherze sądzą gracze, sprawdź opinię na jego temat. 

Zakład bez ryzyka do 200 PLN warunki:

Promocja obowiązuje od 15.06 od godziny 00:00 do 30.09. do 23:59
Zarejestruj konto z kodem ZAGRANIE w okresie trwania promocji
Postaw kupon Solo lub AKO2 z kursem łącznym kuponu min 1.2
Maksymalna stawka nie jest ograniczona natomiast maksymalny zwrot wynosi 200 PLN. (Maksymalny zwrot przyznawany jest przy stawce 228 PLN.)
Do promocji zaliczane są tylko kupony zawarte z salda głównego.

total kupon efm show

fot. Adam Starszynski

Zaloguj się aby dodawać komentarze