W sobotę wybieramy się na spotkanie Hiszpanii z Norwegią. Oba zespoły są faworytami do wyjścia z grupy obok Szwecji, dlatego zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

Hiszpania vs Norwegia – analiza meczu i kursy główne

Początek pracy Luisa Enrique w roli trenera reprezentacji Hiszpanii nie był udany. La Furja Roja nie potrafiła wygrać grupy z Anglią i Chorwacją, a w dwóch ostatnich meczach o punkty doznali porażki. Przebudowa kadry wymaga czasu, dlatego też głównym zadaniem na eliminacje Mistrzostw Europy będzie spokojne wywalczenie awansu. Hiszpanie są najlepszą drużyną w grupie na papierze, jednak Szwedzi i Norwegowie z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą.

Norwegia w Lidze Narodów występowała w trzeciej dywizji, jednak nie mieli problemów z wywalczeniem awansu do wyższej. Pewnie wygrali grupę II odnosząc cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Ogólnie stracili tylko dwa gole w sześciu spotkaniach, co pokazuje ich wysokie umiejętności w grze defensywnej. Nie strzelają również zbyt wielu bramek – siedem goli w sześciu rywalizacjach o punkty. Atutem tego zespołu jest przede wszystkim gra przed własną publicznością, gdzie w ostatnim czasie wygrali trzy mecze o punkty.

Oba zespoły od 2000 roku zmierzyły się dokładnie dwa razy. W pierwszym meczu zwyciężyła drużyna ze Skandynawii 0:1 na wyjeździe, a następnie trzy lata później Hiszpanie wzięli rewanż przy wygranej 2:1.

Totolotek opinie

Kursy w Totolotku: zaledwie 1.20 za zwycięstwo gospodarzy, remis 6.75 i aż – 14.00 na sensacyjny triumf gości.

Zdarzenia dodatkowe w Totolotku

Przy analizie oferty na to spotkanie trzeba się wybrać do sekcji zdarzeń dodatkowych, ponieważ kursy główne nie przekonują. Moim zdaniem dobrym wyborem będzie rozpoczęcie od zwycięstwa gospodarzy przy bramkowym underze. Norwegia jest drużyną, która potrafi się bronić. W czterech z pięciu ostatnich delegacji notowali wyniki -2,5 gola. Wyjątkiem jest ich starcie z Islandią, które wygrali 2:3. W dwóch poprzednich starciach między Hiszpanią i Norwegią nie było wyniku +3,5 gola. Sądzę, że tym razem będzie podobnie i można iść w stronę zdarzenia łączonego: 1/-3,5 gola.

1/-3,5 gola – 1.95

Kluczowym rozważaniem przed tym meczem może być również kwestia zdobytej bramki przez drużynę gości. Na podstawie opinii Totolotka można wnioskować, że Norwegia nie trafi do siatki. Mimo wszystko uważam, że warto uważać na ten typ. Ekipa ze Skandynawii w dwóch z trzech ostatnich meczów z La Furja Roja zdobyła dokładnie jednego gola. Norwegowie w Lidze Narodów zdobywali przynajmniej jedną bramkę na spotkanie. Hiszpanie mają na swoim koncie trzy czyste konta w poprzednich czterech starciach, jednak w ostatnim meczu o punkty stracili aż trzy gole.

BTTS – 2.10

Hiszpanie przegrali tylko jedno spotkanie domowe od 2016 roku. Z kolei Norwegia zanotowała tylko jedną porażkę w pięciu poprzednich delegacjach. Wygrali aż trzy z nich. Moim zdaniem zmierzą się dwie mocne drużyny, dlatego można się również pokusić o ryzykowny typ z wynikiem -2,5 gola. Żelazna defensywa Norwegii powinna dać radę, jeśli nie stracą szybkiej bramki, natomiast gospodarze w ofensywnie mogą się męczyć na wysokim posiadaniu piłki. Ekipa ze Skandynawii w trzech z poprzednich czterech rywalizacji o punkty zaledwie jeden raz wyciągała futbolówkę z siatki. Trzy zwycięstwa i remis.

-2,5 gola – 2.50