Boston Bruins utrzymają koncentrację tylko w pierwszej tercji? NHL AKO 2.41!

Boston Bruins

Wciąż nie poznaliśmy pierwszego finalisty konferencji! Środowej nocy pierwszą taką ekipą mogą być Florida Panthers, którzy zagrają o czwarte zwycięstwo z Boston Bruins. Kilka godzin później rozpocznie się granie w Edmonton pomiędzy Oilers a Vancouver Canucks. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

Florida Panthers – Boston Bruins (stan rywalizacji 3-1): typy i kursy bukmacherskie (15.05.2024)

Kod promocyjny Goplusbet czeka na Ciebie! Po roku sytuacja się odwróciła i to Florida Panthers prowadzą w serii i są o krok od awansu do finału Konferencji Wschodniej. Boston Bruins muszą dokonać tego, czego dokonali w poprzedniej kampanii hokeiści z Florydy, czyli wygrać trzy spotkania z rzędu i w tym dwa razy na terenie Panthers. Biorąc pod uwagę na to, co działo się w dwóch poprzednich spotkaniach w Bostonie, to perspektywa wygrania na Florydzie wydaje się bardziej wyraźna.

Mimo wysokiej porażki w pierwszym starciu Panthers w dwóch następnych nie mieli najmniejszych problemów ze zwyciężaniem, a dodatkowo rozmiary wygranych były wysokie. Ostatni mecz, to powrót graczy z Florydy z dwóch bramek straty, co może się wydawać gwoździem do trumny Bruins, którzy mentalnie mogą mieć swoje problemy nadchodzącej nocy. Bostończycy w pierwszych dwudziestu minutach przeciwko Panthers prezentują się naprawdę dobrze, ale kłopoty zaczynają się pojawiać w drugich i trzecich tercjach i to właśnie tam rozstrzygają się losy rywalizacji w tej parze.

Statystyki:

  • 3/4 razy Boston Bruins nie przegrywali w pierwszej tercji z Florida Panthers
  • Bilans bramkowy gospodarzy w play-off to 5:7
  • Bilans bramkowy gości w play-off wynosi 8:3

Co obstawić?

Tylko raz w pierwszych dwudziestu minutach Bruins okazywali się gorsi od Panthers. W innych starciach play-off między tymi ekipami częściej do szatni w lepszych nastrojach zjeżdżali Bruins. Celem gości na nadchodzący mecz będzie utrzymanie koncentracji we wszystkich trzech tercjach, ale ja idę tylko w pierwsze dwadzieścia minut gry i typuję, że bostończycy zaliczą dobry start i nie przegrają. Warte przypomnienia jest to, że bostończycy stracili najmniej goli w pierwszej tercji, więc ich szansa na dobry wynik wzrasta.

Boston Bruins nie przegrają w 1. tercji
Kurs: 1.56
Zagraj!
grupa hokej zagranie

Edmonton Oilers – Vancouver Canucks (stan rywalizacji 1-2): typy i kursy bukmacherskie (15.05.2024)

Niepokonani! Taki przydomek mogą nosić Canucks na pewno do drugiego starcia w Edmonton, ponieważ trzecie spotkanie, które miało miejsce w Rogers Place padło łupem przyjezdnych z Vancouver. W ostatecznym rozrachunku oznacza to, że na cztery wyjazdowe mecze wszystkie wygrali Canucks, trzy razy w Nashville i raz w Edmonton. Oilers znowu muszą odrabiać straty w serii z Canucks, co raz im wyszło w Vancouver, a teraz muszą tego dokonać przed własną publicznością, jeśli nie chcą postawić się w bardzo trudnej sytuacji. Choć poprzednie trzy spotkania były mocno wyrównane, to nie mogliśmy narzekać na brak goli. Również długo hokeiści obu ekip nie każą nam czekać na pierwsze trafienie, które w każdym starciu padło bardzo szybko.

W fazie zasadniczej jedni i drudzy nie mieli również problemu z szybkim strzelaniem pierwszego gola i teraz, to kontynuują. Oilers w każdym z trzech spotkań z Canucks nie pomagał swojej drużynie, bo roboty, jak na bramkarza w najlepszej lidze świata goście z Vancouver nie zmuszają go do częstej pracy, ponieważ oddają bardzo mało celnych strzałów. Gdyby zebrać statystyki z trzech ostatnich meczów Skinnera, to wyglądają one bardzo słabo: 79% obronionych strzałów w pierwszym meczu, 84% w drugim i 73% w trzecim. Po drugiej stronie Silovs, który nie był pierwszym wyborem i jest mocnym zaskoczeniem spisuje się o niebo lepiej, a pracy ma dwa razy więcej od golkipera Oilers. Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Statystyki:

  • 3/3 razy w play-off padał gol przed 10 minutą w rywalizacji tych ekip
  • 6/7 razy w całym sezonie padała bramka przed 10 minutą w rywalizacji tych zespołów

Co obstawić?

Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie. Oilers napierają, napierają, ale dwa razy przejechali się na postawie swojego golkipera, który zdecydowanie za często daje się pokonywać. Canucks nie robią dużo, żeby zdobywać gole, ale mają pomocną dłoni w postaci Skinnera. Przy takiej postawie bramkarza w tej parze nie zabraknie nam trafień, a Oilers przy swojej częstotliwości uderzeń również będą trafiać do siatki, ale liczę, że w czwartym meczu ponownie zobaczymy szybko zdobytego gola i taka jest moja propozycja na ten mecz.

Powyżej 0,5 bramki w pierwszych 10 minutach
Kurs: 1.55
Zagraj!
Kupon Goplusbet

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze